Jump to content
  • Kayıt Ol

Harddisk Tavsiyesi

DevilRanger

Önerilen İletiler

Arkadaşlar geçenlerde doldurduğum Seagate 2 tblik harddisk'ten sonra yeni bir 3TB, 3.5TB veya varsa 4TB bile olur :qalkis:harddisk almaya karar verdim ^^ Animeci olmak çok masraflı bir iş olmaya başladı ^^; Arkadaşlar bu en son aldığım Seagate 2 tblik harddisk Çin malıymış o yüzden biraz ürktüm hangi markayı tavsiye edersiniz ne almalıyım sizce ^^ Seagate harddiskler iyi mi yoksa kötü mü ? Biraz akıl verebilir misiniz bu konuda :qaglayacak:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 24
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• DevilRanger

4

• painscream

2

• Akuma_Blade

2

• Shiniori

2

Şuan Seagate 1 TB'lık kullanıyorum, açıkcası hiç tavsiye etmem. Geçenlerde her zaman yaptığı gibi hard disk kafayı yedi, ucu ucuna kurtarabildim verileri. Ne zaman bozulacak diye gün saymaktansa başka markalara yelken açmanı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seagate tavsiye etmem her ne kadar 3 tane harici kullanıyor olsam da adamlarda Türkçe teknik destek diye birşey yok. (Türkiye de belirledikleri telefon numarası yok) Samsung aynı fiyatlarda ise onu tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırım 2-3 sene önce, Seagate marka 320 gb'lık hard disk aldım. Açıkçası ben de tavsiye etmem, bir süre sonra okuma konusunda sıkıntı yaşıyor, hızlı çalışmıyor, en azından daha veri kaybım olmadı. Fakat 1 ay önce Toshiba'nın 1 tb'lık modelinden satın aldım, çok memnunum. Seagate'e göre okuması çok daha iyi, herhangi bir takılma yaşamıyor, üstelik tasarım olarak da eline alınca daha sağlam olduğunu net bir şekilde görüyorsun. Tavsiye ederim. Western Digital'in de iyi olduğu söyleniyordu bilgin olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu tavsiyeler iyi oldu. Çünkü bende harddisk almayı düşünüyordum. Ya Sansung ya da Toshiba alacağım, karar verdim buna... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgilendirme için çok teşekkürler arkadaşlar. Ben hemen en iyisi 2TB lik Seagate harddiskin içindeki bütün bilgilerimi DVD lere kopyalamaya başlayayım ^^; Şimdi tavsiye ettiğiniz Samsung, Western Digital ile Toshiba var :) Fiyatlarına bakmak lazım bir ona göre deyerlendirme yapıp alayım ^^;

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Seagate , Western Digital, Toshiba, samsung da kullanıyorum ama WD tek geçerim 1TB'lık hardiskimi geçen temizlik yaparken düşürdüm banamısın demedi canavar gibi çalışıyor. Toshiba ise sabah çıkardığım hardiskim akşam tekrar takdığımda cartı çekmişti Seagate ve samsungla la ilgili ben bir sorun yaşamadım ama WD bana göre kalitenin adı tavsiye edebilirm..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de WD yi tavsiye ederim, 4 ay önce 2TB lığını aldım, daha çok olmadı ama şu ana kadar gayet iyi çalışıyor, bi de sessiz olması falan ayrı güzel, fiyatı da uygun (toshibaya samsunga göre en azından :biyik gulme:) qdislers

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1.5tb Samsung 2tb Seagate ve 3tb Seagate harddisk mevcut.Samsung baya sağlam ve iyi aynısını seagate 3tb sürümü içinde söyleyebilirim. USB 3.0 destekli olmasıda artı avantaj.2TB hd den tek sikayetim içinden film falan izlerken uyku moduna geçiyor ve görüntüde donmalar oluyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de WD 1 Tb kullanıyorum ve aynı şekilde kullanmayada devam edeceğim. :qyuz kizarma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende western digital ile smart disk hdd tavsiyesinde bulunayım.hatta elimde 2 tane de 2 tb lik smart disk harddisk var ses bile yok çalışırken.ayrıca seagate harddiskim de her an bozulacakmış gibi ses çıkarıyor ve de korkutuyor.o yüzden seagate tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

WD 1 tb lik kullanıyorum. Yeni bi tane aldım "Seagate 2TB 7200RPM Expansion 3.5" Taşınabilir Disk ST320005EXD101-RK" onu da depo olarak kullanmayı düşünüyorum. Bulduğum en hesaplı hdd. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

WD 1 Tb black ve samsung 500 gb takılı ikisinden de çok memnunum, sessizler ve fazla ısınmıyorlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Samsung g3 station 1.5 tb

2x Seagate freeagent 1 tb 3.5"

Seagate 1TB 7200RPM Expansion 3.5" hdd leri kullanıyorum hepsinin çalışması aşağı yukarı aynı, hepsindede belli bir süre dosya transferi olmayınca uyku moduna geçme özelliği var hiçbirinde ısınma problemi yok samsung ve seagate ikisini tavsiye edebilirim ayrıca harici veya dahili tüm hddler elektrik dengesizliğine çok hassaslar bilgisayarı ve harici hdd yi kesintisiz güç kaynağına bağlamakta yarar var yoksa elektrik kesintisinde veya elektrikteki bir dalgalanmada hddlere ve içindeki verilere elveda diyebilirsiniz. Şu anda yolda olan seagate 3t hddyi alınca Seagate 1tb hdd nin biride boşa çıktı isteyen olursa satabilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1,5 yıldır Western Digital'in 1TB'lık adaptörlü modelini kullanıyorum çok memnunum uzun kullanımlarda bile ne ısınma nede ses sorunuyla karşılaştım aldığımdan bu yana sadece

bir kere bozuldu oda fabrikasyon hatası olduğundan dolayı yenisini verdiler.İçine veri yazıdrırken ve kopyalarkenki hızı gayet iyi,içinden video izlerkende hiçbir takılma sorunuyla karşılaşmadım.Kesinlikle tavsiye ederim tabi benim gibi arşiv manyağıysanız 1TB üstü bir model tercih etmenizi tavsiye ediyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

@CHOBiTS

O uyku moduna geçme bendede oluyor :( Acaba onun herhangi bir ayarı oluyor mu uyku modundan çıkarma gibi ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

muhtemelen şimdiye kadar almışssındır ama ben gene de tavsiyemi yapayım... western digital markasını kullanıyorum yıllardır (250, 320, 500 gb ve tane 1tb var), özellikle 320 gb'lik olan 4-5 kere sağlam düşme yaşamış olsa da herhangi bir sorun yaşatmadı bana. wd varsa gerisi yalan diyorum :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Tavsiye için teşekkürler :D 2TB lik bir tane WD aldım :D Gerçekten de çok kaliteli bir harddisk

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
Arkadaşlar geçenlerde doldurduğum Seagate 2 tblik harddisk'ten sonra yeni bir 3TB, 3.5TB veya varsa 4TB bile olur :qalkis:harddisk almaya karar verdim ^^ Animeci olmak çok masraflı bir iş olmaya başladı ^^; Arkadaşlar bu en son aldığım Seagate 2 tblik harddisk Çin malıymış o yüzden biraz ürktüm hangi markayı tavsiye edersiniz ne almalıyım sizce ^^ Seagate harddiskler iyi mi yoksa kötü mü ? Biraz akıl verebilir misiniz bu konuda :qaglayacak:

kimne derse desin HDD de Seagete nin üstüne hiç bir alternatif tanımam en kralı en babası benim için. 2 senedir kullanıyorum ne bir tamir ne bir göçme söz konusu degildir. tabi virüs giriyor ama onuda siliyorsunuz bakımını yaptıkça hiç bir sorun olmaz arkadaşım seageten başkasını tanıma durma yoluna devam et.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 TB'lık WD aldım geçenlerde 200 TL'ye ve fiyat/performans oranının yanı sıra dayanıklılık ve stabilitesi ile bende bağımlılık yaptı. Yakın zamanda 5 yada 9 TB olanını da almayı düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 TB'lık WD aldım geçenlerde 200 TL'ye ve fiyat/performans oranının yanı sıra dayanıklılık ve stabilitesi ile bende bağımlılık yaptı. Yakın zamanda 5 yada 9 TB olanını da almayı düşünüyorum.

Nereden aldınız acaba? En son harddisk fiyatları baya yükselmişti. 1 tb bile 200-250 tl arasındayken 2 tb 200 tl gayet iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

Electroworld'un 1 haftalık özel indirimi varken almıştım, 4-5 ay olmuştur sanırım. Electroworld'u HDD fiyatları için takipte tutmakta yarar var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@painscream

Electroworld'un 1 haftalık özel indirimi varken almıştım, 4-5 ay olmuştur sanırım. Electroworld'u HDD fiyatları için takipte tutmakta yarar var.

Teşekkürler. O mağaza maalesef İzmir' de yok. İndirime girse bile alamam büyük bir ihtimal. Gerçekten çok ucuza almışsınız ama. Güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
1.5tb Samsung 2tb Seagate ve 3tb Seagate harddisk mevcut.Samsung baya sağlam ve iyi aynısını seagate 3tb sürümü içinde söyleyebilirim. USB 3.0 destekli olmasıda artı avantaj.2TB hd den tek sikayetim içinden film falan izlerken uyku moduna geçiyor ve görüntüde donmalar oluyor.

celalim uyku modu sorununu masaüstü ayarlarından halledersin.

7qj7q.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?