Jump to content
  • Kayıt Ol

Something The Lord Made

A.U

Önerilen İletiler

Tanrı'yı Oynayanlar...

"İçgüdülerim bana doğanın bir hata yaptığını ve bunu onarabileceğimi söylüyor."

Film,Dr.Alfred Blalock ve Vivien Thomas'ın hayat hikayelerini konu ediniyor.Marangozluk yapan zenci Vivien,bir doktordan laboratuvarda çeşitli ayak işlerini yapması için teklif alır.Ancak daha ilk zamanlarda dehasını kanıtlar ve Dr.Blalock'a laboratuvar çalışmalarında yardımcı olmaya başlar.Bu esnada,Vivien'in üniversiteye gitmek için yıllardır marangozluk yaparak biriktirdiği parayı yatırdığı banka iflas edince tıp okulu,hayallerinin yolundan silinir gider.Düşlerine yakın olabildiği ve sevdiği işi yapabildiği tek yer doktorun yanıdır artık.

110 dakika,gerçek bir hikayeyi taşıyor ekranlarımıza.Filmi tüm bu süre zarfında hiç sıkılmadan,bazen tebessümle,yer yer heyecandan gözlerimi kırpmadan izledim.Dönemin insan eşitliğine yaklaşımını,bugün bizim çok alışkın olduğumuz kalp ameliyatlarının zamanında nasıl tabu olduğunu ve her zamanın içinde bu tabuları yıkan kahramanların varlığını anlatıyor bu hikaye.

Alan Rickman'ın parmağının değdiği her işte olduğu gibi oyunculuk fevkaladeydi elbette :P

İMDB'nin 8.2 verdiği bu filme ben 10 veriyor ve mutlaka izlemenizi öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 1
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• A.U

1

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Zevkine her daim güvendiklerimdensin metatron bunuda hafta sonu sinema keyfi saatime aldım paylaşım için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?