Jump to content
  • Kayıt Ol

Cinderella / Külkedisi (1950)

fishéyé

Önerilen İletiler

CInderella-cinderella-6524766-547-382.jpg

Konusu

Uzun zaman önce, çok çok uzak bir krallıkta,Cinderella annesi ve babasıyla mutlu bir şekilde yaşarken annesinin ölümüyle herşey değişir.Cinderella'nın babası yeniden iki çocuklu (Drizella ve Anastasia) soğuk ve bir o kadar da zalim bir kadınla evlenir.Babası ölünce Cinderella'nın kötü kalpli üvey annesi onu evinde kullanmak üzere bir hizmetçiye çevirir.Bu arada kasaba ve şatoda, Kral, oğlunun yani Prens'in kendisine uygun bir gelin bulmasını ve yeterli sayıda çocuk edinmesini dile getirmeye başlar.Bu nedenle Kral, her uygun genç kızı oğlunun bir gelin seçebilmesi için krallığında düzenlediği kıyafet balosuna davet eder.Cinderalla'nın bu parti için uygun bir kıyafeti yoktur ancak Jaques ve Gus liderliğindeki fare arkadaşları ve kuşlar ona bir elbise yapmasında yardımcı olur. Balo gecesinde üvey kardeşlerinin elbiseyi paramparça etmesine dek herşey yolunda gider.Herşey bundan sonra başlar peri büyükanne gelir ve balkabağından at arabası hazırdır...

Cinderella Trailer - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• fishéyé

2

• Squaw

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Ne güzel bir yorum yapmıştım ben buna değil mi?Keşke kopyalasaymışım bir yere :P Şakası bir yana da tanıtımı geri getirmen iyi olmuş FishEye,gitti diye üzülmüştüm :(

Neyse şimdi ne yazsam diye düşünürken bir şeyler gelir de aklıma döktürürüm umuduyla yorum yapayım dedim,hani yorum yapmış olmak için de olmasın derdindeyim :D Birçok masalı aslında halen sevmemiz ara sıra kafamı kurcalayan şeylerden birisidir,çok da düşünmeye gerek yok kanısındayım.O kendine has dünyasını sevdiğimiz için mi yoksa çocukluğumuzun o güzel dönemlerini hatırlattığı için mi bize hala (bu yaştayken) çekici gelmekte,bilemiyorum.Sebebi ne olursa olsun hala oturup büyük bir sevgiyle izleyeceğime adım gibi eminim.Anime dünyası -yaş itibariyle sanırım- daha çekici bir evren olarak görünüyor bizlere ama yine de sevdiğim birkaç çizgi filmi değişemeyeceğimi biliyorum.Daha önce de değindiğim gibi bunlardan birisi Güzel ve Çirkin masalıydı ve sonrasında aklıma Karlar Kraliçesi geldi nedense :D Ben bu masalı da büyük bir keyifle okumuş/ izlemiştim.Hatta animesi bile varmış tesadüf eseri gördüm.Red Kit sevgimi ise tekrar deşmeye gerek yok,bana yakın herkes az çok bu sevgimi benimsemiştir eminim :D

Külkedisi ise sahip olduğu dünya ve yaşanılan olaylar ile her daim kendini diğer masallardan sıyırmayı başarmış bir yapıt benim gözümde.Pamuk Prenses de ayrıdır aslında ve Pamuk Prenses sanırım her ülkede en çok benimsenen masallardan birisi,onun başlığında da daha önce değindiğim gibi animelerde bu masala yapılan göndermeleri birçok kez karşıma çıkmıştır,en çok da aklıma kazınan Rozen Maiden serisi olmuştu çünkü o bölümde baya eğlenmiştim.Külkedisi içinse yapılan bir gönderme var mıydı hatırlayamıyorum, bir sürü anime birbirine karşısınca içinde geçenleri de hatırlamak zorlaşıyor nitekim dffdft

Külkedisi'nin finali ise aslında çok çocuksu görünse de bir çocuğun erişebileceği şekilde güzel mesajlar içeriyordu. Kötülüğe,kötülükle karşılık vermeyen bir prensesin biz çocukların dünyasına o mutluluk ışığını yayması gibisi yoktur aslında.Yine de birçoğumuz onun o camdan ayakkabıyı giydiği andaki masumluğuna rağmen,üvey annesinden ve kız kardeşlerinden onun yerine intikam almışızdır,bunu biliyorum :D ya da benim o kinci ruhum çocukluğumda kendini fazlasıyla gösteriyordu,kim bilir? :biyik gulme:

FisEye bu güzel nostalji dünyasını ayağımıza kadar getirdiğin için teşekkürler,devamını dileriz. sdsdsdrf

(Sanırım mesaj bir kez daha alınmıştır qgüll )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Üşenmeyip yorumunu tekrardan paylaştığın için teşekkürler Squaw.Cinderella en beğendiğim animasyona sahip Disney klasiği yineleyim bari. :qalkis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?