Jump to content
  • Kayıt Ol

Mahou Shoujo Madoka★Magica BD Sorunu

DevilRanger

Önerilen İletiler

Arkadaşlar bugün Mahou Shoujo Madoka Megica Animesinin http://coalgirls.wakku.to/?p=4303 Bu siteden sonunda tamamlanmış olan 1080p BD versyonunu indirdim. Videolara baktım, videolarda ara sıra renk değişimi ve garip renk pikselleşmeleri oluyordu :( Baya üzüldüm çünkü inmesi 2 günümü almıştı :( Sonra siteye girdim ve animenin resminin altında

Yes, I did just re-encode this entire series into 10-bit.

Die bir yazı yazıyodu ( Ne demek olduğunu bilmiyorum ^^; ) Ama yazıda 10bit falan bişiler diyo acaba onla ilgili bir sebepten dolayı olmuş olabilir mi die düşündüm Yada belkide MPC den yağabilceğim bir ayarla belkide düzelyilebilenecek bir şey olabileceğini düşündüm. Bu sorunu nasıl düzeltebileceğimi bilen arkadaşlar varsa yardım ederseniz çok sevinirim :D

Bide arkadaşlar şöyle bir konuşma da dikkatimi çekti ^^; Ne dediklerini tam olarak anlamasamda :)

Atomsk says: Ah, fuck no. Not 10bit. My mediaplayer can’t play that shit. icon_sad.gif

2011/09/25 at 10:43:19

286974a3cbd2c1c2ebea54dd665c3d75?s=40&d=http%3A%2F%2F0.gravatar.com%2Favatar%2Fad516503a11cd5ca435acc9bb6523536%3Fs%3D40&r=PG ggxtreme says:

@RocketZX: They are actual 1080p Blurays, and the quality is glorious. Also, a lot of episodes are reanimated and have some pretty big changes visually.

@everyone complaining about playback/10-bit: I never understand these comments, but they’re all over the place. It just seems very unlikely that you should have any playback problems if you use the same software as everyone else and have a decent computer from within the last 5 years. It seems logical to conclude that you’re simply not using the same software as everyone else.

If you actually care to watch stuff without issue, then uninstall all codec packs, ffdshow tryouts, MPC(-HC), Haali splitter, etc. and install the latest CCCP, LAV Splitter* and madVR. Setup LAV splitter in your external filters (prefer both LAV splitter filters while blocking everything Haali) and set your renderer to madVR if your computer can handle it. Set ‘sub pictures to buffer’ in subtitle settings to 0, check ‘allow animation when buffering’, uncheck ’round up to power of two’, set maximum texture resolution to whatever you want (‘desktop’ usually but I prefer 1280×720). At this point, even a Pentium 4 shouldn’t be struggling with these videos. 10-bit videos shouldn’t play any differently than 8-bit, regardless if you’re hooked up to a TV (just make sure that your levels are set to 16-235 in madVR if hooked up to a TV).

*Haali seems to have sync issues with TrueHD tracks and other problems with things like subtitle switching on large streams. LAV seems rock solid with everything I’ve thrown at it.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 7
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• DevilRanger

5

• zobu312

3

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

Anime encode yapanların çoğunluğu bu sonbahar sezonuyla beraber Hi10 renk profiline geçiyor. O konuşmada da onun ne olduğunu açıklıyor.

Şu anda yapacağın en kolay ayar, bilgisayarında ki tüm codecleri kaldırıp, yerine son sürüm CCCP kurman.

Ayarlarını elleme, sadece kendine göre kişileştirme ayarlarını yap, o kendisi açacak şekilde ayarlı kuruyor.

Pc'im güçsüz diyorsan, yani Hi10 videoları açarken pc kasılırsa, CoreAVC kullan, son sürümü destekliyor Hi10 videoları. Nasıl yaparım dersen Google'la derim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bilgisayar güçlüdür ama o ayarları nasıl yapacağıöı veya codeckleri nasıl kaldıraqcağımı bilmiyorum :D Birazdaha detaylı anlatabilmeniz mümkünmüdür acaba :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Normal program ekle kaldır yapmayı bilmiyorsan, ben burada ne kadar yırtınsam da sana bir faydam dokunmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Program ekle kaldırda Codec adlı bir klasör bulamadım ki :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Program ekle kaldırda codec adlı bir klasör bulamadım ki :(

Not: Anlamadığım bir nedenden ötürü aynı mesajı 2 kere göndermiş :( Silmeye çalıştım ama olmadı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Herhangi bir codec paketi yüklemediysen son sürüm CCCP kur. O da sorununu çözmezse, VLC son sürüm kur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?