Jump to content
  • Kayıt Ol

Beethoven Virus [G.Kore]

gokcevil

Önerilen İletiler

beethoven-virus.jpg

2008 yıllarının sonuna doğru MBC kanalında yayınlanan 18 bölümlük, şahane bir drama örneğidir. Romantizm, komedi ve dramanın müzikle harmanlanarak adeta yeniden hayat bulduğu bu dizi de, müziğe gönül vermiş sıradan insanlar anlatılmaktadır. Hiçbiri enstruman çalmak dışından herhangi bir bilgiye sahip değillerdir (istisnalar dışında). Hiçbiri, konservatuar mezunu da değillerdir. Ancak her birinin müziğe yürekten bağlılıkları öylesine güçlüdür ki, bir dolandırılma olayıyla karşılarına çıkan fırsatı değerlendirerek hayallerini gerçekleştirmeye karar verirler. Fırsat ne mi? Dünyaca ünlü orkestra şefi Kang Gun Woo'nun liderliği altında halk konseri.

Dizi, ev hanımından kabere oyuncusuna kadar herkesin hayalleri için yaptıkları fedakarlıkları konu alıyor. Aralarında küçük bir Mozart'ta var. Hatta sağır olacak yürekli bir kız bile. Tüm bunlar, hayalleri uğruna, ortaçağdan kalma bir şefin elindeler.

Hayallerini gerçekleştirip gerçekleştiremediklerini öğrenmek ister misiniz? İzlemeye başlayın, pişman olmayacağınızı garanti ediyorum.:mutlu:

200810301558111001_1.jpg

bv.jpg

1329poster_image_296_1_5.jpg

Karakterler

Aldığı Ödüller

• 2009 Seoul International Drama Awards: Best Miniseries

• 2009 36th Korean Broadcasting Association Awards: Best Actor Kim Myung Min

• 2008 21st Producers Awards of Korea: Best TV Drama

• 2008 The 45th Baeksang Arts Awards: Best TV Actor Kim Myung Min

• 2008 MBC Drama Awards: Grand Prize Kim Myung Min

• 2008 MBC Drama Awards: Drama of the Year Award

• 2008 MBC Drama Awards: Male Newcomer Award Jang Geun Suk

• 2008 MBC Drama Awards: Special PD Award Lee Jae Kyu

• 2008 MBC Drama Awards: Golden Acting Award - Supporting Actor Park Chul Min

• 2008 MBC Drama Awards: Golden Acting Award - Mid-level Actor Song Ok Sook

• 2008 MBC Drama Awards: Writer of the Year Award: Hong Jin Ah and Hong Ja Ram

• 2008 The 2008 Grime Award: Special Award Song In-hyuk and Hong Sung-wook

• 2008 The National Assembly Society of Popular Culture & Media Award:

Most Popular Drama in 2008

• 2008 The 9th Broadcaster Awards: Best Performance in Broadcasting Kim Myung Min

• 2008 The 3rd Korea Drama Festival: Grand Prize Kim Myung Min

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• gokcevil

2

• lafolya

1

• brisingr

1

• Leyl

1

En Çok Yazanlar

bencede izlenmesi gereken güzel yapımlardan biri. gökçecim sanada teşekkürler hem paylaşım hemde bu diziyi bana tavsiye edip izlememi sağladığın için. dizi bititiği zaman ayrıntılı olarak yorumu yazarım :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

:bekliyorum:Beğenmeye başladın demek. Jang Geun Suk olur da beğenilmez mi?:guzelim: Ehh, şey... Yani konu güzel demek istemiştim. Arkasında büyük emek var. Seriyi bitirdikten sonra birde özel bölümü izleyin. Profesyoneller de işin içinde elbet. Hem de gece gündüz. Aldığı ödüllere layık yani.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 ay sonra...

Ben de Jang Geun Suk hayranıyım .) A.N ANJELL dizisindeki performansını daha çok seviyorum.Bu dizidede bambaşka biri gibi.Neyse..

Klasik müzik sevenlerin seveceği bir yapıt,Maestronun Kibiri başlarda sinirlendirsede.. giderek anlaşılır hale geliyor.Ve klasik müzik hakkında bir çok şey öğreniyorsunuz.

Tavsiye ediyor muyum? evet ediyorum .)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?