Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Nasıl Çevrilir?

tabibitosan

Önerilen İletiler

Selamlar. Manga çevirisi yapacağız ama biraz tecrübesisiz. :D One shot bir manga çevirdim sadece ve onda da resimlerdeki yazıya bakıp aegisub'a kaydetmiş ve öyle çevirmiştim. Biraz uzun bir yol oluyor. Manga çevirmenin doğru olanı nasıldır? Şimdiden teşekkürler.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 2
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• tabibitosan

2

• armadaxster

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Mangayı sadece çevirmekten bahsediyorsan, manga editörünün istediği şekilde not defteri, word pad ya da microsotf word dosyası olarak ona gönderebilirsin. Mesela not defterinde sayfa başlıklarını yazarsın, her satır bir balonu ifade eder şeklinde ortak bir karar alabilirsiniz. Böylece daha kolay olur. Bütün harfler büyük mü, ya da sadece cümle başları mı büyük gibi soruları da halletmiş olursunuz. Bu şekilde diyorsan bir editör bulman lazım.

Yok ben resim dosyaları üzerinde değişiklik yapacağım, baştan sona kendim yapacağım diyorsan, Photoshop ya da fireworks gerekiyor. Eğer mangada sadece balonlarda değişiklik yapacaksan paint bile iş görür aslında.

Kakashifan'ın hazırladığı Susano'o'nun paylaştığı bir konu var, buradan da yardım alabilirsin.

http://www.animemangatr.com/forum/manga-dersleri/322-manga-duzenleme-dersi-kakashifan/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayı sadece çevirmekten bahsediyorsan, manga editörünün istediği şekilde not defteri, word pad ya da microsotf word dosyası olarak ona gönderebilirsin. Mesela not defterinde sayfa başlıklarını yazarsın, her satır bir balonu ifade eder şeklinde ortak bir karar alabilirsiniz. Böylece daha kolay olur. Bütün harfler büyük mü, ya da sadece cümle başları mı büyük gibi soruları da halletmiş olursunuz. Bu şekilde diyorsan bir editör bulman lazım.

Yok ben resim dosyaları üzerinde değişiklik yapacağım, baştan sona kendim yapacağım diyorsan, Photoshop ya da fireworks gerekiyor. Eğer mangada sadece balonlarda değişiklik yapacaksan paint bile iş görür aslında.

Kakashifan'ın hazırladığı Susano'o'nun paylaştığı bir konu var, buradan da yardım alabilirsin.

http://www.animemangatr.com/forum/manga-dersleri/322-manga-duzenleme-dersi-kakashifan/

Çok teşekkürler. Çeviri ve editi başka arkadaşlarım yapacak bu yüzden biraz bilgi toplayayım dedim. Düzenleme dersi için de ayrıca teşekkürler oldukça işe yaracak bir kaynak.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?