Jump to content
  • Kayıt Ol

Neden çevrilmiyor dediğiniz mangalar

fungsclup

Önerilen İletiler

Bu konumuzda , çevirmen arkadaşlara biraz baskı uygulayacak bir sistemi ele alalım. :) Bazı mangaların animelerini çeviriyolarlar ama mangalarını çevirmiyorlar...

Bknz:Nurarihyon No Mago

En azından ne çevireyim? Diyen çevirmen arkadaşlara da burada biraz yardımcı oluruz...

Aynı zamanda , bizim çevirisi olmadığını sandığımız ancak çevrildiği halde bulamadığımız mangalar oluyor.Onların linkleri de burda altta yazılabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 10 ay sonra...
  • İleti 9
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• AkuTan

3

• ShinigamiKhan

3

• fungsclup

1

• Hayabusa

1

Hungry Heart Wild Striker

10pqf40.gif

Animesini Saizen Grubu çevirmişti, harika bir futbol animesidir. Japonya Futbol Federasyonu Youichi Takahashi'ye bizzat gelip, 2002 Dünya Kupasında Japon insanlarının futbola olan ilgisini artırmak için bir manga çizmesini istemişler ve böylece bu güzel futbol mangası ortaya çıkmıştı.

Açıkçası Türkçe'ye kazandırılamamasına şaşmıyorum. Çünkü ortalıkta İngilizce'ye çevrilmiş sadece 5 bölümü var. Birilerinin çıkıp da Japonca'dan çevirmesi de haliyle kolay değil. Enteresandır, o kadar raw manga sitesi gezdim ama Japoncasını da bulamıyorum.

Eh iş başa düştü kolları sıvayıp ben çevireyim bari. (Şaka şaka ^^)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Real adlı basketbol mangası var en başta onu çevirmek lazım Vagabond ve slam dunk gibi serileri yapmış adamın bu mangası nedense çevrilmedi bi türlü :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Alala Türkiye'de manga mı çeviriliyormuş? :D Sizde çevirilmiş manga buldunuzda çevirilmemişini arıyorsunuz... Aynı animeyi 510654154 kişi çevireceğine mangalara el atsa birde bizim geri, pardon reyting kafalı fansubcularımız...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga çevirmek isteyipde çevirecek seri bulamayan insan yoktur heralde,Yada manga ile hiçbir alakası olmadığı halde laf olsun diye çevirmeye karar vermiştir.Çok rahat zerre düşünmeden 100-150 tane manga sayarım çevrilmeye değer kalitede,Fakat çevirecek adam olmadıktan sonra saymanın anlamı ne. Geçen gün bu mangalardan birini ben çevireyim dedim,Hem edit hem çeviri çok zamanımı yiyeceğinden bir grup ile anlaştım önce seve seve kabul ettiler,fakat çeviriyi vereli 10 gün oldu hala 9 sayfalık chapter editlenmedi bekliyoruz,ki grubun adını vermiyeyim ama yeni açılmış çocukların çalıştığı birşey değil 1-2 senelik rahat varlar.Bu çalışma kalitesiyle zaten türk manga gruplarından bir hayır gelmez hiç boşuna "belki biri çevirir" diye umutlanıp sıralamayın burda bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ama downloaddan para kazanılıyo olmuyo ama tekere ............. sokmayalım lütfen...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ama downloaddan para kazanılıyo olmuyo ama tekere ............. sokmayalım lütfen...

kim nerden ne kazanmış? :D 40 yıllık uploaderım böyle yöntem görmedim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kim nerden ne kazanmış? :D 40 yıllık uploaderım böyle yöntem görmedim

Megaupload kapanmadan önceki Filesonic & Fileserve dönemlerinde aylık 500-600 dolar kazanıyordum ben günde 1-2 saat arası uğraşarak, ki 1500-2000 dolar kazanan bile vardı ssleri duruyordur konularda hala bu upload işinden.Yani şehir efsanesi değil ancak Hem manga uploadından kazanılmaz bu Hemde sadece türk kesimin indireceği dosyalar ile kazanç diyeceğiniz birşey elde edemezsiniz, 5 türkün indirdiği 1 amerikanın indirdiği etmiyordu çünkü.Arkadaşın ironi yaptığının farkındayım fakat pay per download işinden direk olarak bir süre gelir elde etmiş biri olarak bilgilendirme yapmak istedim.

Bu arada nedense her bu konu açıldığında para kazanmaya hevesli arkadaşlar pm abanıyor ne upload ettin falan diye onuda yazayım,Hongfire o zamanlar downloadı kapatmamıştı, bende bugün çıkan visual novelin yarın cgsini koyuyordum yeni oldugundan konuldugu ilk gün 400-500 ardından 5er 10ar indiriliyordu, Nihohomarudada uploaderlik vardı ordan gelen burdan gelen derken birikiyordu böyle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Megaupload kapanmadan önceki Filesonic & Fileserve dönemlerinde aylık 500-600 dolar kazanıyordum ben günde 1-2 saat arası uğraşarak, ki 1500-2000 dolar kazanan bile vardı ssleri duruyordur konularda hala bu upload işinden.Yani şehir efsanesi değil ancak Hem manga uploadından kazanılmaz bu Hemde sadece türk kesimin indireceği dosyalar ile kazanç diyeceğiniz birşey elde edemezsiniz, 5 türkün indirdiği 1 amerikanın indirdiği etmiyordu çünkü.Arkadaşın ironi yaptığının farkındayım fakat pay per download işinden direk olarak bir süre gelir elde etmiş biri olarak bilgilendirme yapmak istedim.

Bu arada nedense her bu konu açıldığında para kazanmaya hevesli arkadaşlar pm abanıyor ne upload ettin falan diye onuda yazayım,Hongfire o zamanlar downloadı kapatmamıştı, bende bugün çıkan visual novelin yarın cgsini koyuyordum yeni oldugundan konuldugu ilk gün 400-500 ardından 5er 10ar indiriliyordu, Nihohomarudada uploaderlik vardı ordan gelen burdan gelen derken birikiyordu böyle.

Bahsettiğin sitelerin kapanmasıyla bu olay tarih oldu, dahası örnek olarak benim upload ettiğim bir fansub videoyu en fazla 400 kişi indiriyor o da aylar alıyor, kaldı ki mangada bu sayı 100'ü geçmez, en fazla ayda 2-3 dolar gibi bir şey kazanılır manga downloadından...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangadan ne download gelecek abi zaten,Yabancılar bile online falan sayesinde download alamıyor kaldı ki türkçe mangada naruto vs hariç 10-15 kişi ya okuyor ya okumuyor, Manga downloadından para kazanmaya çalışacağına yürürken yere bakarak gitsin daha çok para girer cebine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?