Jump to content
  • Kayıt Ol

Sword Art Online

CHOBiTS

Önerilen İletiler

swordartonline.jpg

Reki Kawahara'nın Sword Art Online adlı light romanı A-1 stüdyosu tarafından animeye uyarlanıyor.

Hikaye Hack serilerini izlemiş olanlar için fazla yabancı gelmeyecektir.

Konu: Sword Art Online adlı yeni bir oyun açılmıştır ve ilk günde yaklaşık 10.000 kadar üye oyuna başlamıştır.Ama bilmedikleri birşey ise oyun menüsünde çıkış seçeneği yoktur.Tüm oyuncular artık çıkmak için ana mekanda toplanırlar ve aralarında tartışmaya başlarlar.Bu sırada her oyuncunun elinde bir ayna belirir ve aynaya bakan oyuncunun yüzü gerçek hayattaki haline döner.(Bence hikayenin en önemli artısı)Herkes gerçek yüzlerini görünce şaşkına dönmüştür.Bu sırada oyunun yaratıcısı dahi mühendis GM olarak ortaya çıkar ve oyun hakkında tüm oyuncuları bilgilendirir.

Oyundan çıkış tuşu yoktur ve çıkmak imkansızdır.Oyunda ölmek gerçek hayatta ölmek demektir.Oyundan zorla çıkmak beyne gönderilen bir sinyallede yine oyuncunun ölmesi anlamına gelmektedir.Buna inanmayan bir grup kullanıcının zorla oyun başlığını çıkarması sonrasında ölmeleri herkeste bir kaosa neden olmuştur.Oyundan çıkmaları için tek yol en tepeye kadar olan 100 salonuda temizlemeleri gerekmektedir.Artık bir ölüm kalım mücadelesi başlamıştır. (Bu tarz online oyun oynadıysanız ölmeden tepeye ulaşmanın ne kadar zor olduğunuda tahmin edersiniz.)

Herkes gibi şaşıran ama bu gerçeği kısa sürede kavrayan baş kahramanımız Kirito oyun içinde tek başına yaptığı kahramanlıklarla ve siyah tek ellik kılıç ve kıyafetleri ile ün salmıştır.Hiçbir loncaya üye değildir ve partilerede girmez. Yine bir bayan oyuncu olan Asuna( gerçekteki yüzü karaktere yansıdığı için çok güzeldir ve bu oyunda fazla bayan oyuncuda yoktur) güzelliğinin de etkisiyle oldukça yardım almış ve çok hızlı gelişmiştir.Çok yetenekli bir savaşçı olmuştur.Silahı uzun beyaz çift elli kılıçtır.Kirito, Asuna' nın ısrarcı davetleri sonucu parti oluşturup bundan sonraki maceralarına birlikte devam ederler.

Karakterler

Kirito

[bimgx=400]http://b1110.hizliresim.com/11/10/4/11477.jpg[/bimgx]

Asuna

[bimgx=400]http://i193.photobucket.com/albums/z17/sasuke706/v01_Character2_Asuna.jpg[/bimgx]

Trailer 2

http://www.animenewsnetwork.com/interest/2011-10-02/accel-world-sword-art-online-light-novels-get-games

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 25
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

5

• hariseldon

4

• WoLcRoW

2

• Derflinger

2

Konu olarak, Gantz ve HNK anımsattı bana.

Kız güzelmiş ama :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konusu dikkatimi çekti ,denemekte fayda var.Haber için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok ilgi çekici bir konusu var cidden.Umarım iyi bir anime olur.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konuyu mangasını okuduğum için kendim yazdım.Zaten 2 bölüm çıkmış daha.Bu tür senaryolu yapımlarda oyun arka planı olduğu için karakterler arası romantizm beklemek saçma geliyordu.Bu açıdan bu seriden umutluyum.Gerçekte göründükleri gibi görünüyor karakterlerimiz ve bu açıdanda başrollerimiz baya karizma çizilmiş.Ama diğer güzel karakterler için aynaya baktıktan sonraki değişimleri genelde tam zıttı bir durumda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel bir seri olacak gibi duruyor, tek sezonluk bir anime yapmazlar inşAllah.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

afişi yüzünden deniyceğim bi anime :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kendimi bildim bileli online oyunlara karşı bir ilgim vardır. :tbayrak: Konu olarak çok dikkatimi çekti. Bakalım nasıl bir şey. Haber için teşekkürler.

Kapak çizimleri;

51kbtylquklsl500aa300.jpg51khq6af2hlsl500aa300.jpg51hfqg49xplsl500aa300.jpg610w1pcxx3lsl500aa300.jpg51kgkfxuylsl500aa300.jpg51kkofmv1clsl500aa300.jpg61ihxfr0relsl500aa300.jpg51nzmtqn1vlsl500aa300.jpg

Bir iki resim;

491210.jpg

576505.jpg

493882.jpg

518902.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimleriyle de, konusuyla da ilgimi çekti. Adam gibi yaparlarsa potansiyeli yüksek.

Manganın kapaklarına bakınca farkettim, oyunu oynayan bayan oyuncu sayısı pek de az değil sanki :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çizimleriyle de, konusuyla da ilgimi çekti. Adam gibi yaparlarsa potansiyeli yüksek.

Manganın kapaklarına bakınca farkettim, oyunu oynayan bayan oyuncu sayısı pek de az değil sanki :D

"Bu sırada her oyuncunun elinde bir ayna belirir ve aynaya bakan oyuncunun yüzü gerçek hayattaki haline döner."

Bence aynaya bakmayan kişi sayısı fazla olduğu için pek çok kadın karakter var. Online oyunlarda kadın karakterlerin bir çoğunu erkekler açıyor zaten.:biyik gulme: Örnek bir durum gösterecek olursak; N.H.K ni yôkoso'daki SA10 ve Mia ilişkisi. dftdtr4

Bu arada MyAnimeList de göremedim ben ama AniDb adresi burası.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gerçekten çok gzl bir anime olcak gibi beklemedeyim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

herkez hep fikir baya takipçisi olacak desenize.

O değilde kız baya uyanıkmış bütün erkekleri kullanmış gerçi bende olsam yardım ederdim heralde yani.:).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu konudan güzel bişey çıkar gibi artık bakıcaz. :qzirvede:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benimde ilgimi çekti inşallah güzel bişey çıkarırlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

İlk başta online bir oyunu animeye uyarlıyorlar sanmıştım ki öyle değilmiş. Güzel olacağına inanıyorum. İzlenecekler listesine eklendi kendisi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada animenin resmi sitesinde karakterlerin nasıl görüneceğini gösteren bir resim var. İşte:

36343l.jpg

Keşke romanların kapaklarındakine daha benzer bir çizim kullansalarmış, bu tombul surat Kirito'ya hiç uymuyor.

Bu arada anime temmuzda yayınlanacakmış bu kaynağa göre:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2011-12-10/sword-art-online-anime-slated-for-year-next-july

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çizimler benim hoşuma gitti ama dediğin gibi yüz çizimleri daha iyi olabilirdi.biraz çocuksu durmuşlar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

çizimler benim hoşuma gitti ama dediğin gibi yüz çizimleri daha iyi olabilirdi.biraz çocuksu durmuşlar.

Belki Mahou Shoujo Madoka Magica gibi bir şey çıkacak karşımıza. Artık çizime göre yargılamamak gerek animeyi. sallss

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
Belki Mahou Shoujo Madoka Magica gibi bir şey çıkacak karşımıza. Artık çizime göre yargılamamak gerek animeyi. sallss

Bu serinin ilk 6 kitabı ingilizceye çevrildi, onları okudum. Gerisinin çevrilmesini bekliyorum. O yüzden animenin senaryo yönünden hayal kırıklığına uğratmayacağını biliyorum. Ama o surat tasarımlarını yadırgamadan da edemiyorum. Ben hep kitap kapağındaki gibi görünürler diye hayal etmiştim.Mesala örneğin karşılaştırırsak:

kitap kapağının resmi:

[bIMG]http://www.baka-tsuki.org/project/images/a/a3/Sword_Art_Online_Vol_01_cover.jpg[/bIMG]

animenin medyaya verilen ilk resmi:

36343l.jpg

Aynı yazarın diğer serisi Accel World de animeye uyarlanıyor.Onda karakterlerin görünüşü kitap kapaklarının tıpatıp aynısı. Halbuki Sword Art Online Japonya'da daha popüler. Neden animesine diğer seriyle aynı özeni göstermemişler ki.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

PV eklemiştim ama site geri gidince oda gitti.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?