Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Barakamon,cidden güzel seriydi,çocuk karakterleri de çok sağlamdı,naru hina ikilisi çok güldürüyordu,manga'ka hard naruto fanı cidden ama espriler çok sağlamdı,

9/10

Hunter x Hunter the last mission

Anime deki duyguyu vermeselerde phantom rouge göre daha iyi seriydi,karakterler daha iyi dizayn edilmişti

8/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Donten ni Warau 4-5-6

Mangasından aldığım hazzı animesinden de alıyorum sanırım, en azından izlediğim bölümler, 'mangası daha güzeldi' ya da 'animesi mangasından daha iyi olmuş' gibi şeyler dedirtmedi. Böyle seriler pek çıkmaz karşıma, ilginç... ama durumdan hiç şikâyetçi değilim ♥ gözlerim bile yaşardı izlerken :/

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...

Haikyuu!! S2 - 13 maçlar giderek daha zevkleniyor.Kaldı dört maç...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

Divine Gate 01

Oldukça beğendim. Çizim tarzı da hoşuma gitti. Yönetmeninin de güzel eserleri var. Bu sezon ilgiyle takip edeceğim serilerden biri olacak.

Oshiete Galko-chan 01

Bel altı bir espri anlayışı var. Bölümler epey kısa, uzun olsa bayma ihtimali mevcut. Espriler hoşuma gitti. Ana karakter tam bir hayallerin kadını. Çerezlik olarak iyi gidecek bir seri.

Dagashi Kashi 01

Neden bu kadar üzerinde durulduğunu anlamadım bu serinin. Oldukça ortalama bir seri ve izlerken sıkıldım. Animasyon olarak güzel fakat o göz çizimleri direk soğutuyor. Kesinlikle benlik bir seri değil.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oshiete Galko-chan 01

Gundam'a katılıyorum, tam bu espriler 20 küsür dakika sürerse bayar dediğim noktada bölüm bitti, yerinde bir uzunluk olmuş. Seitokai Yakuindomo'yu oldukça andırsa da karakterler ve espriler bakımından ondan zayıf kalıyor. Haftalık kafanızı rahatlatması için izlenebilir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dagashi Kashi 01

Sezon chart'ı geldiğinde en ön sıraya koyduğum, izledikten sonra da sezondaki en sevdiğim yapım olacağı belli olan seri oldu.

Eksi yönlerden başlayalım. Konusu farklı ama oldukça basit, gelişmeye kapalı, mekan olarak kısıtlı yerlerde geçen bir seri olacaktır. (yanılt beni) Animasyon, seslendirme ya da müzik anlamında da özel şeyler beklemeyin.

ANCAK, daha PONY CANYON sponsorluğunu duyduğum anlarda ilk izlediğim anime serileri aklıma geldi. Shidare Hotaru, Bakemonogatari'de Hitagi'yi ilk gördüğüm anları anımsattı adeta, Tou desen Toaru Majutsu no Index'ten Motoharu gibi bir karakter, yani eski serilerden sevdiğim ne varsa bu yeni serinin içinde buldum.

Bir de bölüm boyunca 3-4 defa çıkan resimleri es geçmeyelim, harika gözüküyorlar ;)

[bimgx=500]

http://i.imgur.com/kaFtO1J.jpg[/bimgx]

Musaigen no Phantom World 01

Bu sezon anladım ki her seride mutlaka sağlam bir D cup hatunumuz mevcut bulunuyor. Fena değil, daha iyiye de daha kötüye de gidebilir. Muhtemelen izlemeye devam ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boku dake ga Inai Machi 01

İlk bölümle beraber sezonun en umutlu olduğum ve en çok beğendiğim seri oldu. Sonuna kadar devam.

Dagashi Kashi 01

Ortalama bir seri olacağını düşünüyorum ama sıkmayacağını da düşünüyorum. Ancak o nasıl bir göz çizimidir arkadaş. :O Ana kız karakter Japonlar arasında neden popüler oldu anlamadım. Twitter ana sayfam son birkaç gündür o kızla doldu. Bu durumu en son DanMachiden Hestia ile yaşamıştım.

Dimension W 01

Umudum var. Animasyonlar güzel. Loliye bağlamazsa iyi şeyler çıkar.

Nijiiro Days 01

Çerezlik bir seri. Çok çok çok az da olsa Kimi to Boku havası var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ace wo Nerae II: 01 & 02

Açıkçası İngilizce'ye kazandırılması için geç bile kalındığını düşünüyorum zira vakti zamanında RAW izleyecek kadar iyi bulmuştum. Serinin basit bir devam serisi olmadığını söylemekte yarar var, ilk seriden 3 sene sonra geçmesine karşın Oka'nın mücadelesini ve onunla Koç'un aralarındaki bağı farklı bir noktaya taşıyor ve seriyi gerek animasyon gerekse işleniş olarak gerçekten geliştiriyor. Osamu Dezaki tarzını en ince ayrıntısına kadar hissettirmekle kalmıyor, üstüne 80'lerin belki de en iyi animasyonlarından birini sunuyor. Eğer klasik seriyi (en azından onun derlendiği Anime film versiyonunu) izlediyseniz kaçırmamanız gereken bir yapım olduğunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boku dake ga Inai Machi 01

Sezonun merakla beklenen serilerinden biri de buydu. Psikoloji, seinen ve doğaüstü konuları birleşince kendisini ağır hissettiren bir seri ortaya çıkmış, müzikler de bunu oldukça iyi destekliyor. Bol bol gizem, baskın thriller ve arada hafif rahatlatıcı unsurlar ile sezonun en iyi serisi bile olur.

İlk bölümün kapanış müziğini daha önce hiçbir serinin kullanmadığı kesin mi, yoksa arada bir Asian Kung-Fu Generation dinlediğim için ben mi denk geldim?

Ufak da bir soru soralım;

Satoru'nun annesi ölmek üzereyken oğlu için kaçırılan kızı istese de kurtaramazdı demekle, aslında kaçıranın kızı çok iyi tanıyan ya da kızın ailesinden biri olduğunu mu ima etmiş oldu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Accel World 4/10

İzledim ama zaman kaybıydı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kusotaku

Magi: The Labyrinth of Magic 9/10

Bayağı beğendim. Animenin soundtrackleri de çok hoşuma gitti. Zaman kaybetmeden diğer sezonunu izlemeye başlayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Sezonun başında konuşup bırakınca gundam kızıyor, en iyisi yazmaya devam edeyim, zaten kendisi de bishounen animeler falan izlemeye başlamış galiba :D

Boku dake ga Inai Machi 03

Güncel sezondan 5 seri takip ediyorum ama, abartısız bu serinin sezonun en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Bu kadar iyi seriler kolay kolay gelmiyor, geç kalmadan başlayın. Kafama takılan tek noktası, mangası hala bitmiş statüde değil, bu sebeple anime 12 bölümde bittiğinde manga harici bir son elde eder miyiz, yoksa 2. sezonu mu bekleriz şüpheliyim. Her halükarda inanılmaz sağlam, müzik ve arka plan sesleri konusunda hala çok iyi, bu açıdan KnK filmlerini çok andırıyor.

Oshiete! Galko-chan 03

Her defasında tam sıkmaya başlarken bölüm bitiyor. Çerezlik seri statüsünü tam olarak korumaya devam ediyor.

Dagashi Kashi 03

Bu seriyi de benim dışımda izleyen pek yok diye düşünüyorum. Seri hala basit ve çok da anlamlı değil, ancak Hotaru neredeyse her sahnede yer aldığı için bana istediğimi fazlasıyla vermeye devam ediyor ;)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sezonun başında konuşup bırakınca gundam kızıyor, en iyisi yazmaya devam edeyim, zaten kendisi de bishounen animeler falan izlemeye başlamış galiba :D

Boku dake ga Inai Machi 03

Güncel sezondan 5 seri takip ediyorum ama, abartısız bu serinin sezonun en iyisi olduğunu söyleyebilirim. Bu kadar iyi seriler kolay kolay gelmiyor, geç kalmadan başlayın. Kafama takılan tek noktası, mangası hala bitmiş statüde değil, bu sebeple anime 12 bölümde bittiğinde manga harici bir son elde eder miyiz, yoksa 2. sezonu mu bekleriz şüpheliyim. Her halükarda inanılmaz sağlam, müzik ve arka plan sesleri konusunda hala çok iyi, bu açıdan KnK filmlerini çok andırıyor.

Boku dake ga Inai Machi'nin mangasını sanırım mart gibi final yapacakmış ve anime de aynı sonla bitecekmiş. O yüzden gönül rahatlığıyla izlenebilir. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dagashi Kashi 04

Bu seriye bayılıyorum ya, elbette ki temel sebebi Hotaru isimli karakter, ama yine de bana kendini izletmeyi başarması yeterli geliyor.

[bimgx=500]

http://i.imgur.com/sZxSUlW.jpg[/bimgx]

Dimension W 03

2. bölümde gelen W boyutunun maddeleşmesi ile sonunda biraz ilgi çekici hale geldi, yine de bir GitS ya da Psycho Pass olmaktan çok uzakta duruyor. Bir kere 4. boyutu bulduk oh sonsuz enerji varmış diyerek enerji yasaları, entropi vs. ne varsa çöpe attıkları için kafama oturmuyor :D

Oshiete! Galko-chan 04

Artık güldürmüyor ama kısa olması ve 4 bölüm izlemiş olmam ister istemez bitirmemi sağlayacaktır.

Musaigen no Phantom World 04

OWrm4gB.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket 2nd Season 19

Harika bir seri, harika ötesi bir sezon, heyecandan geberiyorum izlerken, herşey mükemmel, ama arkadaş bu Kuroko'nun tekniklerini neden bu kadar kötü isimlendiriyorsunuz ya, Vanishing Drive'a Kai eklemek nedir ya, Kai bu alemde yalnızca iki noktada kullanılabilir;

1- Beyblade Kai (sonradan Japon takımını satıp Rus takımına geçen)

2- Bleach Bankai

İnanılmaz bir ciddiyetle izlediğim bölümde, Vanishing Drive Kai'yi duyduğum an güleceğim çıktı, üstüne Overflow geldi ki of of of, neyse tek şikayetimiz tekniklerin isimleri olsun.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Psycho-Pass Film

İlk sezonun kurgucusu Şougo'ya öyle bir takmış ki adamın çıkacağı sahne 1 kilometreden anlaşılıyor. Ya adamın animeyle işi bitmiş ''hayır, nolamaz'' diye kendini zorluyor ya da para tatlı gelmiş. 2. sezonu başkasına bırakmakla en iyi işi yapmış. Alıntı yapma takıntısı yine önplanda yer alıyor, ama bu sefer bayat geldi. Sonra güzel ablamız 100 beynin düşünemediği ilkokul mantığını kurgulayarak yine sisteme ayar veriyor. Ne felsefe var ne argüman ne de diyalektik. Anime serisine hiç yakışmadı.

One Piece filmleri gibi olmuş işte, animenin ekmeğini yiyor. Aksiyon yavan, senaryo kıpırtısız ilerliyor. Ama anime sitelerinde puanı yüksek olmazsa olmazdı zaten. Kendinize bir güzellik yapın ve izlemeyin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İxion saga DT

1-3

Yine oyun dünyasına yollanan biri teması ortam konosuba gibi dalga geçip duruyorlar. Yalnız seiyuuları yığmışlar buraya kimi ararsan var. Fakat kız yok. Ana karakter sevdiğim tipten açıkgözün fırsatçının teki. Erect'in terazisinin şaşması , yürürken sağa çekmesi , nişan alırken hep sağa kayması iyi güzel de

Ben hayatımda böyle gol yemedim yahu

204905.jpg

O kadar türlüsünü gördüm ama hiç biri bu kadar acıtmadı

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Bir daha xxxholic 1-2

Özlemişim yahu yukoo yu watanuki yi.

Muşişi den 1-2 bölüm Natsume dem de 1-2 sezon izledim aynı tür sayılabilecek animelerden ama bu ayrı güzel yahu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İxion saga 14

Son 3-4 bölümdür ayrı komik yanaklarım ağrımaya başladı :D

DT nin ev hasreti çektiği bölüm ile şu sincabımsı şeyin dile gelip saçmalamadı ve hadım muhabbeti ayrı yardı. Aradaki şarışın manyak , hayalci , yandere manyakta güzeldi .

Makara kukara gidiyor seri yahu. Nasıl bu kadar kıyıda köşede kalmış anlam veremiyorum

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Schwarzesmarken Bölüm 7

Yahu Theo ile Katia'nın arası iyi olduğu ilk andan beri, korktuğum şey hemen bölüm sonunda olmuştu. Yani kız kardeş geri gelmişti. Bekliyordum böyle klişe bir hareket ama 7. bölümde gıcıklığın zirvesine vurdu olay. Hani Lise güzel, sevimli kız ama olmadı yahu. Katia yeterdi bize. Bundan sonra ne olabileceğini tahmin etmek zor değil. Ama sırf bu son sahneyi görmek istemiyordum. Ondan önce de Katia'nın moralini bozması beni rahatsız ediyordu.

Stasiye ayrı gıcığım. Böyle düşüncede kişi ve gruplardan nefret ederim. Yahu dünyanın çivisi çıkmış. İnsanların uğraştığı olaylara bak.

Dimension W bölüm 7

Çok beklentim olmayan bir animeydi ama şimdilik fena gitmiyor, izlettiyor kendini.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shokugeki no souma

Bölüm 9 dayım

Zamanında biri burada çevrilmesini istemişti keşke biri çıkıp çevirip tamamlasaydı. Bütün seriyi çeviren tek fansub var maalesef ve bir maalesef daha az buçukı Japonca anlasam da buradaki tarifleri pişirme biçimlerini anlamak için yeterli değil :'( İzlediğim fansubda da seyir zevkini katletmek için elinden geleni yapmış neredeyse. Fakat 7 ya da 8 de mi ne değiştirmişler çok şükür de biraz daha okunaklı olmuş . Altyazıyı okurken artık o kadar sinirlenmediğimi farkettiğimde farkettim değiştiğini .

Neyse çeviriden yeterince dert yandıktan sonra seriye geçeyim . Her yemeğe afrodizak katmalarına alıştıktan sonra güzel gelmeye başladı seri :D Her bölümden sonra insan mutfağa dalıp yemek yapmak istiyor çeşit çeşit ,bol bol fakat mutfağa isteğim gibi dalamam ayrı mevzu iken , yemeği yapsam da yiyecek kimsenin olmaması ayrı üzücü Balık sevmediğim halde balık yemekleri yapasımı bile getiriyor seri. Çok zalımlar çok

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Boku Dake Ga Inai Machi 08

Bu seriyi her ne kadar sevsem ve izlesem de izledikçe kalbim sıkışıyor geriliyorum bildiğin ya, oturup rahat rahat izlemek imkansız, bu serinin ne kadar başarılı olduğunu gösterir gerçi, katil olarak da aklıma tek bir kişi geliyor, son 4 bölümde tahminimde ne kadar doğru olduğumu görürüz.

Lupin III (2015) 02

Bir zamanlar meyday vardı, o alıştırdı bu seriye beni, kendisi şimdi ortalarda yok ama ben seri ile igili yeni şeyleri izlemeye devam ediyorum. Hikaye olarak her anlamıyla klasik Lupin, animasyon olarak Lupin the Third: Mine Fujiko to Iu Onna'dan yalnızca bi tık altta kalıyor. İnanılmaz kaliteli bir açılışı var, senenin en iyisi dahi olabilir.

Dagashi Kashi 07

Yoksa siz hala izlemiyor musunuz...?

[bimgx=500]

http://i.imgur.com/9cZ9HQe.jpg[/bimgx]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Durarara ketsu 9

Ne demiş eskiler en iyi İzaya uçan İzaya'dır

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ranma 1/2 34

Hikayeyi bitirmeye 161 bölüm 13 ova 2 film yetmemiş ucu açık kalmış hatta duyduğuma göre mangakası çizmekten sıkıldığından dolayı mangası da yarım kalmış bir seri ama eğlenceli, güldürüklü yeryer hafif romantik bir seri. 33 bölümde Türkçe çevirisi yarım kalmış maalesef. Seriye paso karakter dahil oluyor her biri ayrı matrak hepsini seviyorum , son gelen ihtiyar hariç pek sevemedim kendisini. Fakat Ranma'nın kız hali on numara onu söyleyim dayak yeyip zorda kaldığı zamanlar attığı çığlıklar çok hoş artık kalmadı öyle çığlık atan karakterler maalesef

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?