Jump to content
  • Kayıt Ol

İşlemci Önerisi.

crows005

Önerilen İletiler

Selam dostlar. Yeni bir işlemci almayı düşünüyorum. Anakartımın desteklediği modelleri gosteren tabloyu verdim. Onlar içinde şuan hangisini alsam iyi olur acaba? Mümkün fiyat aralığınıda belirtirseniz sevinirim.

Pek anlamam bu işlerden.

Anakartımın desteklediği işlemci modelleri şunlar.

İşlemci Modelleri.

Bilgisayarımın özellikleri şu şekilde.

Anakart; Biostar g31- m7-te

Ekran Kartı; Zotac geforce 9500 GT (nvidia)

İşlemci; Intel® Pentium® 4 CPU 2.66 Ghz

Ram; DDR2 2GB

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 5
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• crows005

3

• bedifeci

1

• Shiniori

1

• DrCrow

1

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

amd athlon 3.2 ghz olarak alabilirsen çok güzel bir işlem yapabilirsin zaten fiyatıda uyumlu. + ram ını yükseltirsen dahada faydalı olucaktır

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Burdan incele Anakartın hem amd hemde intel uyumlu mu zannetmiyorum , o zaman elindeki anakarta uyumlu işlemci almalısın, üst düzey bir işlemci uyum sağlamaz ,işine yaramaz.Model olarak daha önce kulandığın işlemcinin bir iki model üst modelini araştır. Bana kalsa anakartıda değiştir derim.Ancak anladığım kadar masrafının artmasını istemiyorsun.Bu aralar bende niyetliyim ,şu anki sistemde ısınma oluyor termal macun , fanla çözemedim.Kısmetse 2-3 aya kasa toplayacağım.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bende, en ufak işlemlerde bilgisayar donuyor artık, iki şeyi üst üste yapamıyorum, bu da canımı sıkmaya başladı, pek ahım şahım bir şey istemiyorum gerekte yok saten, işimi gördü mü yeter benim için, bakalım olmadı bir de bilgisayarcı bir arkadaşa danışıp bir karar vereceğim artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Belirtilen sistem miladını doldurmuş, upgrade biraz zor olur çünkü mağazalarda artık bu donanımlar zor bulunur.

Anakart işlemci destek listesi sitesinde mevcut

http://206.108.48.60/app/tr/mb/introduction.php?S_ID=363&tab=3

• Intel® Core™2 Quad Processor
  • Intel® Core™2 Duo Processor
  • Intel® Pentium® Dual-Core Processor
  • Intel® Pentium® D Processor
  • Intel® Pentium® 4 Processor
  • Intel® Celeron® Dual-Core Processor
  • Intel® Celeron® D Processor
  • Intel® Celeron® Processor 400 Sequence

Bulabilirsen ikinci el Intel Core2 Quad (4 Çekirdek) veya Core2 Duo (Çift Çekirdek) kullanmaktan başka çaren yok.

Bunların dışında artık kullandığın işletim sistemine göre (x64-x86) bellek kapasitesini yükseltmen kullanım rahatlığı sağlıyacaktır. Benim önerim en az 4Gb (2x2048).

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?