Jump to content
  • Kayıt Ol

Pet Shop of Horrors

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Pet Shop of Horrors

TANITIM

Neden evcil bir hayvana sahip olmak isterdiniz? Aslında ister miydiniz diye sormak gerekirdi değil mi? Bazı insanlar gücü gösterişi sever ve bunu göstermek adına evinde sanki doğasına uygunmuş gibi bir kaplan beslemek ister, kimi ise yalnızlığını paylaşmak için, kimi sadece oyalanmak için, kimi sadece sevdiği için vs.. vs.. vs..

Hikâyemizin kahramanlarının yolu bir evcil hayvan dükkâna herhangi bir sebepten düşer. Ancak Kont D’ nin sattığı evcil hayvanlar onların beklentilerinin çok üstünde özelliklere sahiptir. Satın aldığınız şey “acılarınız, hayalleriniz, arzularınız, çaresizliğiniz, özleminiz, vicdan azabınız, tutkularınız, umutsuzluğunuz” gibi yeri bir şekilde doldurulamayan duygularınıza hitap ediyor ise ona sahip olmanın cezbediciliği baştan çıkarıcıdır.

Gerçekten de öyle miydi yoksa satın alanlara mı sadece öyle gelmişti?!

Öyle ya da böyle kontrat şartları ne olursa olsun yerine getirilmeli idi. Bir şeye sahip olmak istemiş ve olmuşsanız onun sorumluluğunu da almışsınız demektir.

Bu hayatınıza mal olsa bile..

Leon' un araştırdığı tüm garip davalarda karşına çıkan tek bağlantı ise Kont D' nin dükkanı olmuştur. Hepsi Kont D' nin müşterileri idi ve ondan evcil hayvan satın almışlardı. Bir şekilde tüm ölümlerle D' nin bağlantısı olduğuna adı gibi emin olsa da Leon, bunu ispatlayamamaktadır. Ölümlerin ardındaki gizemi bir şekilde çözmek isteyen Leon'un yolu defalarca Kont D' nin evcil hayvan dükkanına düşer. D' nin bir suçlu olup olmadığı arasında kalan Leon, D' nin gerçekten ne ya da kim olduğunu öğrenebilecek midir?

Kont D’ nin evcil hayvan dükkânına hoş geldiniz eminim ki size hitap eden bir evcil hayvana sahip olabilirsiniz..

Tabi kontratı imzaladıktan sonra hiç bir sorumluluğu kabul etmediğimizi bildiğiniz sürece ister misiniz?

KARAKTERLER

Count D - Ana Karakter

Leon Orcot - Ana Karakter

Tetsu - Yardımcı Karakter

Q-chan - Yardımcı Karakter

Ten-chan - Yardımcı Karakter

Robin Hendrix - Yardımcı Karakter

Jill - Yardımcı Karakter

32381.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Petshop of Horrors

İngilizce: Pet Shop of Horrors

Japonca: Petshop of Horrors (ペットショップ オブ ホラーズ)

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 10

Bölüm sayısı: 41

Yayım: 1995 - 1998

Dergi: Horror M

Eser: Matsuri Akino (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Gizem, Fantastik, Korku, Doğaüstü, Josei

İSTATİSTİKLER

Sıra: 156

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 14:30 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 128

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
  • Süper 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öyle bir tanıtım yazmışsın ki Worless, gel de bul okuma şimdi! :D

Bu güzel tanıtımın yanı sıra bir şey daha sormak istiyorum; akıcı bir seri mi?

Yoksa her bölüm değişik hikayeleri anlatan, bugün bırakıp, bir ay sonra devam edebildiğin serilerden mi?

bende senin tanıtımlarını okurken mest oluyorum beğenmene sevindim

he he akıcı.. aslında bazı bölümler tamamen bağımsız gibi dursada değil.. sen kesinlikle beğeneceksindir.. Okuduktan sonra özellikle senin yorumunu merakla bekliyorum. Yorumlarını nadir takip ettiğim kişlerdensin.. "D" çok ilginç bir karakter mizahi yanı oldukça başarılı ha bir şey var mangada tam adını koyamasamda "D'nin" eksik bir yönü var mangaka karakteri yaratırken nasıl desem başka bir şey düşünmüş başka bir şey çıkmış gibi... yok olmadı... sen oku bakalım aynı yerdemi takılmışız.. yer yer "lan shounen ai mi bu ?" dedirtse de değil.. Gönderme var mı? var.. Ama mangaka' nın türle uzak yakın alakası yok..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?