Jump to content
  • Kayıt Ol

Magi - Labyrinth of Magic

CHOBiTS

Önerilen İletiler

magilabyrinth.jpg

Resmi sitesinde ve 2012 Dünya Hobi Fuarında da söylediği üzere , "Magi - Labyrinth of Magic" mangasının TV anime serisine uyarlanacak. Resmi duyuru gelecek hafta Haftalık Shounen Pazar dergisinin 30. volümünde yapılacak.

Manga binbirgece masallarınana karakterleri olan Alaadin ve Alibaba seyahatleri esnasında diğer binbirgece masal karekterleriyle karşılaşarak dünyanın dengesini sağlama çabalarını anlatıyor.

Diğer Karakterler

magithelabyrinthofmagic.jpg

Kaynak:

http://myanimelist.net/forum/?topicid=453835

Anime PV

Sitemizde yapılan haberleri paylaşırken AMT Fansub'tan alıntı olduğunu belirtmeyi unutmayın. Yazan: CHOBiTS

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 17
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• MousassaKanjeri

4

• CHOBiTS

3

• KirikAlita

3

• sakura hime

1

Bu habere çok sevindim Magi benim düzenli olarak okuduğum bir manga ve animesinin çıkacak olması harika :) Umarım sonbahar veya kış sezonunda çıkar animesi, izlemek için sabırsızlanıyorum. Bu haberi paylaştığın için teşekkürler Celal :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangasını okuyan varsa şuna güzel bir tanıtım yazsın hayrına.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

oooo çok güzel bir haber mangasının takipçisiyim animesini dört gözle bekliom inş mangadaki senaryoya uyarlar

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk PV'de yayınlanmış ve ben de güz sezonunda çevireceğim animeyi seçmiş bulunmaktayım. :962129:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 2 ay sonra...

Konu olarak ilginç ve değişik bir seriye benziyor.Çizimleri de hoşuma gitti.Umarım bkleyenleri hayal kırıklığına uğratmaz. ^^

Bu arada tokyohive ın haberine göre serinin açılış şarkısı ise SID in Kasım ayında çıkacak olan V.I.P. isimli parçası olarak belirlenmiş.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• 1 ay sonra...

Benim de çevirmek istediğim ve çevireceğim bir anime kendisi. Bakalım istikrarlı bir biçimde zorluklara göğüs gerebilecek miyim? :)

Ama zorlanmayacağımı düşünüyorum. Çünkü konusu zaten adı şanı duyulmuş hikayelerin bir tür yeniden yapılandırılmış olan masal türü ancak hala kuşku duymaktayım. Alaaddin denilen kişi gerçekten erkek mi kız mı? Hala o konuda şüpheliyim. Erkek olsa göğsüne neden bandajlar ki olabilir. Mutlaka bir sırrı vardır diye düşünüyorum. Kız olsa derim evet gerçekten kız ki daha çocuk yaşta olduğu için bir kimsenin dikkatini çekme gibi şansı olmaz. Neyse artık ileri ki bölümlerde göreceğiz. Göğsündeki bandajın anlamını... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Bir zamanların Çizmeli Kedi animesinin değişik versiyonu gibi. Çizmeli Kedi' de de çeşitli masalların içinde yer aldığı bir dünyada prensesi uyandırmaya çalışıyorlardı. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Benim de çevirmek istediğim ve çevireceğim bir anime kendisi. Bakalım istikrarlı bir biçimde zorluklara göğüs gerebilecek miyim? :)

Ama zorlanmayacağımı düşünüyorum. Çünkü konusu zaten adı şanı duyulmuş hikayelerin bir tür yeniden yapılandırılmış olan masal türü ancak hala kuşku duymaktayım. Alaaddin denilen kişi gerçekten erkek mi kız mı? Hala o konuda şüpheliyim. Erkek olsa göğsüne neden bandajlar ki olabilir. Mutlaka bir sırrı vardır diye düşünüyorum. Kız olsa derim evet gerçekten kız ki daha çocuk yaşta olduğu için bir kimsenin dikkatini çekme gibi şansı olmaz. Neyse artık ileri ki bölümlerde göreceğiz. Göğsündeki bandajın anlamını... :)

Aladdin sapına kadar erkektir. O konuda şüpheniz olmasın. Sırf kadın seiyuusu var diye koskoca Aladdin kız olur mu hiç? :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Aladdin sapına kadar erkektir. O konuda şüpheniz olmasın. Sırf kadın seiyuusu var diye koskoca Aladdin kız olur mu hiç? :)

Ixion Saga DT'deki gibi çıkmasın da. :D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Küçük yaştaki erkek çocukları( 15 yaş altı) genelde kadın seiyular seslendirir. Erkek karakter seslendirenler içinde Paku Romi en iyisidir.Hatırlatmak gerekirse Edward Elric (FMA) yine oradaki Alfonse Elric'ide Kugimia Rie seslendiriyordu. Yine Little Busters serisindeki başrolüde yakıştıramasamda Yui Horie seslendiriyor.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Kadın seslendirdiği için değil mangasına göre konuşuyordum.

İzledim ve büyük ihtimalde mangası ve animesi büyük farklar yaratacak. Beğendim ancak mangasına göre pararlel gitmiş olsaydı daha bir güzel olurdu. Ayrıca onunla ilgili bir durum daha göremedik. Bakışları ve hareketleri çok farklı. Bakıp göreceğiz zaten. Mangasını takip etmekte olduğum için anime yine mangasının tırnağı olamayacağı bir gerçek -_- Keşke manga ve anime pararlel gitmiş olsaydı.

Ayrıca daha ilk bölümden bana en az 26 bölüm olacağını hissettirdi yaa neyse -_-

Hadi erkek diyelim. KAbul ediyorum da çocuğun karakterinde erkek ya da kadın olsun yumuşakça göğüslere bir zaafı var, orası kesin. Tabi bu masumca bir şey olduğunu düşünüyorum, o başka... :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mangayla paralel gitmemesinin sebebi, ilk bölümlere aksiyon koymak istemeleridir. Bknz. ''One Piece''

Tabii ki yine de Leyla gibi bir karakteri atlamaları hoşuma gitmedi ama mangada 2. kez göründüğü bir yer var ve sanırım orada görebileceğiz.

Bölüm sayısına gelecek olursak, Sinbad ve ekibini açılışta gördüğümüze göre Balbad arc'ın sonuna kadar garanti gidecek. Asıl olayların da oradan başlayacağını düşünürsek, sanırım ucu baya bir açık olacak animenin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

İlk bölümde ben pek de aksiyon görmedim açıkçası ve öyle dediğin gibi ise direk aksiyona girmeleri gerçekten anlamsız olmuş. Çünkü Mangada zaten yeteri kadar merak uyandırıcı ve aksiyon, biraz da komedi var nasılsa. Mesela ben köle ile arkadaş olan bir kızın (Leyla sanırım) sahnelerini görmek isterdim açıkçası çünkü o kızla Alaaddin'in çarpıcı konuşmaları vardı.

Alibaba ve Alaaddin'in komedi unsuru diyebileceğimiz tartışmaları. Özellikle Alibaba'nın Alaaddin ile arkadaş değiliz dedikten sonraki Alaaddin'in tavrı görülmeye değerdi. Neyse mangasını ben okudukça daha çok seviyorum Magi'yi. Animesi de fena değil. Ancak umarım bir şekilde mangadaki karakterlerin hepsini görebiliriz. :)

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?