Jump to content
  • Kayıt Ol

Önerdiğiniz Kitaplar

Zhaomc

Önerilen İletiler

fantastik olarak büyücünün ilk kuralı macera olarakda chriatopher grange kitapları robert ludlum'un bourne serisini öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 59
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Zhaomc

12

• loykad

6

• scoutcrawler

4

• A.U

2

Lord Kinross-Osmanlı İmparatorluğunun Yükselişi ve Çöküşü

Eğer tarihe merakınız varsa ve Osmanlıyı en ince ayrıntısına kadar bilmek isterseniz bu kitap size yardımcı olacaktır mutlaka...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben 14'ümdeyken içimden hiç klasik veya ağır dilli kitaplar okumak gelmezdi.Böyle daha hayalgücüme yönelik veya beni eğlendirecek kitaplara yönelirdim.Sana da önerim bu türde olacak.Önce kitap okuyup kendini hikayeye kaptırabilme alışkanlığını kazanırsan sonra daha ciddi ve önemli eserlerden de keyif alabilirsin.

Herhalde Alacakaranlık ve Gece Evi serilerini okumuşsundur ya da okumak bin kere aklına gelmiştir.Harry Potter serisi de öyledir.Okumadıysan okuyabilirsin bunları; özellikle de Harry Potter'ları.Onu okumanın yaşı olmadığı gibi filmlerini izlemiş olmak da birşey kaybettirmiyor.

Şeker Portakalı ve devam niteleğindeki 2 kitabı da okuyabilirsin.Hüzünlü bir hikaye şimdiden uyarayım.Sonra, kalın ama akıcı bir kitap olan Göçebe'yi okuyabilirsin; yazarı Stephenie Meyer.Biraz ciddileşip Jane Austen kitapları da okumaya başlayabilirsin: Aşk ve Gurur gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 11 ay sonra...

Emine Özkan Şenlikoğlu - Çin İşgencesi

Bir insanın gerçek hayatını anlatılmakta. Çoğu yerde gözyaşlarına boğulacaksınız. Bence yanlış yola sapan herkesin okuması gereken harika bir roman..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çağdaş ve aydın kafaların ürünü olan kitapları okumanızı öneriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Zaman Yolcusunun Karısı(Audrey Niffenegger)

Artık aşk romanları yazılmıyor diyenlere... :goz kirpma:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İstenilen türe göre birkaç ismin yer aldığı listemi ekleyeyim ben de ama araya o türlere ait olmayanlar da sızabilir :P

Şeker Portakalı;

Başlangıçtan tutun da gelişme ve sonuca kadar ne kadar şey varsa hepsini en ince detayına kadar ele almış olan bir kitap ama bunlardan daha önemlisi de Zeze'nin (sanırım ana karakterin adı buydu,umarım yanlış hatırlamıyorumdur) yaşadığı duygular.Tattığı ilk dostluğun hayatındaki yeri,hepsi güzelce yerleştirilmiş ve okuyucuya sunulmuş.Bir kitap da arayıp da isteyebileceğiniz birçok öğesi mevcut.

Şeker Portakalı'nı bir çocuk kitabı olarak düşünmeyin sakın ve bir an önce okuyun derim,ne çok ağlamıştım :'(

Lord of the Flies (Sineklerin Tanrısı);

Filmi önce izledim ve resmen fanı oldum.Yıllar sonra da kitabını okudum ve bu kez de tutuldum.İnsan doğasında yer alan ''Şiddet'' güdüsünün çıkmasını ortamın belirleyici olduğunu savunan bir yazar ve bu savunusunun doğrulunu kanıtlarcasına ortaya döktüğü kelimeler.O kadar etkileyici o kadar sürükleyici ki insan kendini başlarken bulduğu bu kitabı bir anda bitirivermişçesine buluveriyor.Üstelik 'giriş' kısmında yer alan bilgiye göre,yayınlanışından itibaren birçok üniversitede seçmeli derslerde,ders kitabı olarak kullanıldığı belirtilmiş.Nadir olarak sevdiğim kitap uyarlaması olan filmini de izlemeyi unutmayın lütfen.Ana karakterlerinin en büyüğü 15-16 yaşlarında çocuk grubundan oluşup da bu kadar kaliteli performansın sergilendiği filmler nadir bulunur ;)

Memories of Geisha;

Otobiyografik/ Dünya Savaşı sırasında bir Geyşa'nın çoçukluktan başlayıp Geyşa eğitimi ve de sonrasına dair güzel bir dönem anlatılıyor eğer Japon kültürüne meraklıysanız mutlaka okuyun derim.

Hoşçakal Mayumi ;

Anlatıldığı dönemde Ertuğrul Gemisi'nin ilk yolculuğu olmasına karşın,Japonya taraflarında bir yere gidiş serüveninde tüm mürettebatıyla batış hikayesi anlatılıyor (büyük ihtimalle tarihte gerçek bir olay olduğunu hepimiz okumuşuzdur),aslında batış hikayesinden çok gemide yer alan askerlerin adada geçirdikleri dönemde yaşadıklarını ele alıyor,belki biraz hayal gücü belki biraz da gerçeklik yerleşmiş bir anlatımdır bilemiyorum ama oldukça güzel bir kitap olduğunu hatırlıyorum.

The Count of Monte Cristo;

Kitabın içeriğinden ve güzelliğinden bahsetmeye kalksam sayfalar yetmez eminim :D Gankutsuou animesini izleyenler bu hikayey aşinadır fakat kitap dönem hikayesini içerdiği için animenin askine 19. yy'da geçen bir atmosfere sahiptir.Kont'un o intikam azmine hayran kalabilirsiniz.Dünya Klasikleri Dizini'ne olan bakışım değiştiren kitaptır diyebilirim.

Piedra Irmağı'nın Kıyısında Oturdum, Ağladım;

Kitabına göz atmanızı öneririm,hatta göz atmaktan ziyade oturup başından kalkmayın derim.Aşk olgusuna biraz felsefi biraz da romantik açıdan yaklaşan bir içeriğe sahip.Paulo Chello'nun bu güzel mi güzel kitabını tekrar okuyasım var aslında bu çünkü ilk okuyuşumun üzerinden baya bir süre geçti.

And Then They Were None (Ten Little Niggers);

Agatha Christie demem yeterlidir diye düşünüyorum :D

Patasana;

Bir Arkeoloji grubunun maceraları anlatılıyor ama iyi bir anlatımla okuyucuyu bağlıyor diyebiliriz.

Ninatta'nın Bileziği;

Mısırdaki bir grup tabletlerde yer almış hayat hikayesi, kelimelere dökülüp kitap olarak bize sunulmuş.Mısır'ı daha doğrusu eski dönemlerin havasını taşıyan bir şeyler okumayı seviyorsanız,bu kitap sizin için yazılmış demektir.Okuması da uzun sürmeyecektir çünkü oldukça ince bir kitap.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 7 ay sonra...

Squaw Patasana'yı beğendin mi?... Ben çok sıkıldımo kitabı okurken acaba ileride düzeliyor mu yeniden başlasam mı ?....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nasıl sıkılırsın martı,şoklardayım şu an :006:

Günümüz Türkiye'sinin en büyük derdi olan terör ve terör arkasındaki gerçekleri tüm çıplaklığıyla sunan bu hikayeyi bence hepimiz okumalıyız hem de bu günlerde bilhassa okunmalı,yaşananları gördükçe ''Bu kitabı asıl şimdi okumalıymışım!'' diyorum.Ayrıca yazarı Ahmet Ümit ise o hikayeden bir ya da birkaç cinayet olayı bekle ve cinayetleri çözme evresinin anlatımını dikkatli oku derim çünkü cinayetlerin ardında hç beklemediğin şeyler çıkacaktır tıpkı Ahmet Ümit'in Kavim kitabında olduğu gibi ama zevk meselesi bu martı'cım herkes aynı tadı alacak diye bir şey olamaz. :)

O zaman Patasana sevmediysen Kavim'i dene bir de,ben bazen okurken ürperdiğimi hatırlıyorum.Türk yazarlarının hiçbirisinde cinayet anlatımını böyle ağdalı okumamıştım hatta buna nazaran çuvallayan yabancı yazarlar da olduğu gerçeğini anlamamı sağlayan bir kitaptı Kavim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ahmet Ümit'in pek çok kitabını (Kavim dahil, zaten bu kitapla aşık oldum Ahmet Ümit'e) okudum ancak özellikle Patasana öldürdü beni hele Bir İstanbul Hatırası sadece satış kaygısıyla yazılmış bir kitaptı bence... Ama sen diyorsan bir daha okumayı deneyeyim senin zevkine güven tam...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?