Jump to content
  • Kayıt Ol

The Mysterıous Cities of Gold

smygon

Önerilen İletiler

Tarih 16. Yüzyıl.

Bütün Avrupa'dan büyük gemiler Yeni Dünya Amerika'nın

keşfi için batıya yelken açıyor. Yeni topraklarda macera arayan, hazine bulma arzusuyla

yanan insanlarla dolular Keşfedilmemiş denizleri aşıp, bilinmeyen

diyarları keşfetmek için can atıyorlar.And Dağlarındaki saklı

altını bulmak istiyorlar.El Dorado'ya götüren akşam

güneşinin peşinden gitmenin ve gizemli altın şehirlerin

hayalini kuruyorlar.

evet girişinde bize kendisi tanıtımı ve verip harika açılış şarkısını başlıyor.

Fransız Japon ortak yapımı bir anime veAmerikalı yazar Scott O'Dell’in, “The King's Fifth” adlı romanından uyarlanmıştır. Ayrıca çeşitli kanallarda sıkça yayınlanmıştır belkide uydudaki bazı kanallarda denk gelebilirsiniz

ama yok ben bi indiriym bi bakıyım derseniz buradan indirebilir ve buradan alt yazısına ulaşabilirsiniz

genelde animelerdeki açılış şarkılarını sadece bir kere dinlerim ama her nasılsa 39 bölüm boyunca her seferinde dinlemekten kendimi alamadım.

Bölümlerini izlerken her seferinde çocukluğuma dönüyordum 90 yıllarda yanlış hatırlamıyorsam TRT1 de yayınlardı hiç bir bölümünü kaçırmamak için evde çok defa Tv kavgası çıkmıştır.

Ayrıca he bölümün sonunda ki 2 dk lık belgesellerden ne kadar iyi araştırıldığını ve hikayemizin aslında ne kadar sağlam temellere oturtulduğunu fark edeceksiniz.

Barcelona dan yola çıkıp Colomb un gittiği aynı yolla amerikaya oradan da Machu Picchu nun eteklerinde antik şehirlere gidicez ve her adımda altın şehire bir adım daha yaklaşıcaz

karakterler

Esteban:

3ftrx.jpg

12 yaşındaki esas oğlanımız inkaların ülkesinde doğmuştur. daha bir bebekken mendoza tarafında pasifkteki bir fırtınadan kurtarılır. Kurtarıldığında boynunda güneş ve ay simgelerine benzeyen bir madalyon vardır. fırtınadan sonra

Zia

3fuvl.jpg

inka rahibi papa kamayonun kızıdır amerikanın keşfi sırasında pizaro tarafından kaçırılıp Barcelona ya götürülmüştür. Ancak Quipu ları okuyabildiği için tekrar yurda dönüş yapar

Tao

3fuu8.jpg

Hiva halkının yaşayan son üyesidir galapagos adasındaki ağaç evinde papağanı kokopetl ile beraber yalnız yaşamaktadır ve takımın en bilgili kişisidir. O güzelim afro saçları altındaki beyninde nice bilgiler yatmamaktadır.

mendoza

3fuwn.jpg

bizzati magellan tarafından yıldız haritalarını okumayı öğrenmiştir. Maceralarımızda bize yol gösterecek olan bu yakışıklı abimizdir. Tek derdi altın şehri bulup oradan alabildiği kadar altın alıp İspanya ya zengin dönebilmektir.

Pedro ve sancho

3fuxk.jpg

Mendozanın emirelleridir dizi neşe katarlar arada. onlarında tek derdi altındır tabiki

hatalarım yanlış yazdığım eksikliğim falan varsa af ola ilk tanıtım heyecanına verile

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 8
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• crows005

2

• Squaw

1

• özz

1

• smygon

1

En Çok Yazanlar

Küçükken izlediğim, eski medeniyetlere olan ilgimi, bilgimi arttırmış olan çok sevdiğim bir animedir. Uzun zaman önce izlediğim için fazla hatırlayamıyorum gerçi. O yüzden yakın zamanda tekrar izleme gibi bir planım vardı. :)

Tanıtım için sağol. Tanıtımlarının devamını dileriz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konu itibariyle ben de pek hatırlamıyorum,seriye dair en iyi hatırladığım şey açılış müziğiydi. Hatta arada açar dinlerim,çok hoş bir havası vardı ve yılına göre oldukça güzel bir hikaye sunuyor. Eskilerin 'Adventure' olayı da bir başka güzel. :023:

@özz

O planın aynısından bu tarafta da var,biliyorsun. :P

Tanıtım için teşekkür ederiz smygon,aynı şekilde tanıtımlarının devamını dileriz. Hele de böyle eskilerin tadı bir başka oluyor. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynı şekilde, çocukken her bölümünü pür dikkat izlerdim bende yeniden izlemeyi düşünüyorum gerçekten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Severek izlediğim bir animeydi.Son bir kaç bölümü izlememiştim malesef.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mendoza ne kurnaz herifti be. Tam ortada; ne çok iyi ne de çok kötü. Derdi altın bulup zengin olmaktı, ötesi yoktu. Ondan sebep bizim esas oğlana durmadan yardım ederdi.

Sonu biraz açık uçlu bitmiş gibime gelir bu yapımın. Bilmem kaç tane altın şehir daha var dediklerinde devamı gelir mi diye beklemiştim; gelmedi. Böyle sağlam altyapılı leziz maceralar yapılmıyor artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de bu animeyi çok severdim küçükken izledim sonra bazı bölümlerini büyükken izledim harikaydı:biyik gulme: Gerçekten bu animeyi çok severdim özellikle müziği felan ilginç bir konuya sahipti tarihi olması vs.Karakterler pokemondan sonra bir Harry Potter üçlemesi daha dedirtiyor yani iki erkek bir kızımızın baş rolde olduğu bir anime :mutlulh: bu üçlüye sahip olan yaşadı...Mendoza'yı Snape olarak düşünsenize komedi gibi:mutlulh:O altın kuşu unutamıyorum ayrıca altın altın altın...:012-32:Sancho ve Pedro aşırı komiktiler ah ah...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu seriyi sevenlere güzel bir haber vereyim :) Yakında düzgün ve kaliteli bir ripi olacak :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

O kaliteli ripten izlemezsek şimdi ayıp olur hitokiri. : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?