Jump to content
 • Kayıt Ol

Animex'e yeni animeler geliyor...


bonjour

Önerilen İletiler

animexlogo.png

Arkadaşlar D-smart platformunda yayın yapmakta olan Animex'in bugünkü fragmanında yeni animeler geleceğini gördüm ve sizlerle paylaşmak istedim.

İşte gelecek animeler ve konuları:

bleach1.jpg

Bleach

Kurosaki Ichigo 15 yaşında normal bir öğrencidir, ancak ölülerle iletişim kurma becerisine sahiptir. Ichigo'nun babası ve kardeşleri aileye ait bir klinik işletmektedirler.

Birgün, shinigami(ölüm tanrısı) olan Kuchiki Rukia, Ichigo'nun odasına camdan girer ve Ichigo'nun onu görebildiğine çok şaşırır. O anın kargaşasında çevreye gelen hollow(kötü ruh) ile dövüşürlerken, Rukia güçlerini Ichigo'ya geçirir. Shinigami güçlerini alan Ichigo, Rukia ile beraber hollow'ları yok etmeye başlar.

GE5230.jpg

D.Gray-Man

Genç bir exorcist olan Allen Walker, Millenium Earl’ün yarattığı Akumaların eski formlarını görmesini sağlayan lanetli bir göze ve bir tür anti-Akuma silahı olan sol kola sahiptir. Allen, hocası tarafından İngiltere’de kendisi gibi diğer Exorcist’lerin bulunduğu bir karargâha gönderilir. Innocence taşıyan son derece nadir insanlardan biri olan Allen, Black Priest organizasyonuna katılarak Millenium Earl’ün planlarına karşı savaşmaya başlar. Yollarında ilerledikçe sorular, özellikle de Allen’ın geçmişiyle bağlantılı olan sorular, ortaya çıkmaya başlar.

DeathNote_Anime_Cast_500.jpg

Death Note

Yagami Light, üniversite giriş sınavlarına hazırlanan bir lise son sınıf öğrencisidir. Light (Raito), Japonya'nın belki de en yetenekli ve zeki öğrencisi olmasına rağmen, yaşadığı dünya ona tat vermemektedir. Her gün gittikçe artan suç oranı ve adalet sisteminin çökmüşlüğü, onun için bu dünyayı daha da anlamsız ve çürümüş kılmaktadır. Bu yüzden de, hiç bir şeyde anlam görmemektedir.

Light, bu buhranlarını kendi içinde yaşarken, ders sırasında bir defterin gökten düştüğünü görür. Okul çıkışı elinde olmadan defterin düştüğü yere yönelir. Defterin üstünde "Death Note" yazmaktadır. Defteri yerden alıp incelediğinde hiç de inanacağı şeylerle karşılaşmaz.

"Bu deftere ismi yazılan insan ölecektir."

Nedenini kendi bile bilmeden, defteri alıp evine döner. Evde haberleri izlerken, bir adamın bir anaokulundaki öğrencileri ve öğretmenleri rehin aldığını izler. Defterin gerçekliğini test etmek için rehin alan adamın adını deftere yazar. Ve 40 saniye sonra adam ölür.

Defterin gerçekliği karşısında şaşkına dönen Light, kendi ideal dünyasını yaratmak için diğer suçlulara yönelecektir. Ama ya dünya onun varlığını öğrenip peşine dünyanın en iyi dedektifi L'i takarsa?

Not:

2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6. Tokyo Anime Ödülleri'nde "En İyi TV Serisi" ödülünü kazanmıştır.

fullmetalalchemist-edwardwinry.jpg

Full Metal Archemist

“İnsan bir şeyleri feda etmeden hiçbir şey elde edemez,

Bir şeyi elde etmek istiyorsan ona eş değerde bir şey sunmalısın,

Bu simyanın eşdeğer değiş-tokuş prensibidir.”

Elric kardeşler Edward ve Alphonse ölen annelerini diriltmek için simyaya başvururlar. Ama insan ruhu ile değiş-tokuş yapılacak eş değerde bir şey bulunmamaktadır. Deney sırasında büyük kardeş Edward bacağını, küçük kardeş Alphonse ise bedenini kaybeder. Edward elindeki son çareyi kullanıp Al’ın ruhunu bir zırha bağlamayı başarır ama bu esnada da kolunu kaybeder. İki kardeş annelerini diriltmenin imkansız olduğu büyük kayıplardan sonra anlar. Automail sayesinde mekanik uzuvlarına kavuşan Ed, kardeşine olanların kendi suçu olduğuna inanır. Al'ın bedenini geri almak ve simyayı daha da iyi öğrenmek için Elric kardeşler evlerini yakıp bir yolcuğa çıkarlar.

deltora-quest.png

Deltora Quest

Bir zamanlar, Deltora’da, yedi kabile vardı: Toran kabilesi, Dread Gnome kabilesi, Mere kabilesi, Plains kabilesi, Ralad kabilesi, Jalis kabilesi ve Del kabilesi… Her kabile, sihirli güçleri olan bir mücevhere sahipti ve bu taşları kim tutarsa sihirli güçler kazanıyordu. Fakat karanlığın yöneticisi, Shadow Lord, gölgeler diyarından Deltora’yı istila etmeye geldi. Deltora’nın insanları, bir araya gelerek mücadele ettiler. Sonra, Adin adında bir kahraman ortaya çıktı. Adin, bir gece, gizemli bir rüya gördü. Rüyasında; ipek kadar ince metal örtüden 7 plaka yaptığını ve bunları bir kemer haline getirdiğini gördü. Kemeri yaptıktan sonra yedi kabilenin şeflerini ziyaret ederek onlarla anlaştı ve her kabileden taşları alarak onları kemere taktı. Yedi taş bir araya geldiğinde güneş gibi parladı. Adin’in önderliği altında bir araya gelen yedi kabilenin insanları “Shadow Lord”u geri püskürttü ve böylece Adin, Deltora’nın ilk kralı oldu.

Kemer, nesilden nesile geçerek ülkeyi korudu. Uzun bir barış döneminin ardından krallar, kemeri takmanın anlamsız olduğunu düşünerek kemeri çıkardılar. Ama bu “Shadow Lord”un beklediği fırsattı. Bu fırsatı değerlendiren Shadow Lord’un adamları, kemerdeki mücevherleri çaldı ve yedi ölümcül yere götürdüler. Ve sonrasında “Shadow Lord”, Deltora’yı ele geçirerek sefil bir yer haline getirdi. Ülkenin son kralı Endon da, ortadan kayboldu…

Aradan geçen 16 yıl sonra, 16. yaş gününde Lief’e Deltora'nın yeni kahramanı olmak için zorlu bir görev verilir; yedi mücevheri bulmak. Lief, Barda ve Jasmine, yedi büyülü mücevheri ararken birbirinden tehlikeli maceralara atılacaktır.

Notlar:

Anime, Emily Rodda’nın aynı adlı çocuk kitabı serisinden uyarlanmıştır.

Ayrıca Roda, Sydney’deki bir konferansta, kendisine Deltora Quest ile ilgili birçok film teklifi geldiğini ancak sadece bir anime stüdyosunun hikâyeyi değiştirmeyeceğine söz verdiğini açıkladı.

Kemeri ilk çıkaran Adin’in torunu Elstred’dir. Elstred, kemeri belini çok sıktığı için çıkarmış ardından gelenler de kemeri çok nadir takmıştır. Ardından da senede bir gün, özel bir günde takılmıştır.

Lief, Jarred’in oğludur. Jarred, demirci Crian’ın öğrencisi olmuş ardından da Crian’ın torunu Anna ile evlenmiştir.

Kitapta, Lief'in saçı siyahtır.

295901.jpg

Darker than BLACK

10 yıl önce Tokyo’da, Hell's Gate (Cehennem Geçidi) denilen ve analiz edilemeyen tuhaf bir alan belirir. Aynı anda, paranormal güçlere sahip psişik insanlar ortaya çıkar. En güçlü psişik ajanlardan biri olan Hei, gözleri görmeyen ortağı Yin’le birlikte Hell’s Gate’in sırrını çözmeye çalışan onlarca kişiden sadece ikisidir.

Tanıtımların tamamı www.anime.gen.tr sitesinden alınmıştır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 17
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bLueeekun

  3

 • CHOBiTS

  2

 • bonjour

  2

 • Derflinger

  2

En Çok Yazanlar

D-smart dışında da yayın yapmıyor mu bu? D-smartta zaten paralı:D Satın almadan izleyemiyorsunuz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana bunların gerçek olmadığını hissediyorum. Zamanında MTVde anime programı yapan 3 kişinin sunduğu programda 3 büyük shounen çok istenmişti ama devam etmesi, uzun olması ve maddi konular sıkıntı olduğunu dile getirdiler. Ha, gelirse de önlerini tutan yok. Gerçekten gelirse büyük bir çığır açmış olacağız. dftdtr4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

D Gray Man'ı son bölüme kadar götürebileceklerini sanmıyorum. Bleach'e hiç girmeyelim zaten. Kaldı ki Naruto yayınlayacağız dediler onu da 30. bölümde bıraktılar yani MTV'nin zaten bıraktığı yerden. İnsanın başladığı işi bitirmesi gerekmez mi?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Onların hepsine bütçe yetirsin ayrıyetten Bleach-D.gray man-FMA gibi seriler ile başlayacağına kısa seriler ile ilerlemeliydi. Ben izlemediğim halde Naruto'nun sonu getirilemediyse bunların hiç gelmez gibi geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadece ücretli platformlardan yayın yaparak götüremezler bence. Ayrıca Naruto da yayınlanmasından birkaç sene önce lisanslanmıştı Türkiye'de, bunların lisanslanma haberleri nete sızmadığına göre zor görürüz gibi geliyor bana.

Gerçekten bunları yayınlamayı düşünüyorlarsa tembellik olarak görüyorum şahsen, Jump'ın shounenlerini yayınlayalım reyting olsun mantığıyla yapacaklarsa boşuna uğraşmasınlar derim.

(burdan sonra içimi döküyorum)

Aslında zamanında bir sürü anime yayınlandı ülkemizde, lisans süreleri bitmiş olabilir diye düşünüyorum ama hazır dublajlı anime işte alıp yayınlasınlar. Dr Slump yayınlasınlar ne yapar eder yurda bile D-smart bağlatmaya çalışırım açıkçası :D Hatta Sailor Moon olsun Card Captor Sakura olsun, pek erkek adama yakışmayan animeleri bile kaçırmadan izlemiş adamım (gerçi Sailor Moon dönemi biraz küçük idim ama neyse :)) Hatta bi yaz Puchi Puri Yuushi yayınlamıştı TRT, yazlıkta tv iyi çekmiyordu, izleyebilmek için antenle ne çok oynamıştım :D aynı dönem TRT3te de Bubu Chacha(adını da unutmuşum, yarım saat aradım :)) vardı kardeşimle onu izlerdim :D.

Demem o ki, bir aralar Türkiye'de anime vardı. Çizgifilm kanalları diğer kanalların yayınladığı tüm animasyonları öldürdü.

İçimi döktüm. Rahatladım :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zaten izleyemiyorum -_- d-smart... yaşlanma sebebimsin T_T

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bana kalırsa çeviri ve görüntü berbat. Nasıl izliyorsam öyle devam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En beğenilen ve popüler serileri öne koymuşlar ama bakalım lafta mı kalacak yoksa hakkını vereceklermi göreceğiz.Artık D-Smart'ı olanlardan haber bekliyoruz.İzledikçe bilgilendirirler.

Aklıma geldide bizde seslendirmecilik çok iyi değil.Bu serilerde tonla karakter var.Toplasalar en fazla 20 kişi olur.O kadar olacağınıda sanmıyorum gerçi.Artık İchigo'yu,Allen'i,Yagami'yi, Al'ı ve Hei'yi aynı agızdan seslendirilmiş bir biçimde duyarsak şaşmam.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu kadar seriyi yayınlayacaklarını pek sanmıyorum, ama arada kanalı açar bakarım. Yorum atarım ona görekerdat

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Animex D-Smart olmuş hakikaten. Kanal bu kafayla bir şey kazanamaz. bu konu artık beni ilgilendirmez. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Uydu çekiyordu bir ara, sonra D-Smart'a geçmiş. Bir de üstüne şifreli kanal olmuş, yakında kapatırlar bu kanalı da.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ciddi ciddi satın almışlar demek, bir de şifreyi kaldırsalar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aralarından Deltora Quest'i merak ediyorum.Anidb baktımki indirem ing fansubu yok.Farklı gruplar 26. bölüme kadar çevirmiş sadece.Bende Nyaa'da bulduğum rawları indiriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Normal uydudan izleyemiyor muyuz??? Dtb,DGM daha ne isterim:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

En beğenilen ve popüler serileri öne koymuşlar ama bakalım lafta mı kalacak yoksa hakkını vereceklermi göreceğiz.Artık D-Smart'ı olanlardan haber bekliyoruz.İzledikçe bilgilendirirler.

Aklıma geldide bizde seslendirmecilik çok iyi değil.Bu serilerde tonla karakter var.Toplasalar en fazla 20 kişi olur.O kadar olacağınıda sanmıyorum gerçi.Artık İchigo'yu,Allen'i,Yagami'yi, Al'ı ve Hei'yi aynı agızdan seslendirilmiş bir biçimde duyarsak şaşmam.

Bu konuda hem fikiriz. Bizde seslendirme yapıcak pek fazla kişi yok. : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?