Jump to content
  • Kayıt Ol

Şu an Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

gokcevil

Önerilen İletiler

• İleti 341
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• A.U

24

• loykad

21

• martikanadi

17

• Aurora Borealis

14

Nermi Uygur - Felsefenin Çağrısı

Yazar,şimdilerde koridorlarında yürüdüğüm bölümümün yetiştirdiği nadide hocalardan biri.Kitap 1962'de yazdığı beş denemesinden oluşuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Uçlarda Yaşayanlar - Barbel Wardetzki

Daha çok bayanları tedaviye yönelik olsa da kadın-erkek herkesin okuması gereken oldukça yetkin bir psikoloji kitabı.Eğer insan denen varlığıın içindeki kör noktaları görebilmek istiyorsanız hiç durmayın,alın okuyun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Elizabeth Gilbert -Ye Dua Et Sev

Kitapçıdaki amca al oku filmi çıktı önce kitabını oku dedi ancak hiçte benim tarzım bir kitap değil sanırım sıkıla sıkıla okuyorum... Umarım sonu gelir...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Stephanie Barron - Beyaz Bahçe...

Yeni başladığım için pek yorum yapamıyorum, bitirince görüşürüz :)...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tess Gerritson-siliniş... ekip gene iş başında

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

the lord of the rings

bu kitabı bu kadar geç okudğum için pişmanım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dawkins'in Kör Saatçi (The Blind Watchmaker) adlı kitabına başladım. Ne zamandan beri TUBİTAK'ın tekrar basmasını bekliyorduk, nihayet basabildiler.

Karmaşık bir kitap olduğunu sanıyordum ama gayet anlatımı sade ve sıkmayan bir kitap. Doğal Seçilim olayını öğrenmek isteyenler için iyi bir başlangıç olabilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Desiderius Erasmus - Deliliğe Övgü

Kabalcı yayınlarında özgün dilinden çevirisi bulunuyor,okumak isterseniz bunu öneririm kesinlikle.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

POSTMODERN "KURTARICILAR" Derleyen: Veysel Atayman

İlk iki kısım Terminator Filmleri (Özellikle 2. Film) ile Batman serisi (Yoğun olarak çizgiromanı üstüne) üstünden "kahraman" olgusuna bir ön bakış attıktan sonra ağırlıklı olarak Matrix filmindeki "kahraman" olgusuna geçiş yapıyor. Geçiş bölümü esnasında bilimkurgu sineması ile alakalı gayet aydınlatıcı gözlemlerede yer verilmiş. Beklediğimden çok daha fazlasını sunuyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

"Korku Sinemasının Psikanalizi" Yazar: Tan Tolga Demirci

Bazen anlaması biraz zor olabiliyor. En basitinden en karmaşığına, korku sinemasının tür ve temalarına dair güzel bir inceleme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gümüş Yıldönümü - Maeve Binchy

Beklentilerimi boşa çıkarmadı, oldukça akıcı gidiyor. Karakter gayet güçlü. Bakalım sonunda ne olacak :qegenmis:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hangi birini yazayım..ah ah..neyse.

Tarih Düşüncesinin Oluşumu - Ayhan Bıçak

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Millennium 3'lemesinin ilk ayağı Ejderha dövmeli kız'ı okumaktayım. Sanırım yazarı ölmüş ve seriye nokta konmamış, ama emin değilim. Bir arkadaşım verdi boşken okuyorum işte ^^

Polisiye, gizem zaman zaman gerilim unsurlarını barındıran bir roman. Şimdilik iyi gidiyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

İKİ ŞEHRİN HİKAYESİ – Charles Dickens

Klasikler her zaman önceliğimde ve uzun zamandır ara verdiğim kitap dünyasına da böyle bir tarza sahip hoş bir kitapla başlangıç yapmayı düşündüm...

Fransız İhtilali,dönem olayları olarak okumayı/izlemeyi en sevdiğim dönüm noktasıdır,bir de ana yemek olarak sunulan bu Devrim Yolculuğu'nun yanında aperatif olarak da aşk ve dostluk öğeleri sunuluyorsa ben o yapımdan daha fazlasını istemem,hoş daha ne isteyeceksem :D

Eski kitap gibisini okumak yok,o kokuyu solumak bile içimi ürpertiyor şu anda, gerçekten eski ama 1972 basımı,kitabı koklamak ise okumaktan daha fazla yaptığım bir şey oldu sanırım :biyik gulme:

Bu tip kitaplar bir yönden iyiyken bir yönden de kötü mü oluyor ne?Gözlerim her satır arasından Oscar çıkacakmış gibi fıldır fıldır... :S

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haruki MURAKAMİ - Haşlanmış Harikalar Diyarı ve Dünyanın Sonu

Gölgesini kaybeden, kafataslarından eski rüyaları okuyan bir adam ve dünyanın sonu gelmeden önce yaşayacak sadece birkaç saati kalmış bir kahraman.

Kitabın arka kapağından.

Murakami Japonya'nın en önemli ve popüler yazarlarından biri. 1949 Kobe doğumlu sanatçının eserlerinin Türkçe baskıları Doğan Kitap tarafından yayımlanıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İstanbul Hatırası - Ahmet Ümit...

Daha iyi kitaplarını okumuştum....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Geçmişe Veda Nıcole Jones.

Kendisini arayan bir kadının hikayesi. Çin kültürünün incelikleri çok iyi anlatıyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kara kule serisinin son kitabı olan kule kitabına başlayabildim sonunda

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?