Jump to content
  • Kayıt Ol

Şu an Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

gokcevil

Önerilen İletiler

Sadece aptallar 8 saat uyur-erdal demirkıran açıkcası sonu pek bir yere ulaşmıyor... psikopat diye bir kitaba başladım...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 341
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• A.U

24

• loykad

21

• martikanadi

17

• Aurora Borealis

14

Tess Gerritsen-Günahkar. Daha önceki romanlarından yola çıkarak bunu da okumaya karar verdim. Şimdilik iyi gidiyor bakalım sonucu nasıl olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

zaradam (pskoloji ağırlıklı bir kitap)

onikinci ev (biraz sıkıcı bir kitap ortaçağ fransasında geçen biraz fantastik bir hikaye)

ateşi yakalamak (çok övmüşlerdi bilim kurgu diye ilk kitabını ama pek de öyle olmasada sedec meraktan seriye devam ediyorum )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tolstoy-Savaş ve Barış(felsefe vb...konuları sevmeyenler okumasın uykunuz gelir:kurukafa:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gustave Flaubert - Madame Bovary

Zamanında ben bu kitabı nasıl okumuşum acaba diye kara kara düşünüp, kitaptaki olayları tamamen unutan beynime de selam gönderiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Metal Fırtına 5- Burak Turan

Orkun uçar her kitapta bana "vay be" dedirtirken, bu adam da " vay be nasıl yazar olmuş yazdıktan sonra okumuyor mu" dedirtiyor. Ekranlarda kullanılan ucuz reyting numaralarının edebiyata taşınmış hali.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İpeğin İmparatoriçesi - Dünyanın Çatısı

Yeni başladım, haydi bakalım, inşallah güzeldir :mutlu:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

George R. Martin - Taht Oyunları (Kısım 1)

Sonunda başlayabildim, gerçi aceleye gerek yok, nasıl olsa serinin 2. kısmından başka kitabı çevrilmemiş..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

George R. Martin - Taht Oyunları (Kısım 1)

Sonunda başlayabildim, gerçi aceleye gerek yok, nasıl olsa serinin 2. kısmından başka kitabı çevrilmemiş..

Devamı da biraz zor gelir, ama umarım gelir :D

Belki bilmiyorsundur diye şöyle kısa bi açıklama yapayım;

Bu kısım bir 1 ile 2 aslında tek bir kitap. 1. cildi 2 ye bölerek yayınladılar yani. Bunu yaptıkları sırada da 2 kitap arasında çok fazla aralık bıraktılar. 1. kitap zaten baya yarım kalıyor ve biraz kötü ( kocaaa bi serinin henüz giriş kısmı sonuçta :) ) e 1. kitabı okuyupda 2 yi uzun süre bekleyenler de seriden epey soğuyunca, seri Türkiyede şu an için ölü gibi bişey.

Ama 2 kitabı da okuyanlar ( benim gibi ) hem devamını bekliyor hem de okucak olanları böyle cesaretlendiriyor :D

İng okuyan 1-2 arkadaş seriyi öve öve bitirememişti bana. Umarım biz de yakında gelecek çevirilerle o tadı alırız :haha:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bu bölümde zaten Taht Oyunları'nın başlığında kitap hakkında epey bilgi almıştım, orada da yazıyordu bu 2 kitabın aslında tek cilt olduğu. Alacaktım kitapları, sağolsun arkadaşım doğum günü hediyesi olarak iki kitabı da verdi :D Bugün başladım, güzel gidiyor hele ki kitabın sonundaki "Ek" bölüm çok hoşuma gitti, haritalar falan da çok hoş; okumaya çağırıyor resmen. Ama dediğin gibi 2 yıl beklendikten sonra bile çıkmamışsa seri ölmüştür zaten Türkiye'de. Bu zamana kadar gelmemişse, bundan sonra da gelmez diye düşünüyorum ama işte bir umuttur, "yakında" gelecek çevirileri bekliyoruz ^.^ (Arka Bahçe'ye e-mail falan mı atsak ?)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(Arka Bahçe'ye e-mail falan mı atsak ?)

valla mailler baya çok olursa neden işe yaramasın? :D ben daha önce 2. kitabı bitirdiğimde atmıştım, cevap glmedi :D

Arkabahçeye bağlı 1-2 kişi ve kayra veya egemenle ( bunlar laikaya bağlı :)) yaptığım konuşmalarda serinin devamının gelmesinin çok zor olduğunu çünkü TR de hiç tanınmamış yeni bir serinin, bu piyasada ve bu okur kitlesinde ( yeni okur da çok az katılırken ) , kendini kanıtlamasının çok zor olduğunu anladım. Bu yüzden devam kitapları çıkarmak da büyük bir risk taşıor. Oysa ki önceden bilinen serilerin belli bir okur kitlesi var.

zaten arkabahçe de DragonLance ve ForgottenRealms kitapları çıkarıp duruyordu :D ama bunlar laikaya geçti. arkabahçe de daha çok bilindiği ve seveni olduğı için starwars fln çıkarttı :D işte bi de eldeki yarım serilere devam etme karar aldılar ve taht oyunları 2 çıktı :) Yani Laika kurulmasaydı belki taht oyunları 2 hala çıkmamıştı :D

Ama seri hala rafa kaldırılmadı. biliyorum ki arkabahçede de bu seriyi çok seven ve TR ye kazandırmak isteyenler var. sadece biraz uzun bir bekleyiş olacak :spit:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Konuştukça Batıyoruz David Stiebel

73444.jpg

İlginç bir yaklaşımla yazılmış , hoş bir kitap diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

P.c Cast-Kristin Cast:Vahşi

Gece Evi'nin 4. kitabı.İlk sayfalardan soru işaretleriyle başladı,bakalım neler olacak.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Patrick Süskind - Koku (dün bitti)

William Shakespeare - Romeo & Juliet (tiyatro oyunu)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?