Jump to content
  • Kayıt Ol

Rooftop Prince / 옥탑방 왕세자

şahMath

Önerilen İletiler

rooftop-prince-poster1.jpg

옥탑방 왕세자 / Rooftop Prince

Türü: Fantastik, Komedi, Romantik, Zamanda yolculuk.

Bölüm Sayısı: 20

Yayınlandığı Kanal: SBS

Yayın Tarihleri: 2012-Mar-21'den 2012-May-24'e kadar.

Yayın Günleri: Çarşamba & Perşembe Geceleri saat 21:55'te.

Joseon zamanı (300 yıl öncesi)

Lee Gak (Micky Yoochun) veliaht prenstir. Evlenmek için hazır olduğunda, Lee Gak güzel bir kadınla evlenmek istiyordur. Bu Yong (Han Ji Min) ve Hwa Yong (Jung Yoo Mi) kız kardeşlerdir. Abla Hwa Yong, veliaht prens Lee Gak ile evlenmek istiyordur, fakat babası onun yerine kız kardeşi Bu Yong'un veliaht prensle evlenmesini ister. Hwa Yong çok üzülmüştür, Bu Yong’un yüzünü sıcak ütü ile yakmış ve kazara olduğunu söylemiştir. artık, Bu Yong'un yüzünde büyük bir yanık izi oluşmuştur. Bu yüzden abla Hwa Yong veliaht prens Lee Gak ile evlenecektir. Zaman geçmiştir ve artık büyümüşlerdir. Küçük kız kardeş Bu Yong artık zeki bir kızdır, bilmece çözmede iyidir.Abla Hwa Yong kocası veliaht prens Lee Gak ile Bu Young iyi geçindikleri için tedirgindir. Bir gün, veliaht prens Lee Gak sabahın erken saatlerinde uyanır. Hwa Yong'ın yanında olmadığını anlar. Bu durumda tuhaf bir şeyler hisseder ve haremağasını çağırır. O anda, haremağası veliaht prense doğru koşar ve Hwa Yong'un gölde ölü bulunduğu bilgisini verir. Lee Gak eşinin ölümünün kazara olup olmadığından şüphelenir. Eşinin ölümünü araştırmak için bir takım oluşturur. Bir görgü tanığının ifadesini alırken, suikastçı grup ortaya çıkar ve takip başlar. Veliaht prens Lee Gak ve takımı bir uçurumun kenarına kadar takip edilmişlerdir. Takım uçurumdan atlar. Ve böylelikle Prens ve arkadaşları Song Man Bo (Lee Min Ho), Woo Yong Sul (Jung Suk Won) ve Do Chi San (Choi Woo Shik), Joseon'dan gelecek zamana yolculuk yaparlar...

Seul 2012

Park Ha (Han Ji Min) çocukken, babası tekrar evlenmiş ve böylelikle Park Ha'nın üvey ablası Se Na (Jung Yoo Mi)olmuştur. Anne-babası işe gittiklerinde, üvey abla Se Na küçük kız kardeşine bakmayı hep küçümsemiştir. Bir gün, kız kardeşi Park Ha bir kamyonetin arkasında uyuya kalır ve aniden hareket etmeye başlar. Se Na kamyonetin ayrıldığını görmesine rağmen, arkasını döner ve bu olmamış gübü davranır. Zaman geçer, küçük kız kardeş Park Ha Amerika'da yaşamaktadır. Park Ha yol kenarında meyve satarken, Yong Tae Yong (Micky Yoochun) onu görür ve Park Ha ile ilgili bir şeyler hissetmeye başlar. Yong Tae Moo (Lee Tae Sung), Yong Tae Young'un yanına gelir. onlar kuzandirler. Takip eden günlerde, iki genç adam yatta gezerken. Küçük bir kavga yaparlar, Yong Tae Yong suya düşer. Kuzeni Yong Tae Yong'u kurtarmaya çalışmaz bile ve orada olduğunu gizler. Bu kez,küçük kardeş Park Ha ailesinin Güney Kore'de olduğunu haber veren bir telefon çağrısı alır. Park Ha,Güney Kore'ye gider ve öğrenirki babası henüz vefat etmiştir. Babasının cenaze töreninde, Park Ha üvey annesi veüvey ablası Se Na ile karşılaşır. Park Ha'nın hafıza kaybı vardır bu yüzden ailesinden nasıl ayrıldığını hatırlayamamaktadır. Park Ha artık Seul'de yaşar. Bir gece, çatı katındaki dairesine geldiğinde, geleneksel Kore kıyafetkeri içinde odasında oturan dört adamla karşılaşır…..

Veeeee... hikaye başlar:)

Kişisel Yorumum: Biraz önce son bölümü izledim:) İnanılmazdı... Şiddetle tavsiye edilenlerden! Gülmekten karna ağrılar girmesi garantilidir:D Ama olmazsa olmazımız hüzün var özellikle sonlarda...

Başlarda sıradan gibi gelmişti... Diğer bir çok diziden parçalara rastlanılıyor ama kendine özgü esprileri izleyiciyi fethediyor bence:)

Bu videoyu eklemeseydim içimde kalırdı:D Uyarı diziden kareler içeriyor!!

3340-rooftop-prince.jpg

*Track List I*

01 한참 지나서 - 백지영 (Baek, Ji-Young)

02 상처 - 알리 (Ali)

03 한참 지나서 (Inst)

04 상처 (inst)

http://www.mediafire.com/?apr73kkbdqymnyr

Tanıtım Filmi:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 19
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Squaw

4

• şahMath

4

• crows005

3

• rico

2

Han Jin Min'in dizisi, So Ji yüzünden uyuzum o kıza. :P ahaha Şakası bir yana, sanırım bu senenin dizileri arasında adı en çok geçenlerinden biriydi. Hangi Drama sitesine girsem en az bir sayfada bu diziye ait resimler ve giflerle karşılaşır oldum. Bir ara izlemek isterim hatta, bu tip bir içerik bana Jean Reno'nun filmini (modern zamana yapılan yolculuk açısından) anımsatıyor ama şu renkli eşofmanlı kareyi gördükten sonra izlenmesi gerektiğini düşündüklerimden, biraz da Drama'ların genel bakış açısından koptuğu için izlenebiletesi yüksek diye düşünüyorum. Genelde Drama'ların ''Tarih'' etiketlilerinde hep ciddiyet ön planda, komedi de arka planda olur ama bu tarz bir Tarihi Drama'yı da denemek lazım. :D

Tanıtım için teşekkürler ^saHMatH, ayrıntılı ve etkileyici bir tanıtım olmuş. :) Aslında bu diziye en çok yakışan isim şu olsa gerek;

http://mydramalist.com/actor/868/ahn-suk-hwan

Bence komedilerin vazgeçilmezi olmalı, Hong Gil Dong'da en çok güldüklerimdendi. Bu tarz yapımlardaki kadronun olmazsa olmazlarından diye düşünüyorum. :D Özellikle yan rol olarak üstlendiği tüm rollerin hakkından geldiğine inandığım bir isim. Gerçi bu dizide nasıl bir rolde hiçbir fikrim yok ama onu gördüğüm an gülesim geliyor zaten, hele de My Girl dizisinde tam Türk modeli olan ''kırmızı eşofman + eşofman içine sokulmuş atlet'' hali gözlerimin önünden gitmezken bu ismi bir daha izlemek için can atabilirim. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bunu bende izleme listeme aldım, şuanki izlediğim bitince hemen indirip izleyeceğim. Oldukça komiğe benziyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw maalesef Ahn Suk Hwan çok etkili bir rolde değildi yanın yanı oyuncu kadrosunda:) Bu dizide eşofmanlı takım öldürüyor gülmekten... İzlerken ünlü kırmızı beyaz çizgili eşofman Şener Şen'i hatırlatmadı değil valla iki kat güldüm:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 4 hafta sonra...

Çok beğenerek bir çırpıda izlediğim bir diziydi. Oyunculuk olsun konu olsun hepsi yerli yerindeydi. Kesinlikle izlenesi bir dizi.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aynı şekilde bende bir çırpıda izleyip bitirdim, bunu biraz daha komediye ağırlık verilseydi dahada güzel olabilirdi. Bunu izleyen Queen Inhyun’s Man'de izlesin. Bende yeni başladım gayette güzel.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Yuçun şarkı söylemesin dizilerde,filmlerde boy göstersin. >.<

Bu dizi final için izlenir.Zaten en beğendiğim ilk ve son bölümlerdi.İlk bölüm oldukça dramatik ve etkileyici idi.Son bölüm malum final olması itibari ile duygusal,komik,dramatik... Baldan tatlı baldız Bo Yong ._. Son bölümü izledikten sonra vay be dedirtti kendisi.Şarkılarıyla türküleriyle eğlenceli izleyebileceğiniz romantik komedilerin en güzel örneklerinden... ^^

Yalnız kafama takıldı son sahnede verilmek istenen mesaj hani gerçekliği bir kenara bırakırsak ne kadar yıl geçerse geçsin hep birbirimizi seveceğiz diyorlar orası aşikar fakat dükkana içecek almaya gelen Tae Yong gerçek Tae Yong muydu? (Ayrıca bu çocuğun sonu da meçhul öldü mü kaldı mı komada mı? )

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yalnız kafama takıldı son sahnede verilmek istenen mesaj hani gerçekliği bir kenara bırakırsak ne kadar yıl geçerse geçsin hep birbirimizi seveceğiz diyorlar orası aşikar fakat dükkana içecek almaya gelen Tae Yong gerçek Tae Yong muydu? (Ayrıca bu çocuğun sonu da meçhul öldü mü kaldı mı komada mı? )

Sonu cidden çok anlamlıydı. Bana "Yaşadıklarınız unutulur, söyledikleriniz unutulur fakat hissettikleriniz asla unutulmaz." sözünü hatırlattı. Benim anladığım^^ Prensimiz kendi zamanına döndüğünde Tae Yang'da normal hayatına döner ama 300 yıl öncesindeki aşkını hatırlamış olarak... Aslında dizinin en başlarında da Pak Ha'yı gördüğünde zaten bir şeyler hissetmiştide...

Spoiler'e spoiler ile cevap.:)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hmm hmm evet ilk bölümde çok dikkat etmemiştim bu detaya daha doğrusu finali izledikten sonra hiç bu şekilde düşünmemiştim. Teşekkürler. (:

Not: Bir 20 bölüm daha olsa izlenir bu dizi , 2. sezonda en olmadı Park Ha bir 300 yıl geriye gitsin >.<

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 hafta sonra...
  • 1 ay sonra...
  • 4 ay sonra...
(düzenlendi)

...

Düzenlendi: (Luna)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Ben ve Itır gibi düşünen birilerini görmek sevindirdi :)

Bana göre geçen senenin en çok abartılan serilerinden birisi idi. Sıkıcılığının yanısıra konusununda sürekli kendisini tekrar etmesi ile izlerken baygınlık geçiriyordum. Kimse kızıp üstüne alınmasın ama tam kezban tarzı bir dizi idi :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Yukarıda yorumlarını esirgemeyen arkadaşlarım gibi ben de not düşerek (hatta copy-paste yaparak :D) başlamak isterim; sevenlerine saygıyla eğiliyorum ve severlerinden kimse üzerine alınmasın sakın ama 2012 dizileri arasında en büyük hayal kırıklıklarımdandı Rooftop Prince, öyle bir iştahla başlamıştım ki çok büyük bir hüsranla ayrıldım. JYJ’i pek sevemedim, zaten ben K-Pop’la tesadüfen keşfettiğim kişiler sayesinde haşır neşir olanlardanım. :D JYJ’i dinlemeyip sevmesem de içlerinden Junsu’yu başka severim. Olmadığı kadar sempatik olmadığı kadar sevimli geliyor kereta, diğer grup üyesi olan iki arkadaşı yerine de dizilerde pek boy göstermiyor. O, daha çok müzikal oyunculuğunu tercih ediyor gibi, hatta bu dalda son müzikalindeki performansı sayesinde ödülünü de evine taşımış şirin şarkıcı. Oyunculuğu pek iyi değil ki kendini geliştirince nasıl olur bilinmez ama Scent of a Woman’da çok sevimliydi ve onunla olan bölüm favori sahnelerimle süslüydü. Protect the Boss'un tek başına olan Jaejoong sahnelerini sevmem ama iki kuzenin bir araya geldiği, yani Ji Sung & Jaejoong kombinasyonuna bayılırım, hatta ayıla bayıla izlemiştim. embarrassed.gif

hMzqm_zpsfa2fe80e.gif

Zaten bu dizi sonrası bendeki Ji Sung sevgisi tavan yaptı. xD Ji Sung yanında o sempatikler kralı olan babaya hayranım mesela, öyle pufidik terliklerini giyip de Tv’den drama takip eden babayı kim sevmez ki?! ♥ Luna’cım, Yoochun'un bir dramasını izlemeyi planlarken en kötü oyunculuğunun olduğu diziyi seçmişsin. Bence Yoochun'un en sempatik oyunculuğu -eğer izlemediysen- Sungkyunkwan Scandal dizisinde, orda çok sempatik bulmuştum ama Rofftop Prince ile bu sempatikliğimi yerle bir etti. :S Sen, bu ana kadar nerelerdeydin de şu kurban arkadaşını RP için uyarmadın ha? Neyse, özelden laflarken azarımı çok yaptım. :P Sonra, ‘’Squ da fırsatı yakaladı ya, hiç kaçırmayıp kalayı basıyor’’ demeyesin diye susuyorum hemen. :D

Gelelim benim görüşlerime, ne zamandır yapmaya yelteniyordum ama bu ara kısıtlı zamanımdan dolayı malum, bir türlü yazamadım. :S Başrol erkeğimiz ve kızımızdan hiç hazetmedim, zaten Han Jin Min sevmediğim kadın oyuncular arasında. Buzdolabı tadında bir ifade, duygusuz ve ruhsuz bir aşk kadını, duygusal sahnelerde ağlaması en fazla eğreti duran yenetek(siz)lerden biri ve tüm bu eksilerine rağmen hep iyi isimle kendini kanıtlamış yapımların tepesinde. Kendisini, ilk olarak Saray’ın Mücevheri dizisinde izemiştim, orda toydur hadi rolüne adapte olamamıştır dedim. Oyunculuğundan aşırı şekilde sıkıldığım bir isim Han Jin Min, neyse bu kadar Han Jin Sohbeti yeter diyor hemen diğer rollere zıplıyorum: Başroller dışında yan roller benim de favorilerim arasında, özellikle Külkedisi’nin kızkardeşi modundaki Ferhunde kızımız ve üç zibidinin şapşallıklarının tavan yaptığı F4’ yakışır olan centilmenlerimiz ile kötü kuzen. Ha bu noktada kötü kuzenimizin babası devreye girer, Kore’nin Şener Şen’i olan Ajussi’miz. xD Yan rollerle bir dizi kurtulabiliyor olsaydı RP başı çekebilirdi. Kötü kızımız tamam güzel rol yapıyordu, iyi oynuyordu da Yaprak Dökümü’ndeki Ferhunde ne kadar kabak tadı verdiyse bu kızımız da aynı tadı bırakıyordu. İnsan hırslıdır ve gözü hep yükseklerdir ona da tamam, sanırım senaristimiz bu mesajdan yola çıkmış ama keşke mesajlarını tek bir rolle sınırlandırmasaydı. O kızı izlediğim her sahnede senaristin bizim Ferhunde’yi izlediğini ve çok sevdiğini düşündüm durdum. :D

Zamanda yolculuk kısmı ise tamamen fiyaskoydu. İlk bölümde gelen yolculukta ne olup bitti anlamadım ben, daha doğrusu anladım da ekran karşısında kalakaldım. Bizimkiler hangi yolla ne şekilde yapmıştı bu yolculuğu ve bu zaman sıçramasına etken olan şey neydi? Bölümler arasında da gelip gidişlerin olmaması diziyi sıkıcı bir atmosfere sokuyordu. Yoksa, o ilk bölümdeki gölde boğulma vakası çok güzel bir girişti, ardında neler saklıyordu, izleyicisini meraktan öldürüyordu ki tarihi entrikaların böyle merak uyandırıcı olabileceğini düşünmezdim hiç. Bir de, esas oğlumuz çok zekiydi ama olayın ardındakileri nasıl çözebildi, hiçbir anlam veremedim o kısma, pat diye gelen sahnelerden biriydi. O kadar bölüm gereksiz ayrıntıya girilip son bölümdeki her şeyi koşuşturmayacaya ve anlamsız hale sokacaklarına keşke olaylar dizini adım adım işlenseydi. İşlenseydi de biz izlerlerini böylesi umutsuz vakayla baş başa bırakmasalardı.

Drama dünyasının klişelerini seviyorum, hatta bazı dizilerde olmadığında kendimi eksik, kopuk veya uzaklaşmış hissediyorum. Bu dizinin birkaç klişesine bir lafım yok, bazıları bayıktı ama bazıları fena değildi, zaten 4 puanım da onlar hatrınaydı. Ha bir de, drama OST'larının taçsız kraliçesi Baek Ji Young içindi. Bu artıları dışında finali tam bir fiyaskoydu, daha önce her yerde tekrarladığım gibi ‘zaman yolculuğu teması’ zor bir iş, bu nedenle Queen In Hyun’s Man’in final bağlantısı gözüme çok batmıştı ki RP'den sonra o göze batan ayrıntıyı görmezden gelmeye karar verdim. En azından doyurucu, unutulmaz ve anlaşılır bir final bırakıyordu bizde, ya Rooftop Prince? İşte bu noktada finalini anmaktan uzak durmaya çalışıyorum, o kadar eksiliğin yanında en azından finali bir artı taşımalıydı ama olmamıştı. Finali yanında Luna’nın, daha doğrusu kardeşinin şu yorumuna da katıldım; bu dizi 10 - 13 bölüm olsaymış güzel olabilirmiş ama 20 bölüm olmuş, bozmuş. Keşke annem gibi ben de 2. bölümde havluyu atıp köşeme çekilmiş olsaydım. Hayır, başlarda Han Jin Min antipatikliğimin getirisi mi diye çok düşündüm ama annem tam bir Han Jin Min severdir, bu nedenle öyle olmadığına karar verip kendimi teselli ettim. :D Drama dünyasının klişeleri yanında romantizmi de vazgeçilmezlerimdendir, bu dizinin romantizmi de hayal kırıklığıydı, aşkın yapaylığı yanında çiftin gelen her sahnesi beni itti, o itişler yanında çeken bir şey vardı aslında, o çatı katı olan ev. Olur da bir gün yolum Kore’ye düşerse gidip o evi bulacağım, o benim için lükse kaçabilir, en iyisi gidip ben Mackerel Run!’daki Lee Min Ho’nun çatı katını arayıp bulayım. :P

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla, okumaya erindim ıtır son mesajını yazarken hiç mi sıkılmadın. :qtehlikeli:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla, okumaya erindim ıtır son mesajını yazarken hiç mi sıkılmadın. :qtehlikeli:

Demek ki o kadar dolmuşum Gökhan, bilinçaltıma attığım ne varsa çıkarayım dedim. :P:D Sıkılmadım ama şu pc'yi kısıtlı kullandığım zamanımda çok zor geldi. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bence az bile yazmış, benim Itır ile konuştuklarımızı buraya döksek burası dolup taşar :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

(düzenlendi)

...

Düzenlendi: (Luna)
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ahahahhaha dizideki kötü kız için yaptığın Ferhunde benzetmeni, bildiğin ayakta alkışladım Squ, bu kadar mı doğru tanım olur, yine döktürmüşsün! xD

Bir de izninizle, yine bu başlıkta, bir isyanımı daha dile getirmek istiyorum; şu k-dramalardaki lanet olası "büyük anne" olayı azalarak değil, bir an önce bitsin yahu! Hangi dramayı izlesem muhakkak ki herkesin el pençe divan durduğu, senin vurduğun yerde gül biter büyük annee ayarında davrandığı, genelde bütün aile servetini elinde oynatabilme gücüne sahip şu büyük anne figürü işte!

Rica ederim tüm bu teyzelerimizi topluca bir kaplıcaya yollayın ve geri çağırmayın!

Eyyyşş!

Teşkür tatlım, beğenmene sevindim. (^з^)

Onların yanına bir de klişelerimiz arasında şu Aliye Rona kılıklı erkek anneleri var ya; 'Evil' diye tabir ettiklerimiz, o teyzelerimizle birlikte bu annneleri de postalayalım. Orda birbirlerinin sırtlarını sabunlayadursunlar. :P:D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?