Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Magi-The Labyrinth of Magic 10

Uzun zamandır aradığım seri..Karakterler çok iyi bakalım ilerleyince neler olacak :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sanırırm senede bir defa uğradığım kısmı anime kısmı:))

En son tamamen karambolde çıkan bir seriyi izledim Karneval-1-13 .. Karambolden çıktığını söylüyorum çünkü hiç bir şey anlamadım, sevmedim..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gyakkyo Burai Kaiji 17

Yıllardır izlemeyi unuttuğum seri.Daha bi günde bu kadar izleyebiliyorsam demekki iyi bi seri :P psikolojik seri izlemeyi uzun zaman olmuştu.İyi oldu bu :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Hellsing Ultimate I

Tamako Market'in moe etkisinden kurtulmak adına kanlı ve vahşi bir şeyler arıyordum. Aradığım şey tam da ihtiyacım olduğu anda karşıma çıktı. Oh be, kendime geldim. Bol kan, vahşet istediğim ne varsa animede var. Anderson karakterini pek beğendim. Sevdiğim seiyu Wakamoto Norio'da seslendirince etkisi daha da arttı. Alucard'a ses veren Nakata Jouji'yi de unutmamak gerek. Bu iki adam seiyuluk konusunda aşmış kişiler zaten.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hunter x hunter phantom rouge

Hunter X Hunter 2011 serisinin ilk filmi. Çoğu animenin sinema versiyonunda olduğu gibi tv serisinin gidişatına etki etmeyecek şekilde hazırlanmış. Hisoko'nun yenip yerine geçtiği hayalet takımının 4 numaralı eski üyesi üstüne bir film. Bu bağlamda serinin fanatikleri için karanlıkta kalan bir konuyu ortaya çıkarması açısından güzel bir film olmuş.

Animasyon kalitesi tabi ki tv serisine göre çok daha başarılı. Yönetmen deneyimli bir isim olan Yuzo Sato daha önce Hunter X hunter ile bağlantılı bir projede yer almamış olmasına rağmen seriden kopuk bir film yapmayarak iyi iş çıkarıyor. Ben kendisini Bio Hunter ile hatırlıyorum zaten yönetmen olarak daha önce de çok başarılı projelere imza atmıştı.

Film de gene ana karakterlerin tamamı bir araya gelirken rolleri fazla değişmemiş. Leorio ve Kurapika arka planda kalırken başrol her zaman ki gibi Gon gibi görünse de film boyunca Killua'nın iç hesaplaşmaları ve abisinin etkisi ile mücadelesi üstüne kurulu. Tabi joker karakter Hisoko'yu da unutmamak gerek. Benim filmde en sevdiğim nokta da Gon ve dostlarının Hayalet takımının 4 numaralı üyesi ile mücadelesi üstüne kurulu gibi görünen film aslında Killua'nın abisi Illumi ile olan savaşını anlatıyor. Bir de şu tv serisini izleyenler için filmde de kullanılan şu harika müziği unutmamak gerek;

Hunter x Hunter [OST 14]: The Puppeteer - YouTube

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Tokyo Magnitude 8.0 1-2 hem seyret hem kontrol hemde fansuba hazırlık ,güzel konusu var.

Naruto Shippuuden - 326 mangasını takip eden bir olqrak yüzesel takip ediyorum.

Mobile Suit Gundam 00 S1 1

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Detective Conan 707. bölüm

Fena değildi bu bölüm.Hedefteki isim Mouri Kogoro olunca, daha bir eğlenceli oluyor.

Aslında en çok 17. filmi, Private Eye in the Distant Sea'yi bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Naruto Shippuuden - 332 çizimler çok kötü mangası daha keyifliydi.

Uchuu Senkan Yamato 2199 23-24-25 alt yazı çıkmasa bile raw olrak seyrettik.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Steins Gate 19-25 Güzel bir yapımdı küçük bir dünyada yaşanan gelişmelerin tüm dünyayı etkilemesi ve verilen mücadelelerin trajik dramı etkileyiciydi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Natsume San 12-13 Her zamanki gibi insanın içini ısıtan bölümlerdi. Arada 1-2 bölüm izlemek insana huzur veriyor.

Ergo Proxy 06 İzliyorum şimdilik, daha kendine pek bağlamadı beni. Karanlık bir atmosfere sahip, ilerleyen bölümlerde daha iyi olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Aoki Hagane no Arpeggio Ars Nova 1

yapay zekalı denizaltı ve bilimum deniz taşıtı ile yapılan deniz savaşları animesi başladı,koşturun kanlı gibin bu:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hajime no Ippo 28.bölümü izledim en son.

Bu heyecan, bu adrenalin, bu tempo... Koşmaya hazır ol demiş arkadaşım, koşmak ne ki, uçurur bu! boxing.gif

Ne kadar oluyor böyle hararetle bir yapım seyretmeyeli. Her sene çıkan sayısız shounen yapım, tek kelimeyle, utanın! Yan karakterler seriye can katıyor (Bkz:Takamura) ve onlara hikaye içinde değer veriliyor. Rakibi çeşitlendirme, derinlik katma çabası başarılı. Hikaye, kurgu çok iyi. Yönetmenlik ve maç açıları takdir edilesi. Ana karakter spora karşı samimi. Alkışlanacak bir denge var.

Tek kusuru, gülmekten yaran komedisinin ulu orta bahsedilemeyecek olması :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket S2 2

Murasakibara-kun'u sonunda gördük. Kendi de adı gibi maşallah *-* Hemen maçlara başlasınlar artık. Her hafta beklemek sıkıcı olacak.

Diamond no Ace 1

Bu kadar iyi olmasını beklemiyordum, şimdiden bağladı. Eijun Sawamura eğlenceli bir karakter.

Samurai Flamenco 1

Olağanüstü gücü falan olmadığı halde kahraman olmaya çalışan baş karakterimiz, çok sevimli. Kendince bir şeyler yapma düşüncesinde, bakalım neler olacak ^_^

Kokurikozaka kara

Kardeş oldukları konusunda büyük bir şok yaşamıştım neyse ki kardeş değillermiş. Engel kalktı :D Güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Corpse Party: Tortured Souls - Bougyakusareta Tamashii no Jukyou 1-4

Çocuklar aleyhinde, bu dehşet fantezileri kurabilmek, nasıl bir yorum ister bilemedim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Kuroko no basket 2.sezon 1-5 bölüm.

Evet şuana kadar beni tatmin etti diyebilirim. hatta 1.sezona nazaran daha iyi görünüyor. Kuroko'nun sürüşünü dört gözle bekliyorum mesela. Bir de gizemli muhteşem nesil üyesi var ki akıllara zarar. bunlar böyleyse o nasıldır diye düşünmeden edemiyorum. Fakat 4-5 bölüm daha onun gizemini ortaya çıkarmayacaklarından da adım gibi eminim.

Brother Conflict 1- 5 bölüm

Evvet süper ötesi diyebilirim. Tam olarak konuyu nereye bağlayacaklarını anlayamasam da o çizimler, o karakterler yok mu offf offf. ''niye gerçek hayatta yok böyleleri'' diye isyan etmeme sebepler. 12 tane birbirinden yakışıklı karakter. Tek bir hatununun etrafında. Reserve Haremi seviyorum arkadaş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kuroko no Basket S2

Serinin kendi tartışma başlığına yazıp sevenlerine can sıkıntısı olmak istemedim, burada da okumasın sevenleri, kendi halimde içimi dökmek amacındayım sadece.

Sinirlerim zıpladı yemin ediyorum! Bölümü 5-6 kere durdurdum, odada gezindim dayanacak gücü toplayayım diye. Merak denilen duygunun cazibesine kapılıp başlamış bulundum bile bile, bu nasıl bir zayıflıktır ya! Kendime eziyet ediyorum iki akşamdır, başka bir şey değil.

Keşke hepsi mutant olsaydı, belki de öyledir, hatta öyle olmalı! (teleport, tepegöz)

Normal bildiğimiz fiziki kurallara uymayacağını ilk sezondan izah eden yapım, anormallikten aldığı sınırsız güç ile dünya hakimiyetine tenezzül etmeden, mütevazi davranarak potaları perişan ediyor.

Kuroko, yeni güçleri ile seyirci karşısına çıktı. Nedir efenim, durdurulamayan top sürüşü; nasıl çalışır, herkesin gözleri önünden kayboluyor; kaynağı, doğuştan bu lanet ile doğmuş. Peki kaybolurken yönetmen ne yapıyor, sinyal yolluyor; ŞOK ŞOK ŞOK -ekrana doluşan yüzler- ekran karşısında şok olman lazım! Kuroko için bu daha ne ki! Havalara zıplamalar, falsolu toplar...

Peki basketbol böyle bir oyun muydu?! Önemli değil işte o, gaz olarak telafi ediyoruz, diyor seri. Amin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Kuroko no Basket S2 | Bölüm 9

Evet bu akşam kendime nasıl eziyet etsem dedim ve açtım Kuroko no Basket izledim.

Bir maç izliyoruz, bir karakter bir karakterin yanından horozlanarak geçerken bir adım sonra sırt sırta dursun, artistleşle düellosundan sonra 10'a kadar sayıp dönsün tekrar gelsin aynı sahneye. Tekrar ve tekrar...

Kuroko'nun herkesin gözü önünden kaybolma tekniği ise inanılmaz güzel sunuldu bu bölüm, bir ninjanın düşmanını biçmesi gibi zarifti. Zavallı rakibi kendini nasıl bir dünyada zannediyor, yaşadığı dünyadan haberi yok, "Bir insanın ortadan kaybolması imkansız!" gibi sözler sarf ediyordu kendinden emin, arkasında çıkınca yine bir ŞOK! efekti, bu sefer iyi güldüm ama, beğendim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Kuroko no Basuke S1/15

Saint Seiya: The Lost Canvas - Meiou Shinwa S1/10

Kamisama Hajimemashita OVA animelerini izledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Space Dandy - 01

Açıkçası 9 dakika olmasıyla beni bir miktar hayal kırıklığına uğratsa da sadece eğlenip derinlik aramayacağınız, alabildiğine uçuk, çerezlik bir seri olarak oldukça güzel. Yoko Kanno 80'lerin retro tınılarını adeta yeniden yaşatmış ama yine de aradan bir yerden caz sokmasaydın dedirtti. Uzun zamandır bekliyorum, sezonun en iyi serisi olabilir gözümde, onu da belirteyim.

Bu arada, Dandy adamın dibisin!

edit: Pilot episode babında olduğu için 9 dakika olabilir zira bölümde ne OP ne ED vardı. Bu bağlamda yeniden paylaşayım. Kop kop!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Witcraft works 1 Raw(çok hızlı başladı seri yav)-kızlar erkekleri taşıyor durdurun bu seriyi:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Olamaz! Squaw yine bir spor serisinden sıkılıyor!!! :P

Prince of Tennis 1-40

''Bu kadar bölüm kısa sürede izlenir mi? '' diye düşünmeyin sakın, ne zamandır meşguliyetim ve teknik arıza olaylarımdan dolayı izlediğim dönemde yazamadığım için bir toplu bakış yapayım dedim. :) Darısı tüm bölümler başına, bitince bir kez daha değerlendiririm artık. xD

Spor serisi tutkunluğumu az çok herkes öğrenmiştir artık eminim, nasıl öğrenilmesin? Sağır sultana bile duyurdum. :P Spor serisi denilince akan suları durduran kesimdeyim. Tabii, benim için spor serisi, ''samimiyet, komedi, dostluk ve keyifli dakikalar'' demek. Bu da demek oluyor ki bir spor serisi fantastiklikten uzak, soğuk rüzgarlar yerine bende ılık esintiler bırakıyorsa eğer o zaman tadından yenmiyor işte.. Bu özellikleri taşıyan bir yapım varsa eğer kimse kusura bakmasın ama o yapım benim gözümde spor serisi etiketine bürünmüş fantastik dünyanın maske takmış dünyasıdır. Bu yönden düşündüğümde Kuroko no Basket en çok sıkıldıklarımdan biriydi, onun yanında beyzbol hevesiyle oturup da pek bu spora dair izler bulamadığım One Outs serisiydi. Gerçi Kuroko no Basket ve Prince of Tennis'de bayat dakikalar geçirdiğim gibi One Outs'da bunu yaşamamıştım ama o yapım da benim gözümde spor serisinden çok uzakta. Dedim ya, komedisi eksi, dostluktan bi haber ve fantastik dünyanın kalıplarına yaklaşmışsa o seriyi bu etiket altında değerlendiresim yok pek.

Gelelim Prince of Tennis serisine; izlemeye başladığımda keyiflendiğim bir yapımdı fakat uzun bölümlere sahip oluşunun getirisi olarak uzun süren gelişim süreci en büyük eksilerinden birisi. Henüz ana konuya girememiş olmanın verdiği sıkıntıyla neler olacağının merakını da aşılayamıyor ne yazık ki... Karakterler açısından ise bulabileceğiniz tüm spor serisi karakterlerini bünyesinde bulunduran bir isim. Bu kez bir farklılık sizi bekliyor yalnız, ana karakterimiz ezik olup da kendini istediği spor alanında geliştirmekle uğraşan biri değil. Tam tersine deha olan ve kibirinden yanına yaklaşamadığınız biri, bu da seride sizi daha da strese sokabilecek bir özellik. En azından beni strese doğru itiyor çünkü ben zeki olsa bile saflığı üzerinden atamayan ana karakterleri seviyorum. Aptala yatma meselesi değil bahsettiğim, temiz kalpliliği üzerinde olup da söz konusu spor olunca cengavere dönüşen bir ana karakter istiyorum. Rakipleri de insancıl olup çamurlaşmadan mücadele eden karakterler olmalı.

40 bölümde beni heyecanlandıran bir şey çıkmadı henüz, umarım kalan bölümlerde bir şeyler beni yakalayabilir. En azından Suwabe-san izlemek istiyorum, ay pardon dinlemek. Suwabe-san'ın sesini nasıl da özlemişim embarrassed.gif

Golf bugünlerde Japonya'da en çok tutan spormuş, neden anime dünyasında bu izleri yansıtmıyorlar acaba çok merak eder oldum. Hay benim şu merakım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?