Jump to content
  • Kayıt Ol

Zero no Tsukaima

Simsaniac

Önerilen İletiler

Zero no Tsukaima

zeronotsukaimapnr.jpg

Halkeginia adında başka bir dünyada yaşayan, RaValli ailesinin kibirli, şirin ama büyü becerisi pek olmayan kızı Louise'i herkes “Louise the Zero” olarak çağırmaktadır. Çünkü; Louise, büyü yapmada pek başarılı değildir. Başarı oranı "0"dır.

2. sınıfların "Familiar"larını çağıracakları törende, tuhaflıklar yine Louise'i bulur. 17 yaşında, internette gezmeyi seven, sıradan bir lise öğrencisi olan Hiraga Saito, Louise'in yeni "Familiar"ı olur. Hiraga'yı emrine çağıran Louise, birden Hiraga'nın dudaklarına yapışır. Elinde beliren harflerle artık Hiraga, Louse'nin hizmetine girer. [alıntıdır]

İnceleme:Her ne kadar tsunderesi çok da iyi olmasa da bence gayet zevkli bir seri ZnT.Öncelikle 3 sezondan oluşuyor ve 3.sezonun bir special'ı var.(4.sezon(final) çıkacak fakat henüz tam bir açıklama verilmedi.Kışın olacağı bekleniyor)Öncelikle her sezon adeta farklı bir amaca hizmet ediyor.1.sezon komediye ve maceraya yönelmişken,2.sezon ise ağır bir romantizm taşıyor.(Eh,sonu da ağlatmıyor değil).3.sezon ise daha çok onun bunun gizemini çözmek,hayatlarını öğrenmek ve filler taşımak için yapılmış.Animede elbette kusurlar var.

Kusur 1:

Tsundere biraz abartılmış.Yani bayağı bir abartılmış.Tamam,çok tatlı,şirin bir karakter yapmışlar sözüm ona o konuda büyük bir alkış.Ancak bazen zaman geliyor ''Saito gel kardeşim sana burdan bi kız buluruz'' diyorsunuz.Olmamış o.

Kusur 2:

images?q=tbn:ANd9GcTRIEn2MKacHXjN9SKTCLRsVNERDr9Cuim2-jo5sNQ3PSgJjORWAH_UujmFlQ

Louise sadece Taiga'nın pembe saçlı hali resmen.İki animeyi de izleyen anlayabilir rahatça bunu.

Kusur 3:

Harry Potter ile olan büyük ortak noktalar.

Müdürün resmen Dumbledore olması.

Baykuşlarla haberleşme

Asaların çoğunun yakınlaştığında şekil olarak HP'da yer alıyor olması

Herşey bir yana bence hikaye anlatımı çok iyi.Yani,her ne kadar gereksiz bir ecchi olsa da duyguları anime üzerine iyi yaymış.

Karakterler:

200px-Zero_Louise.jpg

Louise Françoise de La Baume Le Blanc de La Vallière

Ana karakterlerden biri olan Louise Blanc de La Vallière.

Kendisi aristokrat bir aileden geliyor ve ailevi sorunları var.Yer yer fazla kendini beğenmişliği yüzünden kötü olaylar yaşamaktadır.

Büyü yeteneği olmadığı(!) için babası onu genç yaşta kocaya vermeye çalışmaktadır.Ama Louise'in gönlü başkasında tabi.

200px-Saito_Hiraga.jpg

Hiraga Saito

Hiçbir suçu olmadığı halde Louise'in eline düşen ve tarafından işkenceye marus kalan,aynı zamanda birazcık(!) sapık Saito.Aslında Louise'in her dediğine uyan fakat ne yapsa da yaranamayan biri.Louise ona köpek,aptal köpek,su piresi gibi lakaplar takıyor.

111477-untitled_1_large.png

Kirche

Tek başına animenin ecchi merkezi olabilen bir karakter ve kendisinin güçlü erkeklere karşı zaafı var.Genelde hep Tabitha veya sayısı belirsiz erkek arkadaşlarıyla takılır.Ana elementi ateştir ve ikinci ismi Ateşli Kirche'dir.

111475-untitled_1_large.png

Tabitha

Büyü Akademisi'nin en başarılı öğrencisi.Çağırdığı hizmetkar da aralarında en iyisiydi.Anime boyunca elinde sürekli bir kitap.3 sezonda repliklerini saysan onu geçmez.Ailevi sorunları var.

Müzikler:Müzikleri hoşuma gider benim,severim yani.1.sezon açılış;

Zero no Tsukaima opening 1 - YouTube

Seslendirme:Louise'in seiyusu Kugimiya Rie.Ki kendisi tsundere karakterleri seslendirme bir tanrıçadır.Saito'nun sesi ise Satoshi Hino'ya ait.Ya da şöyle diyelim;Bakuman'dan Takagi Akito.

Genel Puan:Kusurları 3 tane olarak saydık.Ama Louise aşkıyla 1 puan da ben veriyorum qdisler 8 diyorum.

Mevcut mudur?:Türkçe çevirisi mevcut olanları sıralayayım.

Zero no Tsukaima[Mevcut]

Zero no Tsukaima Futatsuki no Kishi[Mevcut]

Zero no Tsukaima Princess no Rondo[Mevcut]

Zero no Tsukaima Manga[Mevcut-Devam Ediyor]

Zero no Tsukaima Light Novel[Mevcut Değil]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 6
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• vecitasan

1

• hakki90

1

• androad

1

• Simsaniac

1

Tsundereden nefret etmemi sağlayan anime,karakter,en iyisi yandere:bir numara:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

2. sezon sonuydu sanırım mükemmeldi gördüğüm en deli anime sonlarından biriydi

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

4. sezonunu bende bekliyorum

Serinin kusurlarına gelirsek her seride illaki vardır kusur bence seri yılına göre iyi bir seridi izlerken keyif aldığımı söyleye bilrim bazı seriler var (Mesela yeni çıkan serilerden bi kaçı) Konu güzel fragman güzel ancak içerik batırmışlar 3-4 bölümden sonra izleyesim gelmiyor :S

Teşekkür ederim seri hakkındaki yazınız için.:s34:ty

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...
  • 7 yıl sonra...

Teşekkür ederim 🤩 bu animeye başlamayı düşnüyorum ama ilk sezonu bulamadım😔 bana yardım edebilir misiniz?

Lütfen...🙏

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?