Jump to content
  • Kayıt Ol

Person of interest

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Yayın yılı: 2011

Yapımcı:

J.J. Abrams, Jonathan Nolan, Bryan Burk, Greg Plageman, Ben Brafman, Stephen Semel, Margot Lulick,

Senaryo ;

Jonathan Nolan (15 bölüm, 2011-2012)

Denise Thé (3 bölüm, 2011-2012)

Amanda Segel (2 bölüm, 2011-2012)

David Slack (2 bölüm, 2011-2012)

Michael Sopczynski (2 bölüm, 2011-2012)

Nic Van Zeebroeck (2 bölüm, 2011-2012)

Patrick Harbinson (2 bölüm, 2011)

Greg Plageman (2 bölüm, 2011)

Görüntü Yönetmeni

Teodoro Maniaci

Müzik

Ramin Djawadi

Yayın kanalı

CBS

Senaryo koltuğun da, “The dark knight, The prestige ve Momento” gibi yapımlarla adının aslında ne kadar önemli olduğunu ispatlamış usta bir isim olunca, J.J.Abrams’ ın hayal kırıklığı sonlarına rağmen insan umutlanarak yeni bir yapımı izlemeye başlayabilir.

“Her şeye rağmen Nolan diyorum.”

Tabi bir diğer artısı da Başrolünde iki usta isim daha doğrusu lost’ a kadar usta bir oyuncu olduğundan habersiz olduğumuz Michael Emerson ve deja vu, Outlander, Unknown, The thin red line, The count of monte cristo, The passion of the christ gibi yapımlardan hatırlayabileceğiniz Jim Caviezel' in olmasıdır.

Diğer iki yardımcı oyuncu ise; Taraji P. Henson ile Kevin Chapman eh bize ne kalıyor izlemek…

Gelelim filmin konusuna ;

Hikayesi Size Tom Cruise’ nin baş rolünü oynadığı “Azınlık raporu’ nu” hatırlatıyor. Ancak Filmdeki gibi bir fantastik durum yok…

Eğer suç işlenmeden önce size bir ipucu olarak kendini gösteriyor ise ne yapardınız.

Kötü şeyler insanların başına her gün gelir.

Bunu durduramazsınız.

Peki ya durdurabilseydiniz? Suçların pek çoğu önceden plânlanır.

Günler, haftalar öncesinden.

Peşinden gider miydiniz? Sizi bilmiyorum ama ana karakterlerimiz Finch ve Reese’ in cevabı “kesinlikle evet” oluyor.

Sekiz milyon insan.

Hepsinin ortak yönü ne,

Biliyor musunuz?

Hepsi birazdan ne olacağından bihaber.

Kameralar her yerde! İzliyorlar, dinliyorlar, kaydediyorlar... Sizin hakkınızda her şeyi biliyorlar! Peki, siz onlar hakkında ne biliyorsunuz?

Gizemli iş adamımız Harold finch; Devlet adına suç önleyici bir bilgisayar programı geliştirmek üzere tutulmuş bir uzmandır. Programın yazılım amacı büyük suç olasılıklarını hesaplamak ve daha saldırı olmadan engellenme amacıdır. Ancak kendisinin bile beklemediği tek şey yazmış olduğu programın, ona başka verileri de göndermesidir. ”sosyal güvenlik numaraları”... Program, suçun büyüklüğüne bakmaksızın hayatı tehlikede olan herkesin verilerini vermektedir.

Sizi hayata bağlayan o kişiyi bulduğunuzda bambaşka biri oluverirsiniz.

Daha iyi biri.

Ama o kişi sizden alındığında o zaman neye dönüşürsünüz?

John Reese ise; eski bir CIA ajanıdır ve öldüğü sanılmaktadır. Tabii Finch onu bulana kadar…

Neye ihtiyacın var? Bir amaca.

Finch, Reese’ e insanları kurtarabileceği bir yol olduğunu göstererek ona bu amacı verir.

Kim olacağını biliyorsanız geriye kalan tek şey nerde ve nasıl olduğunu aramaktır.

Hereksin ölü bildiği bu iki adam’ ın nerde ve nasıl arayışına hoş geldiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

2

• Hellmouth

1

• Alex Row

1

• Usagi Tsukino

1

Güzel tanıtım olmuş worless ama Michael'ın rolünün adını baştan sona h harfi eksik yazmışsın,tamamı Finch olacak :D

Diziye dönersek,her bölüm farklı bir hikayeden oluşuyor,şimdiye dek 16 bölüm çıktı,umarım şöyle 6-7 sezonluk uzun bir seri olur.Benim için sabretmesi zor tek yanı,baş karakterlerin hayatlarını derinlemesine mercek altına alana kadar geçecek olan süre.

İkilinin (Finch & Reese) uyumu ve bazen aralarında geçen muhabbetler ziyadesiyle gülmemi sağlayıp günümü kurtarıyor,o denli.

Yalnız,Finch'i tek geçerim,adamım Michael Emerson sağolsun bu tarz zeka küpü ve psikopat rollerde resmen parlıyor. sdfs

Herkese fütursuzca önerip ilk yorumu yapmanın gururuyla kaçıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Teşekkürler ve teşekkürler :) yazım hatası düzeltilmiştir. Ve Finch (Emerson) Nolandan sonra diziyi izlemeye başlamamın en önemli ikinci sebebi idi. gerçekten çok iyi bir performans sergiliyor bana gore. Lostta ki performansından kat ve kat daha iyi bir oyunculuk sergilemiş bu rolde

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Michael Emerson için izlenilebilir diyorum. Henüz başlayamamış olmama rağmen ön yargılara ihtimal vermiyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

j.j.abrahams ten beklenildiği gibi yine(örn:fringe) güzel bir dizi.Tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

sezonun bomba dizisiydi, özellikle jim caviezel kardeşimiz rolüne tam oturmuş... özellikle son 4-5 bölüm dizinin heyecanı tavan yaptı... 2. sezon için anlaşmaya varıldığını biliyorum ama sanırım sezonun ne zaman başlayacağı belli değil... dizi kuraklığı yaşadığımız bir dönemde ilaç gibi geldi diyebilirim... ben de bol sezonlu bir yayın hayatı umuyorum, bakalım artık :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?