Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Hunter x Hunter 72

Hisoka'yı doya doya görmek -_- rtrtt:q015:

Amnesia 7-11

Bu ne ya her bölümde farklı biriyle :neqoluyor:lee5343fguuryy hiç sevmedim bu kızı. Son bölümde ne anlatacaklar merak ediyorumqnoluyoşimdiye kadar çok boştu1r56

O yeşil saçlı çocuk, kızı binadan aşağı atınca ölür diye ümit etmiştim :biyik gulme:ghgu8ıHoşuma gitmeyince isimleri de hatırlamıyorum :007a:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bleach izliyorum şu an 106. bölümdeyim ama filmlerini bulamadım

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

bleach izliyorum şu an 106. bölümdeyim ama filmlerini bulamadım

Linklere şuralardan ulaşabilirsin;

Türkçe altyazılar; (5 tane movie var)

http://divxplanet.com/cse.php?cx=009015947334585847211%3A6djglhionb4&ie=ISO-8859-9&oe=ISO-8859-9&cof=FORID%3A9&hl=tr&q=bleach&sa=ARA

Videolara ise şuradan altyazı açıklamasında uygun olanını aratıp bulabilirsin;

http://www.nyaa.eu/?page=search&cats=0_0&filter=0&term=bleach+movie

Torrent kullanmayı bilmiyorsanız google ile aratmanızı tavsiye ederim zirâ kullanımı çok basit bir şeydir ve eminim bu sayede aradığınız tüm animeleri bulabilirsiniz.

Son olarak oynatıcı olarak Media Player Classic kullanmanızı öneririm.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

red data girl 1

b.ktan bir sezon mu?adamı derinden sarsan yapımlar var mı hepsi 5 bölümde belli olacak bakalım...:s58:t

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Red Garden 5

Olayın gizem kısmı güzel fakat kızlarımızın git gide artan anlamsız psikolojik tavırları beni animeden yavaş yavaş itiyor diyebilirim.Yavaştan izlemek yerine 1 gün ayırıp hemen bitirmek benim için daha iyi olucak gibi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Mobile Suit Gundam Unicorn Ep.06

Yine harika ve dopdolu bir bölümdü. Full Frontal'ın planı, Mineva Zabi'nin bu plana karşı oluşu ve başka bir fikri olduğunu ileri sürmesi. Banagher'ın arada kalması vs. doyurucu bir bölümdü. Şunu söylemeliyim ki bizi harika bir 7. bölüm bekliyor. Bir sene sabretmek gerekecek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bahar sezonuna ufaktan bir giriş ile

Majestic Prince 01

Klişe bir konusu var gibi duruyor. Ne kadar iyi işlenirse o kadar güzel olma ihtimali de var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

shingeki no kyojin 1

göz kamaştırıcı bir çizim be ayrıntılar gölgelendirmeler,müthiş çizmişler

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hunter x Hunter (2011) 10-19 - ademania'nın gazıyla başladım sonunda. 1999 yapımını izleme planı da yalan oldu böylelikle. Yeni seslendirmeler hiç fena olmamış. Hisoka muhteşem olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaichou Wa Maid-Sama ve Shingeki no Kyojin

Kaichou Wa Maid-Sama romantizm severler için bire bir :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aiura

Aku no hana

Arata Kangatari

Dansai bunri no crime edge

Date A Live

Majestic Prince

Hataraku mao-sama

Hyakka ryouran: Samurai Bridge

Karneval

Mushibugyou

Namiuchigiwa no muromi-san

Photokano

Shingeki no kyoujin

Sparrow's hotel

Suisei no gargantia

Yahari ore no seishu love com wa machigatteiru

YUYUSHIKI

Zettai bouei leviathan

Bu sezondan izlediklerim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

az da yorumlasaydın be kuso :D bende birilim burayı myanimelist gibi kullanmayı ama yorum ile spoiler arasındaki ince çizgiyi kaçırdığım için bu konuya fazla bulaşmıyorum :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben sadece isimlerini yazdım. Hakkında düşündüklerimi zaten kendi tartışma başlıkları altında yazıyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Valvrave The Liberator 01

Animenin ismi yanlış olmuş. Valvrave The Vampire olmalıymış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hotaraku maou -sama 2=ağa resmen senaryo cır cır olmuş ağa beee

bak ne demiş japon kahraman şeytan var ...eee

şeytan yenilip başka yere kaçsın eee

bunlar sonraki dünyada aşık olsun....eee

sonrası malum :D:D:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hotaraku maou -sama 2=ağa resmen senaryo cır cır olmuş ağa beee

bak ne demiş japon kahraman şeytan var ...eee

şeytan yenilip başka yere kaçsın eee

bunlar sonraki dünyada aşık olsun....eee

sonrası malum :D:D:D

Şeytan Kral + Kahraman Kral = çocukları? 404 logic not found.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

birden yatağa atlamıyor ağa++

burda konuştuğumuz ANİME,animelerde mantık aramak da....

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

Evangelion 3.33 You can(not) redo.

9/10

Hikayenin en anlaşılmaz ya da zor anlaşılabilir kısımları bu filmler ile daha da anlaşılabilir bir hale geldi(geliyor). Yine müthiş görsellikte bir film olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rebuild of Evangelion 3.33 : Q

İlk okuduğum izlenimlerin çoğu filmin çok karmaşık olduğu yönündeydi, ki yığınla sorui şaretinin üstüne yenilerini eklemiyor değil. Yine de bariz birkaç noktanın açığa kavuşturulması ve Rebuild of EVA'ların kesinkes End of Evangelion'un alternatif sonuna bağlanması açısından önemli bir filmdi.

Fragmanların yarattığı beklentinin aksine aksiyon dolu bir film beklememeniz gerekir. (Ki orijinal fragmandaki hiçbir sahne filmde yeralmıyor) Bir devam filminden ziyade 3. filmin ilk yarısı gibi duran Q daha çok Shinji ve Kaworu'nun karşılaşmalarına yoğunlaşıyor. (Bu kısımların TV serisinde halen yetersiz ve aceleye getirilmiş bulduğum kısma yeni bir bakış getirdiği ve bu karşılaşmayı olması gerektiği haliyle sunduğunu söyleyebilirim) Öte yandan Q senaryosunun sıfırdan yeniden yazıldığı belli olan bir film. (Ki bunu ilk fragmandaki sahnelerin hiç kullanılmamasının yanısıra Hideaki Anno'nun 2. filmin Blu Ray/DVD'si çıktığında halen 3. filmin senaryosunu bitirmediğine dair açıklamasından çıkartmamız mümkün) Akio Ootsuka ve Sawashiro Miyuki gibi isimlerin seiyuu kadrosuna katılmalarına rağmen göründükleri süreler çok kısa ve yeni karakterler hakkında fikir sahibi olacak denli vakit geçiremiyoruz. Rei'nin figürandan hallice varlığı -kanımca- filmin en gereksiz öğelerinden birisi aynı zamanda.

Q eğlence ve aksiyon faktörünün yanısıra Shinji'nin karakter gelişimi konusunda önceki Rebuild of EVA filmlerinin açık ara gerisinde bir görüntü çiziyor. Daha başka bir tabir ile, akıcılık ile hikaye anlatımı arasındaki denge tam olarak tutturulamıyor. Shinji filmin daha başından TV serisinin son çeyreğine geri dönüyor ve bu anlamda film Shinji'nin hikayesine TV serisindeki kadarına sadece annesinin sırrını doğrudan şekilde öğrenmesi kadarı ile katkıda bulunmuş oluyor.

Ortalamanın üstünde bir film olduğunu düşünmekle birlikte anlamlandıramadığım durumlar yok değil. (EVA pilotları dışında Third Impact'den sağ çıkan herkesin yaşlanmalarının tam olarak hissettirilememesi gibi bir durum var ki animasyon hatası olarak bile adlandıramıyorum) Fuyutsuki'nin gösterdiği doğum sonrası fotoğrafında Yui'nin yanındaki kişinin Asuka'nın mı yoksa Mari'nin mi annesi olduğu, Mari'nin gizli bir amaç taşıyıp taşımadığı, Shinji'nin uzaya ne ara, neden ve kimin tarafından gönderildiği, SELEE'nin EVA 05'leri neden kullanmadığı, EVA 07'yi neden görmediğimiz, Wunder'in içinde Plug Suit ile çalıştırılan EVA 01'in neden kontrolden hiç çıkmadığı, Misato'nun Wunder'i nerede bulup yaptırdığı, Nemesis Serileri'nin tam olarak ne olduğu, Gendou'nun Fuyutsuki ve Kaworu dışında hiçbir yancısı yokken nasıl hala tüm NERV operasyonlarını kontrol edebildiği yada Gendou'nun Third Impact'den önce olan tüm olay akışını nasıl öğrendiği gibi düzinelerce plothole var ki bunların açıklamalarının sonraki filmle verileceğini düşünmek kanımca saflık olur)

Rebuild of Evangelion ayrılan zamanın hakkını veren yapımlar olduğunu ve pek çok konuda orijinal hikayeye tamamlayıcı yanlar içerdiğini bana düşündürtmesine rağmen TV serisinin metodik sorunlarından tamamen kurtulamamış bir görüntü arzediyor. Son filmi hala izlememiş olsak da, çemberin tümüyle tamamlanmasının tek filmde başarılması bana olması gelmiyor ve Kaworu'nun "Yeniden karşılaşacağız" demesi bana 2015'e yeni bir EVA Remake'i ile girilmesi ihtimali konusunda beni ciddi ciddi düşündürüyor. Son tahlilde Rebuild of EVA, TV serisiyle birlikte düşünüldüğünde değer kazanan öte yandan muhtemelen bir başka EVA projesi olmadığı sürece çemberi tamamlamak konusunda eksik kalacağını düşündüğüm bir yapım şu an itibari ile.

7 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monster _ 19

Baya güzel gidiyor. Johan kimsin sen, nesin?

Hiçbir animede bir daha bu kadar çok Türk karakter göremem herhalde. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Magi: The Labyrinth of Magic _ 4-8

Donuna kadar soyulan Sinbad, çok güldürdün beni. :011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Dae Jang Geum: Jang Geum's Dream || 10-16

özz'le MDL'den daha yeni laflamıştık bu ismi, o yorumumu kopyalayayım dedim. Yaşasın 'copy-paste' özgürlüğü. :P

Hem dramasını hem de animesini izlediğim bir isim Dae Jang Geum. Animesi dramasından cok farklı tasarlanmış. Belli başlı gercek olaylar işlenmiş ama bir Winter Sonata gibi olmamış. Winter Sonata bire bir dramasından tasarlanmış, sadece finalinde oynanmış. Bir de, Winter Sonata finali için seyircisine bir jest hazırlamış anime yapımcıları, çok da şugır olmuş. :) Dramasında yer alan birçok entrika anime yapımında yer almamış, baya softlaştırılmış. Sanırım izleyici kesim cocuklardan olusuyor diye aşırı entrikaya yer verilmemiş ve bazı bolumlere hafif bir fantastiklik iliştirilmiş.

Jang Geum, Kore tarihinde yaşamış gerçek bir karakter. Saray mutfağında aşçılık yeteneğini geliştirmek için alınıyor ama zamanla yaşanan entrikalar sonucu saraydan ayrılmak zorunda kalıyor ve kendini sağlık yönünde de geliştiriyor. Tabii bu iş giderek doktorlarda olması gereken bilgiye kadar ulaşıyor ve Jang Geum o dönemde kadınların devlet memuru olmayı bırakın, 'kadın' adının olmadığı bir dönemde adını tarihe yazdırıyor. Böylece de kendisini ele alan bir draması ve anime yapımı yaratılıyor. Tabii ki birçok dramada da kendisine sık sık gönderme yapılıyor, benim favori göndermem elbette ki Greatest Love dizisindeki. :D

Animesinde, dramasında olmayan çeşitli karakterler de eklenmiş, yalnız Min Jung Ho'nun atlanılmaması çok hoşuma gitti çünkü o da dramasındaki Min Jung gibi oldukça karizma, benim sevdiğim tarzdaki tarihi Kore kıyafetleriyle salınıyor ortalarda ve animesindeki karakteri de dramasındaki Min Jung gibi, ''Saray muhafızı ve seven erkek işte böyle olur'' dedirten türden. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?