Jump to content
  • Kayıt Ol

Vampire Knight


bedifeci

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Vampire Knight

TANITIM

Vampire Knight, aylık shoujo dergisi Lala'da yayınlanmakta ve her ayın 24'ünde piyasaya sunulmaktadır. Kuzey Amerika'da ise 2006 yılında Shoujo Beat Dergisi'nde yayınlanmaya başlamıştır.

 

Hikaye, karlı bir günde, geçmişine dair hiçbir şey hatırlamayan, beş yaşındaki Yuuki Cross'un bir vampir saldırısına uğramasıyla başlar. Tam vampir tarafından ısırılacakken bir başka vampir olan Kaname Kuran ortaya çıkarak Yuuki'yi kurtarır. Kaname, Yuuki'yi “Cross Akademisi” yöneticisinin yanına götürür. Yönetici Cross, onu memnuniyetle kabul eder ve Yuuki'yi evlat edinir. Yuuki, Yönetici Cross'un yanında büyür, aynı zamanda Kaname'ye büyük bir minnettarlık ve sevgi duymaktadır.

 

Bir gün Yönetici eve gelirken yanında kanlar içinde bir çocuk getirir: Zero Kiryuu. Zero'nun ailesi bir safkan vampir tarafından öldürülmüş ve kendisi de ısırılmıştır. Zero da Yönetici Cross'un yanında kalmaya başlar ve Yuuki, çocukluğundan beri onunla yakından ilgilenir. Zero, hem bir vampir olmasından hem de Yuuki'nin ona olan derin sevgisinden dolayı dolayı hiçbir zaman Kaname'den hoşlanmamıştır.

 

Hikayenin başladığı sırada, Yuuki ve Zero büyümüş ve birer okul gardiyanı olmuşlardır. Cross Akademisi öğrencileri ikiye ayıran bir sistemle yönetilmektedir: Gündüz Sınıfı ve Gece Sınıfı. Her akşam sınıf değişimi yapılır ve Gece Sınıfı, diğer bir deyişle vampirler için olan sınıf, okulu kullanmaya başlar. Gece Sınıfı öğrencilerinin vampir olduğu gerçeği Gündüz Sınıfı öğrencilerinden saklanan bir sırdır ve Gündüz Sınıfı'ndaki Yuuki ve Zero'nun görevi, hem akademideki öğrencileri vampirlere karşı korumak, hem de bu sırrın ortaya çıkmasını önlemektir.

 

Yuuki, insanlar ve vampirlerin bir arada yaşayabileceğine inanır. Ama Zero, bunu asla kabul etmez ve vampirlerden nefret etmektedir. Zero'ya göre, vampirler insan kanıyla beslenen, insan şeklindeki hayvanlardır. Zero, aynı zamanda vampir avcısı ailesinden gelmekte ve zaman zaman Avcılar Cemiyeti için görevler yapmaktadır. Ama tüm bunların yanında, Zero'nun da büyük bir sırrı vardır ve Yuuki bunu çok geçmeden öğrenecektir. Bundan sonra da bazı şeyler değişecek, hikaye ilerledikçe yeni karakterlerin yanı sıra tüm sırlar da yavaş yavaş açığa çıkacaktır.

 

Vampir Sınıfları:

Seviye A: Safkan vampirlerin oluşturduğu küçük ama güçlü bir gruptur. Diğer vampirler, safkanlardan korkar ve büyük saygı gösterirler. Bir safkanın ısırdığı insan vampir olur.

Seviye B: Asil vampirlerden oluşur. Safkanlardan sonraki en güçlü gruptur.

Seviye C: Normal vampirlerden meydana gelen en büyük gruptur.

Seviye D: İnsanken ısırılma sonucu vampire dönüşenlerden oluşan küçük bir gruptur.

Seviye E: Yine ısırılmış ancak bir vampir olmayı kabul etmeyerek içgüdülerini bastıran vampirlerdir. Bunlar oldukça tehlikelidir ve limitlerine ulaştıklarında düşünmeden insanlara saldırırlar. Bu aşamada asiller ya da vampir avcıları tarafından öldürülürler.

Tanıtım:
Misuteri-chan / Shoujo no Sekai
 

KARAKTERLER

Zero Kiryuu - Ana Karakter

Kaname Kuran - Ana Karakter

Yuuki Cross - Ana Karakter

Hanabusa Aidou - Yardımcı Karakter

Senri Shiki - Yardımcı Karakter

Rima Tooya - Yardımcı Karakter

Takuma Ichijou - Yardımcı Karakter

167748.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Vampire Knight

İngilizce: Vampire Knight

Japonca: ヴァンパイア騎士〈ナイト〉

Diğer: Watashi to Fukigen na Panya-san, The Sour-Faced Baker and Me, The Sullen Baker and Me

 

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 19

Bölüm sayısı: 102

Yayım: 24 Kas 2004 - 24 May 2013

Dergi: LaLa

Eser: Matsuri Hino (Hikâye & Çizim)

Türler: Gizem, Dram, Romantik, Okul, Shoujo, Vampir, Doğaüstü

 

İSTATİSTİKLER

Puan: 7.71

Sıra: 1964

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 17:16 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 618

 

KARAKTERLER

Spoiler

Yuuki Cross:

10 yıl önce bir vampir olan Kaname Kuran tarafından bir vampir saldırısından kurtarılmış ve Yönetici Cross'un yanına bırakılmıştır. Beş yaşından öncesine dair hiçbir şey hatırlamaz. Kaname'ye derin bir sevgi ve minnettarlık duymaktadır. Duygusal, pozitif düşünen, neşeli bir kızdır.

Kaname Kuran:

Bir safkan vampirdir. Yuuki'ye nedeni henüz bilinmeyen derin bir sevgi besler ve yakından ilgilenir. Hem Gece Sınıfı'nın ve hem de Ay Yatakhanesi'nin (Gece Sınıfı'nın kaldığı yatakhane) başkanıdır. Gece Sınıfı'ndaki diğer vampirler onu dinler ve saygı gösterir. Çevresindeki herkese karşı mesafeliyken, sadece Yuuki'ye sıcak ve içten davranır.

 

Zero Kiryuu:

Ailesi bir safkan vampir tarafından öldürülmüş, kendisi de aynı vampir tarafından ısırılmıştır. Yönetici Cross bu olaydan sonra onu yanına alır. Zero, aynı zamanda bir vampir avcısı ailesinden gelmektedir. Biraz içine kapanık, mesafeli ve duygusal biridir. Yuuki, bir yaş küçük olsa da ablasıymış gibi onunla ilgilenir. Vampirlerden nefret eden Zero'nun kendisinin de büyük bir sırrı vardır.

 

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Vampire Knight, gerek çizimleriyle gerek de romantizm ve komedi öğelerini bir arada bulundurmasıyla okumaya değer bir manga. Zaten çizimleri mükemmelin ötesinde... Konu ilerledikçe daha çok kendine bağlıyor ve ayın 24'ü gelse artık diye sabırsızlanıyorsunuz.

 

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

  • İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

  • bedifeci

    1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?