Jump to content
  • Kayıt Ol

En Son Hangi Anime(leri) İzlediniz?

CHOBiTS

Önerilen İletiler

Magic Knight Rayearth 47, 48 ve 49'u izleyerek finishi gördüm nihayet. ^_^

Naruto Shippuuden 203, 204, 205, 206, 207

One Piece 565

Claymore 13

Sanırım, pazar tatili için bu kadar anime keyfi yeterli, doydum resmen. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaiji 1-25

İka musume 1-13

Casshern's Sins 1-9

Hunter x Hunter 47

Binbougami ga! 12

Monster 1-9

Son bi haftada baktıklarım. op naruto falan saynıom. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Uchuu Kyoudai - 1-2-3

Honey and Clover - 6-7

Okul da başladı işim çok zor ...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Project K - 01

Beklentilerime ihanet eden bir başlangıç oldu. Animasyon bölümü öğrencilerine kötü hikaye anlatımı konusunda ders olarak okutulabilir. Palas pandıras ve background'suz bir başlangıç yıl 2012 iken affedilebilecek birşey değil. İleride çeki düzen verilmesi tek dileğim. Zira güzel animasyon herşey demek değil.

5/10

Code Geass: Akito the Exiled - 01

Heyecanlı ergenlerin nerdrage mesajlarının aksine ben başarılı buldum en azından ortalamadan hallice olduğu kesin. İlk bölüm gerek hikaye gerekse aksiyon açısından tatminkardı. Akito Lelouch'dan çok daha tutarlı ve iyi yazılmış bir karakter ve bölüm de TV serisinde görmek isteyip göremediğim birçok şeyi verdi bana. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

8 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Girls und Panzer - 01

Son sahnedeki WTF faktörü olmasaydı gerçek manada "zaman ayırıp izlenecek seri değil" diye düşünecektim. Ki gerçekten de öyle. Infinite Stratos'a benzediği söylenebilir. Orada kızlar okulda yapmaları gereken hiçbir ders yokmuş gibi vücut parçalarını kabak gibi açıkta bırakan zırhlar (?) kullanıyordu burada da kızlar ikide bir tankın üzerine çıkıp öyle kullanıyorlar. Bir sahnede AP mermilere karşı zırhlarının ucu ucuna dayanabileceğini söylüyorken ve bölümün başındaki savaş sahnesinde ikide bir tankın etrafına yağmur gibi mermiler düşerken hem de! Hele bir tanka 6 kişi bindikleri bir sahne var ki... Of of of yani. Askeri serileri sevenlerin uzak durmasını önereceğim, diğerleri zaten seride geçen teknik terimleri anlamayıp er geç bırakacaklardır. Ben ise dayanabildiğim yere kadar dayanmaya çalışıp izlemeye çalışacağım. Sebebini bilmiyorum. Belki bölümün başında tankların birbirini solladığı, FPS açısıyla gösterilen sahnelerde bana lise yıllarımın Tank Racer oyununu anımsattığı içindir.

5.8 / 10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kaiji 17-19

Piyasadaki çoğu animeden farklı olduğu kesin. İzlenmeye değer yapımlardan biri. Ayrıca 19.bölüme kadar diğer animelerin aksine hayatın karanlık yüzünü gösteriyor. Bu da shounenleri ve komedi tarzı animeleri daha fazla özlememe neden oluyor. Ayriyetten animenin kendisine ve yaratıcısına da saygım artıyor.

Shounen klişeleri o kadar da kötü değilmiş sanki. Kötüler kazanınca da fena koyuyormuş :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gyrozetter - 01

İzlerken kafama takılmadı değil, "acaba 2004-2005 yılından bir seri mi izliyorum?" diye. Hayır. Kötü animasyonlar, daha kötü CG'ler, nereden tutsan elinde kalan dövüş sahneleri, akılda kalıcı olmaktan uzak karakterleri (sadece 2-3 karakterin çizimi vasat çizgisine varabilmiş o kadar) ve varolmayan kurgu ile Gyrozetter ünlü seiyuu'larla günü kurtarmaya çalışan bir oyuncak reklamı olmaktan ileri gidememiş, ki Gyrozetter geçen sezonun Gundam AGE'inin başarılı olduğu yada takdiri hakettiği yanlardan bile fersah fersah uzakta bir görüntü çizdi. Hayır, ben bu serinin fragmanını 1 - 1.5 sene önce izlememiş olsam, "aceleye geldi, böyle oldu" diyebilirim, ama hayır, ya resmen el birliğiyle sabote edilmiş ya da anaokulu jenerasyonuna yapılmaya çalışılmış bir seri var önümde.

Olaylar araba teknolojisinin merkezi olmuş bir şehirde geçiyor. Kahraman olmaya aşırı hevesli görünen ana karakter (ve arkadaşları) ehliyet almak için sınavdalar, bir klasik olduğu üzere elemanımız sınava geç kalıyor ama yine de kıyak (') bir hareket yapıp bir saniyede parkediyor. Nasıl yani derken okulun profesörü bunu "hadi bir gezelim" ayaklarıyla arabasına alıp okulun altındaki gizli üsse götürüyor ve elemanımızın arka planda uzun zamandır gelişi beklenen sürücü olduğunu öğreniyoruz. Bir anda bir dolu siyah araba peydah olup bizim elemanın kız arkadaşını kovalamaya başlıyor, bizim eleman da arabaya atlayıp ortama akıyor, Rival karakteri 10 saniyede tokatlayıp günü kurtarıyor.

...bölümü hala drop'lamadıysanız, dahası var, sondan bir önceki sahnede klasik pelerinli bir boss'umuz beliriyor ve öbür sefere "onu ben yeneceğim" tarzı birşeyler geveliyor. (Ah! Ah! Eminim öyledir) Balkona çıkıyor aşağıda da yüzlerce siyah araba var. Of ki ne of yani.

Değil tankı, uçağı, tek bir tabancası bile olmayan bir kötü organizasyon mu desem, okulun önünde kabak gibi duran dev hangar kapısını o zamana dek kimsenin farketmemesini mi desem, kötü organizasyonun en has adamlarının savaş tecrübeli veteran'lar değil de iki veletten ibaret olması mı desem, arabaların hasar aldığında bile çizilmiyor olmasına, out-of-screen şekilde ve rezalet bir animasyonla transform olup 1 saniyede değişmesine mi gülsem, bilimum Mecha serisine hakaret gibi dizaynları (Arabalar Mecha'ya dönüştüklerinde araba hallerinden en az 3-4 kat daha uzun ve bombeliler, nasıl bir mantıksa artık) ve artık Çin yapımı Animasyon serilerinde bile göremediğiniz türden animasyonlardan (Bkz. Raibird'in yıktığı duvar) mı dert yansam yoksa bu dünyada arabalardan başka hiçbir haltın olmamasına mı gülsem bilmiyorum (hele hele Tomokazu Seki'nin seslendirdiği spikerin alenen terörist olduğu belli siyah arabalardan birisiyle Raibird arasındaki kavgayı Kırkpınar Yağlı Güreşi gibi canlı yayında yarıla yarıla anlattığı sahne var ki -tuhaf ama gerçek, bölümde onun bu performansından daha iyi yer de yok- olaya tümden tuz biber ekiyor) ama Squarenix ve Bandai bu seriyi tez elden bitirmeli diyorum. Zira bu bir Anime değil işkence olmuş, insan insana bu kötülüğü yapmaz. Galvion izlediğim günleri anımsıyorum da... Salt "Car Fu" üzerine fi tarihinde bile bu kadar backplot'u olan bir seri yapılabilirken 2012 yılında, bu imkanlarla, bu kadar kötü bir seri yapmak için ayrıca uğraştılar mı?

Şimdi ya bile bile lades hesabı bu seriye başlayıp her hafta her hafta, ta ki serinin bitiminin son saniyesine dek acı çekeceksiniz yada hepiniz vakti zamanında Linebarrels of Iron ve Mobile Suit Gundam AGE'e ettiğiniz tüm o lafları geri alacak ve hakettiği değeri vereceksiniz. Seçim sizin, şimdi dağılabilirsiniz.

1.8 / 10 (not: O da sadece 3-4 karakterin çiziminin vasat çizgisine ulaşabilmesi ve bir dolu ünlü seiyuu için. Son uyarımdır, uzak durun. )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gintama 255

gintoki vs kenshin acaba kim kazanırde hep merak ederim:P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Psycho-pass 01

Güzel başladı kesinlikle. Ağır ve ciddi bir havası var kendine çeken, özellikle son dönemlerde yaygınlaşan saçma sapan animelerin arasında böyle bir seri görmek çok hoşuma gitti. Sonbahar sezonunun en iyi serilerinden birisi olacağını düşünüyorum. Epey de kanlı bir seri, ileride bu oran düşmez umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

code breaker 3

ogami rei kadar kararlı ve tehlikeli ana karakterleri severim!Anti-kahramanları çok özlemişim...hem de çok:D:qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gintama 253-254

Gümüşün yeri doldurulamaz :biyik gulme:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Slam Dunk 56

Rurouni Kenshin 15

Elfen Lied 2-3

Slam Dunk ve Rurouni Kenshin her daim izlemek istediğim serilerdi, nihayet şu günlerde fırsat bulup bu 2 animeyi izlediğim için kendimi şanslı addediyorum. ^_^

Elfen Lied... Fazla kasvetli bir anime, bana göre değil...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kimikiss Pure, bu türler arasında bence en kötü serilerden biri zaman geçsin diye izlemiştim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Slam Dunk 57, 58

Rurouni Kenshin 16

Bleach 10

Favori animemi son 1 kez daha en baştan izlemeye başladım, kim ne derse desin bence Bleach çok iyi bir anime.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biraz geç oldu ama Sankarea 11 bölüm izledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hiiro No kakera sezon 1

Çevirisinden dolayı 20 dakikalık bölümü 30 dakikada bitirsemde ve konu olarak tamamiyle kopuk bir anime olsada bitirdim.

Ana karakter tamamiyle ne olduğunu bilmiyor. Ansızın prenses olduğunu öğreniyo ve hemencik kabul ediyor vs. Son bölüme kadar saçma sapan birşeydi. Boşuna vakit kaybı. 2.Sezonu izlemeyi düşünmüyorum bile.

History stronge disciple kenichi :

53 Bölüm boyunca gülmekten kırdıran bir anime için fazla birşey beklememiştim en azından güldürsün diyorduk ama 2 ovasıda tamamiyle baştan savma olmuş . Bir iki yere yapıştırmışlar eichi görüntüleri millet bakarsa onun için. Serisini tavsiye etmeme rağmen ovalarını kesinlikle tavsiye etmiyorum.

İka musume 2 bölüm. İzlediğim komik animelerden biri şuan 2 bölüm izlesemde Musume-chan' ın yanlış anlamaları ve olaylar zinciri tüm bölüm boyunca güldürüyor:Tavsiyedir izlemeyenler izlesin .

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sket Dance: 1-3 arası. Hoş bir seri. En azından ilk üç bölümünde öyle bir izlenim bıraktı bende : )

Detective Conan: 68-70 arası. Zaten Conan için fazla söze gerek yok. Olaylar yine çok karışık ama dedektifimiz bir harika : )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Slam Dunk 65, 66

Sendou'nun yetenekleri karşısında mest olduk bir kez daha. ^_^

Rurouni Kenshin 18, 19

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tegami Bachi: Reverse 11-15 tam da Gauche döndü derken...

Ar Tonelico neden izledim bilmiyorum :D hiç beğenmedim...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

code breaker 5

ogami seni acımasız şeytan muhahahahahahahahahahaha:003-32:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin 20

Bu muhteşem animeyi bilerek böyle azar azar izliyorum ki hemen bitmesin, tadını çıkarayım diye. ^_^

Slam Dunk 67-68-69

Mükemmel, başka ne denilebilir ki...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Tegami Bachi: Reverse 16-18 Jiggy Pepper'ı daha fazla görmek isterdim : )

The World God Only Knows 1-3 daha önce yarım bırakmıştım, yeniden başladım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?