Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

outlaw star 1 (erkek dediğin böyle olur)

BU ARADA AVATARIM NASIL AMA?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

Black Lagoon: Roberta's Blood Trail Bölüm 3 ve 4

Yeniden izliyorum. Hızlı ilerlemem (dün de 1. ile 2. bölüm) ve önceki sezonların bazı bölümlerine bakmamın etkisiyle daha bütün geldi gelişmeler ilk izlediğime göre. 4. bölüme kadar özellikle çok güzeldi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Hungry Heart: Wild Striker

İlk 4 bölümünü izlediğim ama işlerimden dolayı devam edemediğim ve bu molaya içten içe kızmamı sağlayan bir seri. Aslında, bu molayı hiç hak etmeyen nadir yapımlardan birisi. Spor serilerine olan tutkumun getirisi olarak başlayıp da bir solukta bitirebileceğimi düşündüğüm bir yapım aslında ama işte ah bu hayat ahhh....

Gerçi, o ara bir boşluk yakalayıp fırsatı Lovely Complex izleyerek değerlendirdim. Herhalde bi dördüncü izleyişimi yapmış bulunmaktayım. :P Kaç kere izlesem de bıkmayacaklarımdan olduğu kesin. Neyse, ben buraya Hungry Heart laflamaya geldim. Bir spor serisine göre fazlasıyla renkli, hatta ''gökkuşağı altında geçen bir spor serisi'' etiketi yapıştırabilirim. Spor serisinin olmazsa olmazı komedisini daha ilk bölümlerde hissettirebilmeyi başarmış, henüz detaya inmek için çok erken ama ben bu seriden umutlu olduğumu söyleyebilirim. Hayırlısıyla bir bitirsem üzerine döktürebileceğim çok şey olacak ama işte o kadar bölümü ne zamana deviririm bilemiyorum. Ah nerde o eski Squ?! :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Ergo Proxy

6259l.jpg

Konusu:

İnsanların ve androidlerin birlikte yaşadığı ütopik bir dünyada, Romuno isimli şehirdeki katı kurallarla korunan barış ortamı, bir dizi gizemli cinayetle sarsılır.

Yurttaş Danışma Kurulu'nda görevli Lil Mayer, ortağı android Iggy ile birlikte bu cinayetleri araştırmak üzere görevlendirilir.

Bu soruşturma sırasında, evinde bir mesaj görür: "Uyanış"; ve saldırıya uğrar. Bu süreçte, kendisi ve şehrin gizledikleri hakkında daha çok şey öğrenecektir.

Harika bir seriydi. İlk yarısında (tam ilk yarısı sayılmaz aslında, ilk çeyreğinden biraz daha fazla) konusu, çizimleri hatta -pek dikkat etmediğim bir konu olsa da- seiyuu'lar dikkatimi çok çekmesine ve ilgimi almasına rağmen acayip sıkıldım. Aslında çok yavaş giden bir olay akışı yoktu serinin. Yine de oralarda çok sıkıldığım bir gerçek. Devamında o bölümlerde sıkıldığımı unutturdu gerçi.

Karakterlerden bahsedecek olursak Vincent çok uyuz olduğum bir karakterdi başlarda. Ama onun üzerindeki merak uyandırıcı şeyler karaktere hep ilgi duymanıza yol açıyor. Zaten yavaştan bir Proxy olduğuna dair ipuçları ortaya çıkmaya başladığı zaman iyice ısınmaya başladım karaktere. Zaten mısır gevreği mevzusundan dolayı hep bir şeyler beklemek durumunda kalıyorsun Vincent ile ilgili. Pino ile muhabbetleri muazzamdı. Tabi burada başarı Pino'da olsa da!

Real da başlarda uyuz olduğum bir karakterdi. Seri bitti hatta, ben hala sevip sevmediğimi bilmiyorum. Mevcut durumda olduğu kişiden durumundan rahatsızlık duyuyor, bir şeyler yapmak istiyor ama nereye gideceğini ne yapacağını bilmiyor. Belli bir hedefi de yoktu. Belki de o yüzden sevip sevmediğimi bilmiyorum. Seri sonunda tam olarak ne yapacağını buldu gerçi.

Pino ise kesinlikle en sevdiğim karakter oldu. Çocuklardan nefret ederim, ama öyle bir kızım olmasını isterdim. Resim çizen çocukla olan muhabbetleri çok güzeldi. Pino tam da sıkıldığım/sıkılabileceğim yerlerde kullanılmış aslında. Bu yüzden Pino girdikten sonra seri daha bir keyifli oldu.

Animede kurgulanan şehire keşke biraz daha değinilseydi. Değinmekten kastım, zaten var oluşu bakımında epeyce değinildi ama mekan bakımından pek değinilmedi. Çok yaratıcı şeyler çıkmasını bekliyordum ama çok üstünkörü geçildi. Bize gösterilen de gelişmiş bir kentin, bir kubbeye alınmışıydı. Ben bizim şehir yapımızla bağdaşmayan şeyler bekliyordum. Yeni bir şehir yapısı mesela. Çünkü bu anime, o beklentiye girebileceğin bir anime.

Diğer kubbelere de pek fazlşa değinilmedi. Özellikle proxy olayı açıklanırken o bölüme gelene kadar daha fazla proxy görmüş olsaydık keşke.

Animenin en büyük sıkıntısı da buydu bence. Bize bir şey anlatmak istemiyordu. Son 2 bölüm haricinde bize kubbeler, proxyler, yaratıcı vs konusunda açıklama yapılan pek yer yoktu. Animenin kendisi de ağır bir yapım olunca bazı şeyleri idrak etme konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Şahsen benim bazı yerlerde "Burda ne dedi lan" deyip kafa çatlattığım yerler vardı. Belki de benim zeka seviyemin (artık ne diyorsanız) düşüklüğünden oldu bilmiyorum. Ama anime kesinlikle belli bir seviyenin altındaki kişilerin izleyebileceği bir şey değil. Belli bir seviyenin üstündekiler için de animeden daha fazla zevk alınması için belli bir seviyede kültür birikimi istiyor. Ha ben anlamadığım yerlerde veya buralarda ne demek istemiş derken araştırarak öğrendim bazı şeyleri. Öğrenmeseydim yine zevk alacaktım seriden. Zevk alan yine zevk almıştır.

Neyse, beni rahatsız eden birkaç şey için 1 puan kırdım. Zevkle izlediğim bir animeydi. Finaller yüzünden yarısında bırakıp 2 ay sonra devam edip bitirmek mümkün olsa da son zamanlarda izlediğim en iyi serilerden biriydi.

9/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tokyo Ghoul 1

Akame ga Kill 1

İkiside ikinci bir şansı hak ediyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hoshi no Koe - 1 Bölümdü fakat çok etkiledi beni. Zaten etkileyici animeler devam etmez. Gerçi mangasına baktım kısaymış. Karakter çizimi kötüydü fakat yılına göre fena değil.

Aldnoah Zero - Müzikleri iyi.

Haibane Remnei - Şuanda 6. bölümdeyim, bu bölüm ilginç bitti fakat izlerken sıkılıyorum. Yavaş ilerlediği içindir. Fakat konusu ilginç...

Cuticle Tantei Ibana - Biraz çocuksu kaçtığı için sıkıldım.

Barakamon

Rain Town

Tokyo Ghoul

Glasslip

En son izlediklerim bunlar... ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

One Piece 662. Bölüm güzel bölümdü Zoro daha çok görünse

Sword Art Online II 12. bölüm en azından diğer bölümlerden daha iyiydi.

Tokyo Ghoul son bölüm çok diyalog vardı son kısımda toparladı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[igauchex=230]http://i.hizliresim.com/ynl6Gy.jpg[/igauchex]

Muhtemelen bu ova seriyi izlememin tek sebebi, şu soldaki havalı dvd kapağıdır. Anidb'deki pazar sepeti gibi kabarık etiket kısmı da beni cezbetmiş olabilir ama hiçbir sebep, bu animeyi izlemeyi gerektirmez. Ciddi söylüyorum, gülmeyin.

Polis dedim, cyborg dedim, izlenir dedim ama söylenir gibi değil. İlk bölümün sonunda bir görünüp bir kaybolan, cyborg olduğu her tarafından belli bir abi ortaya çıkınca "tamam" dedim, "bu anime izlenir". Gel gör ki son bölümde bütün cyborgların arasında insan kalmış tek polis olan Angel, kendince ülkesini savunan ve elektrik emdikçe kasları şişen ultra zihin gücüne sahip Lucifer isimli cyborga kılıçla daldı. Tabii kılıçla dalacak, Japonlar sonuçta. Yahu cyborgların alayı Japon ama gel gör ki neticede pek bir işe yaramayan Asuru dışında hiçbirinin adı Japon ismi değil.

Çizimler falan, eh işteydi. Yok yav, iyiydi. Kendi zamanına göre değerlendirmek gerek. SSP-Corp'tan seyrettim bir de. Direkt dvddeki boyutunda servis ediyorlar, filtre falan uygulamadan. Ne yalan söyleyeyim onların servislerini de beğeniyorum :)

Kapanış müziği iyiydi. İç müziklerse Konya düğünlerinde sahne alan yenilikçi yerel sanatçılardan halliceydi.

Helalinden bir 4 puan çalışır, daha fazla da etmez.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

hidan no aria yı izledim fena değildi genel olarak ama daha uzun sürmeliydi sanki apar topar bitirdiler gibi geldi bana

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Shingeki no Kyojin OVA: Jean-bo'lu bölüm komikti. :D Mikasa'nın kaslar qsoru

Barakamon 11: Naru'nun sesini duyupta ilham gelmemesi mümkün mü *-*

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hachimitsu to Clover - 08

Aria the Natural - 06

Huzur barındıran ferahlatıcı bir fantezi. Her gece bir bölüm şeklinde ilerliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Uchuu Kyoudai 36-40

Mutta amaçlarına ulaşırken anime bir önceki bölümlerdeki durağanlığından sıyrıldı ve hızlandı.

Terra Formars 01

Yine sansür kurbanı olmuş bir seri. Bu kadar sansür koyulacaksa bu seriler neden tv de yayınlanır anlamıyorum. Ya hiç yapılmasın ya da olduğu gibi yayınlansın gece kuşağında falan. Muhtemelen bluray versiyonunu bekleyeceğim. Bu şekilde hiç zevk alamayacağım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Monogatari serisini bitirdim sağolsun undermine dan öğrendim hastası oldum!

karakterlerin detayları çok hoşuma gitti heleki sezon ilerledikçe görünüşlerinin değişmesi (hatta bazı karakterlerin kişiliklerindede ufak değişiklikler sezdim) çok daha canlı hissettirdi izlerken.

hikayeyide çok enteresan buldum ayrıca.

tek hayal kırıklığım senjuogahara nın beklediğim kadar gözükmemesiydi diğer sezonlarda.. ilk sezondan sonra onun felsefi konuşmaları/tavırlarını özlüyor insan :(

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Trigun 05

Aslında seriyle ilgili tam olarak bir beklentim yoktu ama hep merak ettiğim bir seri olmuştu, ciddi bir seri olacağını da düşünüyordum, ama izlediğim ilk 5 bölüm aksine oldukça sakin, rahat ve durağan geçti. Böyle olmasını beklemiyordum ama çok iyi geldi, insanın kafasını boşaltması ve rahatlaması için birebir geliyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

K-Project

Seriye başlamadan önce pek bir beklentim yoktu aslında. Seriyi izlemeye başlayınca fark ettim ki eşi benzeri bulunmayan serilerden biriymiş. Duygu karşı tarafa çok başarılı bir şekilde geçirilmiş. Zaten kullanıcı adım serideki kırmızı kral Mikoto Suoh tan gelmektedir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Ginga Eiyuu Densetsu 42

İtiraf etmem lazım. İnanılmaz bir şekilde pişmanlık duyuyorum. "Çok daha önceden başlamam gereken bir seri nasıl bu kadar uzadı?" diye. İlk olarak ya da çok büyük ihtimalle dersem, büyük ihtimalle favorilerime girecek bir yapım. İşin ilginç tarafı, son dönem içerisinde izlediğim tüm seriler favorilerime girdi ve ben bu durumdan ciddi anlamda çok rahatsızım. "Sanki her izlediği seri favorilerine giriyor" şeklinde bir imaj oluyor ve cidden hiç hoş değil, ancak maalesef herhangi bir şey yapamam. Son dönem içerisinde izlediğim tüm seriler benim için "başyapıt" düzeyinde oluyor, daha doğrusu sürekli "efsaneleşmiş" ve herkes tarafından beğenilen yapımları izlediğim için olsa gerek, benim için bir istisna olmadı, aynı şekilde ben de beğeniyorum. Dolayısıyla güncel olarak yayınlanan serilere karşı ister istemez ön yargı ve tuhaf bir soğuma başlıyor.

Neyse, çok saptı konu. Asıl mevzu içerisine girebiliriz sanırım. İlk olarak, daha doğrusu aktarım olarak en iyi aktarımlardan biri olduğunu sürekli duyuyorum (Ginga Tetsudou 999 ile beraber). Çok akıcı olduğunu düşünüyorum. Bu yoğunluk çerçevesi içerisinde dahil ve ayın 10'u itibari ile başlamıştım. Bu zamana kadar 42 bölüm izledim. Seri her alanı ile büyüledi beni. Bilhassa karakter tasarımları ile. Yang Wenli, tasarım olarak çok sevdiğim bir karakter olmuş (sol kısımda görebilirsiniz kendisini). Seri ile ilgili ciddi anlamda çok tuhaf beklentilerim var. Çok ciddi dram olacak gibime geliyor. Ve son olarak karşılaştırma yapan insanları da pek anlamıyorum doğrusu. Meşhur Star Wars karşılaştırmaları ciddi anlamda hiç hoş değil bence.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sword Art Online II - 20 Sıktı

Fate Stay Night - Unlimited Blade Works - 07 izlettiriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

@esaklan987 bitirdikten sonra anlayacaksın asıl yıldız savaşlarının LOGH olduğunu ;)

Nisekoi 5-6 şu madalyon olayının şu kadar bölümde hala çözülememiş olması sıktı onun dışında eğlenceli. Girl-illa :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?