Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Kusotaku

Dororo 5. Bölüm

Yakusoku no Neverland 5. Bölüm

Tate no Yuusha no Nariagari 5. Bölüm

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

-Boogiepop and the Others - 03
-My Roommate is a Cat - 01
-B The Beginning - 03
-Takarajima - 04

Düzenlendi: (Akuma_Blade)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

kabaneri isimli animeyi bitirip twitter'a bir şeyler yazdım. burada da paylaşayım. animeye puanım sinir olduğum kısımları çıkarırsak 7/10, yok çıkarmazsak 5/10

az önce kabaneri bilmemne isimli bir anime izledim. bu anime özelinde animelerin çok rahatsız olduğum birkaç özelliğini yazacağım. 

öncelikle, ölecek olanın efendi efendi ölmemesi var. ulan kalbinde kafam kadar delik açılmış, 25 dakikalık animenin yarısında felsefe yapıyorsun. öl ulan.

karakterlerin hem çok vahşi, gaddar hem de çok saf, salak olması var tabii. ulan o kadar insanın içinden geçmeyr aklın eriyordu da yapacağın şeyin sonucuna mı aklın ermiyor ha kaltak seni.

saf, salak demişken karakterlerin bu denli salak olması da beni çok geriyor. bina kadar treni idare ediyorsunuz da yaptığınız plandaki mallığı mı göremiyorsunuz beyinsizler sizi.

plan boka batınca herkesin kendini bir başkası için feda etmeye yeltenmesi de sinirimi bozuyor. yeter ki bir pislik çıksın, hemen bir başkası için ölmeye yelteniyorlar. kimse de demiyor ki "ulan biz mal mıyız, niye birlikte kurtulmaya çalışmıyoruz?"

ve tabii beni en çok sinirlendiren şey karakterin, düştüğü durumdan kurtulabilecek güç ve fırsata sahip olmasına rağmen kıçının üstüne oturup ağlaması. bir şey yap hayvan evladı

• Beğeni 1
  • Komik 1
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

-Final Fantasy XV: Episode Ardyn
Açıkçası ağzımda kekremsi bir tad bırakan Kingsglaive'den sonra sistemimin yetersizliği sebebiyle oynayamadığım Final Fantasy XV'de Ardyn'in amacının ne olduğunu merak etmeye başlamnıştım. Açıkçası tek beklentim başarılı bir Kuja inkarnasyonu görmekti ama onu bile başaramayıp Black Panther'deki Killmonger ile Game of Thrones'deki Night King'in bir amalgamı ile karşılaştım.

Gizli İçerik

Yahu, kral olmaya layık olmadığını, kimse oturmazken boş tahta oturmanın bile mümkün olamadığını sen de biliyorsun, ne diye tüm krallığı yakıp yıktın Ardyn? "Sülalemi belki ortadan kaldırırsam ve tek ben kalırsam belki tahta layık olurum" diye mi düşündün? Hey gidi.

Birkaç dakika olduğu için fazla zamanınızı almayacak ama fazla birşey de sunmayacaktır. Ardyn ile ilgili soru işaretleriniz varsa göz atabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
Kusotaku

Dororo 6-7-8-9

Yakusoku no Neverland 6-7-8-9

Tate no Yuusha no Nariagari 6-7-8-9

--->Tate dışında Dororo da Yakusoku da çok başarılı gidiyor. Tate şimdilik sarmadı, yine de ümit kesilmez. :hehe-onion-head-emoticon:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Black cat 1-2-3 başladım artık dönüş yok ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 6 ay sonra...
(düzenlendi)

Kısaca Your Lie in April, 6-7 bölüm dayanabildim. Ucuz dram, can çekiştiren edebi anlatım, popüler seri :( Bazen cümleyi görüyorum, gözlerimi kapıyorum, ya da çevirmen sağ olsun mu demeli, bilemeyeceğim. Bleach'te Orihime'nin tek sözüne her bölümde "bir kelebeğin kısacık ömrü misali" lafının çakılması faciası gibi bir şey bu da galiba. Karşıdakinin Japonca ne dediğini duyuyoruz, Japoncam yok ama, altyazıda da yazanı diyorlarsa kessinler beni. Ya da hakikaten bu Japonlar salağa bağladı iyice. Azıcık daha ıkınsalar Clannad After Story kadar puanı olacak. Otaku arkadaşlar anime piyasasının canına okumaya ant içmiş. Dram serileri ölmüş, yeni gelen neslin de beyni daha ambalajdan çıkmamış, sonuç bu.

Bu insanlar aynı zamanda Onepunch-Man'in mangasında en ölü, sıfır devinimli aksiyon kısımlarını kurtararak yapılan animesinin on numara 2. sezonunu da yerden yere vurabilmeyi başarmış kitle. İlk yarısı da leş olan ilk sezonu da tepelere çıkarabildilerdi.

Düzenlendi: (aysöken)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

@aysoken yeni nesil, mangada saitama gozukmeyince bolumu lanetliyorlar...

Düzenlendi: (ozman)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Çok güzel bir konuymuş daha önce görmememi körlüğüme bağlıyorum. En son izlediğim another oldu 4.bölümdeyim.Uzun zamandır anime izlemiyordum vakitsizlikten ama çok sevdiğim biri önerince kırmak istemedim ve izledim.Şimdilik tuhaf gidiyor , Misaki reisi niye herkes seviyor onu da merak ediyorum ama tahminimce fazla abartılmış bir karakter.Umarım beni biraz olsun tatmin eder.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soukyu no Fafner - Beyond : 01
bölümün ilk yarısı: Exodus'un 3. cour'u gibi, neyse, izlenir bu da her türlü.
bölümün ikinci yarısı: Beynim yanıyorrrrrrrrrrrrrrrrr!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Soukyuu no Fafner - Beyond : 02
Öncelikle spoiler barını bilerek kullanmayacağım zira hala Fafner'e başlamamış ve güncele gelmemiş biri olmanız bana göre kapatmanız gereken bir hata zira 10 yıl sonra insanlar bu seriyi muhtemelen Mecha türünün 2000'lerdeki en önemli çoklu serisi olarak anacaklar.

Right of Left ve 1. sezonu başlangıç, Heaven & Earth ve Exodus'u da gelişme sayarsak hikayenin sonuç kısmına girdiğini söyleyebiliriz. Bunu da 1. sezonda adanın dışındaki gerçeklikten haberi olmayan Kazuki gibi simülasyon bir adada yaşayan Soushi-3 üzerinden başarıyla anlattıklarını düşünüyorum. (Bu hikayenin gidişatına göre o kadar doğal verildi ki Kazuki ortaya çıkana dek müziği dramatik şekilde değiştirme gereği bile duymadılar) Hikaye herşeyden önce -bana göre- Neon Genesis Evangelion'da olmadığı kadar karakter kadrosu geniş, kompleks olaylara gebe ve çok boyutlu bir yapı kazanmış. Bir tarafta insanlar, bir tarafta Tatsuyajima adasından geriye kalanlar, diğer tarafta insanlardan öğrendikleri üzerinden kendi dünyalarını kurmaya çalışan ama insanlarla ortak bir paydada varolamayan evrimleşmiş Festum'lar, bir tarafta onları ustaca manipüle etmiş bir başka evrimleşmiş Festum, bir tarafta da Altair var ve Kazuki böyle bir ortamda inandıkları adına savaşabilmeye devam edebilmek için insanlığından bile feragat edip bir tür Festum/insan hibridi haline gelmiş durumda. Soushi 3ün hayatı boyunca inanadığı şeylerin sahteliğini öğrendikten sonra verdiği tepkiye şaşırdığımı söyleyemem. Muhtemelen gerçekten de dediğini yapacak ama bu muhtemelen ondan ziyade Kazuki'nin misyonunu tamamladıktan sonra gerçekleşmesini istediği şey olabilir.

Beni bir diğer şaşırtan şey de Super Robot Wars K oyununun son savaşında Yukie'nin üzerinden nefreti öğrenen Idun'un onu asimile etmek yerine onu tamamen o nefretle doldurarak adanın üzerindeki en büyük tehdit haline getirmesinde olduğu gibi -tamamen aynı şey olmasa da- Yumiko'nun da (adanın anılarından replika edilmiş bir Michio versiyonuyla birlikte) Tatsuyajima'dan geriye kalanlara karşı saldırıya geçmesiydi. Önceki bölümde gördüğümüz üzere onlar da giderek kritikleşen bir durumdalar ve kanlarının son damlasına dek sahip olduklarını korumak için savaşacaklarına şüphe yok. Dahası gelinen noktada ne duvarla girilen monologlar ne de anlayanın anlamayanlara anlatması beklenen bir lore (?) var. Özet geçersek bana göre Fafner bu seriyle Hideaki Anno'nun rüyalarının bile yetişeyeceği bir noktada gerçeğe dönüştürülmüş bir kurgu başarısını temsil ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Gundam Build Divers Re:Rise 1-6
Gundam Build Divers her ne kadar Gundam Build Fighters ve Gundam Build Fighters TRY'in belirgin şekilde üstüne çıkmasa da hem bunlara nazaran başarılı duran animasyonları hem de aksiyonu her bölümde bir şekilde canlı tutabilmesi ile beğenimi kazanmıştı. Gundam Build Divers Re:Rise ise ilk sezondan tanıdığımız karakterleri (en azından şimdilik) çöpe attığı gibi hem kötü dizaynlar kullanan, hem de -Hiroto dışında- hem yeteneksiz hem de takım çalışması açısından başarısız bir takıma odaklanmaya çalışıyor. Dahası bir bölümlük olayı iki bölüme yaymak gibi Neon Genesis Evangelion'dan beri Anime dünyasında kanser olmuş bir yönteme başvuruyor. Bu, herkesin bayılırken benim izlerken hafakanlar geçirdiğim Gundam: Iron-Blooded Orphans'a ısınamama sebeplerimden biriydi. Üstüne üstlük bunlara zaten umurumuzda olmayan NPD'lerin bitmek tükenmek bilmeyen geyik muhabbetleri, külliyatın en facepalm çekilesi direniş grubuna sahip olması ve her iki bölümde bir illa hemen hemen aynı şekilde başlayıp biten bir skirmish kısmı eklenince seriyi ileriye sararak izlemek dışında seçenek bırakmıyor. Reconguista in G veya Gundam AGE'e rewatch atsanız, zamanınızı bu seriyi izlemekten çok daha iyi bir şeye ayırmış olursunuz.  

Düzenlendi: (Akuma_Blade)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

Dennou Coil. İnanılmaz bir 12. bölümün ardından 13 ve 14'te de güzel bir çizgide devam etti. 14'ün sonu özellikle heyecanlıydı. Yoksa...

Gizli İçerik

Haraken'i uyaran genç adam Amasawa'nın abisi mi? Uyarı sahnesinden hemen sonra Amasawa'yı göstermeleri boşuna değil bence.

Düzenlendi: (Gallardo)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Cho Kasoku Galvion - 1-11
Konusu ve konsepti (Hava taşımacılığının sona erdiği ve otomobil teknolojisinin zirve yaptığı bir dünyada yaşanan şirket savaşları) ne kadar ilginç olsa da 1984 yapımı bu seri 1975'den daha yeni gözükmeyen çizimler, güldürmeyen espriler ve arkası dolmayan bir dolu soru ile

Gizli İçerik

(Circus'un neden bir sürü alternatifi varken iki eski suçlu olan Muu ve Maya'yı seçtiği, flashback'lerde araba yarışı takımında çalıştığını gördüğümüz Muu'nun işlediği suçlarının ne olduğu, Henry'nin telepatlık yeteneklerinin nereden geldiği fakat bu yeteneklerin Muu ve Maya'ya neden sökmediği gibi)

Galvion her bölümde iptal edilişini daha bir kanıtlıyor. Facia derecede kötü mü, değil, hatta araya hafta koyarak izlerseniz ilginç bir tecrübe olabildiği gibi 11. bölüm gibi kimi kısımlarda ilginç twist'ler yaratmayı da başarabiliyor. 80'lerden bir underrated seri maratonu yapacaksanız tercih edebilirsiniz ama beklentileri çok yükseltmemenizde fayda var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 ay sonra...

Your Lie in April Bölüm 01: İzlemeye bu gece başlayabildim. Puanı kadar birkaç arkadaşın önermesinde de payı büyüktü. A1 stüdyosundan olduğunu görünce ilgim de artmıştı zira bu stüdyo yüksek bütçeli, çoğu ortalamadan yüksek puanlı ve A kalite seslendirme sanatçılarıyla, müzikaliteye önem veren çalışan bir stüdyo. (Aldnoah Zero iyiydi, Galilei Donna ise eh, en azından fena değildi) Yourr Lie in April ise biraz zayıf bir açılış yaptı gözümde. Sanki Live Action film olması gereken bir konu güldürmeyen espriler ve aynı şarkıyı defalarca çalarak sündürülüp uzatılmış gibiydi, neticede her senaryonun TV serisi formatını kaldırmadığı açık en azından. İlk bölümün en ilginç tarafı flashback sahnesiydi, fakat bölümün geri kalanı depresyon yaşayan, travmatik bir karakter işlediğine beni ilk bölümden pek ikna edemedi. (İlla karşılaştırma yapmak gerekirse, Welcome to the NHK daha ilk bölümden izleyiciyi yeterince ikna ediyordu buna) Seriyi bırakmayı düşünmüyorum, zira seslendirme kadrosu ve stüdyo gerçekten iyi. Öte yandan daha iyi bir başlangıç beklediğimi de söylemeliyim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
(düzenlendi)
On 22.09.2017 at 01:08, Akuma_Blade dedi ki:

-Uchuu Senkan Yamato 2202 - Ai no Senshitachi : 3-6

İlk seride olduğu üzere ilk batında ilk 2 bölümle ağza bal çalmış, ama 2. volume'de gerçek anlamda bir hit olduğunu dosta düşmana kanıtlayan bir iş çıkartılmıştı. Burada da ilkini aratmayan görsel, işitsel ve kadrosal bir gövde gösterisi sözkonusu. Sadece, hem yönetmen hem senarist değişimine gidildiğinden daha ağır başlı ve fanservice'a meyli olmayan bir yorum oluşmuş, dahası Gamilas filolarının desteğiyle bile zor zaptedilen ilk akınlar seri dış uzaya taşındığında görebileceğimiz savaşların büyüklüğü hakkında fikir verir nitelikte bir iş ortaya konmuş. İlk savaşın üstünden geçen 2 senelik zamanın klasik seriye göre daha dolu ve çok daha fazla orijinal yorumla modifiye edilmiş olması (en basitinden, artık Gamilas ve insanların beraber yaşadığı bir gezegen var) ve Hoshimeguru Hakobune'de işareti verildiği gibi birçok karakter eklenmesi, serinin giriş faslının bölümler arası akıcılığını bir nebze düşürmüş (En azından ilk 3 bölüm için) neyse ki gerek klasik sezon da yavaş bir başlangıç ile start alıp sonrasında giderek hızlandığı için, gerekse vol.2'nin son savaşının gayet tatmin edici olamsından ötürü bunu bir eksi olarak saymak yanlış olur.

Kısaca bilimkurgu seven herkesin izlemesi ve takibe alması gereken bir yapım olduğunu söylemeliyim.

Merhabalar, öncelikle Yamato 2199un çevirisi için çok teşekkür ederim, denizcilik terimlerini çevirirken genellikle hataya düşülebiliyor ama sizin çeviriniz oldukça başarılıydı. Dün gece 2199 sezonunu bitirmiş hemen ardından Hoshimeguru Hakobune filminini izlemiş birisi olarak 2202yi inanılmaz derecede merak ediyorum ama hiçbir yerde izleyebileceğim bir kaynak bulamadım, ne yerli ne de yabancı. Siz nereden izlemiştiniz acaba, yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler

Edit: Buldum :)

Düzenlendi: (Eren1941)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?