Jump to content
  • Kayıt Ol

White Christmas

Aurora Borealis

Önerilen İletiler

Canavarlar...

Canavarlar doğuştan mı canavardır, yoksa büyüdükçe mi canavarlaşırlar?

Kendilerine göre doğuştan gelen veya sonradan edindikleri sorunları olabilir. Beyin hasarlı veya DNA'ları sorunlu olabilir. Doğuştan beri öylelerse, suç onların mıdır? yoksa sadece...

...yetersizliklerinden midir? Korkudan mı? Güc'e duyulan şehvetten mi? Çaresizlik mi? Acıdan mı? Öfkeden mi?

Cezalandırılmaları doğru mu?

Aksine doğuştan sorunlu değil de babaları alkolik veya anneleri sorumsuzsa sonradan suça bulaşmaları onların suçu mudur?

Suçluların cezalandırılmamaları gerektiğini mi düşünüyorsun?

......

Beni lekeleyip acınacak hallere soktun.

Beni Köşedeki Canavar'a dönüştürdün.

Beni susturdun.

Boş umutlarımla alay ettin.

Sahip olduğum tek şeyi alıp boynuna astın.

Ben tutunurken, sen ellerini çektin.

Beni gözlerinden uzak tuttun.

Sonunda bana yetiştin.

Sekiz gün sonra zelkova ağacının yanındaki yoldan yürü.

Saat kulesinin altında birinin ölü bedenini göreceksin.

İsa'nın doğduğu gece, seni lanetliyorum.

......

Burası Susin Lisesi...

Bu okulda, ülkenin başarı derecesi en yüksek olan öğrencileri eğitim alır. Üç yıl aralıksız ülkenin en başarılı öğrencileri bu okuldan mezun oldu. Beş yıldır Seul Ulusal Üniversitesi'ne doğrudan katılıyorlar. Ders çalışmak dışındaki bütün aktiviteler yasak. Yarış sırasında gözlük takan atlar gibi yarışmak zorundayız. Okul, her öğrencinin yatılı kaldığı gözden ırak bir yerde. Tatil günleri ve kısa süreli aile ziyaretlerine olanak sağlıyorlar. Neredeyse cezadan farksız. Ünlü bir mimar, Fransa'daki Louvre Müzesini örnek alarak dağın ortasındaki camdan piramidi inşa etmiş.İçinde yaşadığımız bu okula 3 Yıllık Alcatraz adını taktık. Seçildiğimiz için kendimizle gurur duymalıyız. Önümüzdeki 4 yıl boyunca başarısızlıktan korkmadan orada yaşamak zorundayız.

"Günlerden 24 Aralık, saat 15:00.

Susin Lisesi'nin resmi tatili başlamış bulunmakta. Önümüzdeki 8 gün boyunca özgürsünüz."

Her şey o an mı başlamıştı.. Yoksa daha önce mi? Ya da daha sonra mı?

Bilmiyorum..

"Düşünmeden duramıyorum. Her şey ne zaman başladı?"

Sizlere canavar ile aramdaki savaşın hikayesini anlatacağım. Karşı koyabilmek için mecburen ben de canavara dönüştüm.

Not:

Canavarı yenmek için canavar olmak gerekmiyor bence.. dizinin bu kısmında ben farklı düşünüyor olsam da izlemeye değdi..

Süper sürükleyici sizi soluksuz birakacak bir yapım değil ama genede kendine has bir uslupla anlatmak istediğini anlatmış. Yer yer mantık hataları olsada İşleyişi çok bozmuyor. 8 bölümde ne anlatmak istediğini anlatıp gereksiz uzatmalar' ı oynamamış olması da, bana göre bir artı. Hikaye biraz daha iyi kurgulansaymış ortaya bence çok ilginç ve sıra dışı bir yapım çıkarmış. Genede bu hali ilede güzel.. İzleyeceklere iyi seyirler...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 0
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Aurora Borealis

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?