Jump to content
  • Kayıt Ol

Gerçek Yaşamda Anime Mekanları

CloudT

Önerilen İletiler

246tncp.jpg

alt112.jpg

15cf1wn.jpg

15frur9.jpg

2gskj1t.jpg

200d479.jpg

Bu video ise, 3. bölümde Houtarou ve Chitanda'nın gittikleri kafeyle ilgili bir video.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 20
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CloudT

10

• Squaw

3

• gundamaster

2

• crows005

1

gundamaster

Bu durumun benzeri Ano Hana'da da vardı. Gördüğüm bi blogta Ano Hana'daki bütün mekanları gösteren resimler vardı. Sonuçta kendi mekanları animelere koymaları pek şaşırtıcı değil. Nana'da da bu vardı sanırım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet bir çok anime de var.

Otaku'ların bu "Seichi Junrei" olayı sayesinde bölge sakinleri için büyük avantaj oluyor. ^-^

Mesela; Lucky Star'dan sonra "Washinomiya-no-jinjya" ziyareti yapanların sayısı kat be kat artmış.

Yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir fotoğraf vardı. O zamanlar Lucky Star arşivinin kenarına iliştirdiklerimden...

57169937.jpg

Bunun dışında; aklıma gelen Steins Gate ve Kannagi animeleri var.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Öncelikle mangaların büyük çoğunluğunda, gerçekçi fotograflar arkaplan olarak kullanılır, kullanılmalıdır da, bu sebeple animelerde bu tarz kareler görmek gayet doğal. Çünkü mangalar da arkada planlara pek dikkat edilmez gözden kaçar böyle ayrıtılar.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, neyin ne olduğunu biliyorum. Açıklamanda buna rağmen faydalı olmuş.

Bunun dışında; bu tür görüntülerin yayınlanıp görülmesi bir çok kişi tarafından hoş karşılaşılması dışında merak uyandırıyordu.

Zaten bu yüzden paylaşıyorum ve bir çok kişi söylediğinin farkında değil, bu açıdan da yararlı olacaktır.

Hem, bir çok eserde kurgu olduğundan mekanlarda genel de kurgu oluyor. Her mangada bu tarz şeylere rastlayamazsın.

Var olanlara örnek;

- "Onegai Teacher" Kizaki Gölü (Nagano)

- "When they cry" Shirakawa Gou

- "Steins;Gate" Akihabara

- "Anohana" Chichibu (Saitama-ken)

- "Lucky Star" Washinomiya Shrine

- "K-ON!" Toyosato İlköğretim Okulu

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Evet, neyin ne olduğunu biliyorum. Açıklamanda buna rağmen faydalı olmuş.

Bunun dışında; bu tür görüntülerin yayınlanıp görülmesi bir çok kişi tarafından hoş karşılaşılması dışında merak uyandırıyordu.

Zaten bu yüzden paylaşıyorum ve bir çok kişi söylediğinin farkında değil, bu açıdan da yararlı olacaktır.

Hem, bir çok eserde kurgu olduğundan mekanlarda genel de kurgu oluyor. Her mangada bu tarz şeylere rastlayamazsın.

Var olanlara örnek;

- "Onegai Teacher" Kizaki Gölü (Nagano)

- "When they cry" Shirakawa Gou

- "Steins;Gate" Akihabara

- "Anohana" Chichibu (Saitama-ken)

- "Luckey Star" Washinomiya Shrine

- "K-ON!" Toyosato İlköğretim Okulu

Aslında epey normal adamlar yeni arka plan yapacaklarına var olanları çizmiş reklamlarını yapmışlar ayrıca söylemeden geçemeyeceğim şu Japonların mimarisine hastayım adamlar evleri modern bir ev gibi yapıyor hemde o eve klasik bir hava katıyorlar

Ayrıca When they cry'ın kasabasının resimlerine baktım orjinalde epey güzel mekanmış ama adamlar orayı kopyalamakta haklı mekana bakınca insanın aklına gidip cinayet işleyesi geliyor fgfgtf

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

When they cry'n mekanı güzeldir.

799px-SHIRAKAWA_GOU.JPG

Harika değil mi ? Fırsat olsa da gidilse.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başlık çok güzel olmuş CloudYoshida, izninle başlığı genelledim çünkü Hyouka dışındaki animelerin de gerçek mekanlarını paylaşalım istedim. :)

Ben açılışı ''tek animem'' dediğim Rose of Versailles ile yapmak istiyorum; izlerleri ve biz severlerinin bildiği üzere seride karakterlerinden tutun da yaşanılan olayların çoğu gerçek tarihten animeye sıçramış dizinler bütünü. Seride kullanılan mekanlar da bu gerçeklikten nasibi alan öğelerin başında geliyor, birkaç resim ekleyip asıl kaynağın linkini paylaşıyorum; Versailles Sarayı

[bimgx=400]

http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/AnimeSS/palace-of-versailles_01.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/AnimeSS/palace-of-versailles_03.jpg[/bimgx]

palace-of-versailles-landmark-4.jpg

6346838233_e1d1f24029.jpg

Bir başka anime olan Miyamoto Musashi Souken ni Haseru Yume filminde de çizimler gerçek mekanların görüntüleriyle harmanlanmıştı, zaten film tam bir belgesel niteliğinde.

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/AnimeSS/ssssdddsaAdsz.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/AnimeSS/sdddsaAdsz.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/sssdddsaAdsz.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/sdsaAdsz.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/sdfAdsz.jpg[/bimgx]

[bimgx=400]http://i1227.photobucket.com/albums/ee440/squaw2/sddsaAdsz.jpg[/bimgx]

Bunlara ek olarak Paradise Kiss de vardı ama onu izleyeli baya olduğu için alabileceğim görüntüler hangi kısımdaydı hatırlamıyorum pek. Nana'da ise mekanlar konusunda bilgim yok ama onda kullanılan kıyafetler ve takıların ünlü markalardan olduğunu biliyorum. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose of Versailles, animesini sayende başlamıştım bu yüzden Versailles Sarayını görünce animedeki bazı sahneler ister istemez aklıma geldi.

Versailler Sarayı gerçekten güzel bir yer gezip görülmesi gerekir.

"Miyamoto Musashi Souken ni Haseru Yume" filminin Türkçe altyazısını bulsam hemen arşive ekleyeceğim harika bir filmdi. Bu yüzden de Japonya fırsatı olunca gideceğim yerler listesinde ilk sıralarda. Oraları görmeyi gerçekten istiyorum.

Fotoğraflardaki görüntüler bir harika.

Böyle animelerler ilgili gerçek yaşamdaki fotoğraflar oldukça paylaşabilirsiniz. Benim açımdanda iyidir.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Rose of Versailles, animesini sayende başlamıştım bu yüzden Versailles Sarayını görünce animedeki bazı sahneler ister istemez aklıma geldi.

Versailler Sarayı gerçekten güzel bir yer gezip görülmesi gerekir.

"Miyamoto Musashi Souken ni Haseru Yume" filminin Türkçe altyazısını bulsam hemen arşive ekleyeceğim harika bir filmdi. Bu yüzden de Japonya fırsatı olunca gideceğim yerler listesinde ilk sıralarda. Oraları görmeyi gerçekten istiyorum.

Fotoğraflardaki görüntüler bir harika.

Böyle animelerler ilgili gerçek yaşamdaki fotoğraflar oldukça paylaşabilirsiniz. Benim açımdanda iyidir.

Tuzak paylaşımımla yakaladım seni Yasin. :P:D Hala bitmedi değil mi Rov? :( Cık cık, yakıştıramadım sana. :)

Şakası bir yana, ben Japonya ya da Uzak Doğu öncesi hep İtalya ve Fransa'yı görmek istemişimdir, hala da öyle. Özellikle mekanların tarihi atmosferini solumak için ölebilirim. Tarihi saraylar, tarihi su evleri, buna İngiltere'nin şatolarını da ekleyebiliriz. Keşke imkanım olsa da bu üç tarihi inşaaları canlı gözlerimle görebilme şansım olsa. Bu nedenle animelerde farklı ülkelerin tarihi mekanları işleniyorsa o anime benim için tadından yenmiyor. RoV bu konuda çok başarılı, gerek kostümleri gerekse kullanılan mekanlar açısından apayrı bir isim.

"Miyamoto Musashi Souken ni Haseru Yume" filmini ben çok merak ettiğim için youtube paylaşımlarından birinde izledim, bazen sabırsızlığım ve merakım bu tip şeyleri yaptırıyor. O film belgesel tadındaydı ama anlatıcısının tasarımını hiç sevmedim, filmi resmen ''sıkıcı'' kategorisine taşıyordu. Ayrıca dövüş sahneleri de oldukça sağlamdır, kan teması o sahnelere çok güzel yerleştirilmiş. Bir ara izlemeni tavsiye ederim. ;)

Aklıma geldikçe ya da izledikçe paylaşımlarımla eşlik etmeye çalışırım, başlık da takibimde zaten. Resimlere bakar bakar iç geçiririz artık. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ben de bir iki tane paylaşayim.

Son dönem izlediğimiz animelerden Another'da bulunan mekanlar:

Animede:

o0400022411740663461.jpg

o0400022511740793223.jpg

o0400022411740814509.jpg

Gerçek Yaşamda:

o0400022511740663462.jpg

o0400022511740780715.jpg

o0400022511740817231.jpg

Air animesine ait mekanlar:

Animede:

2005022706.jpg

2005022704.jpg

Gerçek yaşamda:

2005022705.jpg

2005022703.jpg

Itırcım bu da sana hediye olsun, çok beğeneceğine eminim :)

Clannad After Story:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@Squaw:

Evet, fark ettim Itır. ROV, ise bitti tabi ki. Ne ara ne zaman bitti ben bile şaşırdım. Bahsettiğin kadar varmış.

"Miyamoto Musashi Souken ni Haseru Yume" filmini izledim. Öyle bir yapım izlenmez mi hiç ?

Tarihi animeler özellikle Edo ve Meiji dönemi.

Bahsettiğin tarihi animeleri izledikçe aynı duyguları paylaşıyoruz, gidip görmek oralarda nefes almak istiyorum. Bambu ağaçları arasında gezinmek bile güzel olurdu.

Versailles sarayına gidersem, fotoğrafları bir zahmet yollar iç çektiririm. :D

____

Air, animesinin geçtiği yerler ıssız gözüksede animesi uğruna, "Seichi Junrei" yapmaya razıyım.

Ayrıca, Clannad'ın geçtiği yerleri bulman yerinde olmuş. Her mekanda animenin görüntüleri aklıma geliyor, duygulanıyorum. ^-^

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@gundamaster

Beğenmez miyim, bildiğin üzere nasıl da beğendim bilsen, harika! Teşekkür ederim Bahadır'cım, güne Clannad After Story ile başlamak gibisi yok. :) Her ne kadar yerini hüzne bıraksa da bu ismi görmek bile bana yetiyor, tekrar teşekkür ederim, bitanesin. :)

@CloudYoshida

Ne ara bitirdin? :( İnsan bi haber verir değil mi? Ben de bekliyorum; Yasin Rov'u bitirecek, yorumuyla bana geri dönecek. :)

Bak ya, biz de arkadaş/dost diyoruz ama arkadan bıçaklıyorlar. :P İç çekirttirecek bana, alacağın olsun ama unutma gün olur dervan döner... :D (İntikamcı ruhum kendini gösterir. :P)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Valla bir tekrar yapmayı düşünüyorum. Tarihi animelerde hep böyle tekrarlarım olmuştur çünkü ilginç bir bağlılık yaratıyorlar.

Hem ROV serisini o kadar çok sevdiğin için adam akıllı yorum yapmalıyım.

"K-ON!" animesinin geçtiği yer olan Toyosato İlköğretim Okulu.

toyosato08.jpg

toyosato14.jpg

toyosato15.jpg

toyosato16.jpg

toyosato17.jpg

toyosato18.jpg

toyosato19.jpg

toyosato20.jpg

toyosato26.jpg

Bunlarda bölgeyle ilgili bazı fotoğraflar;

toyosato29.jpg

toyosato37.jpg

toyosato40.jpg

toyosato42.jpg

toyosato45.jpg

toyosato54.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...
  • 4 hafta sonra...

Bu sefer ki durağımız Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai adlı nam-ı değer kısaca Ano Hana serisinin geçtiği yerler olan, Chichibu şehrinden, görüntülerdir.

Gizli üssün modeli olarak söylenen bu görüntü anime de sıkça karşımıza çıkmıştır.

20110619131421.jpg

20110619131422.jpg

Bu da gizli üsse giderken, seride gördüğümüz orman yoludur.

20110619131432.jpg

20110619131433.jpg

Bu ise Menma'nın hatırlarsınız, terliğini kaybettiği bölge. Ogawa, yakınlarında bir yerdir.

20110619131431.jpg

20110619131430.jpg

Okul Yolu

20110521210619.jpg20110521210620.jpg

Teirin Tapınağı

20110521210623.jpg

20110521210621.jpg

20110515181612.jpg

20110515181613.jpg

20110515181614.jpg

Chichibu Köprüsü

20110515181545.jpg

20110515181546.jpg

20110515181547.jpg

Bu video ise; serinin geçtiği yerleri, hoş ve sevimli bir şarkı ile ele alıyor.

Bir arkadaşın, isteği üzerine hazırlanmıştır. Eksiklik yada tatminsizlik varsa biraz daha araştırmayla, bir şeyler daha ekleyebilirim. Kaynak, Japon blog ve forumlarıdır. Bu yüzden, pek fazla yazı olmasa da anladığım kadarıyla çevirerek ekledim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Higurashi no Naku Koro ni

Seriyle ilgili paylaşım yapmayacaktım ama ilk paylaşacağım fotoğrafı gördükten sonra, 1-2 fotoğraf paylaşmak istedim.

Ogimachi Kasabası

601421_440804239295231_840562122_n.jpg

5951_14.jpg

800px-Ogimachi_Village-01.jpg

Shirakawago_Japanese_Old_Village_003.jpg

Bu sefer çok fazla ayrıntıya ve fotoğrafa başvurmadım çünkü seriyi tam olarak izlemiş değilim. İlk baştada dediğim gibi sadece 1. fotoğrafın hatrına paylaşıyorum ve kışın inanılmaz güzel olan Ogimachi bildiğim kadarıyla 250 yıllık bir geçmişe sahiptir. Ortasından nehrin geçmesi şehre ayrı bir hava katıyor. Gidip görmek istediğim doğa kasabalarından biridir. Hatta çalışmasa dahi eski dönemlere ait su değirmenlerini görebilirsiniz, tabi benim gibi tarihi yerleri seviyorsanız. Özellikle fotoğraf çekimleri için ideal bir çok yer var.

Kısaca böyle, eğer seriyi bitirirsem -ki durdurdum- daha detaylı bir tanıtım yaparım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Chuunibyou demo Koi ga Shitai! serisinin geçtiği yerlerle -Shiga-ken- alakalı hazırlanmış bir video buldum. Seriyi sevenler için bire bir.

Özellikle tren sahnelerinin geçtiği yerleri görünce beni bi kahkaha tuttu.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 5 yıl sonra...

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?