Jump to content
  • Kayıt Ol

YApay zeka geliştirme yönünde ilk çip üretildi

ozman

Önerilen İletiler

amerikan bilişim devi IBM,bilgisayarların deneyimlerinden öğrenmelerini,kuramlar geliştirmelerini ve sonuçlardan ders çıkarmalarını sağlayacak insan beyninin çalışmasını

taklit eden bir yonga -çip geliştirdi.IBM in açıklamasında bu yongalarla;yapılacak

''Düşünen bilgisayarların'' deneyimlerinden öğreneceklerini,kuramlar geliştireceklerini,anımsayacaklarını ve sonuçlardan ders çıkaracakları kaydedildi.

kaynak.:http://www.haber5.com/sonuctan-ders-cikaran-cip-haberi-144261.aw

welcome to new world

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
  • İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• hione

3

• gezz+

1

• ozman

1

• Aurora Borealis

1

En Çok Yazanlar

amerikan bilişim devi IBM,bilgisayarların deneyimlerinden öğrenmelerini,kuramlar geliştirmelerini ve sonuçlardan ders çıkarmalarını sağlayacak insan beyninin çalışmasını

taklit eden bir yonga -çip geliştirdi.IBM in açıklamasında bu yongalarla;yapılacak

''Düşünen bilgisayarların'' deneyimlerinden öğreneceklerini,kuramlar geliştireceklerini,anımsayacaklarını ve sonuçlardan ders çıkaracakları kaydedildi.

kaynak.:http://www.haber5.com/sonuctan-ders-cikaran-cip-haberi-144261.aw

welcome to new world

Teknolojinin bu kadar gelişmesi iyi bir şey mi? Korku tüneline sıkışmış gibi hissettiriyor bir gün Endo' nun Eden' ninde ki gibi bir gelecek gerçekten gelecekmiş gibi geliyor ya da suarez'in, orlsberg' in kitaplarında ki gibi ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

her zaman demişimdir , fazla teknoloji iyi diildir , azıcık ilkel kalmakta yarar vardır ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yapay zeka yapılırsa ciddi bir tehlikedir, fakat yapay zeka mümkün değildir. hiçbir makina zeki olamaz, ne yaparlarsa yapsınlar zekaya benzeyen hareketleri de bir algoritma sonucu olur, yalnız biraz daha karışıktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaa bunlar bence tamamiyle insanın bir şeyler 'yaratabilme' 'yi isteme dürtüsünden meydana geliyor , bana kalırsada insan oğlu hiç bir zmn tam anlamıyla kendi kendine düşünebilen bir makine yapamıyacak, çünkü böle bişi yaptıklarında bu makine olmıyacak, tamamiyle farklı bi varlık olacaktır, o yüzden ki kendi kendine düşünen makine hikayesi bana kalırsa hep filmlerde kalacak olan bir hikayedir, hem filmlerden öğrendiğimiz kesin bir şey daha var , oda bu makinelere akıl verirseniz eğer ileride bir gün biz sizden daha iyiyiz diyip ayaklanıp isyan ediceklerdir , bknz. terminatör, ai, matrix ve aklıma şu anda gelmeyen bir çok yapımdan da gördük ki makinelere özgün irade kesinlikle verilmemeli :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

1)-Bugün de dediğn şeyler var zaten en basit örneği senin windows her dosyanı silmene izin vermiyor. Yani bildiğin sana ait olduğunu iddaa ettiğin bir nesnede sana belirli sınırlar çiziyor, belki bir çok yerde var bu ama rahatsız olmuyorsun.

2)-E zaten bugünlerin en bomba geyiği x gribinin insan yapımı olduğunu iddaa eden ve inanan bir sürü insan var, e bunlar insan yapımıysa inanamadığın "gelecekteki" dünyadan bugünün ne farkı var.

3)-Ayrıca yapay zekanın olduğu yerde sayar ne de olsa algoritma x+y=z mantığı en çok yanlış olanı. Bununda en basit örneğini video oyunlarından görebilirsin. Sizin mantığınıza göre de çoğu hayvan örn:cama çarpıp duran veya bir noktaya zigzaglar cizerek giden karınca da basit algoritma( ki kesinlikle değil). Bir üst seviye her zaman bir alt seviye hakkında bu şekilde düşünebilir ama kompleks bir yapının her zaman aynı şartlar altında aynı sonuçları bulsa bile bu sonuçlar bir gün geldiğinde insan zekasının en azından tahmin edemeyeceği sonuçlar olacağını öngörmek o kadar da zor değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

windowsun şu an beni en çok rahatsız eden şeyi bir programı kurarken yada kurulmuş bir programı açarken bunun yayıncısı bilinmiyor yinede açmak istiyor musun die uyarması her seferinde, bunun sebebide tahminimce ilerki tarihlerde yapacakları bir uygulama için ön ayak olsa gerek, oda orjinal yazılımların büyük düşmanı olan cracklar yada kopya programlara karşı düşündükleri bir koruma olsa gerek, şu an yayıncısı bilinmiyor açmak istediğine emin misin die soruyorken (bu kapatılabilir bir seçenek) ileride belki kesinlikle açmıcak programı ve bunu zorunlu kılacak die düşünüyorum, tabi bu düşüncem sadece ileriye dönük çok katı bir uygulama ama olabilitesi yüksek, ztn tüm bu sorgulamalar onun kendi iradesi tarafından yapılmış bir şey değil yapımcısı tarafından ona yüklenmiş olan bir görevdir, onun haricinde bir virüsün insan yapımı olması demek onu sıfırdan insan yapmıştır demek diildir, bu sadece varolan bir grip virüsü üzerinde deneyler yaparak onun biçimini ve şeklini değiştirerek farklı bir virüs ortaya çıkarma yoluyla olmuştur die düşünüyorum (bu virüs konusunda zerre kadar bi bilgim yok ama sadece fikir yürütüyorum) ki insan oğlu ne şimdiki teknolojisiyle nede bundan 1 trilyon yıl sonraki teknolojisiyle bile yaşayan bir organizma yapamayacaktır , bunu bu kadar kesin söyliyebilmemim sebebi de tabiki inancımın bir getirisi olsa gerek yoksa bununla ilgili herhangi bir kanıtım yada evimde sürekli çalıştığım bir labratuvarım yok tabikide :) , o yüzden kendi kendine düşünebilen yapay zeka fikri bana göre hep bir film konusu olarak kalacaktır ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?