Jump to content
  • Kayıt Ol

Koi to Senkyo to Chocolate

CHOBiTS

Önerilen İletiler

[bimgx=555]http://c1111.hizliresim.com/r/w/t1t0.png[/bimgx]

Dengeki G's magazin dergisine göre, Sprite firmasının yetişkinler için çıkardığı "Koi to Senkyo to Chocolate" adlı eroge, visual novel tarzı yapımının animeye uyarlanacağı duyuruldu. Gösterim yılı olarak 2012 belirtildi.

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=369709

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 18
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

4

• xxxxxxx

4

• AkuTan

3

• Aequitas

2

Bu sene ecchi kıtlığı çekmiyeceğiz sanırım derger45

Hangi sene ecchi kıtlığı oldu ki zaten? :031-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu olarak muhtemelen pek özel bir yanı yok,yanlış anlamayın kötü değil ancak öyle aşırı akılda kalıcı çok kaliteliymiş vs denilecek türden birşey değil sıradan School life-romance türüne gidecek bir konusu var sadece,ancak visual novel olarak çizimleri çok büyük bir + son zamanlarda gördüğüm en kaliteli çizimlere sahip erogelerden biri ,sprite firmasınında ilk ve şuan için tek visual novelidir kendisi.Bu sebeptendirki çıkmadan önceki 3 ay Pre-order satışları içinde ilk 10da,çıktıgı ay en çok satılan 1. oyun ve bunu takip eden 3 ayda ilk 50 içinde bulunmuştu.Animesinin yapılması %99 bu satışlardan dolayı,Steins gate örneğindede gördüğümüz gibi her ne kadar çıkalı 1 yılı yeni doldurmuş olsalarda iyi satılıyorsa animesi bekletilmeden yapılıyor.Eğer çizimleri animedede bu kadar şahane olursa baya iyi ancak olmazsa beklenilen tepkiyi yaratmayacağını düşünüyorum ben.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu olarak muhtemelen pek özel bir yanı yok,yanlış anlamayın kötü değil ancak öyle aşırı akılda kalıcı çok kaliteliymiş vs denilecek türden birşey değil sıradan School life-romance türüne gidecek bir konusu var sadece,ancak visual novel olarak çizimleri çok büyük bir + son zamanlarda gördüğüm en kaliteli çizimlere sahip erogelerden biri ,sprite firmasınında ilk ve şuan için tek visual novelidir kendisi.Bu sebeptendirki çıkmadan önceki 3 ay Pre-order satışları içinde ilk 10da,çıktıgı ay en çok satılan 1. oyun ve bunu takip eden 3 ayda ilk 50 içinde bulunmuştu.Animesinin yapılması %99 bu satışlardan dolayı,Steins gate örneğindede gördüğümüz gibi her ne kadar çıkalı 1 yılı yeni doldurmuş olsalarda iyi satılıyorsa animesi bekletilmeden yapılıyor.Eğer çizimleri animedede bu kadar şahane olursa baya iyi ancak olmazsa beklenilen tepkiyi yaratmayacağını düşünüyorum ben.

Tamam eroge oynadığını anladık:sinsin:Harbi nasıl oynuyorsun onları ya ben deneyeyim dedimde sıkıntıdan patladım tamamı diyalog ve resim(az hareket olsa oynanırda neyse)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tüm karakterleri tavlamak çok hoş oluyor. Moe, tsundere, yandere alayını götürüyorsun, zevki burada işte. :gul gul:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tamam eroge oynadığını anladık:sinsin:Harbi nasıl oynuyorsun onları ya ben deneyeyim dedimde sıkıntıdan patladım tamamı diyalog ve resim(az hareket olsa oynanırda neyse)

Konu yanlış yere kaysın istemem o yüzden aşırı uzun bir cevap vermiyorum,Ancak visual noveli sadece diyalog ve resim olarak tanıtmak,Mangayı kara kalem çalışması şeklinde tanımlamakla aynıdır.Sadece türk animecileri arasında pek bilinmediğinden garipseniyor buralarda o kadar,yoksa Hem satış sayısı hem popülarite bakımından anime&manga ikilisinden çok daha geniş bir kitleye hitap etmekte visual novel dediğimiz olay.Normaldir buda tabiki,Neticede animede olduğu gibi zaman kısıtlaman yok artık herkes farketmişdir bunu heralde millet animeyi 24 bölüme sığdırıcam diye kasmaktan çatlıyor resmen, Fanservice için boş yere göğüs gösterme falan yok zaten oyun +18 yeri gelince yeterince görüyorsun sana zorlama südyen düşer kız üstünü değiştirirken odasına girersin vs tarzı artık kimsenin gülmediği en azından benim 100 defa görmüş olduğum sahneleri göstermiyor komedi yapacaksa tadında düzgün espriler ile yapıyor veya bu tür ecchi sahneler sokuşturacaksa kendine has bir şekilde sokuyor.Bunun üstüne filler ending tarzı bir derdin yok,adam her karaktere adam akıllı ending yapıyor bazen birkaç alternatifiyle birlikte.Bunun üstüne Route olayı var,Bad endingi var zartı var zurtu var yani her türlü yönden +sı var.Animenin tek +sı animasyon olması gözümde renkli resim yerine,oda manga okumayıda seven benim için hiçbir önem arz etmiyor yani karakter konuşurken ağzı kıpırdasa ne kıpırdamasa ne gözüyle bakıyorum ben en azından animasyon yapıcam diye mahfetmiyorlar grafiği. Bunun haricinde animelerden farklı olmak üzere oyunda müziklerde çok önemli bir yer kapladığından ost'lere animelerden çok çok daha fazla önem vermekteler. Saya no Uta Soundtrack - Schizophrenia - YouTube Saya no utadan ünlü bir ost kendisi,Gerilim sahnesinde böyle kaliteli bir ostnin yanında karakter hareket etsede etmesede oyun sana istediği atmosferi veriyor zaten.Daha birçok + yanını sayabilirim oyun uzun olduğundan karakterlere daha çok bağlanıyor daha çok etkisi altında kalıyorsun,Animenin tersine visual novelde hikayeyi ana karakter olarak yaşayıp onun düşüncelerini gördüğünden animedeki "X karakterin günlük hayatını izlemek" yerine "X karakterin günlük hayatını yaşamak" tarzı bir tad veriyor,tabiki şu noktanın üzerinde durmak lazım sana sonsuz seçenek vermiyor sonuçta,ancak ana karakterin düşüncelerini görmek & yeri geldiğinde onun ağzı ile hikayeye yön verecek şekilde seçeneklerde bulunmak okuyucuyu ana karakter ile bütünleştiriyor desek daha doğru sanki.

Kısa yazmak amacımdı ama çok uzadı,toparlıyayım artık.Visual novel baya uzundur,Clannad visual noveli 2 sezonluk animesinin toplam süresinin 8-9 katıdır mesela,bu sebepten boş zamanınız yoksa problem yaratır ve birazda okumayı sevmek gerekir gerçi karakterler seslendirilmiş olduğundan animedeki altyazıyı okumaktan bir farkı yok ama,bu 2 unsur sizin için problem olmuyorsa ve iyi bir ingilizceniz varsa,yaşınız uzun soluklu birşeyleri okumaya yeterliyse anime seven birinin visual novelde sıkılacağını sanmıyorum ben.Boş zamanınız varsa bir deneyin derim Clannad,fsn hemen hemen herkesin izlediği animeler mesela birde visual novellerine bakın bunların,Eminim o zaman anlayacaksınız okuyucunun ana karakter olması ile izleyicinin ana karakteri izlemesi arasındaki farkı.

Ps; "Tamam eroge oynadığını anladık" kısmını şaka olarak kabul ettim ve zaten yeterince mesaj uzun olduğundan üstünde durmadım umarım yanılmıyorumdur :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ps; "Tamam eroge oynadığını anladık" kısmını şaka olarak kabul ettim ve zaten yeterince mesaj uzun olduğundan üstünde durmadım umarım yanılmıyorumdur :D

Şakaydı o kısım zaten bak şimdi utandırdın beni :ssok:bu kadar yazarak(doğrusu tamamını okumaya üşendim) bende tekrardan bir şans vereyim en iyisi birde mümkünse nerden indirebileceğimi ve 1-2 oyun önerisi söylermisintyyty

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu farklı noktalara kaymaya baya müsait gibi duruyor. Akuma'ya çizimleri konusunda katılıyorum.Eroge VN'leri güzel kılan hikaye ve çizimleri. Ama ikisini birlikte bulmak oldukça zor oluyor. Bu tarz oyun olarak rpg içerikli VN'leri seviyorum.Animesi çıkmamış hiçbir oyuna başlamma animede aklıma takılan sorulara bakmak için oynadığım.Utawarerumono ve FSN var. Maji koi oynasam mı diye epeydir düşünüyorum ama (Animesi vasat benim gözümde) mangası hızlandı ondan idare ediyorum.

Bu animeyi de çıktığında evde olursam romantizm için izlerim ama her sezonda böyle bir kzç VN uyarlama anime oluyor ve genelde de çoğu vasat düzeyde. Sanırım bu sezon çıkanlardan en iyisi Stein Gate gerçi ANN listelerinde de ilk sıralara yerleşmiş.Daha izlicem ama üşeniyorum.:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Steins Gatenin Vn sini psp de oynamaya başladım ciddi güzel (tek kötü yanı eng pacth bulamadım) bence üşenme başla.Birde animede olmayan birçok karakter Vn de varmış acaba animedeki sondan farklı sonlarıda varmıdır?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah, ah! İngilizcem iyi olsaydı bir dakika düşünmeden şu visual novel işine el atarım. Bir tane görsel roman okumuştum, Türkçe'ye çevrilmişti. Ama uzun değil o kadar ve bilindik bir serinin değildi.'' Tekrar görüşmek üzere'' olması lazım ismi. Hoşuma gitmişti ama başka Türkçe bulamadım.

Konuya gelecek olursak çizimleri gayet güzel bir seri. Ama konusu ne kadar güzel olacak bilmiyorum. Çizimleri böyle olursa izleyebilirim bir ihtimal.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ah, ah! İngilizcem iyi olsaydı bir dakika düşünmeden şu visual novel işine el atarım. Bir tane görsel roman okumuştum, Türkçe'ye çevrilmişti. Ama uzun değil o kadar ve bilindik bir serinin değildi.'' Tekrar görüşmek üzere'' olması lazım ismi. Hoşuma gitmişti ama başka Türkçe bulamadım.

Konuya gelecek olursak çizimleri gayet güzel bir seri. Ama konusu ne kadar güzel olacak bilmiyorum. Çizimleri böyle olursa izleyebilirim bir ihtimal.

Amatör yapımı bir oyundur o,Yani bizim forumda olduğu gibi birkaç kişi bir araya gelmiş hani bir vn yapalım diye aralarında yapmışlar öyle söylesem daha iyi sanırım.Onu beğendiyseniz profesyonel bir firma tarafından yapılmış visual novele baya sarardınız ingilizcenizin olmaması yazık olmuş gerçekten.Gerçi her visual novel iyi bir ingilizce gerektiriyor değil ancak Derin hikayeli birşey arıyorsanız mecbur,Beni School life/Romance / Comedy de kesiyor diyorsan orta seviyeli bir ingilizce ile rahat rahat anlaşılacak birkaç oyun önerebilirim yine sana kalmış.Gerçi iyi değil derken ne derece iyi değil oda var tabiki,animeleri ingilizce sub ile anlayabiliyorsan mesela dediğim gibi school life/romance/comedy türündeki oyunlarıda anlamakta problem yaşamazsın diye düşünüyorum,ancak bir Nito+ ,TypeMoon ,Minori , AkabeSoft2 , Duruma göre key için iyi derecede ingilizce gerekli.

Konu farklı noktalara kaymaya baya müsait gibi duruyor. Akuma'ya çizimleri konusunda katılıyorum.Eroge VN'leri güzel kılan hikaye ve çizimleri. Ama ikisini birlikte bulmak oldukça zor oluyor. Bu tarz oyun olarak rpg içerikli VN'leri seviyorum.Animesi çıkmamış hiçbir oyuna başlamma animede aklıma takılan sorulara bakmak için oynadığım.Utawarerumono ve FSN var. Maji koi oynasam mı diye epeydir düşünüyorum ama (Animesi vasat benim gözümde) mangası hızlandı ondan idare ediyorum.

Bu animeyi de çıktığında evde olursam romantizm için izlerim ama her sezonda böyle bir kzç VN uyarlama anime oluyor ve genelde de çoğu vasat düzeyde. Sanırım bu sezon çıkanlardan en iyisi Stein Gate gerçi ANN listelerinde de ilk sıralara yerleşmiş.Daha izlicem ama üşeniyorum.:birsey gelmez:gj

Visual novellerin hemen hemen hepsi söylediğiniz seviyede rpg içermekte,Yani okuyucuya azda olsa çokta olsa yer yer seçenek sunup hikayeye yön vermenizi sağlıyor.Ancak rpg oyunlarından farklı olarak visual noveller genelde oyun sonuna kadar toplam 5-30 arası seçenek sunar hikayenin uzunluğuna akışına göre değişecek şekilde.Tabi bu genelleme sadece,Key oyunlarında baya baya seçenek sunuyor mesela.Seçenek sunmayan oyunlara Kinetic Novel tabiri kullanılıyor,Yani rpg içerikli visual noveller istisna değilde olmayanlar istisna konumuna giriyor.

MajiKoi visual novelinin çevirisi henüz bitmedi,Ancak komedi türünde okuduğum en orjinal oyunlardan olduğunu söylemeliyim animesi her ne kadar oyunun mükemmelliğini gösterememiş olsada oyunu son zamanlarda popülarite bakımından en üst sıralarda ve hak ediyor yani.

Genelde visual novel > Anime uyarlamalarının vasat olmasının sebebide yukarıda söylediğim Route olayı. Visual novelde her ne kadar diğerlerine oranla biraz daha öne çıkan bir-iki karakter olsada genel olarak Route'u olan 4-5 kız karakterin hepsi ana karakterdir.Anime uyarlamalarında ise sadece bir tanesini seçip onun animesini yapmıyorlar,Bir routedan bir event alıyor,diğerinden başka bir eventi alıyor öyle çorba yapıyor bildiğin en sonundada açık uçlu bitmesin diye ön plana çıkan bir karakter ile ending yapıyor postalıyor.Haliyle oyundaki event sırasını izlemediğinden her karakterin hikayesinden bir parça alıp harmanlamaya çalıştığından %99u vasat oluyor.Keyin Animeleri bu konuda gayet başarılılar mesela, özellikle Kanon 2006,her karakterden birşey alıp çorba yapmaktansa her karaktere 4er 5er bölüm yer veriyor 5 bölümde Mainin routedaki eventlerin %90ını anlatıyor mesela,5 bölümde Makoto,5 bölümde nayuki vs haliyle çorba olmuyor düzen içinde biraz daha anlaşılır ve hoş oluyor izleyici için aynı zamanda oyundan pek birşeyde kaçırmamış oluyor.

Şakaydı o kısım zaten bak şimdi utandırdın beni :ssok:bu kadar yazarak(doğrusu tamamını okumaya üşendim) bende tekrardan bir şans vereyim en iyisi birde mümkünse nerden indirebileceğimi ve 1-2 oyun önerisi söylermisin

Oyun önermesi problem değil 50 tanede yazarım buraya ama,Açıkçası sen o küçük yazıyı okumaya üşendiysen koca 40-50 saatlik visual noveli nasıl okuyacaksın nasıl dayanacaksın onu bilemiyorum. İllaki öner diyorsan özel mesaj yoluyla istediğin türleri söyle mesela çıkarayım birşeyler ama ben pek dayanabileceğini sanmıyorum açıkçası :D

Bu arada konu yine kayıyor gibi ama,Chobitsinde dediği gibi yapacak pek birşey yok aslında neticede anime hakkında ne trailer var nede tartışabileceğimiz düzgün bir konusu haliyle ister istemez kayıyor konu ya konu ölecek yada başka taraflara çekilecek.Yinede tamamiyle Off-Topic olmasın Oyunun/Animenin konusunu kopyala yapıştır yapayım,Çevirmeye üşendim isteyen varsa çevirebilir veya düzgün trailer çıkana kadar bekleniledebilir,Size kalmış orası.

"Yuki, who wants to fall in love, and Chisato, who doesn't like chocolates. They are lifelong friends and students of the same school. They both belong to the food club with Mifuyu, their classmate. Actually, they don't do anything everyday, just enjoying chatting.... But one day, Satsuki, president candidate of the student council, promises to close the clubs that do nothing. To stop it, they decide to run against her.... But who...? Yes, Yuki is forced to run for the election.... To save the club, he will just need to be next president!"

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...

1.bölümü ne zaman gelir acaba bi cevap verirseniz sevinirim şimdiden !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

serinin 4.bölümü çıktı,klasik okul hayatı-klüp serilerinden, tabi haremde var :) şimdilik çeviren yok sanırım herkes ecchi beklerken ecchi değil seri :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?