Jump to content
  • Kayıt Ol

Taht Oyunları / Buz ve Ateşin Şarkısı

bedifeci

Önerilen İletiler

Arka Kapak

Buz ve Ateşin Şarkısı I

Yazların on yıllar, kışların bir insan ömrü sürebildiği diyarda, dehşetli ve soğuk zamanlar yaklaşmaktadır. Kışyarı'nın kuzeyindeki buzul topraklarda, Yedi Krallık'ı koruyan Sur'un ötesinde tehditkâr doğaüstü güçler toplanmaktadır. Savaşın tam ortasında, doğdukları topraklar kadar sert, boyun eğmez Starklar vardır. Acımasız soğuğun hüküm sürdüğü kuzeyden, uzak güneydeki sıcak zevk yurduna uzanan, leydiler, lordlar, savaşçılar, büyücüler ve katillerle dolu öykü, korkunç kehanetlerin işaret ettiği bir devirde başlamaktadır. Komplo, trajedi, ihanet, zafer ve dehşet dolu olayların ortasında Starklar'ın, dostlarının ve düşmanlarının kaderi bıçak sırtındadır. Hedef, en ölümcül savaş olan taht oyununda muzaffer olmaktır.

George R. R. Martin türünün sınırlarını zorladığı Taht Oyunları ile bir şaheser ortaya koyuyor. Dünyanın dört bir yanındaki fantastik edebiyat okurlarını kesinlikle memnun edecek epik serinin ilk cildi gizem, entrika, aşk ve macera dolu sayfalarıyla büyülüyor.

[fieldset=Yorumlar]Kendisinden her zaman en iyi işleri beklediğim George R. R. Martin beni asla şaşırtmıyor.

Robert Jordan

Muhteşem bir öykü, muhteşem bir tarihi fantastik yapıt! Göz kamaştırıcı.

Anne McCaffrey

Muhtemelen gelmiş geçmiş en iyi epik fantastik eser.

Marion Zimmer Bradle

Döneminin başat fantastik kitabı Okumamak mümkün değil.

The Denver Post

George R. R. Martin en iyi bilim kurgu yazarlarımızdan. Taht Oyunları da onun en iyi kitaplarından biri.

Raymond E. Feist

[/fieldset]

Çevirmen:Sibel Alaş

Baskı Yılı: 2011

Dili: Türkçe

Yayınevi: Epsilon Yayınları

Ön okuma safyası pdf

Kitap evi sitesi

Sonunda beklenen kitap çıktı.Yeniden Türkçeye çevrildi.Fiyatının fazla olduğunu düşünüyorum.Dizisi yapılmasaydı ;bu kadar fiyat belirleyeceklerini düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

1

• lantis

1

• gundamaster

1

• SPAWN-TheUndead

1

gundamaster

Fiyat kesinlikle çok fazla. Bu ay almayı düşünüyordum ama bu fiyatı görünce erteledim biraz. Dizi o kadar etkiledi ki kapağında bile resmi var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fiyatı son derece uygun. Sayfa sayısı 850 olan bir kitap için çok çok uygun. Zaman çarkını 65 den satıyorlar ki 950 sayfa ^_^ Düşünün artık.qkralll

(Bu arada 53 verdim zaman çarkına XD)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kitabı 3 yıl önce okumuştum, hayatım boyunca en sevdiğim kitaplardan biri olsa da tekrar okuyacağımı sanmıyorum. Keşke bunun yerine direkt Clash Of the Kings'i çevirselerdi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Okuma fırsatım olmadı fakat 2. kitabın çok dandik bir çeviri olduğunu duydum ;o tv serisi kitaba göre çok daha yavaşmış kitabı okumayınca izlemeninde bir anlamı kalmıyor ne yazık ki...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sibel-alas.jpg

Kitabın çevirisine dair eleştiriler genelde ortalama yada negatif yönde, kitabı okumadığım (muhtemelen de okumayacağım) için o yönde birşey yazmayacağım gerçi ama olarak Sibel Alaş'ın, gerçirdiği beyin kanamasına rağmen yaşamaya azmini göstermesi açısından iki ilginç röportaja rastladım. (Özellikle lise yılları 90'ların ortasında geçmiş birisi olarak yıllar öncesine gittim geldim diyebilirim)

Buradan ve şuradan okuyabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kitap bana kalırsa epey başarılı, şu an 2. kitap 2. kısımı okumaktayım. Epsilon yayınevi'nin çevirilerinden (Sibel Alaş) okuyorum gözüme çarpan ufak tefek birkaç harf hatası dışında rahatsız edici bir şey görmedim. 1. kitabı farklı bir yayınevi de çevirmiş onun çevirileri kötü diye duymuştum... "Ejderha Mızrağı Destanı" gibi berbat çevirili bir kitabı okuduktan sonra gözüme güzel gözükmüş de olabilir :)

Kitabın tek hoşlanmadığım yanı sürükleyici kısımların çabuk bitmesi, çoğu kısmı gereksiz ayrıntılardan ibaret, her karşılaşılan karakterin giydiği zırhın neyden yapıldığı ne çeşit bir ayakkabı giydiği, ayakkabıları eski mi yeni mi, pelerini tozlu mu rengi solmuş mu vs.. böyle hiç ilgimi çekmeyen satır dolu. O anı her ayrıntısıyla hayal edebilmek güzel olsa da sadece önemli karakterlerin ayrıntılarına girilmesi daha hoş olabilirdi...

Buna rağmen tek bir karakterin çevresindeki olayları anlatmaması, "kötü" kavramını yok sayıp herkesin kendi bakış açısından geçerli sebepleri olduğu gerçeğini empoze etmesi ve bazı karakterlerin gelecekteki halleri hakkında ufak yemler atarak merak etmenizi sağlaması (Bkz: Bran, Dany, Arya) okuyucu açısından güzel artılar diye düşünüyorum. 1. kitapta bu Bran'ın niye bu kadar çok üzerinde duruyor diye gıcık oluyordum ama 2. kitapta verdiği ipuçları ileride çok önemli bir karakter olacağı yönünde...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

ilk bi bunu bölmüşlerdi kısım bir diye filan onu aldım sonra sonra şu 800 küsürlü olanı tekrar aldım :( bence gayet güzel kitaptı ortam o kadar iyi oturmuştu ki hayran kaldım bazı yerlere en sevdiğim karakterde arya dır :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?