Jump to content
  • Kayıt Ol

Hozuki-san Chi no Aneki

CHOBiTS

Önerilen İletiler

anekich220203640x480.jpg

Kadokawa Shotene göre, Hozuki-san Chi no Aneki adlı manganın animeye uyarlanacağı duyuruldu.Manga Young Ace magazin dergisinde temmuz 2009 - haziran 2011 tarihleri arasında yayınlanmıştır.

Konu:Hozuki Gorou her bakımdan sıradan bir lise öğrencisidir, ne var ki sadist üvey ablası Haru'ya aşıktır. Haru sırf eğlenmek için her fırsatta üvey kardeşi; Hozuki ile oynar, aşağılar ve hatta flört bile etmektedir. Seri iki kardeşin günlük hayat hikayesini anlatmaktadır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 11
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• xxxxxxx

3

• AkuTan

2

• CHOBiTS

1

• Sky_King_Goko

1

En Çok Yazanlar

değişik bi tarzmış gibi geliyor bana ama bakalım görünce anlarız

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sadist abla zevk için kardeşiyle flört ediyor. İlginçmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manga araştırılıyor.lütfen beklemede kalınız:okugf:

Edit;

Manganın okuma düzeni epey değişik,her bir sayfa yeni bir olayı anlatır gibi yani manganın zaman sürekliliği yok,erkek fazla saf kız sadist

Özet;

Bu karakterde(kız)iş var:qalkis:

..........mission complete.........sdfs

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi konu myanimelistten çeviri oldugundan böyle görünüyor önce onu belirterek başlıyayım mesaja. Yoksa öyle ağır bir sadistlik yanı yok ablanın,çocuğun duygularıyla falanda oynamıyor yani en azından ben bu tanıtımı okudugumda ilk aldığım izlenim oydu "sadist abla kardeşiyle eğlenmek için flört eder aşağılar" tarzı bir cümle direk o yöne itiyor insanı.

Basitçe konu şöyle; Ana karakter üvey ablasına aşık, üvey ablasıda şaka sever bir tip bu 2 ana karakterin yanında bir takım yan karakterlerle birlikte günlük hayatını anlatıyor 4-koma comedy şeklinde bazen ablası bunu kıskandırıyor,bazen korkutuyor etc bu atmosferde yani,Tabiki böyle klasik espriler üzerinde dolaşmıyor seri, sadece atmosferi anlatabilmek için bu örnekleri seçtim ben.

Yorumlarken birde "sadece" Komedi türü için olduğunuda belirtmem lazım bu arada.Her ne kadar espriler ablasına aşık olmasından yola çıkılarak yapılsa ve yer yer ablasınında kardeşine karşı duygular içinde olduğunun izlenimini verse bile Romantizm türüne girmeyecek kadar az bu sahneler zaten ciddi bir plot işlemiyor School life & Comedy bir anime olacak kendisi,Ecchi ve Romance bekleyen arkadaşlar pek umutlanmasın çok çok az içeriyor manga bu öğeleri. Hani yine Erkek ana karakterimize tecavüz etmeye çalışan kız sayesinde yer yer ecchi görüyoruz desek bile romance'dan eser yok malesef.

Beklentilerime gelelim,Güzel bir seri bekliyorum ben muhtemelen 13 bölüm olur ve manganın içinden en iyi arcları seçerek oluştururlar,Manganın esprilerini şahsen beğendim ben, gerçekten güldürüyor kendine has Orjinal esprileri var her animede karşımıza çıkan esprileri ısıtıp ısıtıp sunmuyorlar. Bunun yanı sıra son zamanlarda Komedi olarak çıkan serilerin hemen hemen hepsi "Cute girls doing cute things" olması gına getirmişti artık, Karakterlerin her ne kadar çok fazla olmasada biraz daha olgun olması haliyle yaptıkları espriler & yaşadıkları olaylar o tür animelere oranla kat kat daha olgun bir hava veriyor.En azından cep telefonu nasıl kullanılır diye bir bölüm,yemek nasıl yenilir diye bir bölüm yapmıyorlar yani.

Bitireyim mesajı burda artık çizim ost seiyuu falan daha çok bilgi geldiğinde yorumlarım.Ancak şunu tekrar belirteyim Türler kısmına bakıp "ooo romance & Ecchi var tam benlik" diye atlarsanız yanılacağınız bir seri onlar sırf türler kısmı dolsun diye konulmuş oraya,Toplam her arcın üç aşağı beş yukarı 4-5 dakika süreceği %94 comedy %3 romance %3 ecchi şeklinde dağılmış bir anime olacak kendisi gülmek istiyorsanız izleyin ancak ciddi bir Romantizm arıyorsanız başka serilere yönelmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AkumA dediğin doğruda ufak bir hata var animesi mangasından daha fazla romantizm içericek neden dersen seri 13 bölüm fln olucak mangası devam ediyor yani animeyi bitirmek için mangadan %100 sapma olucak ve muhtemelen romance de katıcaklar.Tabi bence katılmasada güzelde ama malesef romance+ecci fazla ilgi görüyor dolayısıylada yapımcılar böyle bir durumu görmezden gelmez

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AkumA dediğin doğruda ufak bir hata var animesi mangasından daha fazla romantizm içericek neden dersen seri 13 bölüm fln olucak mangası devam ediyor yani animeyi bitirmek için mangadan %100 sapma olucak ve muhtemelen romance de katıcaklar.Tabi bence katılmasada güzelde ama malesef romance+ecci fazla ilgi görüyor dolayısıylada yapımcılar böyle bir durumu görmezden gelmez

Kaçırdın sanırım,Mangası biteli 1 yıl oldu.Hatta mangasının çeviriside bitti.Hatta Mangaka şuan başka bir manga vermekte.Ki son chapterda komedi üzerineydi romantik bir olay olmadı 2-3 sayfa haricinde,yine Abla karakterimizin "trollü" ile bitti manga.Sadece biraz romantizm parçaları vardı oda ending olduğundan mecbur yani klasik bir espri ile bitiremezlerdi mangayı.Hazır bitmiş manga varken Fillere girerlemi peki,hiç sanmıyorum ben öyle birşey yaparlarsa saçmalık olur tamamiyle.

Edit; Ekleme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaçırdın sanırım,Mangası biteli 1 yıl oldu.Hatta mangasının çeviriside bitti.Hatta Mangaka şuan başka bir manga vermekte.Ki son chapterda komedi üzerineydi romantik bir olay olmadı 2-3 sayfa haricinde,yine Abla karakterimizin "trollü" ile bitti manga.

Dediğin gibi seri bitmiş o kısmı kaçırmışım (animesi çıkar diye sadece 19.3bölümünü okudum)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Trollsis anime oluyor diye çok seviniyorum ama keşke manga devam etseydi. Okuması eğlenceli oluyordu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Erkek ana karakterimize tecavüz etmeye çalışan kız sayesinde yer yer ecchi görüyoruz desek bile romance'dan eser yok malesef.

İşte burası komediymiş doğrusu, herseride bulunmaz pek böyle olaylar :animation732xl9vh:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?