Jump to content
  • Kayıt Ol

Amagami SS 2

Squaw

Önerilen İletiler

İlk sezonunu da halen izlememiş biri olarak ikinci sezonunun duyurulduğunu bildireyim dedim :P Elbet tarih henüz verilmemiş ama severlerinin gözü aydın :D Bir de verilen bilgiler arasında -ilk yapımdaki sanatçısı olan- müzik tarafında Azusa 'nın yer alacağı var.

Kaynak:

MyAnime List

Konuya ait bilgiler içinde verilen bu linkte de bir video var ama ilk sezonunu izlemediğim için yeni yapıma mı yoksa ilk yapıma mı ait karar veremedim ere564

Amagami SS

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 14
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

3

• ademania

2

• Aequitas

2

• zobu312

2

En Çok Yazanlar

Aynı gemideyiz senle o zaman Squaw :D İlk altı bölümünü izledim, sonra bitirmeye fırsat olmadı. Artık, 2. sezon gelmeden bitirim inşallah :D.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de ilk ilk 3 arcı yani 12 bölümü izlemiştim.

Bu videodan sonra tamamlamayı düşünüyordum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynen zobu :D Daha izlenmemiş o kadar anime var ki hangi birini izleyeceğini şaşırıyor insan :P ama bu tiptekilerin es geçilmemesi lazım (sanırım).Ne de olsa 'Romantizm' candır, kandır! sdfs

(Neyse,bir ara bunu da izleriz.Kaçmaz! :P:D)

Edit:

Gemide bir tane daha kaçak varmış,Aequitas bizden hızlı ama :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bugün haberini gördüğümde sevindim, Amagami'nin o unutulmaz fantezilerini kaçırmam imkansız, merakla bekliyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyin izleyin. İlk arcda bir kelepçe muhabbeti var ki gebermiştim. Bayağı bir konuşuyorduk o arcı sitede. Morishima-senpai desem anlayan anlayacaktır zaten. sallss

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nanasaki Ai ve Ayatsuji Tsukasa arc'ları da epey sağlamdır, yeni sezon gelmeden yarım kalmışlar bitirsinler bu renkli seriyi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzleyin izleyin. İlk arcda bir kelepçe muhabbeti var ki gebermiştim. Bayağı bir konuşuyorduk o arcı sitede. Morishima-senpai desem anlayan anlayacaktır zaten. sallss

Ha, bildim ben onu tyyty Devam etmeli valla buna ya :D

@Squaw

Öyle çıktı cidden :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de ilk ilk 3 arcı yani 12 bölümü izlemiştim.

Bu videodan sonra tamamlamayı düşünüyordum :D

O video ne öylewew445 çok Kawaaaaaaaaaiiiiii sdfsrte34 Acaba kardeş elinde bunun gibi başka videolarda var mı sallss

Bu arada 2. sezon haberi için çok teşekkürler :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

6 farklı heroinede esas oğlanımızın 6 farklı sapık yönüne şahitlik ettik desem yeridir herhalde :D o yaşlarda biri için gayet normalde tabi , bazı sahneler ecchi sınırını zorluyordu :) yinede fena diildi sıkılmadan izledim son bölüme kadar , ben bide en çok morishima sempainin kankası olan yüzme klubünün kaptanı olan hatunun (girip bi siteden ismini bakmaktansan zincirleme isim tamlaması yaptım resmen :D) arc'nı istiyordum ama yoktu ne yazık ki o ilk sezonda umarım 2. sezonda olur :D , bu arada verdiğin linkteki videonun tamamı ilk sezona ait squaw ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aslında bu tarz okul romantizmi serilerinin pek meraklısı değilimdir. Uzun metraj Anime'leri saymazsak Kimagure Orange Road ve KKNJ'i epey seymiştim o kadar. (Önyargı değil de bunu türden genel olarak beni sarsacak bir yapım görmemek olarak özetleyeyim) Amagami SS'ye başlarkenki en büyük çekincemi de bu beklentilerime ters düşüp düşmeyeceği oluşturuyordu. Seiyuu kadrosu ve fragmandan umut vaat eden güzel çizimleri görünce bir denemeye karar verdim.

Morishima (1. arc)'ın ilk 2 bölümünü izlediğimde "Aman Allah'ım bu mükemmel anafikri fanservice'siz devam edip tutturabilmeleri imkansız, yazık olacak" tepkisi vermiştim. Zira o anki format tam benlikti. Ne zaman ki 3. bölüm geldi o zaman ben serinin karanlık tarafı ile karşı karşıya geldim. Yanlış anlaşılmasın. Ecchi'liğin gerçek anlamda yakınında bile değil bu seri, ama ne diyeyim, sanki 4chan yada kotaku gibi mekanlara malzeme çıkartıp fazladan ayrıca konuşulabilmek için saçmasapan bir metot gibime geldi. Akabinde -son 2 arc hariç- kalan tüm arc'lerde bu tür bir kullanıma gidildiğini gördüğümde seriyi olduğu gibi kabul etmeye karar verdim. Zira şu an ki kanımca "40 kese altın verile, 40 sopa vurula" diye ferman çıkartmayı hala istediğim bir seridir kendileri: Çizimleri, seiyuu kadrosu, müzikleri, okul romantizmi türü için devrim olabilecek karaktere özel arc anlatımı ve -Son 2 arc haricindeki her arc'ın 3. bölümleri dışında- tamamen özdeşleşim kurulabilecek anafikri ile takdirimi, yan karakterleri kullanmakta neredeyse kör topal kalışı ile, haliyle fonksiyonsuz bir ton gereksiz diyaloğu da barındırması ile, okulda geçip okul hissiyatı vermekte yer yer tamamen alakasız kaçması, bu tür bir Anime için fazlasıyla gereksiz Kamen Rider ve Gundam göndermeleri ile ve şu 3. bölümlerde maalesef [!] göreceğiniz "minigame" kısımlar dolayısıyla da antipatimi kazanmıştır. Kısaca özetleyecek olursam, seri mükemmel anafikir ve ortalamanın üstünde prodüksiyonu genele vurursak kötü işlenişle harcamakta.

İlk seriyi izlemediyseniz ve maksimum hissiyatı alıp bırakmak istiyorsanız önce Morishima Haruka Arc (1. arc : Episode 1-4) ve sonra Ayatsuji Tsukasa (6. arc : Episode 21-24)'yı izleyip seriye nokta koyabilirsiniz. Diğer arc'ler aslında çok kötü değiller fakat bu iki arc kadar dokunaklı olmayı başaramıyorlar ve onlarla kıyaslanırlarsa sadece vakit kaybı olurlar. Bunlar içinden istisna sayabileceğim sadece 25. bölüm (Risa Kamizaki arc) ve Extra Episode (Miya Tachibana özel bölümü) seriye ayrıyeten derinlik katmayı ve aklımıza gelen bazı sorulara doyurucu yanıtlar getirmeyi başarabiliyor.

Amagami'nin PSP veya PS2 oyununu oynamış değilim, zaman darlığından Manga'sının scanlation'u var mı diye de araştırabilmiş de değilim fakat ilk seriyi izlerken sadece figüranımsı karakterlerden birisi olan Takahashi ve pek figüran durumunda olmasa da yeterince kullanılmadığı izlenimi veren Hibiki ile ilgili bir arc olmasını çok isterdim açıkçası. (Manga ve oyunlara dair okuduğum Spoiler'lere göre aslında bu pek de imkansız değil) İkinci sezonu bekleme listesine alacağım fakat Ayatsuji Tsukasa arc'e dek kaç kere bırakmaktan döndüğümden dolayı olsa gerek, bu kez daha ciddi arc'ler yapmalarını istiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Serisi bence fena değildi.Her karakter için mutlu son görmek güzeldi gerçekten.Sanırım bu açıdan 5 arc

sevgili olarak bitirmedikleri tek hikayeydi.Aynı çay kulübüne girdilerya olmuşlardır elbet diyebiliriz

.Akuma gibi bende ilk iki bölümde çok harika birşey olcak diye bekledim ama kızın bir anda bu kadar değiştiğini görmek yıktı resmen.Son arc ve 25. bölüm özel en güzelleriydi.

Yeni sezon nasıl olur bakacağız artık haber için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. Sezon 1. sezondan nasıl farklı olacak merak ettim. 1 kişi dışında hepsinde sonlandırdı. Gene parçalaramı bölecek yoksa tek bir parça mı yapacak. Tek seferde ele alıp hepsini ayrı ayrımı idare edecek? O çoçuğun böyle bir şey yapacağını sanmıyorum. ^^ Hepsinin arasında çelişki de kalabilir. Bunun olacağını tahmin etmiyorum ama yoksa başka kişileri mi konu edecek?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Daha yeni izlemeye başladım seriyi ve en son 2. Arc'ı izledim ve ilk Arc canımı baya sıktı,ne gıcık bir Senpai idi o kız öyle ama ikinci ARC'la toplamayı başardı,Kauro çok tatlı ve bence ikisi çok tatlı bir çift oldu,üstelik onların hikayesi de kendini güzel izlettiriyordu, en azından daha duygusaldı k34alp34343

Neyse asıl gelme amacım bu değil,ikinci sezon tarihi belli olmuş.2012 Ocak ve mutfaktaki görev alacakların da listesi verilmiş,buyrun link:

Amagami SS

2. Sezona ait MyAnime List Sayfası:

Amagami SS + plus

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?