Jump to content
  • Kayıt Ol

Hangi İnternet Tarayıcısı?

armadaxster

Hangi internet tarayıcısını kullanıyorsunuz?  

87 oy

1. 1. Hangi internet tarayýcýsýný kullanýyorsunuz?

• Google Chrome
      36
    • Mozilla Firefox
      36
    • Internet Explorer
      3
    • Safari
      1
    • Opera
      14
    • Diðer (Lütfen Belirtin)
      1

Önerilen İletiler

Bu konunun olmadığını farkettim, bakalım Firefox mu Chrome mu kazanacak diye merak ettim, açayım dedim.

Soru oldukça basit, kullandığınız internet tarayıcısını oylayın.

Ben şahsen Google Chrome kullanmak istesem de anlayamadığım sebeplerden dolayı çok fena kasıyor. [ Tahminimce x64 windows 7 kullanıyorum, chrome x86 ondan olablir.] Dolayısıyla Internet Explorer 9 kullanıyorum, evet firefox değil. Şu anda bu mesajı da ie'den atıyorum.

Gelsin cevaplar, oylar....

Bu da wikimedia'nın Şubat 2012 kullanım grafiği.

Wikimedia_browser_share_pie_chart_3.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 26
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• bedifeci

2

• armadaxster

2

• tiso81

2

• gkucar

2

Ben opera kullanıyorum. 3-4 senedir de değiştirmedim. Hızlı erişim menüsünden hızlıca istediğimi bulup açabiliyorum.

Firefox hep itici geliyor bana nedense. Eklentisi olması yönünden iyi (bazı eklentilerini kullanmak için açıyorum arada.) ama ısınamadım kendisine.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mozilla gayet iyi şuanda ama, özelliklerini sevmiyorum arada, chromone kullanıyorum 5 yıldır explorer dokunmadım çok itici geliyo artık.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mozilla, Chrome ve opera kullanıyorum hepside iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Opera. En kullanışlı internet tarayıcısı benim için Opera'dır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Maxthon 3 ,Mozilla, Chrome ve opera hepside yerine göre faydalı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mozilla Firefox ve Opera , bol çeşit eklenti desteği sayesinde firefox'u daha çok tercih ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Firefox. google'ın ürünlerinde arkada durmadan çalışan googleupdate.exe'ye kılım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence Opera çok kullanışlı ve birçok özelliği entegre halde gelen web tarayıcısıdır.

Tek geçerim :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Arada sinir etsede, Chrome'dan vazgeçemiyorum artık. Firefox'da güzeldir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bende nete el attığımdan beri opera kullanıcısıyım.ben de tek geçenlerdenim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Pc için Firefox, telde opera kullanıyorum!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Firefox, Opera, Google Chrome...Üçünü de kullanıyorum ama en çok Firefox...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

google chrome kulanıyorum open dns ile tam uyumlu ve sentetik testlerde enyüksek dow onda elde etim tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben de yazılanlar sonucu operayı yükledim, bundan sonra hayarımda sen varsın opera !

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

2 yıl opera kullandım. Ve en son değişime girdi ve sevdiğim özellikler gidince mecbur chrome'a döndüm ve geçen de bir deneyeyim dedim opera'yı güzel olmuş. Telde zaten opera kullanıyordum, tele otamatik entegre olması çok güzeldi operada. Az önce baktım, hız filan güzelde chrome kopyası olmuş biraz, benim kullanma sebebim olan yerler gidince çıplak kalmış. Neyse chrome şuan benim için daha iyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Chrome,firefox,safari,netscape,opera bunların hepsini kullandım. Firefox hızlıdır ama ram den fazla yer.Chrome sistem çöker ken oda onla beraber gidebilyor bazen. Opera iyi de onuna en olmadık zamanlarda sayfaları açma sorunu oluyor hala varmı bilmiyorumda. Netscape firefox oldu zaten :D Safari dengeli ama menuleri biraz garip ve alışması zor. Explorer a bir şey demiyorum herkes onun ne olduğunu biliyor ama explorer kullanlar için söylüyorum sistem virüs bulaştığı zaman ilk etkilenen odur ve ondan başka tarayıcı kullanmak isteymenler için de önerim var. Avant browser sistemde bir yerde tutusnlar olaki sisteme virüs bulaştı ve elinizde tek explorer kaldı ve antivirüs kurdunuz ama işlev dışı yenisini indirmek için bunu kullanın explorer çoğu virüsde genelde devre dışı kalıyor. Eskiden bu tip sorunlar için avant browser i bulunduruyordum ben ie altyapısını kullanır.hala aynı sorunlarla sık sık karşılaşıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Chrome ve maxthon baya zamandır vazgeçilmez tarayıcılarım oldu.Tabi diğerleri de sistemimde kurulu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hangi tarayıcı iyi sorusundan ziyade hangi kullanıcı ve nasıl olması gerek sorusunu sormak gerekir diye düşünüyorum. Mouse' a basarken 2 kere düşün sonra pişman olma. Sonrası iyi olmuyor bazı durumlarda. Bir çok antivirüs birçok tarayıcı ve bir çok işletim sistemi kurmuş(windows'un tüm seriler 3,1 kullandım ama öğrenmedim kurulumunu.Linux bilinen tüm sürümler ve macos loepard 10,6 dan sonrakiler oda makinem çift çekirdek 3 gb ddr2 ram hd 6600 ekrankartı vardı ama ses kartını tanıtamamıştım daha doğrusu üstüne düşmedim :D Tabi bu arada 2 makina parçaladım :D) ve denemiş biri olarak tavsiyem bu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 yıl sonra...
On 13.01.2014 at 04:35, gkucar dedi ki:

2 yıl opera kullandım. Ve en son değişime girdi ve sevdiğim özellikler gidince mecbur chrome'a döndüm ve geçen de bir deneyeyim dedim opera'yı güzel olmuş. Telde zaten opera kullanıyordum, tele otamatik entegre olması çok güzeldi operada. Az önce baktım, hız filan güzelde chrome kopyası olmuş biraz, benim kullanma sebebim olan yerler gidince çıplak kalmış. Neyse chrome şuan benim için daha iyi.

Eski opera çalışanları tarafından, eski opera örnek alınarak geliştirilen Vivaldi kullanıyorum artık. Sadece Twitch izlerken ram stackleniyor bu yüzden bir şeyler izlerken Chrome'a geçiyorum. 

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?