Jump to content
  • Kayıt Ol

Crescendo: Eien Dato Omotte Ita Ano Koro

Akuma_Blade

Önerilen İletiler

crescendo_80.jpg

クレシェンド Crescendo~永é*ã*ã¨æ€ã£ã¦ã„ãŸã‚ã®é*ƒ OP - YouTube

Geçen yaz yaptığım galge maratonu sırasında indirmeyi unuttuğum bu oyunu geçen günlerde yeniden hatırladım ve ardından tür içindeki nadir favorilerim arasına yerleşmeyi başardı.

Oyunda Ryo Sasaki isminde bir lise son öğrencisini canlandırıyoruz. Oyun mezuniyete 4 gün kala Sasaki'nin çevresindeki 6 kızla olan arkadaşlıklarındaki değişimlere odaklanıyor. Fakat yapılan seçimlere göre anlatılan flashback sahneleri de bulunuyor. Oyun sadece 4 gün içinde başlayıp bittiği için aynı anda birçok kızı "götürebildiniz" pr0n hallicesi bir oyun beklememelisiniz. Her route sadece tek bir karaktere odaklı ilerlemesine karşın tüm karakterler için 2 ayrı son içeren yönü de var. Bazı oynanışlarda oyun boyunca hiç hgame sahnesi görmeden de sona ulaşabilmemiz artı bir puan. Ayrıca oyundaki tüm karakterlerle oynamışsanız oyuna yeni başlayışınızda gizli bir karakterle (Miyu) ilgili bir route da açılıyor.

YukaRain.jpg

Oyunda özellikle Yuka ilgili route beni oldukça etkiledi, bu hikaye benim gibi bir odun için bile fazlasıyla dokunaklı. İster istemez, oyunun senaryosunu yazan kişinin bunu gerçek hayatta bizzat tanıdığı bir kişinin hayatından uyarlayıp uyarlamadığını cidden merak ettim. Hatta şöyle diyeyim, uykusuz (ve tabii ki route rehberi kullanılmadan) geçen bir gecenin sonrasında geçen 2-3 gün boyunca oyun bana bunu işyerinde çalışırken yada gece uyumaya uğraşırken beni ciddi ciddi düşündürmekteydi, öyle diyeyim, bir şeyler ifade eder sanırım.

Yuka'nın route'unun ortaya çıkması için ilk günde şu seçimleri yapmalısınız:

“Yeah, sure”

"Okay, Okay”

“Warn them”

“I’m shocked”

“Apologize”

“I need more time to think”

“Wait for Kyoko”

“Turn her down”

“Go to the classroom”

Eğer altın kalpli fakat düşmüş karakterlere dair literatüre bir zaafınız varsa ( burada , burada ve şurada bu örneklere dair listeler var ) benim hissettiklerimin bir benzerini hissetmeniz gayet olası.

Kaori, Ayame ve Miyu'nun hikayesindeki "iyi" sonlara doğru gördüğümüz yapay diyalogları saymazsak -gerçi yine de bu karakterlerdeki "diğer" sonlar yeterince dokunaklı ve yapaylıktan uzak- oyun Yuka'nın hikayesiyle bile oynanmayı hakediyor. Ki diğer kalan 2 karakterin (Kaho ve Kyoko) de oynanış süresini göz önünde bulundurursanız oyun sizi birkaç gün idare edecek, iyi yazılmış bir drama vaad ediyor.

Sonuç olarak True Love'u sevdiyseniz fakat yenilerden fazla bir galge tecrübeniz yoksa, moe karakterle dolu galge'ler sizi irrite ediyorsa, iyi yazılmış drama senaryoları arıyorsanız bu oyunu size kesinlikle öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

4

• ecursed

2

• Akuma_Blade

2

• yuuki_cross

1

Çok uzun açıklama yapmaya değecek bir vn olduğunu düşünmüyorum,Şahsen ne dram olarak nede nakige olarak pekte kaliteli bir yapı değil,zaten başkada bir türe girmiyor.Kaho Kyoko Ayame Routeları tamamen boş,okuyucuya ne bir dram hissettiriyor nede etkiliyor.Öyle oyuna başladım bitirmiş olayım bari diye okuyorsunuz.Miyu neden var onu hiç anlamış değilim tamamen saçmalıktı oyunda geçen atmosfere hiç oturmadı öyle bir secret character yapmaya ne gerek vardı yıllardır çözebilmiş değilim.

Genel olarak baktığımızda pek iyi yanı yok yani.Yuka Route gayet başarılıydı,hani sırf o karakter için oynanılır tarzı abartı terimler kullanmayacağım fakat belki diğer karakterlerin sönük olmasındandır oyunu bitirdiğinizde akılda kalıcı gerçekten güzeldi diyebileceğiniz tek o var.Birde kaori fena değildi bazı yerlerde sıksada.

Kısacası Ost, çizimleri falan içine katarak benim için 6.5-7/10 luk bir yapı,uzak durun oynamayın tarzı birşeyler söylemek abartı olur fakat dram/nakige türünde birşeyler arıyorsanız çok daha iyileri olduğu kesin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ufak bir sorum olacakti...en azindan bir kez bu tarz bir oyun oynamayi gercekten istiyorum,,,, acaba almanca versyonu varmi bu oyunlarin?yaha hic denk geldiginiz var mi desem daha dogru olacak....dfdf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ufak bir sorum olacakti...en azindan bir kez bu tarz bir oyun oynamayi gercekten istiyorum,,,, acaba almanca versyonu varmi bu oyunlarin?yaha hic denk geldiginiz var mi desem daha dogru olacak....dfdf

http://vndb.org/v/all?q=&fil=lang-de

fazla göründüğüne bakma hepsi fan yapımı oynamaya deymez oyunlar.içlerinde oynamaya değecek tek oyun Katawa Shoujo oda daha tamamı çıkmadı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

http://vndb.org/v/all?q=&fil=lang-de

fazla göründüğüne bakma hepsi fan yapımı oynamaya deymez oyunlar.içlerinde oynamaya değecek tek oyun Katawa Shoujo oda daha tamamı çıkmadı.

üstadim yardimin icin cok tessekkür ederim. kücük bir soru daha =) burdan oyunlari nasil indirecegim? önce üye girisi mi yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@ecursed

http://www.vn-meido.com/k1/index.php?topic=243.0

Burada İngilizce çevirisi olan VN'ler ile ilgili bir index var. Aradığın sadece Almanca oyunlar ise bilmiyorum tabii orasını.

k1 en iyi ingilizce vn arşivine sahip site sanırım,fakat günün yarısından çoğu kapalı geçiriyor site. http://erogedownload.com/ alternatif olarak bunuda kullanabilirsiniz,k1 kadar olmasada bundada üç aşağı beş yukarı çoğu şey var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yay!! Ore no imouto izledikten sonra hep eroge oynamak istemişimdir :D Sanırım ilk oynayacağım bu olacak. qhey Sonra yaoi-gamelere bakıcam sdfs

Oynarken yakalanmak istemiyorum wr5r

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yay!! Ore no imouto izledikten sonra hep eroge oynamak istemişimdir :D Sanırım ilk oynayacağım bu olacak. qhey Sonra yaoi-gamelere bakıcam sdfs

Oynarken yakalanmak istemiyorum wr5r

Oyunun +18 olması ve Ana karakterin male olup female route'larına girdiğimizden dolayı genelde bayanlar pek tercih etmiyor bu tür oyunları.Önyargısız oynarsan sorun olacağını sanmıyorum bunun fakat sıkarsa Clannad,Kanon,Ever17 tarzı All ages klasiklere bakabilirsin,hoş onlar +18 olmadığından eroge sayılmıyor ama aynı şeyler sonuçta.

Bunun haricinde çevrilmiş bir takım otome -Ana karakterin kız olduğu ve erkeklerin route'una girdiğin- oyunlarda var Starry ☆ Sky Spring veya tokimeki memorial Girl's Side 1-2 gibi(+18 değil bunlarda). Yaoi ise çevrilmiş pek yok her zamanki gibi; Enzai,Absolute obedience ve Silver Chaos en ünlüleri fakat tahmin edebileceğin gibi bunları oynamadığımdan hakkında hiçbir yorum yapamıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Bana bu tarz tavsiye edebildiğiniz bir oyun ve bunu indirebileceğim güncel bir site söyleyebilecek arkadaş varmı ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 yıl sonra...
Bana bu tarz tavsiye edebildiğiniz bir oyun ve bunu indirebileceğim güncel bir site söyleyebilecek arkadaş varmı ?

Bu tarz dram serilerini pek sevmem. Okurken sinirlerim geriliyor. Buna benzer seri sormuşsun bir ara incelerken rast gelmiştim.Crescendo: Eien Dato Omotte Ita Ano Koro'ya bir bakıma benziyor sanırım. bakarsın artık linkten.

A Profile

https://vndb.org/v1894

amaterasu translationda ingilizcesi mevcut

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?