Jump to content
  • Kayıt Ol

Manga Semineri - İstanbul / İzmir

özz

Önerilen İletiler

[fieldset=Japonya Başkonsolosluğu'ndan Duyuru]MANGA SEMİNERİ

Manganın tarihçesi ve yurtdışındaki manga faaliyetlerini araştıran, Tokyo Politeknik Üniversitesi (Tokyo Kogei University) Manga Bölümünde Doçent olarak görevini sürdüren, Doç. Atsushi Hosagaya tarafından İstanbul ve İzmir' de Manga Seminerleri düzenlenecektir. Manga Seminerlerinde Japon Mangasının gelişmesi, Manga yazarı olabilmek için atılması gereken adımlar v.b. konularına değinilecektir. Ve aynı zamanda, Japonya' nın manga kitaplarından örneklerin de sergilenmesi planlanmaktadır. Hepinizin katılımlarını bekliyoruz.

İstanbul:

1. 28 Şubat 2012 (Salı)

saat: 19:00-20:00

Yer: Eski Japonya Başkonsolosluk Binası

(İnönü Cad. No:16 Gümüşsuyu Taksim, İSTANBUL)

2. 29 Şubat 2012 (Çarşamba)

saat: 14:00-15:00

Yer: Kadir Has Üniversitesi

(Cibali Kampüsü, D Blok Sinema A Salonu, İSTANBUL)

İzmir:

02 Mart 2012 (Cuma)

saat: 19:00-20:00

Yer: DESEM Mavi Salonu

(Cumhuriyet Bulvarı No: 144 Alsancak, İZMİR)

Dil: Japonca- Türkçe Simültane Tercüme yapılacaktır.

Giriş: Ücretsizdir.

"Doç. Atsushi Hosogaya:

Waseda Üniversitesi Edebiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Aynı üniversitede Manga Kulübüne üyeydi. Uzmanlık alanı, Manganın tarihçesi ve yurtdışındaki Manga faaliyetlerinin araştırılmasıdır. Japonya Manga Topluluğu başkanıdır. Osamu Tezuka Kültür Ödülü, Yomiuri Uluslararsı Manga Büyük Ödülü v.b. etkinliklerde jüri üyeliği yapmıştır. 1988 2006 yılları arasında, Kawasaki Şehri Halk Müzesinde Manga Bölümünün sorumlu küratörü olarak, çok sayıda sergi düzenlemiştir. Japon Mangasını Anlamak için Rehber Kitabı, Asya Manga Zirvesi yazdığı ve editörlüğünü yaptığı kitaplar arasındadır."

Saygıyla duyurulur.

Japonya Başkonsolosluğu

Kültür ve Enformasyon Bölümü

Tel: 0-212-317 46 00

Faks: 0-212-317 46 04

E-mail: culture@it.mofa.go.jp

WEB: http://www.istanbul.tr.emb-japan.go.jp/index_j.html

Facebook: http://www.facebook.com/Japonya.Istanbul.Baskonsoloslugu[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 10
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• ademania

1

• painscream

1

• özz

1

• oguzkaan

1

İzmir'de Cuma günü demek. Gider miyim bilmiyorum ama işim olmazsa gitmek isterim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu sene de salı ile çarşambayı epey dersle doldurdum ama bakalım belki gidebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ankara niye yok? Hani 3 büyük il vardı? Fırsatı olan kaçırmasın. ete445

Facebook sayfasında da konuşmacıdan çok tercüman konuşulmuş.ah ftredr535

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hafta içi olması kötü olmuş ya keşke hafta sonu yapsalarmış gitmek isterdim açıkçası

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aksilik olmazsa gitmeyi düşünüyorum.Ulaşım açısından ve gün seçimi açısından bana uyan seçimler olmuş ama ben bu konularda çok şanssızım,o güne kesin bir aksilik çıkar. ah ftredr535

Facebook'ta bildirimi gelmişti ama burda gözüme geldikçe tarihi unutmam kolay kolay :D Haber için teşekkürler özz. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Dün gittim Salon küçüktü birçok kişi yerlere oturdu kimisi içeri giremedi Ama güzel ve eğlenceliydi. Birçokları çizimlerini hocaya gösterdi.Bende bir iki çizimimi gösterdim güzel yorumlarda bulundu.Dilara ile tanıştım.Çok nazikti ve çok yardımcı oldu hocanın sözlerini çevirdi. tdttddttagjgd

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Bende bulunmak isterdim. Ancak gecikmişim. Ne yapalım. Bi daha ki sefere...:/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cuma günü müsait olursam kesinlikle gideceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ankara niye yok? Hani 3 büyük il vardı? Fırsatı olan kaçırmasın. ete445

Facebook sayfasında da konuşmacıdan çok tercüman konuşulmuş.ah ftredr535

Ankarada olalı baya oluyor. Ben gittim. Fakat o kadar da mesele bir program değildi. Tanıtılan mangalar içinde bleach naruto ve one piece yoktu üstüne neredeyse hiç güncel manga yoktu sadece eski mangalardan ve popüler olmayan -genelde- seriler vardı. Konuşmalar is e fazla akademikti. Ama olsun eğlendim. Senin içinde artık geçmiş olsun diyorum. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?