Jump to content
  • Kayıt Ol

Son izlediğiniz film v2

Retsamllort

Önerilen İletiler

gundamaster

Chernobyl Diaries 2/10

Paranormal Activity!nin yönetmeninin elinden çıkmış bir film. Film o kadar kötü ki ne hizmet ettiği türe yönelik güzel bir şeyler veriyor ne de konusunda bir orijinallik var. Bir kaç genç bir yere geziye gider ve sonra olaylar başlar. Genelde bu tarz temadaki filmleri izlerim bazen de çok eğlenirim ama bu seferkin de hiç mi iş olmaz. Sıkıla sıkıla en azından sonunda belki bir şey olur diye izledim ama nafile. Uzak durulması gereken filmlerden biri. Türün meraklısına bile tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

total recall 8.5/10

yeni çevrim konusunda gerçekten önyargılıydım... ama senaryoda yapılan değişiklikler, aksiyon düzeyi, ilk filme yapılan göndermeler (mars ve ilk yüz değiştirme sahnesindeki kadın gibi) ve kate beckinsale filme olan bakış açımı değiştirdi... izlenmesi gereken, bana göre gayet güzel bir film... ama bir şekilde sayın valim arni de olsa daha iyi olurdu :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Fetih 1453

Geç seyretmek zorunda kaldım.Bekledigimden iyi çıktı ,ilk sahneleri biraz sırıtıyordu.Ancak daha sonra kendini toparladı.Şu ana kadarki en iyi Türk filmi (verilen emek,kullanılan animasyonlar babında) eksilerine bakacak olacak Ulubatlı Hsan bu kadar Fatihin hayatında olmamasına ragmen sanırsam yönetmen senaristler bu boşluk doldurma yapmışlar.Akşemsettin karakteri az görülüyor ve tarih kitaplarındaki tasvirlere pek benzemiyor.Neyse sonuç olrak 10 üzerinden 8 vereyim.

Müzede Bir Gece

Eğlence tarafı bol olan bir filim oldu.Amerikan ,batılı tarih anlayışını popüler tarihi kahramanları bir müzede ve iş konusunda dikişi tutturamayan karaktermiz...Hikaye vasart ama eğlence iyi düzeyde 10 üzerinde 7 yi hakediyor

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Raid Redemption (6.5/10)

2011

Bir mahalle ile başlayarak yavaş yavaş tüm şehiri artık ele geçirme yolunda olan bir çete'yi çökertme ve yok etme operasyonu... 20 Özel Harekatçı, çetenin bulunduğu büyük bir apartmana baskın yaparlar... Ama hiç beklemedikleri gibi karşılanırlar içeride...

Başlangıcından sonuna kadar tamamen aksiyon ve dövüş sahneleri ile geçen bir film, kendisini izlettiriyor :) Değişik dövüş figürleri ve silah çatışmaları görmek isteyenlere tavsiye ederim.

Not: Yanlış duymadıysam Film şirketimi ne piyasadaki tüm altyazıları kaldırtıyor, altyazı bulmanız biraz zamanınızı alabilir.. Ama sonuç olarak buluyorsunuz :) En köyü ihtimal BSPlayer'deki oto altyazı bulma sistemini kullanabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Expendables 2 ?/10 valla ilkinden iyi miydi, kötü müydü halen karar veremedim!? bunu düşünürken 3.' sünün geleceğini gördüm.. Aman tanrım! Stalone çıldırmış olmalı..!! bolca Statham görmek in az Lee görmek Out ..

Arkadaş azcık repliklerede kopararacağınız kafa sayısı kadar özen gösterseydiniz ya..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Expendables 2 ?/10 valla ilkinden iyi miydi, kötü müydü halen karar veremedim!? bunu düşünürken 3.' sünün geleceğini gördüm.. Aman tanrım! Stalone çıldırmış olmalı..!! bolca Statham görmek in az Lee görmek Out ..

Arkadaş azcık repliklerede kopararacağınız kafa sayısı kadar özen gösterseydiniz ya..

replik? ne gerek var bu ekip varken repliğe twin :D ayrıca arnold "i'm back" diyor işte daha ne repliği istiyorsun, cık cık cık olmadı... ve 3. sünün çıkması muhteşem bir habermiş, hatta son 1 hafta içinde aldığım (bayram tatilinin 10 güne çıkarılabilme olasılığı dışında) en güzel haber :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

AAA ben şimdi senin helvanı kavuracaktım nan... sen yaşıyormusun:)

valla o ekipteki iki isim için izledim biri jet lee diğeri Statham ama gerisi cık.. (lee yide sanırım toplasam 15 dakka anca görebildik... en kötüsü bayat geyikler ya film gerçekten çok iyi olabilecekken çok kalbur üstü kalmış hatta biraz yapmacık ve bayık espri ve oyunculuklar olmamış beya kardo için bile övemeyeceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Karate Kid 1 : Herşeyiyle 10/10

Karate Kid 2 : Herşeyiyle 10/10

Jackie Chan ın oynayıp,eskilerinde kim oynamış diye araştırmıştım.Usta rolünde gerçek Japon vardı,bende dalmışım öyle 2 film kadar.Sonuç olarak eski filmde olsalar gayet güzeldi,biraz nostalji oldu. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
gundamaster

Warrior 8/10

İki adam iki ayrı hikaye ve bu hikayelerin bir dövüş arenasında birbiriyle bütünleşmesi. Klişe bir konuya sahip olsa da içerdiği şahane oyunculuklarla mutlaka izlenmesi gereken ve çok keyif veren bir film olmuş Warrior. Özlellikle Tom Hardy (Batman Dark Night Rises Bane karakteri) bu filmde de harika bir oyunculuk sergilemiş. Nick Nolte'un oyunculuğuna söz yok zaten. Yaşı 70 ama hala işi bitmemiş.

Bu tarz filmleri de varsa erkek kardeş veya abinizle izlemek daha bir keyifli ve etkili oluyor. Bizi çok etkiledi sürekli filmden roller kesiyoruz evde :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Cloud Atlas 8/10

Anlaması oldukça zor 5 farklı zamanda geçen hikayeler dizisi kolay sevilebilecek bir filim değil. Hikayeler iç içe anlattığından bazen sersemletiyor. Ama Lana Wachowski, Tom Tykwer, ve Andy Wachowski gibi 3 usta yönetmenin bir araya gelip ortaya çıkardığı bir proje olduğundan, basit bir şey de beklemek bence biraz salakça olurdu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Total Recall (7.5/10) - (2012)

Eski yapım Arnold Schwarzenegger'ın oynadığı film(1990) ile başa baş diyebilirim işleyişi olarak, fakat tabi ki 2012 sürümü olduğu için görsel olarak daha doyurucu ve bolca sci-fi (:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Step Up Revolution/ (8.0) Dans filmlerini çok severim. Gerçekten adındaki gibi dans konusunda bir devrim olmuş, özellikle tarzları, kullandıkları araç-gereç ve artık danslarını görsel olarak herkese sunuyorlardı, grafiti konusunda da muhteşemlerdi.

Müzikleri birbirinden güzeldi, bu serinin müziklerini sıkılmadan dinlerim hep. Ayrıca seride ''Moose'' karakterini yeniden görmek güzeldi:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Step Up Revolution 7.5/10

Konu çok farklı değildi bu filmde de ama konuyu ne yapacaksın bu tarz filmlerde zaten. Olayın sadece yarışmadan ibaret olmadığını dansın nasıl bir tepki aracı olarakta kullanılabileceğini gösteren yerinde bir alt mesajı vardı.

Çok enterasan flash moblar vardı. Orijinal kareografiler çıkmış yine ortaya. Müziklere son dönemin trendi olan dub step hakimdi. Yine başarılı bir soundtracki vardı filmin ki böyle filmlerde müzik zaten çok önemli. Seçimlerin hepsi cuk oturmuş.

Başrol kızımız yine çok ama çok güzeldi.

When Mobs talk, Everyone listen...

der ve giderim buradan :)

Aurora Borealis yakın zamanda izle!

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Step Up Revolution 8 /10

Daha farklı bir Step Up vardı karşımızda. Asıl olay yarışmadan ibaret değilde kendini duyurabilmekti. Moose karakteri 2. filmden beri vazgeçilmez karakter oldu. Bu filmde de ön planda görmeyi istiyordum ama son dans sahnesinde 2-3 replikle gördük. Olsun bu da güzel. Yeni film olursa Tatum geri dönsün yav. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Step Up Revolution 7.5/10

Konu çok farklı değildi bu filmde de ama konuyu ne yapacaksın bu tarz filmlerde zaten. Olayın sadece yarışmadan ibaret olmadığını dansın nasıl bir tepki aracı olarakta kullanılabileceğini gösteren yerinde bir alt mesajı vardı.

Çok enterasan flash moblar vardı. Orijinal kareografiler çıkmış yine ortaya. Müziklere son dönemin trendi olan dub step hakimdi. Yine başarılı bir soundtracki vardı filmin ki böyle filmlerde müzik zaten çok önemli. Seçimlerin hepsi cuk oturmuş.

Başrol kızımız yine çok ama çok güzeldi.

When Mobs talk, Everyone listen...

der ve giderim buradan :)

Aurora Borealis yakın zamanda izle!

Step up 4 7/10 (valla sıradan hikayelerinden kurtulamadıkları için yoksa yapım güzel)

dediklerine katılıyorum... Ama özellikle step up 1-2-3, street dance 1-2 gibi dans ağırlıklı yapımlardan müzikalite, görse şov ve kareografiler açısından çok ama çok daha kaliteli olduğunu özellikle söylemek istedim. her bir müzik ve dans türünü iyice birbirine yedirmişler. Ost' sini uzun zaman dinleyeceğime eminim.. eski şarkıların coverları harika Stellamara remixi harika idi. ama neredeyse kareografiler için kullanmış oldukları parçalar uyum görsel bir şölen olmuş..

Bahamecha kesinlikle sinemada izlemeliymişiz. :) bir dahakine direk gidiyoruz..

Painted Skin The Resurrection 8/10 valla sinemada 3D olarak izlenmesi gerekne bir yapımmış. Avatar kadar görsel olarak bir şölen olduğunu söyleyebilirim. Kore ve hongkong sinemasından (çin demiyorum özellikle) sonra Çin de baya baya iddiali yapımlar yapmaya başlamış gibi duruyor. Üstelik mitolojik bir anlatıma sahip fansatik bir yapımı bu kadar güzel betimlemiş olmalarına baya şaşırdım..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

10915261_det.jpg

Galaksi Savaşçıları Galaxy Ques baya eğlenceli bir uzay filmi çıktı .Şimdiye kadar seyretmediğime şaşıyorum.10 üzerinden 7 veriyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

The Dark Knight Rises 7/10

Serinin bu son filmi beklentilerimi pek karşılamadı açıkçası. Basit bir intikam filmi olmuş. Bane karakteri de abartıldıkça abartılmış. Şehri ele geçirmesi anlamsızca çok basitti. 2 saat 40 dakika boyunca arada uyuklatacak seviyede düşüşler yaşatıyor film. Aksiyon sahneleri de heyecanı yüksek tutacak dozda olmamış.

Nolan'dan hiç beklemediğim performansta bir film olmuş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Dark Knight Rises 9/10

Fazlasıyla izlerken tatmin oldum. Özellikle ilk film ile konuyu bağlayıp öyle bir şekilde sonlandırmalarını çok beğendim. Anlatmaya gelmiyor en iyisi izleyin ^_^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Vampirin Çırağı (2009)

6/10

Kendi hallerinde yaşayan 2 arkadaşın birgün ucubeler sirki hakkında afiş bulmaları ile hayatları değişiyor... Vampir, Kurt Adam, Örümcek, Cüceler, Şeytanlar ve birçok değişik türde varlıklar bir arada...

Açıkcası öyle aham şaham bir film değildi, fakat izleyecek film bulamayıpta zaman geçirmek isteyen olursa izleyebilir.

Cirque du Freak: The Vampire's Assistant (2009) - IMDb@@AMEPARAM@@http://ia.media-imdb.com/images/M/MV5BMTI1NDA1MTMwNl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTg0MDE4Mg@@._V1._SX95_SY140_.jpg@@AMEPARAM@@BMTI1NDA1MTMwNl5BMl5BanBnXkFtZTcwNTg0MDE4Mg@@@@AMEPARAM@@SX95@@AMEPARAM@@SY140

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Pieta9/10

Pöh be arkadaşş. Midde fesatı geçirtiniz adama yaa...

Valla Kim ki Duk bazı şeyleri biraz daha gizleyip sonunda bombayı patlatsaymış OldBoy' un tahtini Kore sinemasında rahatlıkla devirirmiş.. Ancak Kim Ki Duk gerçekten insanın sınırlarını zorlamakta, hem fiili anlamda hem de mecazi anlamda İnsanın içini dışına çıkarmakta tek kelime ile oldukça başarılı.. OldBoy ve Doganiden sonra izlediğim en rahatsız edici bir o kadar da başarılı bir yapım. Ah birde finale gelişi biraz daha farklı kurgusalarmış iyiymiş..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...
gundamaster

Ruouni Kenshin 8/10

Hikayedeki bazı değişikliklere rağmen bence olmuş film. Kenshin karakterini oldukça iyi yansıtmışlar. Sanosuke ve Saito'yu pek beğenmemekle birlikte, Megumi, Kaoru ve Yahiko'yu beğendim. Jin'ei'yi de unutmamak lazım o da oldukça iyiydi. Güzel bir adaptasyon olduğunu düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Killing them softly 5/10

valla yönetmen alttan alttan Amerikaya sağlam giydirmiş o kısmı sevdim ama o kısım dışında baan göre tamammmmeeeen bom boş bir yapımdı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Brave (2012)

7/10

Çizgi sinema yanlısı biri olduğumdan şu son yıllarda sürekli animasyon yapımlarından gına gelmeye başladı bana. Yine de konu Pixar olunca bakmayı ihmal etmiyorum.Brave de bunlardan birisi. Gerçekten çok iyi bir görselliğe sahip özellikle baş roldeki sözde prensesimiz Merida'nın saçları çok sevimliydi. :D Fakat hikâye biraz yavan kalmış, bana göre yeterli değildi. Oldukça sınırlı bir senaryoya sahip bu anlamda konu biraz daha genişletilebilirdi. Yine de 1,5 saatinizi hoş geçirmenizi sağlayacak eğlenceli bir yapım. ^^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rurouni Kenshin (2012)

7/10

Konuyu biraz değiştirmişler ama genel olarak konuya sadık kalmışlar. Bu yönüyle güzeldi. Karakterler Saito ve Sanosuke haricinde iyiydi. Filmde en beğenmediğim kısmı ise müzikleri oldu. Daha güzel müzikler seçilebilirdi. Ama sonuç olarak beğendim filmi. İzlemenizi tavsiye ederim. Sonuçta Kenshin her türlü izlenir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Life of Pi 8/10

Gerçek neydi?

Fragmanları ilk izlediğimde avatar vari fantastik bir yapım izleyeceğimi düşünmüştüm ancak alakası bile yok. Sofi'nin dünyasını okuyanlar ve sevenler bu filmi seveceklerdir. Anlaşılacağı üzere biraz felsefik birazda gizemli bir yapımdı. Çok sürükleyici değildi ama görsel olarak zengindi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?