Jump to content
  • Kayıt Ol

Mac de Anime İzlemek

Cuasimuatr

Önerilen İletiler

Merhaba. Başlıktanda anlaşılabileceği gibi mac kullanıyorum. Bu siteden veya başka bir siteden indirdiğim animelere altyazı eklediğim zaman(türkçe altyazı) altyazı geliyor ama okuyamıyorum çünkü altyazıyı değişik sembollerle gösteriyor. Nasıl ayarlayabilirim???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

• İleti 15
  • Oluşturma
  • Son yanıt

En Çok Yazanlar

• Cuasimuatr

8

• özz

3

• bedifeci

2

• gundamaster

2

En Hareketli Günler

En Çok Yazanlar

En Hareketli Günler

Softlarda sorun yaşayacağın bir gerçek çünkü ass ile altyazı hazırlandığı için belirlenmiş font yoksa mac sıkıntı verir.Hardsublarda sıkıntı olmaz.Windowsun font klosörü gibi bir yer olmalı macta ona göre font takviyesi yapmallısın diye düşünüyorum.Tabi bu söylediklerim mac sahibi olmayan bir kullanaıcının tahminleri...

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Softlarda sorun yaşayacağın bir gerçek çünkü ass ile altyazı hazırlandığı için belirlenmiş font yoksa mac sıkıntı verir.Hardsublarda sıkıntı olmaz.Windowsun font klosörü gibi bir yer olmalı macta ona göre font takviyesi yapmallısın diye düşünüyorum.Tabi bu söylediklerim mac sahibi olmayan bir kullanaıcının tahminleri...

Verdiğin tavsiyeyi araştıracağım birde hardsubları nerden bulabilirim???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Raw olmadığı sürece mp4 ,xvidve divx uzantılı her türlü animenin videosunun içine altyazı gömüldügü için sorun yaşamazsın. Şu sıkıntıyı yaşayacaksın sadece Türk anime gruplarının fansublarını indirebilirsin.Tabi ingilizcem iyi diyorsan o başka. Yabancı fansub grupları 3-4 şekilde çalışmlarını yayınlarlar.Bunlardan iki tanesi meşhurdur hardsub ve softsub ,softsub avantaşlıdır altyazıda font ve renk degişikliği yapabilirsin.Sonradan gelebilecek düzeltemlerden de faydalanabilrsin.Hardsubda bunları yapamazsın belirlenen altyazının gömülü olduğu videoyu izlersin.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Raw olmadığı sürece mp4 ,xvidve divx uzantılı her türlü animenin videosunun içine altyazı gömüldügü için sorun yaşamazsın. Şu sıkıntıyı yaşayacaksın sadece Türk anime gruplarının fansublarını indirebilirsin.Tabi ingilizcem iyi diyorsan o başka. Yabancı fansub grupları 3-4 şekilde çalışmlarını yayınlarlar.Bunlardan iki tanesi meşhurdur hardsub ve softsub ,softsub avantaşlıdır altyazıda font ve renk degişikliği yapabilirsin.Sonradan gelebilecek düzeltemlerden de faydalanabilrsin.Hardsubda bunları yapamazsın belirlenen altyazının gömülü olduğu videoyu izlersin.

Sonunda Mac deki fonts bölümünü buldum altyazılar için hangi fontu ya da fontları indirmeliyim????

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazı için çevirmenin seçtiği fontu arayıp bulman lazım. Ben de mac kullanıyorum ama windows yüklediğim için pek kurcalamamıştım. Sanırım bir de videoyu oynatacağın program önemli olsa gerek.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazı için çevirmenin seçtiği fontu arayıp bulman lazım. Ben de mac kullanıyorum ama windows yüklediğim için pek kurcalamamıştım. Sanırım bir de videoyu oynatacağın program önemli olsa gerek.

Ben buldum:011: Eğer tekrar OS X kurarsan http://www.1001freefonts.com/WhoopAss.php bu sitedeki mac işaretine tıklayarak indirebilirsin. Bir şey daha sorucam Mac ini nasıl windowsa çevirdin????

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Mac' i windowsa çevirmedim, ilave windows kurdum (ayrı bir sürücü gibi, hani c, d, e gibi). İnternetten araştırmıştım ben de nasıl yapacağımı. Biraz araştırırsan sen de bulabilirsin. http://www.bilgisayarkurdu.com/boot-camp-ile-mac-uzerine-windows-7-yukleme-14103/ burada kısaca açıklamışlar.

Ayrı bir windows cd si satın aldın mı? Bana (Back up the disk and use Disk Utility to format it as a single Mac OS Extended (Journaled) volume. Restore your information to the disk and try using Boot Camp Assistant again.) diye bir hata veriyor sende de oldu mu?

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Altyazıyı video üzerine ekliyor ve yazılar kargacık burgacık anlamsız şekillerde çıkyorsa sistem o altyazıyı tanımlayamıyordur. Altyazıyı notepad (veya macte buna karşılık ne geliyorsa) ile açıp Unicode olarak kaydettikten sonra tekrar video ile açmayı denedin mi? Belki bu sorununu çözer. Windows kurmaktansa önce bunu bir dene istersen.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Altyazıyı video üzerine ekliyor ve yazılar kargacık burgacık anlamsız şekillerde çıkyorsa sistem o altyazıyı tanımlayamıyordur. Altyazıyı notepad (veya macte buna karşılık ne geliyorsa) ile açıp Unicode olarak kaydettikten sonra tekrar video ile açmayı denedin mi? Belki bu sorununu çözer. Windows kurmaktansa önce bunu bir dene istersen.

Notepadde nasıl unicode ediyorsun???

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

gundamaster

Altyazıyı notepad ile açıyorsun farklı kaydet diyorsun. Yeni açılan pencerede unicode u seçip kaydet diyorsun. Resimle anlatmak gerekirse de şudur:

thumb-270990.jpg

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Sorunu çözemediğim için ingilizce altyazılı izleyeceğim ama herkese yardımlarından dolayı teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ayni sorunu bende yasadim =D tavsiyem ass formatindan uzak durman xD srt ile yola devam =D

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

ayni sorunu bende yasadim =D tavsiyem ass formatindan uzak durman xD srt ile yola devam =D

Aynen öyle:) ass formatı kanser etti resmen. Değmez bu kadar strese... ama türkçe altyazılarda ass formatının ağırlıklı olması biraz sinir bozucu burdan bütün yöneticilere ve fansublara sesleniyorum arada srt formatını da deneyin:011:

Yorum bağlantısı
Hemen paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap
  • Yeni Oluştur...

Önemli Bilgilendirme

Forum Kuralları'mızı okudunuz mı?