Jump to content
  • Kayıt Ol

Eden no Ori

kimsesiz

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Eden no Ori

TANITIM

Sıradan bir okul gezisinin dönüşüyle başlıyor serimiz. Uçaktalar, her şey sıradan, gülüp eğlenen, birbirine takılan öğrenciler vs. Derken beklenmedik bir şey oluyor. Uçak düşmeye başlıyor ve herkes panik halinde… Etraf kararıyor…

Uçaktakiler kendilerini hiçliğin ortasındaki bir yerde buluyorlar. Hiçbir şey bilmedikleri yetmiyormuş gibi birde ne olduklarını anlamadıkları hayvanlar (yaratıklar… artık her neyse) tarafından saldırıya uğruyorlar.

Herkes panik içinde kimin ne yapacağı belli değil tam olarak uçaktan sağ kurtulanların yaşam mücadelesi burada başlıyor. Sır dolu bir yerin içinde tam olarak tanımadığınız insanlarla hayatta kalabilecek misiniz?

KARAKTERLER

Akira Sengoku - Ana Karakter

Kouichi Yarai - Ana Karakter

Shirou Mariya - Ana Karakter

Rion Akagami - Ana Karakter

Miina Isurugi - Ana Karakter

Kanako Oomori - Ana Karakter

Kazuma Saji - Yardımcı Karakter

56963.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Orijinal: Eden no Ori

İngilizce: Cage of Eden

Japonca: エデンの檻

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 21

Bölüm sayısı: 185

Yayım: 26 Kas 2008 - 23 Oca 2013

Dergi: Shounen Magazine (Haftalık)

Eser: Yoshinobu Yamada (Hikâye & Çizim)

Türler: Aksiyon, Macera, Ecchi, Fantastik, Shounen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1107

Veriler 22 Aralık 2016 Perşembe günü 17:49 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 12586

KİŞİSEL NOT:

Spoiler

Konu itibariyle gizem sevenlerin çok hoşuna gidecek bir manga. Ardı ardına çizerimiz (mangaka) bize yeni gizemler sunuyor. Durmadan yeni maceralara atılıyoruz ve gün geçmiyor ki yeni bir tehlike belirmesin.

İnsan psikolojisi üstünde durulan, bu kadar heyecanın panik duygusuyla birleştiği bir yerde insanlar neler yapabileceği sorusuyla ilerleyen bir manga… Bizi durmadan düşünmeye sevketiyor. Bir sonraki adımda ne olacak diyoruz.

Birde romantizm ; biz her zaman olayları 4 duvar arasındaki bir sınıfta izledik. Daha doğrusu romantizm denince en çok geçen yerdir orası. Fakat bu defa farklı bir açıdan bakıyoruz. Masalar yerine dev ağaçlar, okul yerine ne olduğu belli olmayan dağlar, psikopat karakterler yerine vahşi hayvanlar, ziyarete gittiği tapınak vs. yerine de sakin su kenarları var. Kısacası sevginizi göstereceksiniz arka sıradan bakarak geçirdiğiniz zamandan daha gayretli olmalısınız.

Aksiyon-macera ikilisine ek olarak ecchi içerir.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

5

• kimsesiz

2

• liukang

2

• kanki76

2

Aha, çevirdiğim bir manganın burada tanıtımı bulmak ne hoş :D Eline sağlık kimsesiz tanıtım için :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Skyhigh Çeviriden okuyup başladığım bir yapım fazla sarınca 2 günde sona geldim.Bana Jurassi Park'ı hatırlattı okurken.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@chobits

Aynen ben de sarınca güncele kadar başından kalkamamıştım. Ama ingilizce scan yavaş çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manganın ingilizce bölümleri japoncadan epey geri kalmış durumda diye biliyorum bende

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Bu serinin şu an çevirmeni yok galiba... Çok üzücü..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Ben bu mangaya Türkçe başladım. Sonra ıngilizce devam ettim. 20-30 bölüm vardır herhalde. Ben okudugumda 16 daydi.1,5 yıl önce okumuştum ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Manga bitti son 3 bölümü okumadım ama animeye aktarılması gereken son derece güzel bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu manganın tanıtımını daha önce ben yapmıştım ama görmedin herhalde..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu manganın tanıtımını daha önce ben yapmıştım ama görmedin herhalde..

Bu tanıtım daha eski açılış tarihine bakabilirsiniz.Birden fazla tanıtım olması sorun değil orjinal olduktan sonra.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

SkyHigh şuanda çevirisini yapmıyo yanlış hatırlamıyosam 20 lerde kaldı...

çevirisini yapann varmı? Nerden okuya bilirim?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

iki yıl önce skyhigh sayesinde başlamıştım. Çok sarinca ıngilizce devam ettim. Animeye uyarlanmadikca Türkçe gormeyi unut bence. Türkiye' de mangaya fazla önem verilmiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ewet bende öle başladım belki tekrar tr çevirmeye başlarlar nede olsa bitti

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yaw ingilzcede keyif vermiyoki hepsini çeviremiyoz :(

6 ay önce skyhigh sormuştum çeviriyi durdurduk demişlerdi belki çeviren vardır diye sordum...iyi mangalar hep yarım kalıyo biri el atsada okusak....:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?