Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/Zero Tartışma

CHOBiTS

Önerilen İletiler

abartarak söylüyorum, FSN ile arasında alaka yok gibi. Bir anime bu kadar mı farklı olur. Hem karakterlerin ilginçliği hemde hepsinin tek tek ele alınması çok güzel olmuş. FSN'de Caster pek üzerinde durulmayan veya benim hatırımda iz bırakmayan bir karakterdi, oysa F/Z da kendini gösteriyor. Berserker'dan da çok şeyler bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 55
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

10

• meyday

7

• Saber

6

• bLueeekun

5

B6

Caster, direkt yol kesti 5. bölümün kaldığı yerden. Özellikle Saber ile karıştırdığı şahsiyetin adını duyunca ayrı bir dikkat kestim. Jeanne d'Arc, vaktinde epey merakımı çekmiş biriydi. Gilles de Rais (Caster)'in niçin ona kafayı taktığını/takmış olabileceği ise biraz araştırınca buldum ve Jeanne d'Arc ile aynı savaşta yer aldığını okuyunca şaşırdım; ama cidden iyi bağlantı kurulmuş. Benim gibi bilmeyenler varsa Wiki'den bakabilir; http://en.wikipedia.org/wiki/Gilles_de_Rais

Türkçe olarak ise Gilles de Rais'e dair bu ya da şu okunabilir.

6.bölüm Kirei güzelce öne çıktı. Sonunda her bakımdan dolu dolu bir rakip olarak izleyebiliyoruz. Gilgamesh'ın da fark etmesi boşuna değil kendisini. Ayrıca Gilgamesh'in bu zırhsız imajı en havalı görüntüsüydü. Adındaki havayı her türlü yansıtıyor bu yapımda.

Kayneth'in sürekli arkasında görünen Sola-Ui'de sonunda daha yakın planda çıktı. Arkasında olması boşuna da değilmiş. Görüntü olarak ise nedense pek beğendim -ama düzgün bir elbise şart-. Lancer büyüsünden kaçamamış bi' de.

Bu bölümün hissedilen en büyük eksikliği Rider ortaklığıydı. Birkaç saniye de olsa görünmeliydiler.

Jeanne D'arc yerine daha çok Joan of Arc olarak geçer kendisi,Nasuverse'deki resmini göstereyim bende eklenti olarak neden karıştırdığını görünce daha iyi anlarsınız;

LUCTY.jpg

Tip olarak birebir olduklarından dolayı karıştırıyor caster,Zaten zırh yerine 2sinede aynı elbiseyi giydirsek pek kimse ayırt edemez hangisi jeanne hangisi arturia.

abartarak söylüyorum, FSN ile arasında alaka yok gibi. Bir anime bu kadar mı farklı olur. Hem karakterlerin ilginçliği hemde hepsinin tek tek ele alınması çok güzel olmuş. FSN'de Caster pek üzerinde durulmayan veya benim hatırımda iz bırakmayan bir karakterdi, oysa F/Z da kendini gösteriyor. Berserker'dan da çok şeyler bekliyoruz

Onun sebebi Fsn'ın Visual novel Fate zeronun Light novel olması.Fsnda 3 route'u bir araya getirdiginde bir bütün oluyor,Şöyle örnek vereyim Hf Rider-True assassin agırlıklıdır mesela,Ubw Archer-Lancer-Caster vs vs.Kısacası fsn'dan fate zero gibi bi routeda hepsini açıklamasını her karaktere eşit ağırlık vermesini bekleyemezsin zaten öyle olsaydı oyunu niye 3 parçaya ayırma gereği duysunlar tek parçada bitirirlerdi. Fate Zero Light novel Yani bölünmeden tek hikaye üzerinde oldugundan tek hikayede hepsini vermek zorunda başka alternatifi yok Fate zero alternative diye çıkarıp bundada şu üzerinde duramadığımız kişilere ağırlık veririz gibi birşey yapma şansları yok.

Kısacası Fsn ile Fate zeroyu karşılaştırmadan önce Birinin visual novel birinin Light novel oldugunu,ve haliyle 1 routedan uyarlanan anime ile tüm light novel üzerinden uyarlanan animeyi karşılaştırmanın haksızlık olacağını anlamak lazım. Karşılaştırmak istiyorsanız önce fsn visual noveli okuyun,ondan sonra karşılaştırırsınız Fate zero light novel oldugundan Kara no kyoukaide oldugu gibi orjinali okumaya gerek yok,Zaten anime LN'deki herşeyi yansıtıyor. Ancak Fsn animesinin yansıtacağı şey çok kısıtlı,Oyun zaten 30-35 saat uzunluğunda bir oyun bunu 6 saate sığdırırlarsa tabiki yansıtamadıkları atladıkları bir dünya olay olur bu oyunun demo sürümü ile aynı uzunluktaki animeyi alıp fate zero ile karşılaştırmak Fsn'a büyük haksızlık demektir.Zaten fsn animesinin ne kadar berbat olduğunu bilmeyen yoktur heralde,böyle dandik bir uyarlamadan yola çıkarak fate zero > Fsn denilmesi tamamen fsnı boşa harcamak olarak görüyorum ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yuhh Caster a ( Gilles de Rais ) bak !

15.ci yüzyılda Avrupa'nın en varlıklı kişilerinden Gilles de Rais , köylü çocukları, özellikle de genç erkekleri, çevre köylerden toplayıp şatosuna davet ediyor ve daha sonra cinsel tacizde bulunuyor ve öldürüyordu. Tahmini kurban sayısının 140 ile 800 arasında olduğu tahmin edilmektedir.

'Jeanne d'Arc' ([ʒanˈdaʁk], 1412 - 30 Mayıs 1431)

Dogru ikiside aynı yuzyılda yaşamıslar...

[

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@AkumA

Jeanne d'Arc tasarımı harika. Saber sınıfı için de biçilmiş kaftan, kendisine dair detaylı bir kurgu görürsem epey sevineceğim.

Karıştırma hadisesinde tip olarak benzerlik olduğu zaten hemen akla geliyor, eklediğin resim daha da netleştirdin; ama aynı dönemde ve aynı savaşta bulunma gibi ortaklıkları olması beni daha çok etkiledi kurgu bakımından.

Tüm Nasuverse üzerine şu ana değin tanıdığım/gördüğüm en bilgili kişisin. F/SN uyarlamasının kötü olduğu en fazla VN birinci kaynağından tanıyanların/sevenlerin söylediği ifadeler genelde. Bunu sen de her zaman yazıyorsun. Şu ana kadar yapılan yorumların hiçbiri de başlığa uygun olarak anime karşılaştırmasının dışına çıkmadı sanırım. Uyarlama için yapılan eleştiriler zaten VN -uyarlama kaynağı- için değil, anime yapımcılarına yönelik daha çok. Hikayenin farklı akış rotaları olması, uyarlama noktasında önemli zorluklar getiriyor dediğin gibi. Bu anime uyarlaması yapmaya kalkışanlara daha fazla sorumluluk yükler. Farklı hikaye akışları olmasa bile, uyarlaması ile hikayesi batırılmış nice yapımları görüyoruz keza. Hatta o kadar kötülerini görüyoruz ki ''buna da şükür'' , ''idare eder bari'' diye sevinçler belirtiliyor. Fate UBW için yapılan film uyarlaması da böyleydi. Her bakımdan güzel bir şeyler ortaya çıkarmak yerine, koca hikayeyi 1,5 saate sığdırmaya çalışmak abesle iştigal. Hikayenin ciddi/önemli yerlerini öylece alıp; akıcılıktan uzak, daldan dala atlayan, film diye değil de bir tanıtım şeklinde kurgulayarak sınıfta kaldı -yine- Studio Deen. Tabi onuda sevenleri çok, o konuda saygılıyım, bunlar benim edinimlerim.

Orijinal FSN ile uyarlamasını karşılaştırmak dediğin gibi haksızlık olur şüphesiz.

B7

Rider.jpg

Rider hastasıyız... Tişört seçimi bile büyüklüğünü yansıtıyor. Bu ortaklarla bölümün tadı da başka oluyor. Ciddi şekilde mücadeleye gitmesi için bulduğu motivasyon sebebi beni yıktı geçti.

İskender ve Gilgamesh, masterlarının yanında bile gerçek krallar gibi ağırlıklarını koyuyorlar ayrıca diğerlerinin aksine -ki izlerken etkiliyor-. Özellikle Gilgamesh -olması gerektiği gibi- kimseyi tınlamıyor.

İlk ipi çekilecek Caster olacak -kilisenin isteği doğrultusunda-. Kilisenin bu denli öne çıkıp yönlendirme yapması bir ağırlığı/sözü olduğunu iyice gösterdi. Hatta ödül olarak ''komuta büyüsü'' bile verebiliyor.

Gilles de Rais'in hayatına dair okuduklarımdan sonra niye çocukların bu denli fazla kullanıldığını -kendi adıma- bir kalıba sokabiliyorum. İnsan bile denmez adiye.

Bu vesileyle Saber ve Lancer yine bir araya da geldi. Hallerinden de memnunlar. Diğer bölüm sayı da artacaktır. Hatta efendilerin bile ciddi mücadelesi oluyor artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Güzel bir 9. bölümdü.Aksiyonun az ama içeriği boldu.

Lancer'ın geçmişini göstermeleri ve nasıl öldüğü hakkında bilgi vermeleri güzeldi.FSN'de sade Saber için böyle bir flashback vardı.Lancer ve Rider bu bölüme damgasını vurdular.Sonunda Riderın ustası yavaş yavaş adama benzemeye başladı.

Gelecek bölümü sabırsızlıkla bekliyorum.3 hafta kadar önce ANN'de bölüm adlarına bakarken Rin advanture yazıyordu.Bakalım bizim küçük kızımız ne yaramazlıklar yapacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 6-7-8

Şunu anladım F/Zda üst süte izleyince daha bir güzel oluyor. Seriyi bitirince belki tekrar oturur izlerim. Bu üç bölüm herbiri birbirinden güzeldi. Olaylardan daha çok karakterlere girmek istiyorum. Servantların değilde Masterlarıda sahada görmemiz çok güzel oldu ben beğendim.

Kirei: Bu üç bölümde en öne çıkan karakterdi. Bu adam en sona rahat kalır.

Saber: O kolla daha ne yapabilecek göreceğiz. Kendisini zaten FSNde çok gördük. Ben diğerlerini merak ediyorum.

Lancer: Tam asil adam ya. Bu adam Sabera yaklaştıkça hiç gitmesin istiyorum. :D

Rider: Sen hiç gitme sen zaten. Adam king elden gelen yok. :D

Ilya: Avalon kendisine işlenmiş. Bakalım sonu nasıl olacak.

Caster: İlk ipi çekilecek adamdı ama zor olacak gibi. Adam kale gibi zor yaklaştılar.

Bu arada bölüm bittiği zaman eksilen süre nedir? Oyunda ki süre falan mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bölüm 10

En çok merak ettiğim bölümdü FSN'den rin'i çok sevdiğim için olsa gerek.Küçük Rin'de çok sevimli ve daha cana yakınmış doğrusu.Ona özel bir bölüm ayırdılarsa Sakura'ya da baya yer verirler gibime geliyor.Boyuna göre hiçbir hizmetkar ve efendinin yapamadığı birşey yaptı.Sanırım Rin'in sihir kaynağı o kitap olcak.Almanca konuşuyordu ve FSN'de Rin'de Almanca büyü yapıyordu.Sanırım ilk sezonda gidici pek bir karakter görükmüyor.Gidersede en çok görülen Caster ya da Lancer gider bence.Ama daha Lancer'ın yeni efendisiyle bir dizi macera yaşaması gerek belki bunu son 3 bölüme sokabilirler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Bu sitede yaşanan sorunlardan dolayı çeviri işlerinden soğudugum gibi anime izlemektende soğudumdu.Dün dp alt yazısını gödüm izliyeyim dedim.

14. bölüm biraz bende düş kırıklıgı yarattı.

Özellikle üç boyutlu kısımlar fazla sırıtıyordu.Uçagı yediği sahne falan.Birde Tokiomi'nin düşünce yapısını öğrenmek baya bir şaşırttı.Zavallı Sakuracım.

Açılış ve kapanış şarkıları yine güzel ama gerek şarkı gerek klip farklı bir anime izliyormusum izlenimi veriyor.Aksiyon falan yokta dram izliyorsun sade gibi geliyor.Halbuki ilk sezon fazla aksiyon göremedik bu sezonda daha çok olması gerekirken klipler biraz farklı geldi.Birde kapanış klibi bölümden bölüme değişecek gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

14. bölümü beğendim. Sonunda birileri gitti. İlk sezonun eksik kısmı zaten çok konuşup iş yapmamaktı ve dövüşler yarıda kalıyordu. Bu devam kısmında daha ilk bölümden bunun üstesinden gelmeleri çok yerinde olmuş. 15. bölümde;

artık :Caster'a bir son vermeleri iyi oldu. Bir bölüm daha uzasaydı çok sıkacaktı. Lancer yine yaptı yağpacağını ve mızraklarından birini Saber'ın en güçlü saldırısını yapabilmesi dolayısıyla Caster'ın yaratığını öldürmesi için feda etti. Şövalye ruhu bu olsa gerek. Bir sonraki bölüm Saber vs. Lancer olacak.

İkinci sezonda açılış parçasını kalafina seslendiriyor herhalde ilk sezondaki müziklere olan eleştiriler bu yönde bir seçime neden oldu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

16.Bölüm... Allah Belanı versin Emiya dedirtti ! ! !

Ne diyecegimi şaşırdım ya... gece izlerken şok oldum resmen...

Lancer e çok üzüldüm... Adamın tek istedigi Saber ile Onurlu bir dövüştü... ama buna önce ustası sonra Emiya izin vermedi... Ve Lancer'in Agzından dökülen son sozler...'' Kasenin gerçekleştirecegi dilek felaket getirsin..'' Fate/Stay Night izleyenler bu sözün gerçekleşip gerçekleşmeyecegını anlamıslardır ; )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok beğendiğim bir bölüm oldu.

Zaten Saber ile Lancer'ın arasında ki savaş adil bir şekilde Saber'ın kazanmasıyla son bulsaydı gene Saber'ın önce ki dönemde assasin ile olan savaşının kopyası olacaktı üzücü oldu ama böylesi daha etkileyici oldu. Bir an Lancer ölünde Basilisk izliyormuş gibi hissettim :) Zaten bu sezonun en zayıf savaşçıları assasin, caster ve Lancer'dı böyleyece fate stay night'da acemi yeni yetme liselilerin birbiriyle mücadelesinin aksine bu sezon bütün büyücüler herşeyi planlı bilinçli yaptıkları için doğal olarak (off ne uzun cümle oldu sonu gelmeyecek :D) kısacası güçlüler en sona kaldı.

Bu bölümden sonra Lancer sevdiğim karakterlerden biri olarak merhum olurken seslendiricisi Hikaru Midorikawa dikkatimi çeken ve beğendiğim güzel seslerden birisi oluverdi. Kendisini daha önce Hakushaku to Yousei serisinde zaten çok beğenmiştim. Şuan tip olarak Daisuke Ono ve Sakurai Takahiro karizmatik ve yakışıklı olmasa da ses kalitesi olarak onlardan aşağı kalır yanı yok.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

16 bölüm itibariyle

Lancer'ın yeni efendisi çok ani bir şekilde kolunu kaybettikten sonra FSN'de Shirou'nun hayranlık beslediği adamın gerçekte nasıl biri olduğunu öğrendik.FSN son bölümde Kirei'nin Shirou'ya babasıyla ilgili söyledikleri az bile kalıyor bu bölümde gördüklerimden sonra.Lancer karizması ve onuruyla güç olarak denk olmasada karizma olarak Saber'a denk bir karakterdi ama ne varki çok acı bir şekilde öldü.Emiya alışık olmadığımız bir başrol havasına büründü ve böylede devam edecek anlaşılan.Son olaylara bakınca Caster bu hikayede en şerefli ölen karakter olacak her ne kadar kendisi şerefsiz olsada.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

18. bölüm itibariyle yine özel bir seri olduğunu gösterdi.

16. bölümde Emiya'nın kişiliğinden dolayı harcanan karakterlere üzülmüştüm ama bu bölümde çocukluğuna gidildiğinde seriden beklediğim gibi bir haltlar olacağı belliydi.Özelliklede Shirly'e yazık oldu.Adalet için babasını öldürebilen bir karakterden kutsal kase savaşında merhamet beklemek imkansız gibi birşey.Bizim Shirou iyi kurtulmuş doğrusu:cicekq:

Bua rada yangına karışan büyücüleri bir yerlerde görmüş gibiyim Kara no kyoukai de varmıydı acep.Yoksa Fate protipte mi gördümdü.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Biraz konuyu hortlatmak gibi olsada

19.bölümü yeni izledim

Ulan şu Kiritsugu amma şerefsiz çıktı zamanında FSN izlerken Shiro'nun ''kimseyi kurban etmeden herkezi kurtarıcam'' tavrı saçma gelmişti fakat bu adam resmen saçmaladı gitti ilk babasını öldürdü tamam hakketli lafım yokta daha sonra neden Nataliayı uçuruyon be adam.Bu sahneyi gördükten sonra FSN de iyiki ölmüştü dedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22. bölüm itibariyle.

Sonunda büyük savaş başlıyor.Bu bölüm rider ağılıklı oldu.Efendisinin büyülerini kullanıp savaştan kaçmayı düşünmesini beklemiyordum(Aslında en güçlülerden biri olarak kendini görmemesinden kaynaklı)Rider'ın yinede onu arkadaş olarak kabul edip yanına alması kişilik olarak yine öne çıkarıyordu.

Velvet'in ölmesini istemiyordum şahsen ve biraz araştırınca ölmediğini öğrendiğime baya sevindim doğrusu

Kirei yine yapacağını yaptı.Hırsına dayanamadı ve İrisviel vaktinden önce öldürmesi üzücüydü.Kase bedenini kaplamadan önce kızıyla konuştuğu anlar dramatikti.Umarım son savaşlar görsellik ve onur olarak izlemeye değer olur.Lancer'ın ölümünden sonra bu gidişle en şerefli ölüm Caster'ın ki olacak.Asassin zaten karşılık veremedi.

Sonunda Emiya Shirou karakter listesine dahil olmuş.Myanimeliste gördüm.Gerçi savaştan sonra görürüz anca.

Bu arada FSN'nin favori karakteri Saber, film ve ardından Zero serileriyle iyice popülerleşti.En popüler bayan karakter yolunda emin adımlarla ilerliyor.İlk sırada Haruhi uyuzun olması çok yazık.Birde bazı forumlarda duyduğum kadarıyla Type Moon'ın bomba bir yapımla geleceğini söyleniyor.Duyrulmuş bir Girls Work var ama onun adam akıllı birşey olcğını sanmıyorum.Ama oyunlarından kalan senaryoları göz önüne alırsak Fate Zero'dan sonra FSN Geriye kalan senaryosunun animeye uyarlanma vakti geldi.Şayet uyarlanırsa film yada OVA olarak Unlimited Blade Work gibi sıkıştırılmış bir yapım olmasını kesinlikle istemem.Unutmadan Fate Kailedo Star İlya alternatifte animeye uyarlanacak ama oda iç açıcı durmuyor.İzlersem Rin,Shirou ve İlya için izlerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

24. bölüm

Gerçekten eşsiz bir bölümdü söyleyecek fazla söz yok.Ama yinede kendi kızı ve karısını öldürmesi beklenmedik bir durumdu.Acaba ordaki kadının feryatları gerçekmiydi yoksa kasenin kendisimiydi merak ettim.Kotomine ile aynı şekilde öldürdü karısını ilginç bir benzerlik.FSN Finalde Kotomine Shirou ya yıllarca bu lanetle yaşadı diyordu babası için ki lanetin kaynağı belli oldu.Saber VS Berserker savaşı fazla şaşalı olmadı o ayrı.Sonunda Shirou'yu azda olsa görebileceğiz.

Battle moon wars oynarken angra mainyu adlı canavarı merak etmiştim.Bunun Type moon evreninde nasıl bir yeri var diyordum.Bir kez daha bu isim karşıma çıktı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10-11. Bölümleri izleyen biri olarak aga adamlar yapıyor ya dedim resmen, muhteşem bir şekilde gelişti herşey;

Bu serinin bence herşeyi İskender'di. Ölümü bile müthiş oldu.

Kiritsugu'nun kaseyi arzulamayışı ve Saber'a onu yok et demesi ayrı bir güzeldi.

Tabi eski arkadaşı Lancelot(Berserker) da öldürmesi güzeldi. Hep bir efsaneden ibareten bildiğimiz kahramanları farklı bir şekilde işleyen güzel bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

24. bölüm

Gerçekten eşsiz bir bölümdü söyleyecek fazla söz yok.Ama yinede kendi kızı ve karısını öldürmesi beklenmedik bir durumdu.Acaba ordaki kadının feryatları gerçekmiydi yoksa kasenin kendisimiydi merak ettim.Kotomine ile aynı şekilde öldürdü karısını ilginç bir benzerlik.FSN Finalde Kotomine Shirou ya yıllarca bu lanetle yaşadı diyordu babası için ki lanetin kaynağı belli oldu.Saber VS Berserker savaşı fazla şaşalı olmadı o ayrı.Sonunda Shirou'yu azda olsa görebileceğiz.

Battle moon wars oynarken angra mainyu adlı canavarı merak etmiştim.Bunun Type moon evreninde nasıl bir yeri var diyordum.Bir kez daha bu isim karşıma çıktı.

Anlatayım biraz bunu,Hafif uzaktanda olsa aslında Fate Zerodada Fsndada çok büyük rol oynayan bir karakter / varlık kendisi.

Angra Mayuu Fsn da Heavens Feelda biraz açıklanan,derin bir mevzu.Kabadan anlatayım; Angra Mayuu 3. kutsal kase savaşında Einzbern tarafından summonlanmış Avenger type Servantın gerçek ismi. Kutsal kase savaşlarında summonlanan tek Anti-Herodur kendisi.Ayrıntıya inebilmem için geçmişinide anlatmam lazım bu karakterin ;

Çok çok eskiden,Dünya batıl bir inanca karar vermiş,Eğer tüm kötülükleri bir insana atarsak bizim dünyamızda kötülük kalmaz tarzı bir düşüce.Angra Manyuu da Orjinalde normal bir insan olmasına rağmen kasabası tarafından rastgele seçilip tüm lanetlerin kötülüklerin kötü duyguların nefretlerin üstüne atılması ve ölmesine izin verilmeden sürekli işkenceye uğramış,En sonunda kafayı yemiş ve Tüm dünyadan, insanlıktan, kasabasından, ailesinden nefret eden hatta nefretten başka bir duygu hissedemeyen b "All evils in the world" e dönüşmüş. 3. Kutsal kase savaşında Einzbernlerin daha güçlü bir servant summonlamak için yaptıkları çalışmalar sonucu çağrılmış ve bir insan şeklinde savaşa katıldığı için ilk olarak öldürülen servant olmuş,fakat kendisi aslında kutsal kasede kayıtlı olmayan bir anti hero oldugundan kasede bir errora yol açmış ve kase ile bütünleşmiş,alında tam bütünleşmiş diyemeyiz hayali gerçekleşene kadar kasenin içine hapsolmuş.Ancak dilegi olan yeniden dogmak onunle birlikte binlerce laneti birlikte dünyaya getirip bir bakıma dünyanın sonunu getireceğinden oda gerçekleşememiş.

Angra Mayuu dedigimiz olay çok kısaca budur,fsn heavens feelde 1 küsür saat boyunca bu açıklanıyor aslında o derece derin bi olay yani ben sıkmadan kısaltabileceğim kadar kısaltmaya çalıştım.Kiritsugu yu lanetleyende Bu arkadaştır,Öldüğü halde Kireiyi canlandıranda yine kendisi,Fsnda Gilgameshın kafayı yemiş olmasının sebebide yine bu. Visual novel Fate Route'undaki (animedede geçmekte ) Kirei'nin shirouya yaptıgı o son lanet de (shirounun avalon ile kırdıgı hani,Saberda uzanıyodu o sırada sondaki unutulmaz sahne) Yine bunun işidir,Diğer endinglerdede yüklü miktarda rol oynamakta Angra mayuu. Fate Hollow ataraxia da zaten ana karakter.Yani direk olarak söylenmemiş olsada Fate evreni ile direk olarak alakalı bir varlık kendisi.Ancak kötü karakterde diyemiyoruz malesef,Her ne kadar fate'de villain rolünü almış olsada Fate hollow ataraxiada dünya ona herkesten çok acı çektirmiş olmasına rağmen hala dünyayı sevdiğini ve kalbinde hala iyi niyetli biri oldugu açık bi şekilde gösteriliyor.Yani direk baktıgımızda sakura falan hep acınası karakterler ama,aslında arka planda en acınası karakter bu arkadaş malesef.

fate hollowda şu şekilde anlatıyordu geçmişini,orjinal şeklini kopyala yapıştır yapıyorum direk ;

"A helpless sacrifice—an ordinary person without any special talent—that transformed into exactly what they wanted, that was determined to be and came to represent all evils of the world. And thus, hated by everyone and losing his self, a hero was born."

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eline sağlık nasıl bir karakter oldugunu biliyordum ama FSN oyunu oynamadığım için yeri ve önemini bilmiyordum.

Animede İlyayı öldürdüğünde çığlık atan annesimiydi angre manyu muydu.Kase oldugu için önceden açıklama yapıyor emiya sen o değilsin diye sahilde ama sonrasındaki yatak sahnesinde çok içten bir çığlıktı.Avenger'ın noble phanstasmıda yok bildiğim kadarıyla gerçek bir kahraman olmadığı için.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel açıklama olmuş, Akutan! Ben merak ediyordum baya, merağımı giderdin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eline sağlık nasıl bir karakter oldugunu biliyordum ama FSN oyunu oynamadığım için yeri ve önemini bilmiyordum.

Animede İlyayı öldürdüğünde çığlık atan annesimiydi angre manyu muydu.Kase oldugu için önceden açıklama yapıyor emiya sen o değilsin diye sahilde ama sonrasındaki yatak sahnesinde çok içten bir çığlıktı.Avenger'ın noble phanstasmıda yok bildiğim kadarıyla gerçek bir kahraman olmadığı için.

Angra Manyuu idi o sırada onun içinde olan ve evet angra manyuunun bir noble phantasmı yok, Ancak birçok curse bilmekte kendisine yapılan lanetler sonucu.Kiritsuguya yaptıgı lanet veya kireiyi canlandırırken yaptıgı hep o bilgiden geliyor yani.Fate evreninde benim en sevdiğim karakterlerdendir kendisi, direk olarak hiçbir zaman çıkmaz fate hollow haricinde,Ancak parça parça hikayeye dağılmış ve aslında birçok olayın sebebi / olayın yaratıcısı kendisidir,ve gayette trajik bir karakterdir.Fate hollowdada baya cool sözleri var kendisi hakkında ama o kadarına girmesem daha iyi olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

22. bölüm itibariyle.

Sonunda büyük savaş başlıyor.Bu bölüm rider ağılıklı oldu.Efendisinin büyülerini kullanıp savaştan kaçmayı düşünmesini beklemiyordum(Aslında en güçlülerden biri olarak kendini görmemesinden kaynaklı)Rider'ın yinede onu arkadaş olarak kabul edip yanına alması kişilik olarak yine öne çıkarıyordu.

Velvet'in ölmesini istemiyordum şahsen ve biraz araştırınca ölmediğini öğrendiğime baya sevindim doğrusu

Kirei yine yapacağını yaptı.Hırsına dayanamadı ve İrisviel vaktinden önce öldürmesi üzücüydü.Kase bedenini kaplamadan önce kızıyla konuştuğu anlar dramatikti.Umarım son savaşlar görsellik ve onur olarak izlemeye değer olur.Lancer'ın ölümünden sonra bu gidişle en şerefli ölüm Caster'ın ki olacak.Asassin zaten karşılık veremedi.

Sonunda Emiya Shirou karakter listesine dahil olmuş.Myanimeliste gördüm.Gerçi savaştan sonra görürüz anca.

Bu arada FSN'nin favori karakteri Saber, film ve ardından Zero serileriyle iyice popülerleşti.En popüler bayan karakter yolunda emin adımlarla ilerliyor.İlk sırada Haruhi uyuzun olması çok yazık.Birde bazı forumlarda duyduğum kadarıyla Type Moon'ın bomba bir yapımla geleceğini söyleniyor.Duyrulmuş bir Girls Work var ama onun adam akıllı birşey olcğını sanmıyorum.Ama oyunlarından kalan senaryoları göz önüne alırsak Fate Zero'dan sonra FSN Geriye kalan senaryosunun animeye uyarlanma vakti geldi.Şayet uyarlanırsa film yada OVA olarak Unlimited Blade Work gibi sıkıştırılmış bir yapım olmasını kesinlikle istemem.Unutmadan Fate Kailedo Star İlya alternatifte animeye uyarlanacak ama oda iç açıcı durmuyor.İzlersem Rin,Shirou ve İlya için izlerim.

Bu arada Flood gibi olacak ancak Angra manyuu ile Witch on the holy nightı karıştırmak istemedim. O bomba yapım olarak geçen seri Witch on the holy night, En son çıkan visual novel.Ana karakteri Tsukihimenin başında görünen ve Kara No Kyoukai deki Touka'nın kız kardeşi aoko olmakta. Ki bu evrenle yakın olmayanlar bilemez, Aoko şuan o evrende yaşayan en güçlü büyücü konumunda. Oyun No ero, No voice,+15 vs gibi etmenlerden pek beklenmiyordu ancak oyunun mükemmel çıkması, Özellikle uzun zamandır soru işareti olarak kalan Aoko - Touka kardeşlerin neden birbirinden nefret ettigini açıklaması (Kara no kyoukaideki Toukanın Dirty Red denildiginde kafayı yemesi falanda buna bağlı), Toukanın beklenmedik iyi karakterden kötü karaktere geçiş twistleri ve sonundaki Aokonun toukayı bir güzel patakladıgı sahne sayesinde aşırı tavan yapmış durumda.Forumlardada "bunun animesi yapılırsa harika patlama olur hazır typemoon anime işini ciddiye almışken kesin gelir" tarzı bir beklenti içinde millet. Onun haricinde Girls work var dedigin gibi ancak ondan pek kimse birşey beklemiyor visual novel olacakken iptal edilip animeye çevrildiginden büyük hayal kırıklıgı yaşattı o yüzden aşırı bekleyen yok sen söyleyene kadar unutmuştum ben açıkçası.Başkada bi beklenen projesi yok zaten typemoonun şuan itibari ile.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

An itibariyle fate zero'yu bitirdim. Artık yeniden bi Stay Night'ı izlerim.

Son bölüm bence oldukça güzeldi. Shiro'yu yeniden görmek güzel, Kiritsugu'nun hayallerini devralışı falan güzeldi. Waver'ın yolculuğa çıkacağım falan demesi.

Elbetteki Saber'ın sahnesi oldukça güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?