Jump to content
  • Kayıt Ol

Prunus Girl

CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Prunus Girl

TANITIM

Maki okul giriş sınav sonuçlarına bakarken isim ve sınav numarası yazan uçan bir kağıt yakalar. Kafasını kaldırıp baktığında çok güzel bir kız karşısında durmaktadır. Bu kaderindeki kişi olduğunu düşünür. Okul başladıktan birkaç gün sonra sınıfa yeni bir öğrenci katılır. Bu kız sınav sonuçlarına bakarken gördüğü kişidir.

Herkes hayran hayran bakarken kız kendini tanıtır. Adının Aikawa Kizuna olduğunu ve kendisinin bir erkek olduğunu söyler. Herkes büyük bir şaşkınlık içinde ağızları ayrık kalır. Tabi bizim Maki yıkılmıştır bunu duyduktan sonra.

Aikawa hem sevimliliği hem de kişiliğiyle hem kızlar hem de erkekler arasında oldukça popüler olmuştur. Okuldaki öğrencilerin çoğu Aikawa'nın kız olduğuna inanmaktadır. Maki ise Aikawa'nın erkek olduğunu söyledikten sonra erkek olarak kabül etmektedir. Bu popülerliğine rağmen her fırsatta Maki'yi taciz edip başını ağrıtmaktadır.

Maki hiç istemese de sonunda kendini ona yardım etmiş olarak bulmaktadır. Bu yüzdende başı hiç beladan kurtulmaz.

Bu ikilin okul hayatı oldukça eğlenceli bir şekilde anlatılmaktadır.

KARAKTERLER

Kizuna Aikawa - Ana Karakter

Makito Maki - Ana Karakter

Shizuya Asakura - Yardımcı Karakter

Ayako Kandaka - Yardımcı Karakter

Shion Hanazaka - Yardımcı Karakter

Kana Wakakusa - Yardımcı Karakter

Chris Naitou - Yardımcı Karakter

53535.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Prunus Girl

Japonca: プラナス・ガール

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 6

Bölüm sayısı: 43

Yayım: 22 Nis 2009 - 22 May 2013

Dergi: Gangan Joker

Eser: Tomoki Matsumoto (Hikâye & Çizim)

Türler: Komedi, Romantik, Okul, Shounen, Cinsiyet Değişimi

İSTATİSTİKLER

Sıra: 1306

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 14:34 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 14115

KARAKTERLER

Spoiler

Maki:

Uzun boylu, yakışıklı ve sportif olarakta yetenekli olmasından dolayı kızlar arasında oldukça popülerdir.

Aikawa'nın kız olmasını istesede içinden, şimdiki arkadaşlıklarından da memnundur.Kimseler erkek olduğuna inanmasada arkadaşı olduğu için Aikawa böyle olduğunu söylüyorsa eğer doğrudur deyip kabullenmiştir.Bir seferinde okulda ayağı kayıp Aikawa'nın üstüne düşmüştür ve Aikawa'nın gögüslerine dokunmuştur ve tamamen düzdür.Aikawa bilinci yerine gelmeden acaba eteğinin altınada baksam mı diye tereddüt ederken Aikawa uyanır ve o kadar merak ediyorsan göstereyim sonuçta ikimizde erkeğiz der.Bu olaydan sonra bir daha bunu düşünmez.Aikawa her fırsatta farklı şekillerde Maki'yi taciz eder ve benzer şekilde onu kışkırtır.Ama Maki ya erkekse diye buna benzer teşebbüslerden kaçınır.

Aikawa Kizuna:

Ses, görünüş ve bedensel olarak tam anlamıyla kız gibi görünmesine rağmen erkek olduğunu söylemektedir.Tek eksiği gögüsleri tamamen düzdür.Maki'den hoşlanır ve yer yer ona yardımcı olsada genelde Maki'nin başına bela olmaktadır. Maki'nin onu erkek olarak kabül etmesinden sonra ona kızca yaklaşmaya başlamıştır.Sürekli onu taciz ve tahrik etmeye çalışır.Birgün Aikawa, Maki ile sınıfta yalnız kaldıklarında kız mı olmamı isterdin yoksa erkek mi diye sorar ve çebinden iki şeker çıkartır.Bu şekerlerin sihirli olduğunu söyler.(Sihirli falan değildir zaten Maki'de inanmaz)Ona iki şeçenek sunar.Eğer çilekli şekeri seçersen hem ruh hemde bedenen kız eğer kolalı şekeri seçersen hem ruh hemde bedenen erkek olacağını söyler(Maki'nin kendisinin kız olmasını istediği bilmektedir)

KİŞİSEL NOT:

Spoiler

Mangayı okumamın en büyük sebebi benimde Aikawa'nın kız olduğuna inanmamdır.Bu konuda pek çok ipucuda veriliyor. Şayet ilerde kız çıkmazsa çok fena ağzımı bozacam mangakaya ve bu tanıtımıda sileceğim.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• mydonoz

2

• kimsesiz

1

• VarOlanBiri

1

Valla celal artık sayende manga takip etcem gibi(Sınavlardan sonra tabi:)

Özenle seçilmiş seriler paylaşıonfdfds4

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tanıtım için sağol. Celal'de olmasa nasıl manga bulacağızeere53.Şu ilk spoilerin içindeki bilgiye dayanarak başladım bende. Gerek konu gerekse çizim olarak romantizm sevenlerin hoşuna gidecek bir manga. Zaten baş karakter(heroine) çok sevimli, hikayeyi o götürüyor. Ama çok alışılmadık bir sahne de beklemeyin derim.

O kız çıkmasın mangakanın aleyhine kampanya başlatırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mydonoz tekrar dıyorum konuda mantıık hatası var ya

erkekse neden etek gıyıyor. okul nasıl ızın verıyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mydonoz tekrar dıyorum konuda mantıık hatası var ya

erkekse neden etek gıyıyor. okul nasıl ızın verıyor

Böyle bir diyaloğta geçiyor.Erkeksen erkek kıyafeti giy diye.Ama okul kural kitapçığını gösteriyor Aikawa kitapta öğrencilerin okul üniforması giymeleri zorunlu.Yani cinsiyet farkı yok.

Buyrun bakın

http://www.mangareader.net/439-27879-10/prunus-girl/chapter-3.html

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

yani chobits çok ii yakalamıssın orasını ama bizde ingilizce yok türkçesi gelene kadar beklicez artık :aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Başlarda birraz sinir bozsada ilerde kendini sevdiren bir karakter ama kızmı değilmi artık bende karıştırdım.Okuyup zamöanla göreçez ama herşeye hazır olun bence:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Çevrilme ihtimali yok mu bu manganın bende bayağı beğendim ama cidden davranışlarını ve konuşmasının tarzı kesinlikle kız ama erkek olduğunu söylemesi ah ftredr535insanın sinirini bozuyor ,yinede kendini sevdiren bir manga çevrilmesini kesinlikle istediğim mangalardan biri olsada çevirecek grup çok zor umarım beğenip çevirecek bir grup çıkar da, türkçe haliyle takip etmek nasip olur umarım hem türkçe olunca daha zevkli takip edileceği görüşündeyim. Tüm çalışmalarınız da bolca kolay gelsin iyi çalışmalar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

sa turkcesi nezaman na cevrilir cevirici varmı acaba seriyi cok merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

sa turkcesi nezaman na cevrilir cevirici varmı acaba seriyi cok merak ediyorum yardımlarınızı bekliyorum tesekkurler

Tanıtımda da belirtildiği gibi şu an için Türkçe çevirisi bulunmuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?