Jump to content
  • Kayıt Ol

Son izlediğiniz film v2

Retsamllort

Önerilen İletiler

Transformers 4 : Age of Extinction

Transformers'ın her serisini hiç kaçırmadan izlemişimdir. Aslında ilk iki filmde gösterilen başarı 3. filmde pek tutmamıştı malum bazı eksik yerler ve hatalar vardı filmde ama yine de hepimizi filme odaklamayı başarmıştı 3. Filmi. 4. Filminde ise daha çok hata ve eksiklik vardı. Çok farklı yerlerde başladı olaylar. Arada ki eksik yerler flashbackle anlatılabilirdi 5 dakika da olsa ama anlatılmamış. Beklediğim performans yoktu bu filmde.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[fieldset=Interstellar][igauchex=250]http://goodfilmguide.co.uk/wp-content/uploads/2014/07/interstellar-poster.jpg[/igauchex]

Film çıkmadan imdb de 10 puanlar pompalandığı için hafif ön yargı oluşturmuştu bende ama cidden çok sağlam bir film olmuş. Yaklaşık 3 saat nasıl geçti anlamadım.

İçeriği itibariyle epey kompleks konuları ele alması ama harika bir senaryo ile bunu güzel bir şekilde aktarması tebrik edilesi. Böyle bir konuyu da bu iki deha kardeşten daha iyi anlatan olamazdı herhalde. Hans Zimmer imzalı müziklerde filme çok şey katmış. Müthiş bir ost ye sahip.

Dibine kadar bilim kurgu olmuş. Eğer solucan delikleri, kara delikler gibi konularla ilgileniyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir film.

9.5/10[/fieldset]

9 /10

Kesinlikle izleyin!

Ancak benim salonda çıkarken izleyicilerin konuşmalarından anladığım film'in bilim-kurgu boyutundaki gerçekliği algılayamayan baya kişi vardı..

Nolan film'in yapım aşamasında bir çok bilim adamı ile aylarca çalışıp bu filmi çekmiştir. bazı konular size abartı veya fantastik gibi gelebilir (Fantastik kısımda yok değildi) o yüzden biraz bilgi perçinlemesi yapmanızı bende tavsiye ederim.. Boş yorum yapmadan önce, en azından uzayda ses olmayacağını bilmek gerekiyor.. Nolan'ın filmlerinden benim için tartışmasız Inception ayrı bir yere sahip..Ama az daha bendeki tahtından başka bir film'i ile yerinden edecekti..

Hans Zimmer ise tartışmasız filme inanılmaz bir atmosfer sağlamış müzikleri ile... İzlediğim sinema salonunun müthiş bir ses sistemi olmasından dolayı filmin resmen içinden izledim. (Imax izleyin..)

http://www.radikal.com.tr/radikalist/9_adimda_christopher_nolanin_kara_deliginden_cikmanin_yolu-1227879

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

[igauchex=200]http://www.gercekbilim.com/wp-content/uploads/2014/08/lucy-100de-100-beyin-g%C3%BCc%C3%BC-ger%C3%A7ek-bilim-710x1024.jpg[/igauchex] Öncelikle şunu belirteyim. Her canlı, beyninin %100'ünü kullanır. Bu gerçeği bilen bazı "%10" fanatikleri için şunu da belirteyim; her canlı, beynini %100 kapasitede kullanır. Her nörondan, neredeyse aralıksız olarak elektrik sinyalleri geçer. Sürekli çalışır, her tarafı çalışır. Sınavda çıkan matematik veya türkçe sorusunu çözememeniz, o bilgilerin saklandığı nöronların çalışmadığı anlamına gelmez. Sizin, bilgiyi düzgün yorumlayamadığınız anlamına gelir.

Doğrusu Luc Besson'un yazdığı filmleri severim. Hem de çok severim. Mesela Yamakasi, Angel-A... Leon'u demiyorum bile. Yalnız bu film, kendini bilim-kurgu gibi göstermeye çalışmış aşırı fantastik gibi duruyor. Olmamış be abi.

Müzikler de öyleydi. Hatta filmle ilgili hoşuma giden tek şey görsel efektlerdi diyebilirim. Evet, bir tek görsel efektler.

Sınav vakti film izleyip yorumlamam da pek mantıklı değil gerçi :P

5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Captain America: The Winter Soldier İlk film gibi güzeldi, en güzel tarafı Civil War'a yavaştan giriş niteliğinde olmasıydı sanırım. 7/10

The Amazing Spider-Man 2 En sevdiğim süper kahramanların başında gelir Spidey. Bu filmini beğendim, baya laf edilmişti filme ama fena değildi. [WRONG]Oh, snap![/WRONG] 7/10

Guardians of the Galaxy Tartışmasız son zamanlarda izlediğim en güzel filmdi. Beklediğim her şeyi buldum filmde. Gardiyanların her biri çok iyiydi ama Chris Pratt muazzamdı. Jurassic World filmini sabırsızlıkla bekliyorum bu herif yüzünden. 9/10

Teenage Mutant Ninja Turtles İzlemeyecektim normalde, ama dayanamadım oturdum izledim, tahmin ettiğim kadar kötü çıkmadı. Çığ sahnesinin absürdlüğü ve Shredder hariç baya iyiydi denebilir hatta. 6/10

The Expendables 3 Serinin ilk iki filminin gölgesinde kalmış, son kısımlarda neler oluyor anlamak güçtü, spoiler olmasın da koca orduya karşı 5-10 kişi savaşacaksın, yara bile almayacaksın. O adamlar ne içiyor ne yiyorsa ben de istiyorum aynından. 5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1 : Kısa ve öz; izlemeyin!

21:15 seansında izledik... İzlemeseydik.

Filmin ilk yarısında sinemada uyuyanlar vardı. Gerçekten vardı... Filmin sonunda herkes pata küte filmden çıktı, sonunu bekleyen kalmadı. Fragmanlar yanıltıyor, yine yanılttı.

Aslında, Yıldızlararası filmine gidecektik lakin seans yarım saat kadar geçti ve çıkış saatiyle bizim planlarımız uymadığından; hadi neyse gelmişken bu filme girelim dedik ama o yarım saat bize çok ağır geldi...

Neyse, filmin hayranlarını daha fazla kızdırmadan, lafı daha fazla uzatmayayım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[fieldset=Predestination 8.5/10][igauchex=250]http://cdn.filmtrackonline.com/arclight/starcm_vault_root/images/%7B28c1472f-788e-e111-ba52-5296b839ed91%7D/predestination-poster_%7B629238cd-dff3-e111-8666-d4ae527c3940%7D.jpg[/igauchex]Tam anlamıyla mindfuck bir film. Dementia severler kaçırmasın. Oyunculuklar da müthiş olunca leziz bir film olmuş. Sarah Snook'u önce Jessabelle^de izlemiştim; o filmde de fena bir performansı yoktu ama Predestination'da vites artırmış ve uçmuş. Ethan Hawke ise her zamanki gibi döktürmüş.[/fieldset]

[fieldset=Teenage Mutant Ninja Turtles 2014 3/10][igauchex=250]http://cdn.solecollector.com/media/up/2014/07/images/teenage-mutant-ninja-turtles-movie-2014.jpg[/igauchex] Bazı yapımlar orijinal halleriyle kalıp öyle hatırlanmalı. Ninja Kaplumbağalar için de bir çok film çevrildi ama hiçbiri benim gözümde çizgi filmin o harikalığına ulaşamadı. Bu filmlerin son halkası olan 2014 yapımı da oldukça vasat bir yapım olmuş. Başlarda çok sıkıldım. Aksiyona dönünce biraz odaklandım filme ama o da çok uçuk olunca "Bu ne ya?" diyerek izledim. Kaplumbağalar'ın diğer yapımlara olan referansları güldürdü. Shredder başlı başına gülme sebebiydi. April O'neil rolüne Megan Fox oldukça kart kaçmış(güzel bir kadın olmasına rağmen). Senaryo zaten çok zayıftı, kısacası çok kötü bir film olmuş. [/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[fieldset=Predestination 8.5/10][igauchex=250]http://cdn.filmtrackonline.com/arclight/starcm_vault_root/images/%7B28c1472f-788e-e111-ba52-5296b839ed91%7D/predestination-poster_%7B629238cd-dff3-e111-8666-d4ae527c3940%7D.jpg[/igauchex]Tam anlamıyla mindfuck bir film. Dementia severler kaçırmasın. Oyunculuklar da müthiş olunca leziz bir film olmuş. Sarah Snook'u önce Jessabelle^de izlemiştim; o filmde de fena bir performansı yoktu ama Predestination'da vites artırmış ve uçmuş. Ethan Hawke ise her zamanki gibi döktürmüş.[/fieldset]

Oha o nasıl bir kurgu be.. 9/10 Face'den devam ediyorum @Gundamaster @suke ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[fieldset=Transcendence 7/10]

Teknolojinin hızla ilerlemesinden buyana insanların hep tartıştığı bir konu olan yapay zeka ile yapay zekanın karşıtlarını karşı karşıya getiriyor.Süperdi diyemiyorum. Hele de üst üste sağlam bilim kurgular izledikten sonra ama izlemek de vakit kaybı değil. [/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[fieldset=Stonehearst Asylum 7/10][igauchex=250]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a6/Stonehearst_Asylum_poster.jpg[/igauchex] 19. yüzyıl sonunda geçen hikayede, Edward Newgate Oxford'dan yeni mezun olup Stonehearst Asylum'a yolu düşen genç bir doktordur. Geldiği akıl hastanesinde tecrübe kazanmak derdindedir ama işler umduğu gibi gitmez.

Süprizli bir hikayeye sahip film bu süprizi çok başarılı sunamıyor ve hikayenin nasıl şekilleneceği en başından belli oluyor. Aslında elde çok güzel bir materyal olmasına rağmen bunu seyirciye yansıtmada pek başarılı olamamışlar. Dolayısıyla filmi okumakta çok kolay olmuş. Başarılı kadroya sahip filmde oyunculuklar aktör ve aktrislerden beklendiği üzere doyurucu. Kadroda Ben Kingsley, Michael Caine, Kate Beckingsale (İzleme sebebim) ve David Thewlis gibi sağlam oyuncular bulunmakta. [/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[fieldset=3 İdiots 10/10][igauchex=250]http://altyazi.org/bigcover/1187043.jpg[/igauchex]Bu filmin namını uzun zamandan beri duydum. Bir filmi izlemeden önce zamanına ve zamanımın uygun olması önemli benim için. Bu filmde üç saatlik bir filmdi. Bu yüzden filmi hep geciktirmiştim. Bugün izledim ve ne kadar büyük bir hata yaptığımın farkına vardım. Herşeyiyle o kadar güzeldi ki o üç saatin nasıl geçtiğini zaten anlamadım, hiçbir şekilde üç saatim boşa gitmedi. Mükemmel bir kurgu, hikaye, oyunculuktur ya. Her şeyiyle mükemmeldi. Herkese öneririm. Bu arada ilk izlediğim Hint filmi oldu. "Al iz vel."[/fieldset]

[fieldset=Doctor Strange 7/10][igauchex=250]http://static.comicvine.com/uploads/original/2/26416/493403-strange.jpg[/igauchex]Geçtiğimin günde Benedict Cumberbatch'in Doctor Strange'yi oynayacağının kesinleşmesinin ardından hikaye ve karakter hakkında bilgim olsun diye bu animasyonu izledim. Fena değildi. Asıl olarak filmini bekliyorum. :D[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[fieldset=Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno][igauchex=250]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/57/Rurouni_Kenshin%2C_Kyoto_Inferno_film_poster.jpeg[/igauchex]Öncelikle Squaw'a selamlar. :P İlk film gibi güzeldi. Orijinal hikayenin Shishio kısmını konu alacaktı ve tek filme sığdırmasalar keşke dedim filme başlarken, yönetmenliği Peter Jackson'a falan verseler de tek hikayeden 3 film falan çıkarsa da izlemeye doyamasak dedim ama filmin sonlarına geldiğimde Juppongata'nın sadece ucundan acıcık görünmesiyle anladım üçüncü bir film olacağını. Geçiş filmi olduğundan hikayenin finali için ortamı hazırlamaya çalıştı film. Ona rağmen keyif vericiydi. İlk filmden abayı yakmış olduğum Megumi-dono'ya <3 bu filmde uzunca görünen Misao-dono da eklendi. :P Fakat benim için filmin sürprizi Kamen Rider 000'dan Ankh'ı canlandıran Ryosuke Miura'nın (ki kendisi için 000 izlenmeye değerdir) bu filmde Cho'yu hakkını da verebilerek canlandırmış olması, filmin cliffhanger finalini çok da kafama takmamamı sağladı. Ben yine en az iki sene bekleriz diyordum ama son filmin dvd sürümü 1 ay sonra çıkacakmış, o yüzden sevindim. Serinin en has karakterlerinden birinin bu filmin sonunda kısacık da olsa görünmesi çok iyiydi. [/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster
[fieldset=Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno][igauchex=250]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/5/57/Rurouni_Kenshin%2C_Kyoto_Inferno_film_poster.jpeg[/igauchex]Öncelikle Squaw'a selamlar. :P İlk film gibi güzeldi. Orijinal hikayenin Shishio kısmını konu alacaktı ve tek filme sığdırmasalar keşke dedim filme başlarken, yönetmenliği Peter Jackson'a falan verseler de tek hikayeden 3 film falan çıkarsa da izlemeye doyamasak dedim ama filmin sonlarına geldiğimde Juppongata'nın sadece ucundan acıcık görünmesiyle anladım üçüncü bir film olacağını. Geçiş filmi olduğundan hikayenin finali için ortamı hazırlamaya çalıştı film. Ona rağmen keyif vericiydi. İlk filmden abayı yakmış olduğum Megumi-dono'ya <3 bu filmde uzunca görünen Misao-dono da eklendi. :P Fakat benim için filmin sürprizi Kamen Rider 000'dan Ankh'ı canlandıran Ryosuke Miura'nın (ki kendisi için 000 izlenmeye değerdir) bu filmde Cho'yu hakkını da verebilerek canlandırmış olması, filmin cliffhanger finalini çok da kafama takmamamı sağladı. Ben yine en az iki sene bekleriz diyordum ama son filmin dvd sürümü 1 ay sonra çıkacakmış, o yüzden sevindim. Serinin en has karakterlerinden birinin bu filmin sonunda kısacık da olsa görünmesi çok iyiydi. [/fieldset]

Gayet sürükleyici güzel bir Kenshin filmi daha olmuş. Shishio'nun hikayesini ele alması ve Kenshin'in hatrı sayılır baş düşmanlarından biri olması sebebiyle Kenshin ile olan dialogları da hep şahane oluyor. Filmde ilk karşılaştıkları anda Shishio ağzından dökülen sözler çok güzeldi. Shishio'nun hükümetin mağduru olduğu düşünülürse, hükümete karşı olan hareketleri çok anlamlı ama karakter olarak twisted biri. Shishio'yu oynayan Tatsuya Fujiwara'da cidden rolün hakkını vermiş. Kadro genel olarak çok iyiydi zaten. Yalnız ben yine Sanosuke'ye takıldım ilk filmde olduğu gibi. Sanosuke animede bu kadar itici değil hatta çok sevdiğim bir karakter. Filmdeki hareketleri fazla yapmacık duruyor.

Sojiro'yu oynayan Ryûnosuke Kamiki de çok başarılı bir performans sergilemiş. Animedeki Sojiro'dan farksızdı.

O sonda Kenshin'i sırtına alan Hiko Seijirou muydu ya? Muhakkak o da gördüğüme çok şaşırdım.

Neyseki 3. filmin gelmesi çok uzun sürmez o son kısım baya heyecanlandırdı.

Helalinden bir 8/10 çalışır benden bu filme.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gayet sürükleyici güzel bir film Kenshin filmi daha olmuş. Shishio'nun hikayesini ele alması ve Kenshin'in hatrı sayılır baş düşmanlarından biri olması sebebiyle Kenshin ile olan dialogları da hep şahane oluyor. Filmde ilk karşılaştıkları anda Shishio ağzından dökülen sözler çok güzeldi. Shishio'nun hükümetin mağduru olduğu düşünülürse, hükümete karşı olan hareketleri çok anlamlı ama karakter olarak twisted biri. Shishio'yu oynayan Tatsuya Fujiwara'da cidden rolün hakkını vermiş. Kadro genel olarak çok iyiydi zaten. Yalnız ben yine Sanosuke'ye takıldım ilk filmde olduğu gibi. Sanosuke animede bu kadar itici değil hatta çok sevdiğim bir karakter. Filmdeki hareketleri fazla yapmacık duruyor.

Sojiro'yu oynayan Ryûnosuke Kamiki de çok başarılı bir performans sergilemiş. Animedeki Sojiro'dan farksızdı.

O sonda Kenshin'i sırtına alan Hiko Seijirou muydu ya? Muhakkak o da gördüğüme çok şaşırdım.

Neyseki 3. filmin gelmesi çok uzun sürmez o son kısım baya heyecanlandırdı.

Helalinden bir 8/10 çalışır benden bu filme.

Rurouni Kenshin: Kyoto Inferno 9/10 ("Oro" diyişini yerim senin :) )

Gayet başarılıda işte bu yüzden seri izlemekten nefret ediyorum. Anam gelde bekle.. Ama japonlar genelde film ve dizide kötü olsalarda bazı yapımlarda hakkını da veriyorlar. ..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[fieldset=Hobbit:Battle of Five Armies 8/10][igauchex=250]http://www.indietips.com/wp-content/uploads/2014/07/hr_The_Hobbit-_The_Battle_of_the_Five_Armies_3.jpg[/igauchex] Filmi izlemeden önce okuduğum birkaç yazıda çok kötü olduğuna dair yorumlar vardı. Beklentim ve izleyeceğim şey hakkında ön yargılar oluştu haliyle. Fakat filmi izlediğimde hiç de kötü bir film ile karşılaşmadım. Baştan sonuna oldukça keyifli ve güzel bir film olmuş. Bazı sahnelerin akıldan silinmesi mümkün bile değil.

Sanırım kitap okuyucularının artık bazı konularda müsamahalı olmaları gerek. Sadece film olarak değerlendirildiğinde Peter Jackson orta dünyaya veda ettiği bu filmde yine diğer işleri gibi sağlam bir iş çıkarmış ortaya. O karakterler kitapta varmış yokmuş pek bir önemi yok; filmlere gayet yakışmışlardı.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...
gundamaster

[fieldset=Starbuck 8/10][igauchex=250]http://www.dvdsreleasedates.com/covers/starbuck-dvd-cover-97.jpg[/igauchex]Zamanında sperm donörlüğü yapmış olan David, aradan yıllar geçip de donörlük yaptığı kliniğin avukatı tarafından 533 çocuğa sahip olduğunu öğrenir ve ne yapacağını bilemeyeceği bir durumun içine sürüklenir. Oldukça eğlenceli bir film olmuş. David karakteri başına buyruk, istediğini yapan, rahat biri. Bu tavrı dolayısıyla da başına bu olay geliyor. Oldukça keyif alarak izlediğim bir film oldu.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
gundamaster

[fieldset=Whiplash 7/10][igauchex=250]http://konda-kun.ru/wp-content/uploads/2014/11/whiplash_poster.jpg[/igauchex]Bu senenin en çok konuşulan filmlerinden biri. Bu kadar konuşmanın ardından çok da övgüyle söz edilmeyecek bir film çıkacağını umuyordum, umduğum da oldu. Rahat rahat izleniyor sıkmıyor fakat göklere çıkarılacak bir film değil. İlham verici hiç değil.

Aşağılama ile öğrenci yetiştiren sürekli küfür ile hakaret eden bir öğretmene o eğitim sisteminde yer vermek mümkün olmamakla beraber kimsenin ses çıkarmaması da olacak iş değil. Bir de bu hakaretler karşısında öğrencilerinden birinin psikolojik travma geçirip hayatına son vermesi var ki bu zaten yenilir yutulur cinsten bir durum hiç değil.

Yetenek, çok çalışma, özveri, kulak tıkama hangisi olursa olsun başaracağınızı düşünüyor ve güçlü bir karaktere sahipseniz, başarırsınız zaten. Aslında her şey çelik gibi sinirlere sahip olmakta yatıyor. Fakat her insan böyle değil. Böyle olmayan her insanda başarısız olacak diye bir kaide de hiç yok. Film burdaki sorguda çok büyük hatalara düşmüş.

Jazz müzikden hoşlanananlar için hoş parçalar var. Özellikle bateriden hoşlananlar için güzel kısımlar da mevcut filmin sonunda olduğu gibi. Bateri çalarken bol kan akıtılması hoşunuza gider mi bilmem(bana fazlasıyla abartı gelen sahnelerdi) o da mevcut.

Sondaki twisti hoş olmuş onu es geçmeyeyim.

Kolay izlenen bir müzik filmi, ötesi değil.

Davulun coştuğu, daha ilham verici ve bol ritimli çok daha keyifli bir film için Drumline.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 yıl sonra...
gundamaster

[igauchex=250]http://www.richertracing.com/wp-content/uploads/2013/09/rush-movie-poster.jpg[/igauchex]

The Rush 8/10

Filme dair beklentim düşüktü ve 2 saatlik süresi biraz gözümü korkutuyordu. Beklediğimden daha iyi çıktı ve hızlı akan bir filmdi. 1975-76 yılları arasındaki dünya şampiyonluğu için kapışan James Hunt ve Niki Lauda adlı iki formula 1 pilotunun kıyasıya mücadelesi anlatılıyor. Filmin oyuncuları gerçeklerine o kadar uygun seçilmiş ki cast seçimini yapanı tebrik etmek lazım.

Formula 1 seven bünyeler için içerdiği yarış görüntüleri ile oldukça doyurucu bir yapım. Birbirine zıt iki karakterin yarış dışı hayatları ve seçimlerinin de bu yarışlara etkisini güzelce anlatmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...
Kusotaku

Kung Fu Panda 3:

Gayet güzel bir filmdi. Zaten en sevdiğim animasyon filmlerinden biri, komedisi de yerindeydi. Beğendim. :oleyo:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 ay sonra...

[igauchex=200]http://static.rogerebert.com/uploads/movie/movie_poster/april-and-the-extraordinary-world-2016/large_large_1PIpxqLiZT29UJgQRJk4owdq0Mn.jpg[/igauchex]

Avril et le monde truqué (April and the Extraordinary World)

Alternatif bir geçmişte geçen bu hikaye; bilim, bilim-kurgu, distopya, steampower, dram, komedi gibi konuları barındırıyor. Fransız yapımı olan bu animasyonu İngilizce dub izledim ben. Dub güzeldi. Ama varsa Fransızca bulursanız öyle izlemek ilginç olabilir. Esas dil sonuçta.

Ben 8/10 veriyorum. Güzeldi. İzlemenizi tavsiye ederim.

certified_logo.pngimdb.png

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

[iGAUCHE]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/7/72/The-Book-Thief_poster.jpg[/iGAUCHE]The Book Thief

Gerçekten güzel filmdi. Bir kitaptan uyarlama olan film İkinci Dünya Savaşı'nda geçiyor. Başlamasından biraz önce ve bitimine kadar. Ama bu sefer olayları Almanların gözünden görüyoruz. Yaşanan acılar, savaşın dehşeti, insanlık halleri, sıradan halkı daha tanıma...Ama en önemli tema ölüm oluyor.

Ana karakterimiz kitaplara aşık küçük bir kız. Olaylar onun günlük hayatı üzerinden anlatılıyor. Başrollerin birinde de Geoffrey Rush var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

[fieldset=Star Trek:Beyond 7/10][igauchex=250]http://www.filmbilir.com/uploads/film/2016/08/star-trek-beyond-2016-turkce-dublaj-izle-911.jpg[/igauchex]İlk iki filme oranla biraz zayıf buldum.Konu olarak biraz zayıf ve bazı şeyler oldu bittiye getirilmiş. Daha çok şaşalı uzay savaşlarına yönelmişler ki güzel kotarılmıştı o kısımlar. Pop-corn bir film. Jaylah'ı beğendim sonraki filmlerde göreceğiz kendisini muhtemelen. Idris Elba'ya da o adilik yapılır mı?![/fieldset]

[fieldset=Lights Out 6.5/10] [igauchex=250]https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/d/dc/Lights_Out_2016_poster.jpg[/igauchex]Son dönemin korku filmlerinde en çok gördüğümüz isim James Wan destekli bir film. Filmin ilk birkaç dakikasında daha konunun kötü ruh temalı olduğunu anlamak mümkün. Bunu insanların en büyük korkularından biri olan karanlıkta kalmak ile şekillendiriyor. Böylece etkileyiciliği artıyor filmin. Çok yeni şeyler vaad etmiyor, türün gediklilerini tatmin ediyor yalnız.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

[fieldset=Contact 7.5/10] [igauchex=250]http://www.seti.org/sites/default/files/contact-movie.jpg[/igauchex]Hazır sinemaları Arrival ateşi sarmışken eskilerden bir bilimkurgu klasiğini izlemeden olmazdı. Carl Sagan'ın meşhur romanı "Mesaj"dan uyarlanan filmin konusuna gelirsek, uzayda yaşayan, gelişmiş bir uygarlıktan gelen bir mesajın çözümlenmesi sonucunda yüksek teknolojili bir araç tasarım şablonu ortaya çıkmıştır. Bir truva atı ya da uzaklara gidilmesine olanak verecek bir uzay gemisi olma ihtimalleri dünya çapında tartışıldıktan sonra ABD hükumeti aracı üretmeye karar verir. Robert Zemeckis'in yönettiği bu film 2,5 saat gibi çok uzun bir süreye sahip olsa da, filimin tamamına yayılan gizem ve dram unsurları filmi götürmeye yetiyor. Özellikle son 30-40 dk'sı bilimkurgu hayranlarını tam anlamıyla gaza getiriyor. Yer yer monotonlaştığı kısımları bulunsa da kesinlikle bir şans verilmeli diye düşünüyorum.[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Suicide Squad: Beğenmedim. Beklentim de yoktu zaten. DC evreni içerisindeki mantık hataları, saçmalamaları beni fazlasıyla rahatsız etti. Anca sokak serserilerinin peşinde koşmaya değecek tipleri tüm dünyaya yayılan, yayılmaya çalışan bir kaosa sokmaları da mantıksızlıktı. Bir tek enchantress'İ beğendim, güzel yapılmıştı. Puanımı söyleyeyim. 5/10

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?