Jump to content
 • Kayıt Ol

Nazo no Kanojo X


CHOBiTS

Önerilen İletiler

[bimgx=555]http://2.bp.blogspot.com/-hJq_AydoONw/TdonHdlHxKI/AAAAAAAAAE4/C9H_WE8sfB0/s1600/mysterious_girlfriend_x_29_000_tkt.jpg[/bimgx]

Afternoon magazine göre, Ueshiba Riichi'nin salya ve makaslı mangası "Nazo no Kanojo X" TV serisi olarak uyarlanacağı duyuruldu.

Ayrıca Amazon Japan'a göre, Nazo no Kanojo X Ovasının 23 Ağustosta yayınlanacağını duyurdu.Ova orijinal manganın 9. sayısına göre olacakmış.

Mangayı 44 bölüm kadar okumuştum bazen iğrenç gelse de son derece sıra dışı bir aşk ilişkisi vardı.Manga devam ediyor ama ben daha fazla dayanıp devam edemedim açıkçası.

Türleri: Okul, romantizm, ecchi, tuhaf diyebiliriz.

Konu: Bir gün Tsubaki'nin sınıfına garip bir kız nakil olur. Urabe Mikoto asosyal bir kızdır ve sınıfta uyumaktan başka bir şey yapmamaktadır. Bir gün, Tsubaki ders çıkışı yanında uyuyan Urabe'yi kaldırır ve eve gitmesini söyler.kız salya sümük kalkar ve gider.Sıranın üzerine akan salyasını gören Tsubaki merak edip salyasının tadına bakar.Bu günden sonra da okula gelmez.Hasta olmuştur.Hastalığını öğrenen Urabe nedeninin salyasını olduğunu anlar ve evine ziyarete gider.Evde Tsubaki'ye olanları açıklar ve sen aşk hastalığına yakalandın der.Çözümü ise salyasının tadına tekrar bakmaktır.Böylece ikili herkesten gizli çıkmaya başlarlar ve günlük salya takası yaparlar.(Parmağını emdirerek salyayı veriyorlar öpüşerek değil)İkili birbirlerine olan duygularını salyalarının tadına bakarak iletmektedirler.

Örneğin; Urabe altına iç çamaşırı giymeden verdiği bir salya oğlanın burnunu kanata bilmektedir.

Urabe'nin başka bir tuhaf yanı ise külotunda taşıdığı makastır.Çok hızlı ve estetik kullandı makasla her şeyi anında şekillendirebilmektedir.

Böylece ikilinin tuhaf ve ilginç okul ve aşk hayatları devam eder.

Resmi Sitesi:

http://kc.kodansha.co.jp/content/top.php/1000003011

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=379063&show=0

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • İleti 10
 • Oluşturma
 • Son yanıt

En Çok Yazanlar

 • bazemu

  2

 • CHOBiTS

  1

 • painscream

  1

 • VarOlanBiri

  1

Salya,sümük hesabı var ama izlerim gibi, bozmaz yani:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu nasıl bir konu? Aşk hastalığı, salyanın tadına her gün bak ve kurtul. İzlerim belki ama daha güzel konularla çıkın karşımıza.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mysterious Girlfriend X olarak geçer daha çok japonca ismi yerine ve gayet kalitelidir salya olayına fazla takılmayın.Son zamanlarda çıkan en güzel mangalardan kendisi ve diğer serilerin aksine ecchi içermeyen sade sevecen bir romance-school life işliyor,bu sebepten salya falan hikaye oluyor yani.

Kısacası salya falan diye önyargılı olmayın,neticede bir dünya anime geçti konusuna baktığımızda tamam bu mükemmel olur diyip boş çıkan veya bune saçmalıktır diyip bağlandığımız.Bununda onlardan biri olacağı güvencesini verebilirim ben mangasını güncelden takip eden biri olarak,Tabiki efsane unutulmaz tarzı birşey beklemeyin ancak izlerken hoşunuza gidecek eğlenceli bir Romance-School life olacağını söyleyebilirim özellikle son zamanlarda Romance animelerinin abarttığı "kız yere düşer donu görünür erkeğe yumruk atar" veya "erkek kızı ziyarete gider kız duştan çıkar havlu düşer kız çıplak kalır erkeğe yumruk atar" tarzı ecchi sahnelerden sıkılmış romance anime sevenlerin hoşuna gidecektir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çıktığında kesinlikle izleyeceğim animelerden biri olucak sanırım tuhaf ve garip bir konusu var gibi :) Zaten Ecchi varsa olay bitmiştir ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ben mangasını okudum. ilginç bir konusu vardı. yer yer güzel işlenmiş bir konusu vardı. :=) beğenmiştim. tavsiye edilir

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

 • 9 ay sonra...

evet animeyi izledim yaptığın yorumlar ve çeviri çok hoşuma gitti :) de mangaya türkçe olarak devam edebilmek isterdim :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de hem mangasını hem animesini GÜNCEL olarak takip ediyorum, çok beğendiğim bir yapım. Düşünenlere tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
×
×
 • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?