Jump to content
  • Kayıt Ol

Fate/Zero Tartışma

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Fate Zero Son

Nihayetinde beklenen bir son ile veda etti ekranlara darısı diğer Type-moon yapımlarına.Gilgamesh kase anadan doğmuşa döndermiş.Sonunda büyük kral çıplak desek yalan olmaz.FSN ye giriş açısından soru işaretlerini gidermiş oldu bir nebzede olsa.Emiya'nın İlya'yı neden bıraktığını düşünüyordum ama sebebinin bu oldugunu pek tahmin etmemiştim.Sakura'yı terminatöre çevirmiş Zouken şerefsizi, Saber hariç Rider ve Lancer seride devleşti ama ne varki savaşlar açısından görkemli birşey olmadı.FSN deki ilk bölümdeki savaş sahnesini falan göstermedi Gilgamesh ve Saber arasındaki.Yangın içinde savaşıyorlardı. Kirei'de hayata döndü ama iyice kafayı sıyırdı.Şaşırdığım tek mevzu Rin'in annesini öldü biliyordum.Oda tırlatmış.Adam akıllı bir hayatı Waver yaşıyor.Shirou'nun seiyusunu değiştirmişler.

Bundan sonra FSN Heaven Feels senaryosu kalıyor.Oda 2013'e anime olsa ne güzel olurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 55
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

10

• meyday

7

• Saber

6

• bLueeekun

5

gundamaster

Son bölümü genel olarakta bu sezonu beğenmedim.

Kase'nin gücü bu muydu yani? Küçücük bir mahalleyi yok etti sanki. Her dileği gerçekleştirebilme yetisine sahip bu objenin bu kadar küçük alana kıyamet getirmesi benim hoşuma gitmedi. Bir önceki bölümde Kiritsugu'nun bütün command seallerini kullanarak kaseyi yok et emrini vermesi beni şaşırtmıştı ve Kotomine ile olan dövüşünü epey beğenmiştim. Fakat bu bölümde çıldırarak sağ kalan avr mı diye etrafta dıolaşan bir Kiritsugu görmek bana anlamsız geldi. Bir de o yanan enkazın altından sanki bir anka kuşu gibi Shirou'yu çıkardı. Hadi onu ordan çıkardın çocuğun Kiritsugu'dan duyduğu tek şey teşekkür ederim. O yıkımda buna mı dikkat etmiş şimdi? Koskoca sezon boyunca adam akıllı bir Berserker dövüşü göremedik. Tam Saber ile kapışacak dedik orda da aniden ölümünü gösterdiler, dövüş falan yok ortada. Adam tüm anime boyunca konuşamadı ölümünde yarım saat konuştu bir de.

Kiritsugu'nun Shirou ile yaptığı kahramanlık konuşması da çok klişe olmuş. Ben kahraman olacaktım ama olamadım. Üzülme ben senin yerine olurum diyen geleceğin emosu Shirou'nun sözleri de sempatiklikten çok uzaktı.

Gilgamesh fanservisine de gülmeme rağmen bir o kadar gereksiz bir sahneydi. Hadi onun üstündekiler yandı da diğer karakterler ne ile korundu o lav yağmurundan?

Animasyon açısından çok başarılı olsa da dövüşler açısından fakir kaldı bence bu seri. Her ne kadar potansiyeli iyi olan dövüş sahneleri içerse de.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Arkadaşlar baştan başladım yorumları okudum merak ettiğim pek çok şeyin cevabını aldım herkese çok teşekkür ederim... Ama sonra sonra 16. bölüm 18. bölüm yazılmış onlar nedir acaba bendeki 12 bölüm ama sonu

kase yok edildi bir yerler yandı yıkıldı... Aslında onu da sormak istiyorum kase yok edildi diye neden yandı oralar ayrıca son konuşmalarda Kirei senin dileğin gerçekleşti dedi gılgamış o ne ola ki?

İzlememiş olanlar spolier a bakmasınlar hiç...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2. sezon 1. bölüm 14. bölüm olarak kabul ediliyor. Öyle ilerliyor yani. Bir bütün olarak düşünürsek doğru oluyor 16-17-18 diye devam etmesi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende zero 1. sezon yokmuş o nedenle kafam karışmış... İzledikten sonra belleğim bozulmuştu 2. sezonu sonradan indirmiştim kafa karışıklığı olmuş kusura bakmayın...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İçimde bir burukluk bıraktı seri. İstediğimi tam anlamıyla bulamadım desem yeridir. İlk sezon açıklamalara boğdular ve bütün aksiyonu 2. sezona atmaya çalıştılar ama onu da tam anlamıyla yapamadılar. Caster ile olan savaş biraz uzun tutuldu o kadar.

Lancer' ı harcadılar zaten. En acıdığım karakterlerden oldu. Sağolsun Emiya bize doğru düzgün dövüş sahnesi izlettirmedi.

Beğendiğim aksiyon sahnelerinden biri Gilgamesh vs Berserker oldu. En iyilerden diyebilirim hatta. Ama Berserker' i Gılgamış yok etsin isterdim.

Seride en sevdiğim karakterlerden biri, Rider' ın gidişi de hüzünlendirdi. Dövüş sahneleri tatmin etmese de umduğumu Gilgamesh vs Saber' da görürüm derken istediğimi alamadım.

Bazı insanlar FSN serisine laf atsa da o seride bundan daha fazla aksiyon vardı. O serideki aksiyon ile bu serinin ciddiliği birleşseydi ortaya çok güzel bir şey çıkabilirdi.

Bunun üzerine bir FSN izlenir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?