Jump to content
  • Kayıt Ol

One Piece Tartışma

bLueeekun

Önerilen İletiler

Yeni sitemizde hemen one piece tartışmayı açayım dedim.

Şimdi anidbde bölüm isimlerine baktım ve şunu gördüm.

Kuma tarafından gönderilen tayfalar kendi adasında yaşadıkları maceraları göstericekler.

Bu filler bölümümü yoksa mangada olmadığı halde filler olmayan bölüm mü? Bu soru kafamı kurcalıyor şu anda.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 94
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• painscream

21

• bLueeekun

16

• Savage

5

• bedifeci

4

ben daha 320 de olduğumdan yardımcı olamıyorum sana özkan. bu bölümlerden sonra filler varmı ona göre atlıyayım ben...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Var ama hatırlamıyorum lafiş ya. Fillerin 238de bittiğini biliyorum ama.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kanımca yeni bölümler filler değil,kapak sayfalarında anlatılan olayların animeye uyarlanmasıdır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de aynısını düşünüyorum. Kapak olaylarının animeye uyarlanması şeklinde olacaktır, ama bunların tek başlarına bölüm olması zor. Dolayısıyla araya bir şeyler tıkıştırıp yarı doldurma yarı manga uyarlaması bir bölüm veya bölümler olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu arada en sonunda 417 de ace'i gördüm xD Bitik durumdaydı(:yandim:), gerçi mangada baya bir gördüm ama animede farklı zevk veriyor xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Böyle birşey olacağını biliyordum zaten. İD macerasından önce bekliyordum birşeyler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence kesinlikle filler değil.Çünkü dikkat ederseniz Luffy'nin amazon adasında başına gelenler mangadada var .Ancak animede tayfanın nerelerde bulunacağıyl ilgili bir bölüm yapılrmı bilemem

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biz diğer tayfayı diyoruz. Luffy nerden çıktı :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mangada kapaklarda diğer tayfanın nereye gittiğene yönelik ufak bilgiler vardı 417. bölümün sonunda gördüğüm kadarıyla tayfalara yönelik bölümler gelecek

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kanımca yeni bölümler filler değil,kapak sayfalarında anlatılan olayların animeye uyarlanmasıdır.

Kesinlikle bu doğru cevap :D Ama bence de güzel bi seçim tayfanın diğer elemanlarının da 2-3 dakika gösterilmesi mangada yoktu evet ama animede olması izleyici açısından daha güzel olacaktır...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben yeni başladım izlemeye, 100 bölüm kadar izledim, arada filler var mıydı hiç bilmiyorum varsa bile farketmedim (2 tane gereksiz bulduğum bölüm vardı ama) bu açıdan başarılı buldum.

sormak istediğim birşey var. luffy' e kurşunlar, top gülleleri, kayalar etki etmezken nasıl bıçak ya da kılıç yarası alabiliyor, buradaki mantığı bana açıklayacak olan var mı?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mantık şu:Luffy'ye top gülle isabet etsede ona birşey olmaz.Çünkü top ve gülle keskin değildir ve insanı bölemezler.Luffy bildiğin üzere lastik adam.Ancak bıçakla lastiği kesebilirsin.Ancak top lastiği sadece uzatır.Kesmez.Ve Luffy'ye etki etmez.Bak birde şu açıdan bakarsan belki Spoiler olur o yüzden Spoilera yazıcam

Luffy Kami Enel ile karşılaştığında Enel ona hiçbirşey yapamıyordu.Enel Yıldırımları kontrol edip yıldırımlar oluşturabiliyordu.Yani böyle düşün.Luffy lastik adam ve herşeyini lastik özelliğiyle yapmışlar.Mesela Gear Second'da vücudu ısınıyor.Dikkat etin plastik/lastik bir kabı kırmaya çalışırsanız bükülen bölümü çok sıcak olur.Onun gibi işte...Yanlış anltmış olabilirim.Uyku sersemiyim biraz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

evet haklısın top güllesi ve kaya açısından, ama kurşun kesici olmasa da delip geçicidir (ne kadar lastik olursan ol :spit: ) neyse animelerdeki mantık daha esnek, ben de acaba farklı bir açıklaması var mıdır diye sormuştum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kurşunların ucu sivri değildir o yüzden irşey yapmaz ama Don Kriegin özel iğneleri var kurşun gibi ama ucu sivri o etki eder :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

2 sene önce 89'a kadar izlemiştim. Sonra nedense bırakıp unuttum. Şimdi tekrar başladım ve bu sefer kesin ilerlicem xD

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Anidbye girdim birde ne göreyim. İmpel Down bölümleri başlayınca filler yada araya bir bölüm girmez diyordum ama 10. movie ile ilgili birşeyler giriyor araya. İsimler ise şöyle.

426 Special Linked to the Movie - The Golden Lion`s Ambitions Start to Move

427 Special Linked to the Movie - Little East Blue Targeted

428 Special Linked to the Movie - Fierce Attack of the Amigo Pirates

429 Special Linked to the Movie - Decisive Battle! Luffy vs. Ralgo

Bu bölümlerin devamıda gelebilir belki. Bilgisi olan yazarsa iyi olur. Bana 10.movieyi daha iyi anlamak için önceden koyulmuş bölüm olarak geldi bana.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Bu kadar güzel ve kaliteli bir animenin tartışma başlığı niye bu kadar boş kaldı anlamadım.Burayı biraz canlandıralım.

Mesela benim bir iki tane merak ettiğim yer var.Spoiler yuvasıdır dikkat!!

1-Kuma herkesi birer adaya attığında cuk diye oturtmuş herhalde ilerleyen bölümlerde bunların meyvelerini alırmıyız?

2-Kuma bu olay yüzünden mi tamamen robot oldu(savaşta artık o bildiğin kuma değil diyorlarya mangada tabi)

3-Karasakal'ın amacı neydi arada karıştı ben hiç birşey anlamadım onuda biri açıklarsa memnun olurum:DHerkese karşı adam.

4-Ve Monkey D. Luffy de ki "D" nin anlamını açıklıyorum!........umarım oda olur.Hala buna birşey uyduramadım.

Aklıma geldikçe yazarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet bu başlık baya boş kaldı şimdi ise doldurmamızın sırası. Merak ettiğin şeyleri bazıları kesin olarak söyleyeceğim bazılarıda benim tahminim.

1- Mangadan bahsettiğine göre okuyorsun. Mangada hala gelemediler. Şimdi hatırlarsan herkeste Rey-sanın vivre kardı var. Herkes Rey-san neredeyse onlarda oraya gidecek ama bu nasıl olur şuan bilemem. Tayfada hadi Luffy falan bizi kurtarırda demezler. Öyle birşey yapılarında yok :)

2- Kuma bizim tayfayı resmen kaçırdı yani korudu. Bu yüzden kumanın insan yönünü alarak robot yaptılar. Animedede farketmişsindir. Pcler insandan oluşuyor.

3- Karasakalın amacı bana göre güçlü bir kişiyi almak zaten purolu biri vardı onu aldı dahada güçlendiler. Tahminim level 6dan bir adam almak.

4- Açıklada bizde bilelim :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

"D" nin anlamı Arabasta da açıklanacak gibi oldu.Sonra ortalık karıştı arada kaynadı.

Hatırlıyorsanız orada Luffy et yiyerek vücudundaki çok önemli bir yarayı önemli ölçüde iyileştirmişti onla alakalı birşey olabilirmi acaba

Yada 2. bir teori : Haki ile alakalı bir şey mi acaba?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Etle yara kapatma mı? Öyle birşey yokki. Sadece Luffynin bir dövüşten sonra kendine gelebilmesi için kilolarca et lazım. Bu olayda böyle işte. Hemen et et diye çığırıyordu :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luffy'nin Crocodile'la karşılaşıp karnında ekstra bir delik açıldığı bölüm yada ondan sonrakindemi tam hatırlamıyorum öyle bir sohbet geçiyordu.Malum bu one piece heryerden birşey çıkıyor.İster istemez şüpheleniyor insan.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Etin bir ayrıcalığı yok. Zaten son bölümlerdesin farketmişsindir ama söyleyeyim genede. Luffy her savaştan sonra yorulup ben acıktım sanji yemek, et istiyorum falan diyor. Zaten kendisi obur. Hemen acıkıyor :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Luffy'nin şu önümüzde çıkacak bir iki manga bölümünde yeni hareket denemesini bekliyorum.Büyük ihtimalle böyle birşey olacak.:DYa 1 hafta çok uzun şunu haftada 2 kez yayınlayamazlar mı.ODA senseiye söyleyelim az daha gayret etsin.Herşey birbirine girmiş Beyaz Sakal daldı zaten Garb da giriyo yandan amiraller zaten dahil bir durumda insan bekleyemiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?