Jump to content
  • Kayıt Ol

Nozoki Ana

CHOBiTS

Önerilen İletiler

(düzenlendi)
Nozoki Ana

TANITIM

Kahramanımız Kido Tatsuhiko Üniversitenin Güzel Sanatlar bölümünü kazanmış ve bunun için Tokyo’ya taşınmıştır. Burada kendine yeni bir hayat kurmak istemiştir. Kiraladığı odasının duvarında bir delik vardır. Bina eski olduğu için normal karşılamış ve delikten bakınca da bir şey göremediği için önemsememiştir.

Ama bir gece arkadaşıyla odada kafayı çekmiştir. Gece kalkmış ve dışarı markete bir şeyler almaya gitmek istemiştir ama bu sırada karalık odasına küçük delikten bir ışığın geldiğini görmüştür. Eğilip delikten baktığında karşı odada kalan yarı çıplak kızı görmüştür. Kızda izlendiğini fark edince koşup arkadaşını kaldırmaya çalışır ama bir türlü kalkmaz. Bunun üzerine yan odadaki kızın kapısını çalıp özür dileyip sizi dikizlemek gibi bir niyetim yoktu. Demeyi düşünür kapıya geldiğinde ya beni şikayet ederse sapık diye falan sürekli aklında bin bir türlü senaryolar dönmektedir. Bu yüzden zile basmakta son derece tereddüt etmektedir. Zile basar ve karşısına güzel ve kendi yaşlarında bir kız çıkar. Kıza yan komşusu olduğunu söyler ve biraz konuşabilir miyiz der. Kız kapıyı geri kapamak isterken ayağını araya sıkıştırır ve kızın peşinden odaya girer. Niyeti konuşmaktır ama kaza eseri kızın üzerine düşer ve göğüslerinin arasına uzanmıştır. Yaptığının suç olduğunu bilip durumu nasıl toparlayacağını düşünürken kız telefonuyla o anki pozisyonlarının fotoğrafını çeker.

Duruma şaşıran Kido ne olduğunu anlamadan makineyi almak ister. Kızda denersen yayınlarım der ve şantaj yapar. Kido kızın odasında çaresizce ortalığa bakarken deliğin yanında bir boy anası görmüştür. Bu aynayı çekerek kız deliği kapatıp açmaktadır. Kido odaya gelme amacının duvardaki delik olduğunu söyler. Ama kız zaten farkındadır. Birilerini gözetlemenin insanın doğasında olduğunu söyler ve resmi bir şartla sileceğini söyler ve kendini tanıtır. Kız adının “İkuno Emiru” olduğunu söyler ve birbirimizi gözetleyelim der. Kido şaşırmış bir şekilde aval aval bakarken kız birtakım kurallar saymaya başlar.

Kurallar:

Pazartesi, Çarşamba ve Cuma Kido’nun gözetleme günü

Salı, Perşembe ve Cumartesi’de Emiru’nun gözetleme günü

Pazar ise kimse kimseyi gözetlemeyecektir.

Ayrıca biri diğerinin gözetleme gününde delikten bakması yasak aksi takdirde cezaya uğrayacaktır. Ceza karşı tarafın isteyeceği herhangi bir şey olabilir.

Kido bu şartları görünce sinirlenir ve sapık olduğunu düşünerek odasına yol alır. Beni ilgilendirmez ben deliği kapatacağım der. Bunun üzerine Emiru fotoğrafı gösterir. Bunun üzerine ne istiyorsan yap ama ben seni gözetlemem der ve odasına koşup arkadaşını kaldırır. İstediğin kadar gözetle seni sapık kız deyip arkadaşıyla birlikte aile restoranına giderler. Ertesi gün okulda sınıfındaki bir kız raftaki eşyalara uzanırken boyu yetişmediği için zorlanırken tüm erkeklerde eteğinin açılmasını beklemektedir. Gidip kıza yardım eder ve kızın yüzünü gördüğünde yan komşusudur. Bu şehirde en sevmediği kişi ile birde aynı sınıftadır. Bundan sonra bir daha konuşmazlar eve gelince kız kurallara “Okulda komşu olduğumuzu söylemek yok ve birbirimizin özel hayatına müdahale yapmak yok” diye yeni kurallar ekler. Yine Kido ne istersen yap der. Ama Kido ciddi almasa da kız çok ciddidir ve böylece Kido’nun hayatı bir delik yüzünden allak bullak olmuştur.

KARAKTERLER

Emiru Ikuno - Ana Karakter

Tatsuhiko Kido - Ana Karakter

Madoka Watari - Ana Karakter

Yuri Kotobiki - Ana Karakter

Makiko Terakado - Yardımcı Karakter

Tsugumi - Yardımcı Karakter

Shouko Honnami - Yardımcı Karakter

50417.jpg

DİĞER İSİMLERİ

Romaji: Nozoki Ana

Japonca: ノ・ゾ・キ・ア・ナ

Diğer: A Peephole

BİLGİ

Kategori: Manga

Cilt sayısı: 13

Bölüm sayısı: 117

Yayım: 23 Oca 2009 - 1 Şub 2013

Dergi: Mobile Man

Eser: Wakou Honna (Hikâye & Çizim)

Türler: Dram, Ecchi, Romantik, Okul, Seinen

İSTATİSTİKLER

Sıra: 567

Veriler 23 Aralık 2016 Cuma günü 13:48 saatinde MyAnimeList sitesinin şu sayfasından çekilmiştir: manga / 21419

Cinsellik içerdiğinden +16 Yaş ve üzeri için uygundur. 

KİŞİSEL YORUM:

Spoiler

Mangaya romantizm açısından başlamıştım. Şahsen aşırı ecchi sahnelerle yer yer karşılaşabiliyorsunuz. Bu sahnelerde ecchi ötesi bile olabiliyor. Bu yüzden 16+ yaş ve üzeri okuyuculara önerilir. Gel gelelim konusu oldukça güzel ve akıcı severek okunabiliyor.

Düzenlendi: (Aurora Borealis)
Güncelleme
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

2

• NitroCharger

2

• bywwwwww

1

• anqgücü

1

Bu mangayı nerdeyse 1 gün içinde bitirmişdim acayip komik geldi :D okumayada devam ediyorum ama geç çıkması tek sorun bu genel olarak mangayı anlattıgınız içinde teşekkür ediyorum Güzel bi acıklama olmus sdsdsdrf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Çeviri grubları saçma mangaler çevireceginze şı siteye bakın fıstık gibi mangalar var yazık valla :s

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

bak bu ilgimi çekti çıksın arşive atıcam ileride altyazısı cıktımı rahatlıkla izlerim.

acelemiz yok nasılsa 2012 animesi eski değil 5 yada 10 yıl sonrada indirsek sorun değil :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Manganın türkçe çevirisini nasıl bulurum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Manganın türkçe çevirisini nasıl bulurum

Biri çevirmeye başlarsa bulursun. Anime haberi çıktı ama manga olmasa bile animesi çevirilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu manganın 10 chapterini okudumda, Resmen hentaiye giriyor az.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

son sayısı (101) ile beni soka ugratan guzel bir manga tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?