Jump to content
  • Kayıt Ol

Sleeping Beauty / Uyuyan Güzel (1959)

fishéyé

Önerilen İletiler

sleeping+beauty.jpg

Konusu

Aynı isimli masaldan uyarlanan bir film.Prenses Aurora'nın 16. yaş gününe gelmeden zehirli bir çıkrık tarafından öleceğini ilan eden şeytani cadı Maleficent onu lanetlemiştir.Bunu önlemek için Kral, prensesi ormanda bir kulübede saklar ve yanına onu korumaları için iyi huylu ancak fazla zeki olmayan periler gönderir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• fishéyé

2

• Squaw

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Yine güzel bir masalla karşımızdasın FishEye,konu için en başından teşekkür etmek lazım qkralll Fantastik dünyanın en güzel aynası belki de bu tip anlatımlar ya da bu türdeki yapımlar.Her ne olursa olsun 'Masal' adı altında bize birçok dünyanın kapısını açtıkları gerçeği en güzel tarafı,hatta benim için inkar edilemeyecek türde keyifli bir yolculuğun başlangıcı...

Uyuyan Güzel de bu bahsettiğim izlenilesi dünyalardan birisiydi bence,karakterin uyandırılışı,onu bekleyen gerçekler,geçmişteki yaşanılanlar;hepsi de bu Güzel'in dünyasından bize getirilenlerdi.Her ne kadar uzak bir dünya gibi gözükse de benimsediğimiz nice hikayelerden birisine ait seyirliklerden sadece birisidir.O uzak gibi görünen dünyanın içinde yer alma hevesi izlediğimiz dönemin en güzel havasını sahiplenmemiz gibi bir şeydir aslına bakarsak ama bu çocukca sevginin getirdiği belirtilerden birisidir.Kimi zaman ders çalışmak yerine bunları izlememizin getirisi vardır,bu ya annemizden yiyeceğimiz bir azardır ya da hedefi şaşırmayan okkalı bir terliktir :biyik gulme:

'Fantastik' adının böyle yapımlarla bir anlaşma imzalaması belki de o yapımı güzel hatta yeri geldiğinde de özel kılan en önemli şeylerden birisi.Bu etiketi taşımak her baba yiğidin harcı değildir diye düşünüyorum,belki de çocuksu gözlerin getirisi diye düşünebiliriz ama ben şu an bile bu tip yapımları aynı gözle izleyeceğime adım gibi eminim.En azından 3D dünyasından bize bir şeylerin sunulması fikrinin güzel bir heves olduğu kanısındayım, gerçi bunu bazı yapımlar başarabiliyorken bazıları çuvallıyor,inkar etmemek gerek :D

Daha önce belirttiğim ve belirtmekten de asla bıkmayacağım şekilde diyorum ki ben bu tip seyirlikleri her zaman sevdim,hala da seviyorum.Sanırım bu çocuk hiç büyümeyecek ya da içimdeki çocuk yerini baya sağlam kazığa bağlamış :otgorite:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu filmdeki kötü karakteri yani Maleficent'ı beğenmiştim ve ondan etkilenmiştim bence Disney'in bu masal uyarlamalarındaki kötülerden en iyisi o, değişik bir tarzı var papağanı olan bir korsan gibi onun da kargası var esngge Onun dışında animasyon dışında tablo gibi arka planlarıyla göz alıcı bence fırsatınız varsa Blu Ray olarak yeniden izleyin :002-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?