Jump to content
  • Kayıt Ol

Btooom!

CHOBiTS

Önerilen İletiler

btooom.jpg

Otanews göre, aksiyon ve hayatta kalmak üzerine kurulu manga BTOOOM!'un animeye uyarlacağı duyuruldu. Bugün baskıyla hermit arkadaşımıza okuttuğum bu yapımın anime haberini duymak büyük mutluluk oldu benim için.

Mangasını okuduktan sonra büyük hayran olduğum bir yapım.Başlarda Gantz tarzı bir hava versede 3-4 bölüm sonra çok daha sağlam bir yapım olarak okuyucuyu büyülüyordu.3 aydır manganın tanıtımını yapmayı düşünüyordum ama bu kadar güzel bir mangaya normal bir tanıtım yapamam diyordum üşengeçliğimden de yapmaya fırsat bulamıyordum açıkçası.Manga tanıtımını yapmadan önce kısa bir tanıtım yazayım buraya.

Manganın Türleri: Aksiyon, Dram, Trajedi, Romantizm, Bilim-Kurgu, Psikolojik, Seinen ve 16+ (Savaşlar el bombasıyla olunca ölümler pek iç açıcı olmuyor)

Konu:Sakamoto Ryuuta, 22 yaşında annesiyle yaşayan bir Hikikomori'dir.Dış dünyaya kapattığı hayatında ilk sırayı online savaş oyunu Btooom! yer almaktadır.Dünya geneli milyonlarca oyuncusu olan bu oyunda Japonya'nın en iyisidir ve top 10'a kadar yükselmiştir. Hikikomori hayatı yüzünden de işe yaramaz bir yük olarak görüldüğü için ailesi ve akrabaları tarafından istenmeyen biri olmuştur.

Bir gün uyandığında kendini tropikal bir ormanda ağaçta paraşütle asılı olarak bulur.Buraya neden ve nasıl geldiğini hatırlamamaktadır.Ormandan çıktığında sahile ulaşır ve buranın büyük ihtimal bir ada olduğu izlenimine kapılır.Yanında küçük bir çanta vardır ve içindede ayrı bölmelere yerleştirilmiş 8 tane dijital göstergeli küp vardır.Birde sol elinin üstünde chip benzeri birşey vardır ve çıkmıyordur.Çantadaki küplerden birini alıp nedir derken yanlışlıkla tuşuna basar ve dijital ekran 10'dan geri saymaya başlar.Çok geçmeden bunun oyunda kullandığı el bombalarından biri olduğunu fark eder ve havaya fırlatır ve bir anda patlar.Patlamanın sesi onu gerçekle yüzleştirecektir.Çünkü sese gelen bir kişiyi görür.Yardım diye el çırpıp bağırırken o kişiden kendisine birşey atıldığını görür ve onunda farklı çeşit bir bomba oldugunu fark eder etmez yere yatar.Yardım istediği kişi hiç bilmediği bir nedenden kendisini öldürmeye çalışıyordur.Ölüm gerçeğini kabullensede karşısındaki insanı öldürme gerçeğini kabullenemez. Şimdi ilk rakibiyle ölüm kalım mücadelesine başlamıştır.Tutkunu olduğu Btooom oyunu gerçekliğe ulaşmış ve kendide içinde başroldür.

Oyun Kuralları: Adaya paraşütle atılan insanların adadan çıkmak için tek seçenekleri vardır.Herkes sol elindeki çiplerden 8 tane biriktirmelidir.Buda 7 kişi öldürüp çiplerini alması gerekir.Kişi sağ iken çip çıkartılamaz.

Oyundaki herkesin 8 adet el bombası vardır.Bunları sade kendi kullanabilir.Ölen kişinin kalan el bombasını onun çipini alan kullanabilir.

Oyunda farklı şekil ve türlerde el bombaları vardır.Rakibe karşı en büyük avantaj el bombanın türünü göstermemektir.(Zehirli gaz, zaman ayarlı, uzaktan kumandalı, anlık patlayan gibi pek çok türler mevcut)

Tanıtım :CHOBiTS

Staff

Original Story: Junya Inoue

Director: Kotono Watanabe (new)

Script: Yousuke Kuroda

Character Design: Takahiro Kishida

Production: Madhouse Studios

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=449609

Anime PV

Sitemizde yapılan haberleri paylaşırken AMT Fansub'tan alıntı olduğunu belirtmeyi unutmayın. Yazan: CHOBiTS

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 37
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• CHOBiTS

7

• xxxxxxx

4

• CloudT

4

• MousassaKanjeri

3

Animeden çok afişin üzerindeki Xbox720 ilgimi çekti.Ne alakası var ki ?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

dediğin gibi sağlam bir şeye benziyor.umarım en kısa sürede izleriz

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mangası beğenerek okumuştum :D çıkış tarihi belimi??

işşalah sansür olayı olmaz yoksa sıçıyorlar güzelim animeye :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

@thiefpliskin

Madhouse varsa sansürden korkmamıza gerek yok sanırım ama daha şimdiden sulanmalar yakışmıyor. :qhayir:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sonunda sağlam bir seri gelicek gibi görünüyor merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Son yıllarda bu tür kurgular yayılmaya başladı -ki iyi de oluyor. Sanal gerçekliği ele almaları geç bile kaldı...

Konusu hoş, karakterlerde göze hitap ediyor. Seiyuu'lar nasıl olacak merak ediyorum.

Bir an önce çıkar umarım.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Oyun serileri arttı mı bana mı öyle geliyor? İlk önce Sword Art Online daha sonra Btoooom. 2 seriyi de merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Her şey Gamer(2009) filmiyle başladı. Bunlar da bir nevi türevleri.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

mangasının takipçisiyim :D sabırsızlıkla animesini beklemeye konuldum şimdiden :D inş mangası gibi olur

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Eğer mangasını okursanız büyük bir begeni duyacağınıza inanıyorum.Kan şiddet ve birazda cinsellik

cinsellikten çok toplasan 4-5 sayfayı geçmeyecek birkaç tecavüz sahnesi ve flashback var

sizi rahatsız etmiyorsa tabi.Adaya düştükten sonraki karakter psikolojisi Gantz'da uzaylılarla ilkkez karşılaşıp ne yapacağını bilmeyen oyuncuları andırıyor.Bu açıdan güzel çizimlerine karşın hafif bir sinir oluyorsunuz.Ama Bir kaç bölümden sonra Gantzla olan bu benzerliğini atıyor ve kendi rayına giriyor.

Özellikle manganın çiçeği Himiko karakterimiz sahnedeki yerini aldıktan sonra müthiş bir akıcılık ve gazla sayfaları su gibi geçiyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sabırsızlıkla bekliyorum bu tür yapımlar gerçekten çok ilgimi çekiyor. İşin içinde Madhouse'un olması ise ayrı bir heyecanlandırıyor kişiyi.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlenebilecek bir seri gibi duruyor. Bombadan başka silah kullanabiliyorlar mı acaba? :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İzlenebilecek bir seri gibi duruyor. Bombadan başka silah kullanabiliyorlar mı acaba? :D
Başka silah yok.Bu yüzden sade bombayla iş mi olur diyorsun.Biraz ilerledikten sonra başka silaha gerek olmadığını anlıyorsun.Çünkü bomba konusunu çok iyi işlemişler.
Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasına yakın zamanda başlarım. Konusu hoşuma gitti, özellikle bomba olayını nasıl betimlediklerini, uyarlayıp anlattıkları merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Ada muhabbeti ve hayatta kalma mücadelesi veren insanlar dolayısıyla epey Battle Royale'a benzettim. İlginç olabilir şans vereceğim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Başka silah yok.Bu yüzden sade bombayla iş mi olur diyorsun.Biraz ilerledikten sonra başka silaha gerek olmadığını anlıyorsun.Çünkü bomba konusunu çok iyi işlemişler.

Evet aynen öyle düşünüyorum. Oynadığım oyunlarda bombayı hemen atıp kimseyi öldüremediğim için ön yargım var. :D Umarım animede de dediğin gibi iyi işlerler ve zevkli bir şey çıkar ortaya.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber baya hit yaptı doğrusu.Resmi değiştriip biraz daha gaz verelim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Haber baya hit yaptı doğrusu.Resmi değiştriip biraz daha gaz verelim.

Gazı ucuz buldun veriyon:gul gul:

Ayrıca ana karakterin saçı siyah değil ama neden resimde siyah :qegenmis:

Unutmadan seride bomba dışında yumruk+şok tabancası+bıçak kullananları gördük

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gazı ucuz buldun veriyon:gul gul:

Ayrıca ana karakterin saçı siyah değil ama neden resimde siyah :qegenmis:

Unutmadan seride bomba dışında yumruk+şok tabancası+bıçak kullananları gördük

Biliyorum ama o dediğin silahlar ana temayla ilgili değil.Bazı karakterlerin kişisel eşyaları sadece.Ana karakterin saçını animede görürüz artık.Manga renkli kapak resimlerinde verilen renkler baz alınır.Saç renkleri siyah ve kahverengi tonları olur tek sarışın kız var şimdilik.Normal harem serilerindeki gibi rengarenk karakterlerle dolu bir yapım olmaz.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Biliyorum ama o dediğin silahlar ana temayla ilgili değil.Bazı karakterlerin kişisel eşyaları sadece.Ana karakterin saçını animede görürüz artık.Manga renkli kapak resimlerinde verilen renkler baz alınır.Saç renkleri siyah ve kahverengi tonları olur tek sarışın kız var şimdilik.Normal harem serilerindeki gibi rengarenk karakterlerle dolu bir yapım olmaz.

İnşallah dediğin gibi olur diğer türlü yine mor-yeşil saçlı karakterler görmek istemiyorum :aglama3:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Şimdi fark ettimde bizim ana karakter Kira'ya benziyormuş

Himiko baygınken hayvanlar saldırdığı vakit binaya çıkmadan önceki hali tamamen Kira gibiydi bir ara yanlış seriyi okumuyorum değil mi diye baktım:birsey gelmez:gj

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Gerçekten çok sağlam seri olacak. Gantz'ın rahat 1 ay etkisinde kalmıştım ve hatta hiç manga okumayı sevmeyen ben mangasını takip etmeye başlamıştım. Belki de en çok çıkmasını beklediğim animelerden biri de bu. Umarım beklentilerimi aşacak bir anime olur. Tanıtım için eline sağlık CHOBİTS.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?