Jump to content
 • Kayıt Ol

The Good, the Bad and the Weird


SPAWN-TheUndead

Önerilen İletiler

Joheunnom nabbeunnom isanghannom/The Good, the Bad and the Weird

Yönetmen: Ji-woon Kim

Oyuncular:

Kang-ho Song

Byung-hun Lee

Woo-sung Jung

Kyeong-hun Jo

Kwang-il Kim

Cheong-a Lee

Dong-seok Ma

Dal-su Oh

Seo-won Oh

Seung-su Ryu

Konusu: 1930'ların kaos içindeki dünyasında Kuzeydoğu Asya'da, Kore Yarımadası Japon Emperyalistlerinin eline düşmüştü pek çok Koreli Çinle ülkelerini ayıran Mançurya'ya, atlarla dolu uçsuz bucaksız otlaklara ve vahşi topraklara kaçmıştı, ve bu acımasız yerde hayatta kalabilmek için bazıları kaçınılmaz olarak atlı haydutlara dönüşmüştü.

Bir hırsız olan UTae-gu (Tuhaf) bir Japon subay trenini soymaya kalkışır, ancak işler karışır ve Japonlarla silahlı çatışmaya girer. Kurşun yağmurunun ortasında Qing Hanedanının Mançurya'da bir yere gömdüğü hazinenin yerini gösteren esrarengiz bir haritayı ele geçirir.

Ancak soğukkanlı bir tetikçi olan Chang-yi de (Kötü) haritayı aramaktadır. Tae-gu sadece Japonlarla değil, aynı anda trene saldırmış olan Chang-yi ve adamlarıyla da savaşmak zorunda kalır. Mücadelenin sonunda, sanki gökten inmişcesine gizemli bir adam ansızın kurşun sağanağına dalar ve göz alıcı bir tabanca gösterisiyle Tae-gu'yu kurtarır. Savaştan sağ çıkan Tae-gu hayatını kurtaran bu yabancıya teşekkür ederken onun ödül için kendisinin peşine düşmüş ödül avcısı Do-won (İyi) olduğunu bilmemektedir. Ve bu üç adam Do-won (İyi), Chang-yi (Kötü) ve Tae-gu (Tuhaf) çok geçmeden uğruna savaştıkları bu haritanın Koreli direnişçileri, Çinli, Rus, Koreli dağ haydutlarını ve Japon ordusunu da bir mıknatıs gibi çektiğini keşfedeceklerdir ve kaçınılmaz olan son savaş geldiğinde trendeki yoğun kurşun yağmurunun hafif bir çisentiden başka bir şey olmadığını göreceklerdir.

2008'un en iyi Kore filmlerinden biriydi.

23 Mart 2009 Tarihinde 3. düzenlenen Asya Movie Award da film: En İyi Yönetmen, En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Sinematografi, En İyi Görsel Efekt ve En İyi Müzik dallarında aday oldu ve En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Woo-sung Jung ile ipi göğüsledi. Yardımcı Erkek Oyuncu dalında filmin kötü karakteri usta oyuncu Byung-hun Lee de yer almaktaydı.

Özellikle beklediğim En İyi Yönetmen dalındad ödül almasıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 6 ay sonra...
 • İleti 2
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • SPAWN-TheUndead

  1

 • Luna

  1

 • nazende

  1

En Çok Yazanlar

h54 Film çok keyif vericiydi.

filmin başındaki tren sahnesi müziği süperdi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 3 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?