Jump to content
  • Kayıt Ol

Son izlediğiniz film v2

Retsamllort

Önerilen İletiler

300: Rise of an Empire: 7/10

Film aslında ortalama bir 'ortanca' filmdi. Ama 300'deki o gaza gelmeleri yaşayamadım. Bazı sahneler sanki "300'de tuttu, aynısını koyalım bunda da tutar" şeklinde konulmuş ve böylece çok bayık duruyorlardı. Ayrıca, film 3d olsa da sanki olmasa da olurmuş gibi geldi bana, tam olarak emin değilim. Güzel filmdi aslında ama Eva Green'in göğüsler olmasa 7'de vermezdim :D

Free to Play: 10/10

Bu yapıma bir film demek ne kadar doğru olur tam olarak bilmiyorum ama böyle bir yapımda bile duygulandım oldukça. Odaklanılan 3 oyuncunun da hayat hikayesi birbirinden farklı ve oldukça güzeldi. Dota ile ilgilenen herkesin izlemesi gereken bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 hafta sonra...

Donanimhaber'e attiğim mesaji kopyaliyayim:

İtirazim Var 8,5/10

Bugün izledim, açikçasi filme gelen +18'den de, filmin konusunda da haberim yoktu. Öyle rastgele gördük girdik yeni gelmiş diye, imam falan olunca afiş de biraz gözüme farkli gelmişti.

En iyisini de yapmişim hiç beklentisiz izlemekle, film ilk sahnelerde "acaba dini bir şey mi olacak" diye düşündürüp bir anda cinayetle tüm soru işaretlerini sildi. İmamin kendini bu işlerin merkezinde bulmasi da öyle çat diye olmuyor, her şey doğal akişinda gidermişçesine bir işlenişle gerçekleşiyor. Sürekli önünüze gelen her karakteri "katil bu!" diye sorguluyorsunuz. Hikaye farkli açilardan, farkli şeyleri önünüze karişik bir siralamayla getirdiği için siz tam bi yerden ipucu yakalamişken üstüne alakasiz başka bir ipucu ekleyince kafaniz karman çorman oluyor. Aslinda olay sirasini biraz değiştirseler her şey bulmasi çok kolay olur. Sadece izlerken biraz dikkat lazim, filmin sonunda "evet ben burayi yakalamiştim" dediğiniz yerler çok olacak. Bu açidan bana biraz Chaos; Head visual novelini animsatti. İzlerken aynen o şekilde bir oraya bir buraya savrulduk ve en sonunda tüm noktalar birleşti. En azindan burada elimizde bir cevap vardi, C;H gibi öylece ortalarda birakmadilar izleyiciyi.

Müzikler zaten iyiydi, çeşitli kültürler çeşitli dinler ve o dinlere kültürlere ait müzikler vardi. Kamera açilarinda bazen çok gereksiz zumlamalar vardi. Bir de siyaseti çok katmişlar filmin işine ah keşke siyaset bu kadar olmasaydi. Ülkemizdeki "din tabusu" yeterince güzel bir konu zaten, sokaktaki Ethem vs afişlerini kadraja almaya hiç gerek yoktu be abi.

Neticede hiç beklentimin olmadiği bir Türk filmi, uzuuuuun zamandan sonra ilk kez başindan sonuna kadar kendini izletmeyi başardi. 10 dakika ara verdiklerinde bir "yapma be!" dedirtti. Olay örgüsü ve olay sirasini böyle ayarladiğinizda en kötü polisiye senaryo bile iyi hale gelebiliyor. Oyunculuğun biraz gelişmesi lazim, bu şekilde izlerken sanki 3-5 samimi arkadaşiniz film yapmiş da izliyormuşsunuz gibi geliyor. Hoş onun da ayri bir havasi var ama biraz daha gelişmeli.

Hollywood filmlerini ve Amerikan polisiye/cinayet hedelerini zerre sevmeyen biri olarak ben beğendim. Polisiye hikayelerde Amerikan filmlerini standart belirlemiş kişilerin seveceğini sanmiyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

[bimgx=500]https://static.imax.com/media/filebrowser/uploads/noah_imaxexclusive_blog_1000x1458.jpg[/bimgx]

Noah:5/10

Zaman kaybından başka bir şey değildi. İzlemediyseniz hiç boşuna merak edip bile bakmayın..

[bimgx=500]http://www.soompi.com/wp-content/uploads/2013/11/Friend-2-Movie-Poster-2-800x450.png[/bimgx]

Friend, The Great Legacy 7/10

ilk fimin tamamen gölgesinde kalmış bir yapım. Ya da ben çok şeyler bekliyordum. sahne atlamamak için zor tuttum kendimi. Çok çok daha iyi bir film çıkabilirdi.

posterphoto262815.jpg

26 Years 8/10

Oldukça başarılı bir filmdi. 1980 li yıllarda gösteri yapan sivillerin üzerine asker'in ateş açması emri gelir ve yüzlerce kişinin ölümü ile sonuçlanan bir askeri darbe gerçekleşir. Yıllar sonra bu askeri darbe sonucu aileleri perişan olmuş bir grup ile bu askeri darbe sırasında vur emri gelen askerlerden biri tarafından bir suikast grişimi organize edilir...

Tabi siz benim bu kadar yayvan alattığıma bakmayın. Askeri darbenin korkunç boyutlarını çok güzel gözler önüne seren ve sırf birileri istiyor, rahat edecek diye düşünmeden bir başkasını gözden çıkaran insanların neler yapabileceklerini gayet güzel anlatmış bir yapım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Silver Lining 7/10

[bIMG]http://www.youtubefilmizle.com/wp-content/uploads/2013/01/Umut-isigim_Silver-Linings-Playbook.jpg[/bIMG]

Yanlış okumadıysam kadın oyuncunun öldül aldiği film. Ama ben çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim.

Capitan Harlock 8/10

[bIMG]http://www.playstationbit.com/wp-content/uploads/2014/04/capitan-harlock-wallpaper-001.jpg[/bIMG]

Ben beğendim. Oldukça iyi efektleri vardı.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Bir de burası vardı doğru.

Need for Speed 4/10

Bir filmin hikayesi ancak bu kadar anlamsız olabilir. Oyundan uyarlama çoğu filmin kaderinde olduğu gibi herhalde.

Oyunculuklar da çok vasattı. Filme dair iki güzel şey o güzelim Mustang ve Imogen Poots idi.

Walk of Shame 4/10

Orta ayar bir komedi. Başı sonu belli, çerezlik filmlerden.

O elbise ile gecenin bir köründe dışarıda dolaştığında kim olsa seni o işi yapıyor sanar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...

Galaksinin koruyucuları 8/10

Oldukça eğlenceli bir yapım olmuş biraz daha akışkan olsaydı sanırım sağlam bir komedi olurdu neyse 2. gelecek gibi..

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Distric B13 ?/10

Son izlediğim de diyemem tam olarak, en son hangi filmi izlerken uyudunuz olsaydı uygun olurdu, gene uyumuşum izlerken ya öff :/

İzleyebildiğim kadarıyla Yamakasi elemanları gibi ordan oraya, binalarda hoplayıp zıplayan iki eleman, Fransanın 13.Banliyö bölgesinde bir boombayı etkisiz hale getirmeye çalışıyorlardı...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Nuh Büyük Tufan 8/10

La millet, bu filmi ne taşladı beeeh :D

Meseleyi bilmeyenleri yaptığı yergiler şuraya geliyordu;

"Senaryoyu acayip çarpıtmışlar. Bu hiç de Nuh'un hikayesi değil. Senarist, meseleyi yanlış anlamış..."

Meseleyi bilenlerin yergileri ise şöyleydi;

"Tamam iyi hoş da hristiyanlık propagandası yapılmış. Gerçi hristiyan adamdan ne beklersin..."

Mesele ise ortada; tufan hikayesinin birçok farklı versiyonu olması. Bulunmuş ilk yazılı metin olan Gılgamış Destanı'ndan tutun da Kur'an'a kadar bir çok versiyonu var. İlk türden yergiler burada boşa çıkıyor.

2. yoruma gelelim. Darren Aronofsky de, Ari Handel de yahudi ailelerin çocukları. Darren, dinle ilgili her soruda dinsiz olduğunu belirtiyor. Ari'nin "dinsizim" dediği bir röportaj görmedim ama dindar olmadığı ortada. Ari, bir röportajda "Amacımız, Tekvin'i yalanlamamaktı." tarzı bir şey söylemiş. Yani olsa olsa yahudilik propagandasıdır ki o da değil.

Hâl böyleyken filmi din penceresinden yermek, boşa çıkmak gibi bir şey.

Görsellik olarak, tufanın başlangıcına kadar gayet iyiydi. Gözcüler çok iyi düşünülmüş, iyi ki dahil edilmiş senaryoya. Hayvaların gelişi hele, t gerçek bir epik sahne. Sonrasında zaten görsel efektlik bir şey yoktu.

Oyunculukları da çok beğendim. Hele hele Jennifer Connelly'nin Nuh'a ağlama sahnesi müthişti. Bir tek Logan Lerman'ın oynadığı Ham karakteri gözümü ısırdı biraz. O da, karaktere uyuz olduğum için olabilir. Abaza abaza ortada dolaştı bütün film boyunca.

Yalnız bence uzatılmış bir filmdi. Sular her şeyi yuttuktan sonrasını izleyiciye bıraksalardı keşke. Öylesi daha etkileyici olabilirdi bence. Tanrının, helak edecek olmasını seyrederken birden konunun insanın basit kinine~arzusuna kayması beni biraz sıktı doğrusu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

La Haine 9/10

İzlemeyi hep ertelediğim bir filmdi siz benim gibi yapmayın hemen izleyin :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

X-Men: Days of Future Past 10/10

Çok gitmek istemiştim ama sinemada izlemek nasip olmadı. First Class'ın devamı ve geçmiş X-Men geleceğiyle alakalı bir filmdi. Filmi izlemeden önce konusunu okursanız Logan geçmişe gidicek, işte şunların isteği üzerine şunu yapmaya çalışacak falan diye görürsünüz. Ama o gördüğünüz gibi gitmeyecek film. Yani konusunu okuyunca insan Logan'ın daha ön planda olacağını düşünür ama hiçte öyle olmadı. Charles, Eric ve diğerlerine biraz daha ağırlık verilmesi daha iyidi. Geçmişi ve geleceğide barındırdığı için film olası spoiler verme durumu olmadan kaçıyorum. İzlemenizi tavsiye ederim. Diğer X-Men filmleriyle birlik biraz beyin jimlastiğide yaptırıyor film. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

[fieldset=We're the Millers][igauchex=250]http://vol12.music-bazaar.com/album-images/vol12/631/631858/2479682-big/We-re-The-Millers-Original-Soundtrack-cover.jpg[/igauchex] Uyuşturucu satıcısı David, borcunu ödemek için Meksika'dan Amerika'ya büyük miktarda ot getirmek için bir anlaşma yapar. Planını yürürülüğe koymak için de sahte bir aile kurmak zorundadır.

Oyunculukların gayet başarılı olduğu çerezlik bir komedi. Jennifer Anniston striptizci rolünde cidden çok iyi bir iş başarmış. Jason Sudekis çok kıskandığım bir aktör. Olivia Wilde gibi bir güzelliği kapmış kişi kendisi. Filmde lider olarak gayet başarılı bir portre çizmiş.

Keyifli vakit geçirmelik, sonu başından belli olan filmlerden. 6.5/10[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

need for speed di sanırım araba filmlerini seviyorum Top Gear ı bile takip ediyorum sonuçta :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[fieldset=Dead Silence][iGAUCHE]http://coo4.tuvotacion.com:81/imagenes_opciones/cual-es-la-mejor-pelicula-de-terror-1-466093.jpg[/iGAUCHE] Evine gelen vantrolog kuklası sonucu hayatı alt üst olan Jamie, başına gelenleri araştırmak üzere eskiden yaşadığı yere gittiğinde korkunç gerçeklerle yüzleşir ve yıllar öncesine dayanan olaylar bir bir ortaya çıkmaya başlar.

James Wan yönetmenliğindeki başarılı korku filmlerinden biri daha. Yönetmeni Testere filmiyle tanıyıp başarısına tanık olmuştuk. Korku filmi dalında Insidious ile başlattığı farklı temalar ve başarısı bu filmde de kendini göstermiş. Sanırım kendsini son dönemde The Conjuring ile izlemeyen kalmamıştır. Conjuring gibi korku filmi dalında kimseyi öldürmeden harika bir seyirlik sunan yönetmen, Dead Silence'da da eksikleri olmasına rağmen güzel bir film ortaya çıkarmış. Filmde özellikle kırmızıyı ortaya çıkaran ve mavi-gri tonlarının hakim olduğu görüntü yönetmenliği çok hoş. Tempoyu düşürmeden hakiki gerçeklere ulaşılan film, türün başarılı örneklerinden.

7.5/10[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 3 hafta sonra...
gundamaster

[fieldset=The Purge: Anarchy][igauchex=250]http://4.bp.blogspot.com/-427iGMneZKs/U52SG8W6vDI/AAAAAAAAABc/0pCpazzO5Tc/s1600/The+Purge+Anarchy+New+Poster.jpg[/igauchex] İlk film The Purge'e göre çok daha başarılı bir film olmuş. Hatta ilk filmi yok bile sayıp hikayenin buradan başladığını düşünebiliriz. İlk filmle hiçbir bağlantısı yok, Arınma olayını işlemelerine rağmen.

Gerilim ve aksiyon olarak oldukça tatmin edici bir film olmuş. Daha gerilimli olabilir miydi, kesinlikle evet. Arınma eylemi insanı zaten sinir ve irrite eden bir durumken, tam da bu gecede dışarıda kalan bir çift, apartmanlarındaki süpriz saldırı dolayısıyla dışarıda kalan anne-kız ve görülecek hesabı olan bir adam. Hepsinin bir şekilde bu gecede yolları kesişiyor ve bu delice olaya karışmak durumunda kalıyorlar.

Sanırım her bir filmle Amerika'yı yönetenlerin bu Arınma davasına sekte vurulacak ve son filmde bu delice eylem son bulacak.

İki film arasında yaklaşık bir yıl olduğunu göz önünde bulundurursak, bir sonraki film 2015 yazında bizlerle olacak gibi.

7.5/10[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Edge of Tomorrow 8/10 konusu ve gelişimi bir yere kadar çok iyi ancak sonrasında gerekeni veremiyor.

Maleficent 7/10 eğlenceliydi biraz izleyici grubunu düşürmüşler.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[igauchex=250]http://i.hizliresim.com/XYPGr7.jpg[/igauchex] Nihayet seyredebildim şu filmi. Gerçekten uzun zamandır aklımdaydı ve mangasını okumadan önce filmine bakmayı aşırı istiyordum.

Konusu bir çoğumuz ucundan, berisinden biliyoruz. Ana karakter; ölüyor, diriliyor, önceki günü tekrar yaşıyor, sonra hoooop başa sar. "Bugün Aslında Dündü"nün bilim kurgulu versiyonu, ve tabii dış iskelet katılmış hali.

Evet arkadaş, o dış iskelet. O nasıl bir mühendislik garibesidir. Dış iskelet güç verir abi. Fazladan güç sağlarken de bunu biraz karizma biçimde yapsa hiç fena olmaz. E ama o dış iskelet. Ben daha da bir şey demiyorum...

CGI'ları takdir ettim. Uzaylıların, biyolojik formvari olmaları hoşuma gitti. Alışılmışın dışında şeylerle gelin a canlarım.

Akış... evet abi, gerçekten beğendim. Alfa detayı çok güzeldi. Tabii bunun için kimi takdir etmem gerektiğini henüz bilmiyorum. Bir de mangayı okumam lazım. Yalnız bir şey var, Tom Cruise'un filmin sonunda attığı bakış. Hani şu "sokayım dünyaya" bakışı. İşte o süperdi.

Böyleyken böyle, uzun zamandır film seyretmemişken bunu seyretmek çok hoş geldi. Olsa da bari bunun gibi şeyler seyretsek. Çünkü yani sinemalara "Recep İvedik 4" gibi filmler de gelebiliyor ve hatta gişe rekoru kırabiliyor :(

Helalinden bir 8 çalışır.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

cem-yilmaz-pepsi-ile-sete-davet-ediyor-0.jpg

Kesinlikle Cem Yılmaz'ın filmlerine gözüm kapalı gidebilirim. İnce espirileri ve güldürmeyi bel altı espri sananlara inat zekice giydirilen mesajlı filmleri seviyor ve "Cem Yılmaz bu adam güldürmeli" zihniyetinde değilseniz gidin izleyin. Yoksa zahmet etmeyin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

cem-yilmaz-pepsi-ile-sete-davet-ediyor-0.jpg

Kesinlikle Cem Yılmaz'ın filmlerine gözüm kapalı gidebilirim. İnce espirileri ve güldürmeyi bel altı espri sananlara inat zekice giydirilen mesajlı filmleri seviyor ve "Cem Yılmaz bu adam güldürmeli" zihniyetinde değilseniz gidin izleyin. Yoksa zahmet etmeyin.

Film, Gora/Arog ve Yahşi Batı tarzından çok farklıydı. Pek Yakında'ya komedi filmi denemez. Fakat esprilerin tamamına yakını inceydi ve hepsi de yerinde yapılmıştı. Cem Yılmaz gerçekten de mükemmel bir film yapmış.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

[bimgx=250]http://www.impawards.com/2014/posters/divergent_ver8.jpg[/bimgx]

Twilight'daki iğrenç aşk hikayesini alın, Hunger Games'teki bayık savaş/dövüş sahnelerini birleştirin: ortaya çıkan film. Aslında daha iyi bir uyarlama olabilirmiş, geleceği olabilecek bir yapım. Belki diğer 2 kitabını da sonradan sinemaya aktarırlar. Vakti olan izleyebilir, ben fazla abartmış olabilirim. 2/5

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...

Transformers - Kayıp Çağ

Micheal Bay, bundan böyle film yönetmemeli. Ne bileyim abi, gitsin orkestra yönetsin ama film yönetmesin.

5 puan

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Geçen internetsiz kalınca, altyazısı olan filmlerimden bazılarını eledim.

Godzilla, filme dair tek iyi şey, Godzilla'nın bir kaç sahnesiydi, gerisi tamamen zaman kaybı.

Seeking a Friend for the End of the World, komedinin dozunu düşük tutmuşlar ve çok güzel bir film olmuş, filmin sonundaki repliğin Steve Carrell kısmının aynını ben de yapmıştım geçenlerde. ;___; Film biraz daha belli bir türe bağlı kalsa ya da içerdiği türleri daha dengeli yansıtabilse çok daha sevilesi olabilirdi. Yine de çok beğendim filmi.

The World's End, Simon Pegg, Edgar Wright ve Nick Frost kankilerin Three Flavors Cornetto üçlemesinin son filmiydi. Shaun of the Dead ve Hot Fuzz kadar olmasa da bana fazlasıyla keyif veren bir film oldu.

R.I.P.D., polisiye bir komedi filmi bekliyordum, fakat işin içine bir de fantezi elementleri girince hemen izleyiverdim. Fazla bir beklentim yoktu, o yüzden izlerken sıkılmadım.

Hansel & Gretel: Witch Hunters, geçen senelerde çıkan masal uyarlamalarının çoğundan daha iyiydi. Belki silahlardan ötürü, belki de Gretel'i oynayan Gemma abladan ötürü? :P Bir de filmdeki en güzel cadının adı Mina çıktı ya la. ;___;

RoboCop ve Piranha'yı da atlata atlata izleyip sildim. İkisi de kötüydü de, Piranha'da en azından kızlar vardı ya. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

[fieldset=Interstellar][igauchex=250]http://goodfilmguide.co.uk/wp-content/uploads/2014/07/interstellar-poster.jpg[/igauchex]

Film çıkmadan imdb de 10 puanlar pompalandığı için hafif ön yargı oluşturmuştu bende ama cidden çok sağlam bir film olmuş. Yaklaşık 3 saat nasıl geçti anlamadım.

İçeriği itibariyle epey kompleks konuları ele alması ama harika bir senaryo ile bunu güzel bir şekilde aktarması tebrik edilesi. Böyle bir konuyu da bu iki deha kardeşten daha iyi anlatan olamazdı herhalde. Hans Zimmer imzalı müziklerde filme çok şey katmış. Müthiş bir ost ye sahip.

Dibine kadar bilim kurgu olmuş. Eğer solucan delikleri, kara delikler gibi konularla ilgileniyorsanız kesinlikle kaçırmamanız gereken bir film.

9.5/10[/fieldset]

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?